Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לאבארט 500C

Ohad Aharonee
שימו לב! השרשור הזה בן 3307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

רכשתי לאחרונה אבארט 500C 2013.

השמן מנוע הנדרש לפי ספר הרכב- 10W50

הבעיה היא שלא ניתן להשיג את השמן הזה.

חיפוש באינטרנט הביא לי רק תוצאות של שמנים לאופנועים.

בעל מקצוע אמר לי שכדאי להשתמש בשמן 10W60 כמו באלפא רומיאו. שאין הבדל

ואף רצוי מכיוון ומדובר בשמן טוב יותר.

מה דעתכם?

אשמח לתשובה מקצועית בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם תצלם את העמוד בספר המתייחס לשמן ותעלה לכאן, נוכל לעזור לך יותר. מלבד הצמיגות יש גם עניין של תקנים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש בגוגל אומר שמומלץ שמן עם תקן ...

In order to safeguard the engine and its long drain intervals,

synthetic oil with a grade of SAE 5W-40 ACEA C3 is recommended.

ואם זה עם טורבו ..

The high performance 1.4L 16V Turbo engine in the Fiat 500 Abarth calls for a synthetic grade oil

with a weight of 10W50 and the ACEA C3 standard.

ויש אפילו אחד לקנייה באיבי,תתכונן לפשוט את הכיס :)

http://www.ebay.com/itm/SELENIA-ABARTH-ENGINE-OIL-2L-10W50-/121562715579?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c4db3d5bb

עריכה אחרונה על ידי Maor Parizat
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת טעות מיותרת להשתמש בשמן עם צמיגות גבוהה יותר ממה שמבקש היצרן.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרם טלפון לשרות לקוחות סמל"ת - אבראט - ושאל יועץ טכני.

לי ידוע כי השמן למנועי הטורבו של החברה כמו שרשמו - 5W-40 ACEA C3

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש בגוגל אומר שמומלץ שמן עם תקן ...

In order to safeguard the engine and its long drain intervals,

synthetic oil with a grade of SAE 5W-40 ACEA C3 is recommended.

ואם זה עם טורבו ..

The high performance 1.4L 16V Turbo engine in the Fiat 500 Abarth calls for a synthetic grade oil

with a weight of 10W50 and the ACEA C3 standard.

ויש אפילו אחד לקנייה באיבי,תתכונן לפשוט את הכיס :)

http://www.ebay.com/itm/SELENIA-ABARTH-ENGINE-OIL-2L-10W50-/121562715579?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c4db3d5bb

חברת פיאט מאשרת ל500 ABARTH , אך ורק שמן אחד . ולא נותנים שום אפשרות אחרת , המחיר מטורף 300 שקל לליטר וצריך 3 ליטר . ומוכרים רק באריזות של 2 ליטר. $_57.JPG

מזל שצריך רק 3 ליטר.

איזה עוקץ, כמו לקנות מכונת קפה ולעקוץ (עקרב, לא?) בקפסולות.

יש כאן בעלי עקרבים רבים - מה אתם עושים?

הבעיה שבכל מקרה אתה צריך לקנות 4 ליטר ,כי כל אריזה היא של 2 L .ואתה צריך לשמור את הליטר לפעם הבאה. אני שם CASTROL 10 W 60 בכל מקרה .260 שקל ל5 ליטר.

הרם טלפון לשרות לקוחות סמל"ת - אבראט - ושאל יועץ טכני.

לי ידוע כי השמן למנועי הטורבו של החברה כמו שרשמו - 5W-40 ACEA C3

אייל.

תודה על העזרה חבר'ה..

באמת סיפור מתיש ויקר.

שאלתי יעוץ טכני בחברה, הבעיה היא שכל אחד טורח להגיד לי משהו אחר וזה מתסכל.

כנראה שאזמין מחו"ל וזהו.

אני מפחד להשתמש בשמן עם צמיגות שונה (או בסוגים ישנים יותר כמו שהציעו לי למעלה)

לא יודע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליח להזמין מחו"ל במחיר טוב, וגם שיסכימו לשלוח לארץ (במחיר טוב) .תודיע לי אני אתך. כבר שנה אני מנסה למצוא דרך להביא ולא מצליח. בחו"ל יש אנשים שמשתמשים (אחרי האחריות) ב CASTROLׂ 10W60. בקשר ל5W40 ACEA C3 כרגע הבנתי שהוחלט לא להשתמש בצמיגות הזאת ל 500 ABARTH. לא ניראה לי שיועץ השירות ייעץ לא שמן אחר חוץ מ ה סליניה 10W50.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכי קרוב למה שאתה צריך וקיים בארץ זה דווקא השמן 10W60 של חברת SHELL, שעומד בתקן פיאט:

http://www.justmotor.co.il/products/691597/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-Shell-Helix-Ultra-Racing-10W60

אם אני הייתי בדילמה שלך, כנראה שזה מה שהייתי בוחר.

עריכה - שים לב שלא הSHELL ולא CASTROL EDGE בצמיגות 10W60 עונים לתקן ACEA C3, כפי שמופיע בחוברת. רצוי לבדוק אם הSELENIA 10W50 עומד בו, או שזו טעות סופר.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לא לשים שמן שלא עומד בתקן של פיאט, זה פתח לצרות צרורות. לדוגמה, באלפא ג'ולייטה מצויין בספר הרכב להשתמש במפרט הזה:

ACEA C3 9.55535-s2

אתה חייב שמן שעומד במפרט שמצויין בספר הרכב. אני משתמש בשמן AGIP i-SINT MS שעומד במפרט למרות שמצוין בספר הרכב להשתמש ב SELENIA.

Oil.JPG

עריכה אחרונה על ידי adidas1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליח להזמין מחו"ל במחיר טוב, וגם שיסכימו לשלוח לארץ (במחיר טוב) .תודיע לי אני אתך. כבר שנה אני מנסה למצוא דרך להביא ולא מצליח. בחו"ל יש אנשים שמשתמשים (אחרי האחריות) ב CASTROLׂ 10W60. בקשר ל5W40 ACEA C3 כרגע הבנתי שהוחלט לא להשתמש בצמיגות הזאת ל 500 ABARTH. לא ניראה לי שיועץ השירות ייעץ לא שמן אחר חוץ מ ה סליניה 10W50.

מה דעתך?

http://www.ebay.com/itm/SELENIA-ABARTH-ENGINE-OIL-2L-10W50-/121562715579?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c4db3d5bb&rmvSB=true

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...