Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקחת הלוואה לרכישת רכב למרות שיש לי את מלוא הסכום?

Tronie
שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פתחתי כאן מספר נושאים על קניית רכב יד שניה בזול (10K), ב10 לאפריל יהיה לי את מלוא הסכום (11~). אני בחור בן 19 עוד מעט, מרוויח 4-5 בחודש (על צבא ולא צבא, ארחיב מאוחר יותר, כרגע פטור משירות לגמרי), ומתוך ה4 וחצי בממוצע שאני מרוויח, 3 וחצי מינימום אני חוסך.

עכשיו השאלה היא האם לא כדאי לקחת הלוואה מהבנק שבסופו של דבר אם היא תהיה ב10K אז אצטרך להחזיר 12 עם החזר חודשי של כמה מאות שקלים בחודש, במקום לשלם כרגע את כל הוני המעוט על רכב ולהתחיל לחסוך מחדש?

נסו להבין אותי, אני חושב לחסוך כמה שיותר ואם אקח הלוואה עם החזר חודשי נמוך מאוד, אסיים את שנת 2015 עם עוד 24,000 שקלים לפחות לחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה חוסך כרגע 3 וחצי בחודש. מבלי להחזיק רכב.

תוריד מזה את כמה מאות השקלים החזר על ההלוואה. נגיד שתחזיר 700, אז זה אומר שאתה נשאר עם 2800 ש"ח בחודש. וזה עוד לפני ביטוח, טסט, דלק וטיפולים.

אני מניח שתעשה חובה וצד ג' ולא מקיף. אחרי כל זה, בחישוב מאוד גס (דגש על המאוד) אתה תישאר עם סכום מאוד מאוד קטן כל חודש (לא יותר מ1000).

וזה עוד מבלי, חס וחלילה, להיתקל בטיפול גדול שיכול בבת אחת לרוקן את החשבון כמעט.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חוסך 3500 ש"ח בחודש אל תקנה רכב. תביא בחשבון שהחסכון שלך ירד לסדר גודל של 1500 ש"ח לחודש, לא כולל החזר הלואה. ואני אופטימי.

השאלה השניה הינה באיזה תנאים תקבל את ההלואה. אני מניח שכבחור בן 19 שמרויח מינימום ואולי גם שכר זה מעבודה לא מובטחת תנאי ההלואה יהיו לא אופטימליים.

ההמלצה שלי ברורה - תח"צ. בחור בגילך, אם אינו בן למשפחה מבוססת מאד, צריך לחסוך לעתיד, לא לשרוף את הכסף בצילינדרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך, גם אם תחליט בכל זאת לקנות רכב, להמתין עד אשר תחסוך עוד כסף.

בקצב החיסכון שלך, בעוד כמה חודשים תוכל להרשות לעצמך רכב העולה סביב ה 10K.

עליך לקחת בחשבון הוצאות נלוות - ביטוח (לא זול, בטח לא בשבילך כנהג צעיר ואולי גם חדש), יישור קו (עניין של

מזל ברכבים במחירים הללו, יכול להיות בסיסי ביותר או להגיע לאלפי ש"ח), טסט (בהתאם לפקיעה ברכב שתרכוש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חוסך 3500 ש"ח בחודש אל תקנה רכב. תביא בחשבון שהחסכון שלך ירד לסדר גודל של 1500 ש"ח לחודש, לא כולל החזר הלואה. ואני אופטימי.

השאלה השניה הינה באיזה תנאים תקבל את ההלואה. אני מניח שכבחור בן 19 שמרויח מינימום ואולי גם שכר זה מעבודה לא מובטחת תנאי ההלואה יהיו לא אופטימליים.

ההמלצה שלי ברורה - תח"צ. בחור בגילך, אם אינו בן למשפחה מבוססת מאד, צריך לחסוך לעתיד, לא לשרוף את הכסף בצילינדרים.

את הרכב הראשון שלי רכשתי בגיל 19.

ובדיעבד זאת טעות איומה. זה הכניס אותי למסע כלכלי שבסופו כמעט והתרסקתי, נאלצתי לקחת הלוואות, לקבל קצת עזרה מהמשפחה ולבצע החלמה של יותר משנה בשביל לסדר את כל הברוך.

