Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברלינגו מולטיספייס 2012 1.6 ליטר 92 כ"ס - מספר שאלות

שגיא 601
שימו לב! השרשור הזה בן 3272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כמה שרשורים הוחלט בסוף ללכת על ברלינגו מולטיספייס 7 מקומות 1.6 ליטר 92 כ"ס 2012.

עד היום היה לנו ברלינגו 2008 (צורה ישנה) 1.6 ליטר 70 כ"ס.

כמה שאלות:

1. האם המנוע עם 92 כ"ס נחשב לאמין?

2. האם הם פתרו את הבעיה עם הכבל קלאצ'?

3. מבחינת בטיחות ראיתי בחלק מהמקומות שהרכב קיבל ציון 3 כוכבים ובחלק מהמקומות ראיתי 4 כוכבים (הרכב מגיע עם 6 כריות אויר), מה נכון?

4. האם הרכב מרווח יחסית?

5. האם צריכת הדלק זהה לברלינגו צורה ישנה 1.6 ליטר 70 כ"ס?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה בגדול אותו מנוע. באיזור מודל 2011-2012 יצא דור שני למנוע הזה, בדור השני יש 8 שסתומים במקום 16 בראשון - זה יותר אמין, כי יש פחות חלקים נעים.

תבדוק איזה מנוע יש ברכב שאתה מעונין לרכוש.

2. פתרו לחלוטין את הביעה של כבל קלאץ' על ידי מעבר לקלאץ' הידראוולי.

3. לא יודע .

4. הוא רחב יותר מהדור הישן ובאופן כללי יש בו יותר מקום אם כי שמתי לב שבגירסאות המסחריות הספסל האחורי (בדגם 5 מקומות) יחסית קטן ולא נראה רחב יותר מזה של הדור הראשון. לא יודע איך זה בגירסת מולטיספייס.

כמן כן גם תא המטען יותר צר במעט - הוסיפו לו דיפוני פלסטיק בצדדים שסוגרים את בתי הגלגלים ומצמצמים את הנפח.

בדגם 7 מקומות הרגיל (לא הארוך) שורת מושבים שלישית לא משאירה כמעט בכלל מקום בתא המטען.

5. כמעט בוודעות פחות חסכוני, תוספת של 200-300 קילו למשקל עצמי לא יכולה שלא לבוא לידי ביוטוי בצריכת דלק. אבל אני לא חושב שיש הבדל גדול לרעת הדגם החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הדגם הקודם, אבל יש לי אחת מהעבודה 2015. קיבלתי לפני חודש.

מבחינת דלק הצריכה הממוצעת היא 1:14 עם רגל כבדה. מחוץ לעיר בלבד אפשר להגיע לסביבות 1:18 אם נוסעים רגוע.

מרווח מאוד, רצפה שטוחה לחלוטין, תקרה גבוהה. תא מטען מצויין במיוחד בגלל הגובה.

מנוע סביר, נוסע לא רע, יש כוח בכל הילוך אבל לא להתעלף. פלואנס דיזל לדוגמא נוסעת הרבה הרבה יותר טוב.

המון רעשי רוח ממהירות של 100-110, מורגשים ומציקים.

בגדול, אוטו נחמד, לא יודע כמה עולה או מי המתחרים שלו אבל לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואנס נוסעת טוב יותר כי היא מהמשפחתיות הנוחות בקטגוריה. תשווה למשפחתיות אחרות ותגלה שהברלינגו נוחה יותר ובחלק מהמקרים גם שקטה יותר.

עבור שימושים משפחתיים תא המטען של הברלינגו הוא 10 רמתו מעל כל משפחתית אחרת.

מנוע ה-1.6 ל 92 כ"ס חזק משמעותית מה-1.6 ל' 70 כ"ס כאשר צריכת הדלק יחסית דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר בין זה שאמרתי שהפלואנס יותר חזקה, לבין מה שרשמת שהיא נוחה.

