Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יטי 1.2 \ 1.4 \ 1.8 ?

Trinity
שימו לב! השרשור הזה בן 3306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב סבתא לסבתא ספורטאית. ישמש גם לשאר המשפחה בטיולים.

התפקסנו על היטי אבל לאור ההסטוריה של מנועי 1.2 ו-1.4 וההסטוריה של ה-DSG7 אנחנו מתלבטים.

כרגע במבצע חבר ניתן לקנות יטי 1.2 ב-127, ו-1.4 ב-137. ה-1.8 לא במבצע ויעלה עוד 50,000 ש״ח (אבל מנוע בלי הסטוריה בעייתית, DSG6, חזק יותר, הנעה כפולה וכו׳ וההפרש במחיר לא מפיל אותנו).

מה הייתם ממליצים? האם נגמרו הבעיות עם DSG7 והמנועים הקטנים?

האם מבין המנועים הקטנים כדאי ללכת על ה-1.2 או על ה-1.4?

"ת' המעדיפה לעיתים להקרא ט'"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ה-1.2 לא מרגיש עצל מידי על היטי, אבל ה-1.4 בהחלט מרגיש נמרץ יותר. אם ה-1.8TSI מרגיש חזק ונמרץ כמו ה-2.0TDI, ללא ספק הייתי הולך עליו (ותקבלו גם אלדקס, שבהחלט מעלה את מדד הכיף על שבילים וכבישים דלי אחיזה / חלקלקים).

ד"א, ה-1.4 שביטי הוא דווקא הלא בעייתי, יש לו אך רק טורבו - זה לא הטווינצ'ארג'ר (טורבו + סופרצ'ארג'ר) בעל המוניטין הבעייתי עד מאוד. לידע הכללי, גם ב-1.8 (לפחות בשנתונים קודמים, בדיוק כמו ה-1.2) סבל מבעיות עם שרשראות התזמון. VAG טוענים שהתגברו על הבעיה עוד במודלים הקודמים (סוף 2013 ומעלה), כך שזה לא אמור להטריד אתכם יותר מידי - מעבר לעובדה שישנה אחריות.

לגבי ה-DSG, אין ספק שה-6 אמינה יותר מהותית. צרפי לכך את העובדה שהיא גם נעימה וזריזה יותר לשימוש - ואם יתחשק לכם אי פעם להחזק בתוכנה שהיא, התיבה בהחלט תתמודד עם תוספת הכוח ללא בעיות שהן לאורך זמן (מה שפחות תופס לגבי ה-DSG7).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל כאן מדובר במנועים שכן משווקים אצלנו במכוניות אחרות. למה דווקא היטי חריגה?

בתקופה בה הסופרב (הנוכחית והיוצאת) נמכרה עם ZF6 (בימים בהם היו צרות צרורות עם ה-DSG7), גם לה היה 1.8TSI עם 153 כ"ס. איך / למה / כמה? אין לי מושג, תנסה לשאול את צ'מפיון מה הסיבה לכך. בפועל מדובר בניהול מנוע מעט שונה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות שהיו במנועי 1.2 ו-1.8 היו בשנים הראשונות ונפתרו מלפני כ-3 שנים (ב-1.2 שרשרת תזמון דפוקה, ב-1.8 מותחן דפוק וטבעות אטימה כושלות).

דגם ה-1.8 אמנם הכי חזק אך גם כבד משמעותית (כ-200 ק"ג) מדגמי ה-1.2/1.4 לאור היותו מצויד במערכת 4X4. גם אם מערכת זאת, הייטי לא הופך למפלצת שטח, לכן אני חושב שדגם ה-1.4 הוא הכי מאוזן. להסרת הספק, מנוע ה-1.2 רחוק מלהיות עגלה והוא בהחלט מספק, אך ה-1.4 יותר חזק ובתנאי המבצע נראה כתמורה טובה יותר. לשיקולך.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם menir. נהגתי בכל הגרסאות של היטי ואין לי ספק שה-1.8 ליטר די מיותר. מערכת ההנעה הכפולה לא תורמת כלום בתנאי הכביש הישראליים, המנוע חזק מידי לרכב שמיועד לנהיגה ספורטיבית בערך כמו שבמקדונלדס מוכרים המבורגר איכותי.

לך על ה-1.2 או ה-1.4 ליטר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות שהיו במנועי 1.2 ו-1.8 היו בשנים הראשונות ונפתרו מלפני כ-3 שנים (ב-1.2 שרשרת תזמון דפוקה, ב-1.8 מותחן דפוק וטבעות אטימה כושלות).

דגם ה-1.8 אמנם הכי חזק אך גם כבד משמעותית (כ-200 ק"ג) מדגמי ה-1.2/1.4 לאור היותו מצויד במערכת 4X4. גם אם מערכת זאת, הייטי לא הופך למפלצת שטח, לכן אני חושב שדגם ה-1.4 הוא הכי מאוזן. להסרת הספק, מנוע ה-1.2 רחוק מלהיות עגלה והוא בהחלט מספק, אך ה-1.4 יותר חזק ובתנאי המבצע נראה כתמורה טובה יותר. לשיקולך.

איזה נפתרו ואיזה נעליים,רק בשבוע שעבר בעל סופרב עם מנוע 1.8 העלה פה שרשור שהלך מנוע אחרי קילומטראז נמוך והוא לא יודע מה לעשות,כנ"ל לגבי ה1.2,בהחלט התקלות קיימות ובועטות,לצערם של בעלי הרכבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבוי. אין החלטה לגבי הצרות עם המנועים?

הנטיה לאחר קריאת השירשור היא ללכת על ה-1.4 אבל אני עדיין חוששת מה-DSG7.

לפי סוכן המכירות האחריות היא לשנתיים בלבד. הבנתי שבעבר היתה אחריות ל-5 שנים על הגיר. מישהו קיבל לאחרונה הארכת אחריות כזו?

"ת' המעדיפה לעיתים להקרא ט'"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המנועים אם את ממש מודאגת אז כל עוד את באחראיות אז אין בעיה ברגע שתגמר האחריות הבנתי לפי שרשורים אחרים פה שיש פתרון למותחן ולשרשרת .

לגבי 1.4 או 1.8 אל תקשיבי לאף אחד , תבקשי לעשות נסיעת מבחן על שניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שה- 1.4 מספק. לגבי הגיר, נו, אם הם כל כך בטוחים שהכל בסדר, למה האחריות הקצרה? [ופה בפורום עלו דיווחים גם על מודל 2014]

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...