היום אני בן 24 , אני מרוויח כפול מהמינימום , יש לי רכב חדש שהבאתי ב- 60K.

ועדיין אני חושב שבדיעבד זאת הייתה טעות , לא כי כרגע אין לי כסף ... אלה פשוט זאת חתיכת הוצאה שליו דווקא שווה את זה .

עזוב אותך יקירי, שמור את הכסף בארנק ולך קנה חודשי חופשי. תאמין לי. הייתי שם.

סיאט מי - בציר 2014

----------------

הבלוג שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך צורך ברכב? זו השאלה. אם כן קנה מכספך - בסכום כזה יהיה מגוחך לקחת הלוואה.

אם אין צורך ממשי - אל תקנה. סתם בזבוז מיותר. בהמשך חייך תרכוש רכב ויהיה לך רכב, אין צורך ליפול למלכודת של אני רוצה רכב משלי, זה מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לשאלתך היא לא. ההסבר הוא שעל הלוואות יש ריביות ואם יש לך את הכסף זמין זה טיפשי לשלם כסף על כסף.

מצטרף לקודמיי, אם אין לך צורך ממשי ברכב אל תכנס לזה כי אתה תבזבז לפחות חצי משכורת על הרכב מה שאומר שחצי שנה אתה קם לעבודה רק בשביל להיות בעלים של רכב, אתה חושב שזה שווה את זה ?

אם אתה חייב רכב תנסה לעשות שיעורי בית הכי מלאים שאפשר ותכין אקסל שבו תמלא את הסכומים שהרכב צפוי לעלות לך. מחיר קנייה, ירידת ערך, ביטוחים, דלק שתלוי בקילומטרים שתיסע, טיפולים, חבילה לא קטנה של כסף לתיקונים לא צפויים כי אתה קונה רכב בסכום נמוך, אגרת טסט שנתי, מחיר כניסה לטסט, ובטח יש עוד ששכחתי.

בקיצור, המון כסף יחסית למשכורת שלך.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה רכב כי זאת מותרות שבינתיים אני יכול להרשות לעצמי, ועם חישובים הבנתי שזה באיזור ה1000 בחודש פלוס מינוס, 2000 זה אם ויהיו תקלות לא צפויות שזה לא בטוח לא כאן ולא לכאן.

קשה לי עם תח"צ, יש לנו בבית רכב אחד והוא כמעט ולא פנוי בשבילי, לעיתים רחוקות אני מקבל אותו בשישי\שבת גם כשהם לא עובדים ובערבים הוא לרוב תפוס, יש לי המון צרכים שיסתדרו עם קניית רכב ואם זאת הוצאה של 1000-1200 בחודש (כלומר, אם מחלקים את מחיר הביטוח לשנה כמו גם את הטסטים והטיפולים השוטפים) אני יכול להסתדר עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא,

ובכלל תשתדל לא לקחת הלוואות בחיים ואף פעם לא להיכנס למינוס.

זה נשמע לך ולרבים מוזר או בלתי אפשרי, אבל זה הבסיס הפשוט והטבעי :

כשאין לך פשוט תשב בשקט ותאכל דורה ותעבוד עד שיהיה לך.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד לרוב תומך בקניית רכב, העלות לרכב פשוט ב-10K אכן צריכה להיות סביב 1000-1200 ש"ח בחודש, כולל דלק, לפי חישוב של 10K ק"מ בשנה, שזה סביר. כמובן שהעלות יכולה להשתנות משמעותית ככל שהנסועה גדולה יותר.

יש לי גליון חישוב שאפשר לשחק איתו ולראות את ההשפעות של כל מרכיב בעלות האחזקה, הכנסתי את הפרמטרים כמו שאני מעריך אותם, המשתנה הלא ידוע מעבר לנסועה (שאתה אמור לדעת או לפחות להיות מסוגל לשלוט בה), זה עלות התיקונים.

לקחתי שני מקרים - 2000 ש"ח לשנה ו-5000 ש"ח לשנה, שזה הטווח ההגיוני לדעתי.

