Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב משועבד - איך מתמודדים?

אדירכ
שימו לב! השרשור הזה בן 3336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מצאתי רכב שמצא חן בעיניי, המחיר סביר והמצב שלו טוב, אנחנו עומדים לפני בדיקה ובעל הרכב אמר לי שלאחר הבדיקה במידה והכל לשביעות רצוני אנחנו נצטרך ללכת לבנק להסיר שיעבוד.

כמובן שאני מכיר את הסדר הכרונולוגי הטבעי של הדברים, רק לאחר העברת בעלות, מעבירים את הכסף.

שכן אי אפשר לעשות העברת בעלות לפני ההסרת שיעבוד הרכב בבנק.

כמובן שמסיבה טבעית אני מעט חושש, הבחור נראה לי אמין ונחמד לחלוטין, אבל בכל זאת אני מפקיד עבורו כסף ולאחר מכן הולכים יחד לדואר...

אני מודע לכך שהנושא נהיה נפוץ, הרבה רכבים היום משועבדים בניגוד לבעבר בעקבות תנאי מימון נוחים וכו'.

מה אני יכול לעשות עלמנת להסיר דאגה מליבי? זכרון דברים? באיזה נוסח בכלל?

האם יתכן שהרכב משועבד יותר ממקום אחד? (נניח והסרתי עבורו את השיעבוד בבנק, האם יתכן שהרכב משועבד במקום נוסף?)

אשמח לעזרתכם, מדובר בלא מעט כסף.

הצעתי לבחור להסיר את השיעובד בעצמו ע"י הלוואה אחרת/שימוש באשראי, הוא אומר שאין באפשרותו. כך שיוצא שזה חייב להתבצע מכספי שלי ועוד לפני העברת הבעלות.

עריכה אחרונה על ידי אדירכ

Seat Mii 3Doors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב רשום בנוסף גם ברשם המשכונות.

לאחר כיסוי ההלוואה והסרת השעבוד, הבנק שולח בקשה להסרת שעבוד מרשם המשכונות אבל זה לא משהו שאמור לעכב את התהליך.

בכל מקרה, לא חושב שיש לך סיבה לדאגה, כמו שאמרת - זה עניין נפוץ מאד והיום כל רכב שנקנה בהלוואה או מימון הוא משועבד לבנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב רשום בנוסף גם ברשם המשכונות.

לאחר כיסוי ההלוואה והסרת השעבוד, הבנק שולח בקשה להסרת שעבוד מרשם המשכונות אבל זה לא משהו שאמור לעכב את התהליך.

בכל מקרה, לא חושב שיש לך סיבה לדאגה, כמו שאמרת - זה עניין נפוץ מאד והיום כל רכב שנקנה בהלוואה או מימון הוא משועבד לבנק.

אוקי, מה אני יכו לעלשות מלבד פשוט לסמוך עליו? איך אני יכול להבטיח את עצמי?

Seat Mii 3Doors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נכנס לעניינים שבין בעל הרכב לבנק שלו וזה לא מעניין אותי.

שיקח הלוואה מסבתא שלו, מדודה שלו, מאביגדור ליברמן. אם הבנק שלו לא מוכן לסמוך עליו לשעתיים, אז אתה כן מוכן?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקח הלוואה מסבתא שלו, מדודה שלו, מאביגדור ליברמן. אם הבנק שלו לא מוכן לסמוך עליו לשעתיים, אז אתה כן מוכן?

בנוגע לסבתא שלו, דודה שלו, אביגדור ליברמן זה לא משנה, אתה צודק.

בנוגע לבנק, לבנק יש נהלים וכללים, זה לא עניין של לסמוך.

Seat Mii 3Doors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד בקטע של אמון של הבנק בלקוח, אבל עזוב.

אם הבנק שלו שמכיר אותו לא סומך עליו בעניינים כספיים אז אתה כן?

שוב - כקונה של רכב, אני לא נכנס לעניינים של הלקוח. אני רוצה רכב שניתן להעביר עליו בעלות. משלם כסף, מעבירים בעלות ונפרדים לשלום.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישה קצת מיזנטרופית, לא? מה קרה לסולידריות ואמפטיה?

מי כמוך ידוע שהבנק הוא גוף מקובע ואטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שגם אני באותו מצב כמעט , אני כבר אחרי בדיקה של רכב והכל ואז התברר לנו שיש חסימה.

בעבר גם היה עיכול שעבוד של הבנק אבל זה נגמר וגילינו שגם היה עיקול בגלל איזה דוח חניה שלא שולם.

לדעתי מה שאתה צריך לעשות זה ללכת איתו לבנק ולוודא איתם שאם אתה מפקיד את הכסף בחשבון השעבוד יורד , ולקחת אישור מהם כמובן.

