Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בבראבו (או: הצטרפתי לאולימפוס... ;)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 3359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנה עברה מאז כשחפרתי בפורום כאן בחיפוש אחר סופר-מיני, חפירה שגרמה לכך שסטיתי מהחיפוש המקורי שלי של איביזה/פאביה ובסוף התמקדתי בפולו/איבו - כאשר בשורה התחתונה בחרתי באיבו. מאז הכל היסטוריה, ואני והאישה מרוצים עד הגג.

קיצר מפה לשם עברה שנה ואחיי הצעירים הגיעו לגיל 18, והבנתי שהגיע הזמן להפרד לשלום מאהובתי מאז התיכון - פג'ו 306 XR שנת 95, שאמנם חצי קבריולט מרוב החורים בגג (שנסתמו ע"י דבק אפוקסי, מומלץ בחום) - אבל נוסעת נהדר. החלטתי שהיא הזמן לשחרר את ההורים מהעול של ילדים שמפרקים להם את האוטו עם כל מיני צלקות חניה, ולפנק את עצמי לראשונה בחיים ברכב שיהיה לי כיפי לנהיגה.

התקציב 50K, המטרה היא משפחתית מאובזרת, פרקטית ליום יום (מבחינת טיפולים נוחות וצריכת דלק) אבל שתהיה גם כיפית כשבא לי להשתעשע, מראה שיעשה לי חשק להכנס לרכב, בת 7 שנים לכל היותר, והעדפה לגיר ידני.

מלבד החיפושים כאן בפורום, עברתי ביד 2 קונצרן אחר קונצרן, בשביל לוודא שאני לא שוכח שום דגם. האפשרויות הצטמצמו במהירות: הבנתי שעבור שנתונים 08-09 ומעלה, בשילוב עם התקציב שלי, ובשילוב עם הסלידה האישית שלי ממשפחומטיות סטנדרטיות, יש מעט מאוד אפשרויות. סיאט לאון 09 אפשר למצוא רק מ65K ומעלה, אלפא 159 אפשרי מתקציב דומה אבל פחד אלוהים להכנס להרפתקאה שכזו (למרות שהרכב הזה סקסי בעיני בכמה רמות יותר מכל שאר האופציות), מזדה ספיריט גם היא בתקציבים דומים ושנתונים דומים אבל יש כ"כ הרבה מזדות על הכביש שלי אישית יצא החשק מהרכב, וכמובן יש את חביבת/שנואת הפורום פיאט בראבו - שבמסגרת הדרישות והתקציב שלי ישבה כמעט בול.

אז במהלך החודש האחרון התמקדתי בפיאט בראבו, כאשר אני מסתכל גם על ליאון, ואפילו מוצא את עצמי ברגעים נואשים מחפש מיטו (נואשים: כי רציתי משפחתית). שלשום בערב עשיתי ריפרש על יד2 ופתאום קפצה מודעה חדשה לאזמפלר שמור 2011 בגרסא הכי מאובזרת עם היסטוריה מתועדת ונקייה - יום אח"כ כבר הייתי אצלו לקחתי לבדיקה והיום העברנו בעלות....

זה הזמן לציין כי בכל התהליך הזה התלוו אליי שני אנשים שבכלל לא הכרתי לפני כן - לנה (Murzilka) ומשה (GhostBuster). הם השקיעו זמן בתהליך הזה בערך כמוני, נתנו לי מבחן רטוב על הרכב שלהם, ואפילו ליוו אותי במהלך בדיקת הרכב וההתנהלות מול המוכר.... עזבו אתכם כן בראבו לא בראבו, פרגון-על שכזה באמת נדיר, לפחות ממה שאני מכיר. תודה רבה רבה רבה!!!

והרכב? אני לא חובב הגה מושבע אלא סתם מישהו שנוהג רגוע ב90% מהזמן ואוהב להשתעשע ב10% הנותרים כשהכביש ריק לחלוטין והאזור בינעירוני פתוח - אבל ב10% האלו כבר הספקתי לגלות שהרכב הזה מציע יותר מאשר מעוניין לקחת (לפחות כרגע;)... ב150 קמ"ש המנוע על פחות מ3,500 סל"ד, והכוח מרגיש עדיין לינארי. הגיר מאוד מזכיר לי גיר ידני (אני מתפעל אותו על Manual, ומעביר הילוכים כאשר אני משחרר את המצערת) ומבחינתי זו פשרה נהדרת בתור אחד שלא סובל גיר פלנטרי (כמובן שהייתי מעדיף בעשרות מונים גיר ידני.... אבל זה נדיר יותר מפעיל זכויות אדם בשורות דאע"ש).

זהו אני מקווה שלא עצבנתי אנשים עם הכותרת, זה כמובן בהומור והרכב הוא עדיין לא מרכבת אלים - אבל הוא כן רכב מאובזר מפנק יפייפה ולא חלש בכלל, במחיר של סופר-מיני (?!?!).

ואם יש כאן אנשים אחרים שמתלבטים ו/או רוצים להרגיש את הרכב במציאות, אני אמשיך את המסורת שלמדתי מותיקי הפורום ומציע כל עזרה שאני יכול לתת.

אז שוב תודה למשה ולנה, ותודה לפורום הנהדר הזה שסיפק לי המון מידע וקצת הרחיב לי את 'אופקי-הרכב'

--

אור

IMG_20150216_130250.jpg

IMG_20150217_110108.jpg

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש, לדעתי זה הצבע הכי יפה לבראבו

סע רק בדרכים טובות. בעניין חברי הפורום שעזרו לך...בהחלט אנשים טובים

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שב-24 שעות שהרכב אצלו היא בסדר... ידוע לך משהו אחר?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** סליחה על ניסוח שאלה .

רציתי לשאול לגבי אמינות מאנשים שהיה להם את הרכב , אולי החברי שעזרו לפות"ש , תודה

עריכה אחרונה על ידי נהג מתחיל
נחנקת? השתנקת? שתה מים אך אל תכתוב חחח בפורום
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש מקווה גם כן להצתרף למועדון בעוד חצי שנה כשאסיים את השירות הצבאי.

אגב מישהו יודע מה הסיפור עם הבראבו החדשה? (הריי הפסיקו לייצר את הבראבו לא??)

http://www.autossegredos.com.br/wp-content/uploads/2015/01/flagra_fiat_bravo_2015_5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיאט יש שוק מאוד מפותח במדינות נכשלות. בעיקר כמו ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל וכו'... הם משווקים שם רכבים עם פלטפורמות ישנות. כנראה שהגיע זמנה של הבראבו לעבור לשם לפני ששולחים אותה לגן עדן.

http://www.fiat.com.ar/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט נוהגת להמשיך לייצר דגמים מסוימים בדרום אמריקה, גם לאחר שייצורם באירופה הסתיים. היו אפילו כאלו שהגיעו אלינו, למי שזוכר, כמו הפיאט דונה שהתבססה על האונו. לפעמים מדובר בגסיסה ארוכה לדגמים לא מוצלחים במיוחד, לפעמים סיבה לגעגועים לטמבלים שלא מצליחים להבין שזה סתם אוטו הבראבו הזה.

וארגנטינה או ברזיל אינן מדינות "נכשלות" או נכון יותר "נחשלות", פשוט הטעם שם שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...