יצאה עלות חודשית של בין 1000 ל-1250 ש"ח. זה כולל דלק ואובדן ערך, ביטוח ורישוי, ועלות הון.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xLwKihO3-lGMh4HtLyhBKHcvm41rWBuaiz2bW45ni3g/edit#gid=884692287

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי גרוע זה שאחרי שמתרגלים לנוחות של רכב כמעט בלתי אפשרי לחזור אחורה לתחבורה ציבורית. לא משנה כמה הרכב יעלה לך אתה תחזיק אותו.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שאם החלטת שאתה בסדר עם ההוצאה וזה מתאים לך - תעשה את זה.

2 עצות אני אציע לך...

1.תהייה ריאלי בנוגע לעלויות אחזקה ותוודא שאתה מוכן לזה ולציפיה שתחסוך פחות.

2. לפני שאתה עושה צעד שעשוי לכלות את כל הונך, תחסוך עוד חודש חודשיים - ואל תוציא 100% מהכסף.

זאת מתוך ההגיון שאם אתה קונה רכב ויש מזל הכל טוב ונשארת עם קצת שקט נפשי למערכת ומה לא(שתמיד מגיע בשלב כזה או אחר)

ואם אין מזל, לפחות יש כסף לממן את המנחוס, ולצערינו - גם זה קורה.

שורה תחתונה, אתה רוצה רכב -לבריאות אתה אדם מבוגר תקנה

רק רגע לפני שמקבלים החלטה לא לשכוח, אתה בן אדם מבוגר - כן??

בהצלחה :)

טל

סובארו XV 2016 - כוכבים בעניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שרואים מפה לא רואים משם.

והכוונה - היום כשאני בן 30 אני מבין הרבה דברים שלא הבנתי בעבר. אני שראיתי את ההורים שלי חיים מרבית חייהם עם מינוס, החלטתי בגיל צעיר מאוד שאני אעשה כל מה שאני יכול כדי לא להגיע לזה.

הבעיה עם הדור של היום (ובכלל כולל גם בני גילי) שהם לא חשבו על העתיד, אלא חשבו על "בא לי עכשיו". קנו רכבים, שתו בפאבים במאות שקלים, יצאו ונהנו.

התוצאה, הרוב גרים עם ההורים/בשכירות ללא יכולת מעשית לרכוש דירה או לחיות ללא הלוואת/מינוסים.

בנוסף, היום הרבה יותר קשה לחיות, כל המחירים עלו בצורה אסטרונומית בעוד המשכורות כמעט ולא עלו, הפנסיות בקנטים ואנשים חיים הרבה מעל הפופיק שלהם. ממליץ לך לראות כתבה של "חיים במינוס" שהייתה בתוכנית המערכת לפני כחודש.

לאחר כל ההקדמה, הנה התשובה שתקבל מכל אדם מבוגר כאן - בגילך אם אין לך הורים אמידים, אל תקנה רכב, למרות כל הקושי, לפחות לא עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה.

יחד עם זאת הרשה לי לחלוק משהו על משפחתי.

אחי טיפוס מאוד חסכן וחי רק ממה שיש.

תמיד חוסך וכפועל יוצא מכך יש לו חסכונות יפים.

אבל מה תמיד חי כמו מסכן.

אחותי לעומת זאת שניהם רופאים מכניסים יפה, אפס חסכונות והכל ממשוכן עד הצוואר.

אמנה, חיים כמו מליון דולר.

הפואנטתה שלי היא ששניהם נקודות קיצון.

אני נתברכתי בזמן לראות את שניהם מתקדמים. ו ללמוד מהם

אכן חסכתי כל החיים הבוגרים שלי.

להיום אני בן 32 עם דירה משל עצמי ושתי רכבים ומעט מאוד משכנתה.

לא יכול להגיד שישראל מלאתי כל גחמה שלי לצעצוע חדש, ממש לא.

כל רכישה נעשה עם מחשבה שזה אכן זמן מתאים, ושישנה האפשרות לעמוד בהוצאה ובתחזוקה שלה.

והכי חשוב, שבסוף לא נשארים בלי כלום.

אני בטוח שכל שקל שחסך פותח השרשור היה כרוך בלא מעט זיעה ו הוא שווה את משקלו בגאווה.

שב עם עצמך, שים את הגחמה בצד ותהייה רק הגיוני.

תקבל החלטה, ותעמוד מאחוריה.

אלו החיים, וזה מה שיפה בהם

טל.

סובארו XV 2016 - כוכבים בעניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...