בכל מקרה לפי מה שאני בדקתי והבנתי גם אחרי שהם מורידים את השעבוד זה לא מתעדכן מהרגע להרגע ותצטרך לחכות עם העברת בעלות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kreios - אני לא סולידרי ואמפטי כשעל הפרק עשרות אלפי שקלים שקרעתי את התחת עבורם.

בגלל שאני מכיר ויודע כמה בנק יכול לבוא לקראת או למי הוא מסרב, אני מראש לא מכניס את עצמי למיטה חולה, גם במחיר של ויתור על עסקה מדהימה.

יפתור המוכר את הבעיות שלו בצורה שהוא מוצא לנכון, זה לא עניין שלי.

אם אני משלם - רוצה באותו רגע העברת בעלות.

(בינך לביני, שנינו יודעים שהבנק יכול לשחרר במשרד הרישוי מיד, וברשם המשכונות לוקח שבועיים / שלושה, אז הבנק לא באמת מסתכן כאן יותר מדי, לא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדיסקו. בתור הקונה אין לי שום עניין לסכן את כספי על סמך הבטחה של אדם זר.

יתכבד המוכר וישחרר את כל השעבודים, ואז אשמח לבצע העברת בעלות קצרה ומהירה.

גם אם הסיכוי לתסבוכת נמוך, למה להסתכן? מדובר תמיד בסכום כסף נכבד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי נתקלתי במצב הזה בתור מוכר,מה שעשינו בסוף זה חלוקה לשני צקים , אחד לכיסוי ההלואה(קטן יחסית) השני אחרי העברת בעלות.

הקונה הלך איתי לבנק להפקיד את הצק הראשון ומול הבנק היה סניף דואר ,אחרי העברת בעלות קיבלתי את הצק השני.

מקווה שעזרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מוכר (או יותר נכון מנסה כרגע למכור רכב) העדפתי להמנע מכל הסיטואציה הזאת ולשים כסף שהיה לי בצד על סגירת ההלוואה. חיכיתי שלושה ימים ואז הוצאתי כפל רשיון שכבר לא מופיע עליו השעבוד, אז לקונה אפילו לא יהיו שאלות ולא נצטרך ללכת לכיוון הזה בכלל.

אני כן מבין שהשעבוד עדיין רשום ברשם המשכונות וייתכן כי אם הקונה יבצע בדיקת משכון הוא יראה את זה. זה לא שאני אמור להסתיר, אבל פשוט העדפתי לגמור עם זה לפני.

ברור לי שלא כל מוכר יכול לסגור את ההלוואה לפני שמקבל את הכסף מהקונה, אבל אני העדפתי להשתדל בדיוק מהסיבות שאתה מעלה פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנק שלו לא מוכן לסמוך עליו לשעתיים, אז אתה כן מוכן?

כשמישהו מתוך המערכת הבנקאית אומר לך את הדברים האלה, כדאי לקחת אותם ברצינות.

כזכור לי, אתה לא בדיוק מחפש רכב נדיר. האינטרס של המוכר בעיסקה הזאת צריך להיות יותר גדול משלך. ככה שידאג להלוואת גישור, יסגור את העיניינים שלו מול הבנק ואז תבצעו את העיסקה בצורה חלקה.

אתם יכולים גם לחתום על זכרון דברים מסודר שבו תציינו שאתה מתחייב לרכוש את הרכב בסכום שסגרתם לאחר שהוא מסיר את השיעבוד. ככה הוא יהיה רגוע שלא תתחרט אחרי שהוא יסיר את השיעבוד ואתה תדע שהוא מתחייב להסירו. אל תשכחו לציין פרטים מלאים של שני הצדדים ושל הרכב.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם להיות פראנואיד לכיוון השני, הקונה יכול לבטל לי בדקה 90 אחרי שלקחתי הלוואה ..

ראית את הרכב ואהבת אותו? אחלה.

דבר אם המוכר ותסגרו לעצתמכם בוקר שלם שתעשו את כל התהליך.

הולכים לסניף שלו, עושים העברת זה"ב ומקבלים במקום אישור מהפקיד שהשעבוד הוסר.

אחרי זה ניגשים ביחד לדואר ועושים העברת בעלות.

זה כל הסיפור.

תציע לו את הדרך הזו, אם לא מתאפשר לכם מבחינת זמנים, לא יהיה לו מנוס מלקחת הלוואה, להסיר את השעבוד,

ורק אז לשלם ולעשות העברת בעלות.

אם הוא מתחיל לגמגם, תגיד לו יפה שלום ותעבור לרכב הבא.

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה המון תודות על התגובות, מסתבר שהבנק הוא גוף גמיש.

שאלתי את אחי (הוא הבנקאי שלי), אמר לי שללקוחות שהוא סומך עליהם הוא מסיר את השיעבוד ומקציב להם יום ימיים להפקיד את הכסף. ללקוחות שלא, פשוט לא נותן.

That Simple.

אבדוק עם המוכר.

Seat Mii 3Doors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...