תא המטען מעולה בגלל הגובה בעיקר. הכי טוב שהיה לי מכל המכוניות עד היום. העגלה של הילדה עם האמבטיה נכנסת שלמה ללא קיפול בכלל. שווה.

הברלינגו ממש לא נוחה יותר ולא שקטה יותר. מנסיון עם פלואנס דיזל 2010 ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם מולטיספייס 7 מקומות לא שונה באורך שלו מדגם 5 מקומות ולכן שורת מושבים שלישית תופסת את כל המום שיש בתא המטען. כל המושבים מגיעים מקוריים מהמפעל.

קיים דגם נוסף, 8 מקומות מרכב ארוך. דגם זה מגיע בתצורת וואן מסחרי עם 3 מושבים מקדימה. בארץ מתקינים לו שתי שורות מושבים נוספות וכך מתקבלים 8 מקומות ישיבה ונשאר עוד קצת מקום בתא המטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם אכן קיים במחירון, בשוק הן נדירות מאוד ונמכרות במחירים גבוהים מהמחירון שלדעתי, אינם שווים את התמורה.

בסביבות 100000 ש"ח +- אפשר לקנות שברולט אורלנדו דיזל מ-2012/2013 עם הספק מנוע כמעט כפול וצריכת סולר לא הרבה יותר גבוהה, המתקזזת עם הטיפולים הזולים משמעותית מאלה של סיטרואן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיניין עם הטיפולים היותר זולים לא נכון לדעתי. יש לי ברלינגו דור קודם כבר מעל 5 שנים, במקביל אני מטפל בעוד כמה מכוניות של המשפחה, של יצרנים אחרים.

טיפולים וחלפים בברליגו לא יותר יקרים, אפילו בחלק מהדברים זולים יותר, ולעתים אפילו בהפרש לא קטן.

אני יכול לתת כמה דוגמאות - מנגנון חלון חדש מקורי שעולה רק 600 ש"ח, פילור סולר מקורי 150, סטרטר מקורי חדש באיזור 1200.

זה מאוד זול יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשברולט - המחירים חצי...שלא לדבר על ההספק הכמעט כפול 163 כ"ס - והא מרווח בהרבה וקיים היצע בשוק (מה שקשה להגיד על הברלינגו 7 מקומות)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום ויקוח על כך שאורלנדו יותר חזק, יותר נפוץ ואוטמטי למי שזה חשוב.

אין גם שום ויקוח על כך שברלינגו 7 מקומות יקרה מידי, הדגם הרובוטי כחדש עולה כמעט כמו C4 פיקאסו בנזין וזו כנראה הסיבה לכך שהיא לא נפוצה. מי שמחפש רכב נוסעים 7 מושבים די ברור שיעדיף פיקאסו.

רק את הקטע של תחזוקה שעולה חצי אני לא קונה, זה לא יכול להיות. אפילו תחזוקה של סוזוקי אלטו לא עולה חצי, שלא לדבר על תחזוקה של וואן דיזל אוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. ניסינו לחפש ברלינגו 7 מקומות וזה כמעט בלתי אפשרי. ישנם 2-3 בלוחות והמחירים בשמים. מישהו הציע לנו סניאנג רקסטון. מאחר והמכלולים לקוחים ממרצדס האם האמינות טובה? האם אחזקה יקרה? איך בכליל הרכב הזה בתור רכב משפחתי לשישה נפשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?

אם אני לא טועה, דאצ'יה לודג'י דיזל חדשה עולה באיזור 115-120. טורבו דיזל 1500 סמ"ק של רנו, גיר ידני, אמור להיות חסכוני.

יש 7 מקומות ישיבה של ממש, לא 5+2, רכב מרווח אבל די פשוט. סוג של מחליפה לרנו לוגאן MCV שנמכרה כאן, רק שהיא הרבה יותר גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...