Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי להגיד תודה לאסף ולאלי שעזרו לי בטיפול בינוני ליונדאי אקסנט 2008.

החלפנו (הם החליפו, אני עודדתי והארתי :lol:) שמן ופילטר גיר, שמן מנוע, פילטר אוויר, פילטר מזגן ופלאגים.

לפעם הבאה נשאר להחליף פילטר דלק.

שוב תודה ענקית לכם, על הרצון לעזור, על ההסברים והעבודה הקשה - זה בהחלט לא מובן מאליו.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 741
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בפעם המי יודע כמה אני רוצה להודות לחברי הכנופייה שגם הפעם התנדבו לעזור בשמחה ומכל הלב לטובת יישור קו מקיף להחריד שעשיתי ליונדאי גטס ששפר עליה גורלה, והפכה מגטס במצב מעולה לגטס במצב מצויין. אין עליכם!

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב, אני רוצה להודות מקרב לב לחברי הכנופייה שעזרו לי ליישר קו לסוזוקי סויופט הזקנה שאיתי ( 1998 ). בטיפול נעשה החלפה של רצועת טיימינג, משאבת מים ורצועת מזגן. המותחן שהבאתי איתי לא התאים ולכן השתמשו במותחן הקיים שעדיין היה במצב תקין.

רצועת האלטרנטור שהבאתי לא התאימה גם כן ולכן השארנו את הרצועה הקודמת שגם הייתה במצב תקין.

בנוסף בוצעה גם החלפת שמן, פילטר שמן ונוזל קירור.

אני חייב לציין שהחברה עבדו בלי הפסקה אפילו בקושי שתו מים.

לא חסכו שום תשובה לשום שאלה ואף הסבירו מעצמם על התהליך.

לא צילמתי יותר מידי, אבל הערכתי רבה!!

בתמונה צילום של משאבת המים החדשה מותקנת (גם הקודמת הייתה במצב סביר אבל הרבה זמןמעבר מאז ההחלפה הקודמת והיא גם הייתה עכורה מבפנים עקב שימוש במי ברז)

בהמשך מתוכנן להחליף אטם מכסה שסתומים ורפידות בלם!

עוד יש לציין שכמובן החברה עבדו ללא תמורה,

החלפים עצמם נקנו אצל אבי חלפים. ויצא לערך עלות של 550 שח.

שזה כולל את כמובן שמן מנוע, פילטר, משאבת מים, נוזל קירור, מותחן, רצועות טיימינג ואביזרים.

כך שמעבר לכל הלימוד ויכולת להסתכל על העבודה שלהם מגובה מטר זה גם חסך לי סכום לא מבוטל שהייתי צריך להשאיר במוסך.

תודה מקרב לב!

IMG_20171021_184721.jpg

IMG_20171021_112742.jpg

עריכה אחרונה על ידי swiv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עכשיו זה תורי בפעם המי יודע כמה..

היום נפגשתי עם הכנופייה כדי לבצע יישור קו בגטס שלי ובעיקר כדי לטפל בבעית נזילה קלה ממשאבת המים (אסף שם לב לזה בפעם הקודמת שנפגשנו).

את רוב החלפים רכשתי ביונדאי שופ ואת האטמים של הקליפרים ומוטות הקישור ב-KORAPS.

מצטער מראש לא צילמתי תמונות..

מה בוצע?

1. החלפת מוטות קישור

2. החלפת צינור ברקס קדמי בצד הנוסע

3. החלפת משאבת מים כולל טיימינג והחלפת נוזל קירור כמובן

4. החלפת נוזל בלמים - בוצע ניקוז מהמיכל ומארבעת הגלגלים

5. החלפת פילטר אוויר, פילטר מזגן, החלפת שמן מנוע ופילטר שמן - בד"כ אני מבצע לבד אך כבר עשינו את זה כחלק מהתהליך

6. החלפת אטמי מובילים של הקליפרים הקדמיים - אחד מהם היה קרוע ולכן נכנס לכלוך שתקע את הרפידה בעבר

כל התהליך ארך כ-5 שעות והכל בוצע במקצועיות ותוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

דאגתי שיהיו בקבוקי מים ולקראת הסיום התעקשתי שנעשה הפסקת צהריים (הוא עבד ברציפות ללא הפסקות).

אז קודם כל תודה רבה לאסף וחברי הכנופייה :lol:

חברים,

חברי הכנופייה לא מבקשים תמורה עבור העבודה הקשה ולרוב נוסעים עד אלינו על חשבון הזמן שלהם ולכן חשוב להקפיד ולדאוג שלפחות תהיה שתייה ושיהיה משהו לאכול וכו'.

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת באיחור, אבל תודה פעם נוספת לאסף הבלתי ניתן לתיאור ולשאר חברי הכנופייה היקרים!

הגעתי באחת השבתות לרחבת הטיפולים של הכנופייה לצורך טיפול 90K לטויוטה ראב 4.

אני קודם אציין שטיפול זהה במוסך מורשה עולה 1900 ש"ח!

קניית כל החלפים והשמנים (הכל מקורי) בצורה פרטית עלו 400 ש"ח (!), קניית החלקים לוותה בקושי מתסכל עקב חוסר היענות מצד המוסך לספק מק"טים של החלקים, חשבתי כבר לוותר עד שאסף שלח ה"פ ונתן לי את כל המק"טים המדויקים שניסיתי להוציא במשך כמעט יום שלם!

הטיפול כלל:

- החלפת שמן + פילטר שמן

- החלפת פילטר מזגן

- החלפת נוזל בלמים ושאיבה של הנוזל הישן בכל אחד מהגלגלים

- החלפת מצתים

- החלפת שמן דיפרנציאל אחורי וקדמי

- בדיקה כללית של הרכב

כל העבודה נעשתה ביום שבת בצורה קפדנית ביותר ותחת שמש קופחת, אנשים חיצוניים מסתכלים מהצד בתדהמה ולא מצליחים לפענח את הסיטואציה, עד שאחד ועוד אחד ניגש כדי לשאול את פשר המאורע, לאחר הסבר קצר והבעת פליאה על השירות היוצא דופן, יש מצטרפים חדשים למועדן! :)

שוב, תודה ענקית לאסף ולשאר חברי הכנופייה היקרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות שוב לכנופיית הטיפולים השוטפים.

הפעם מדובר בהחלפת ווסת לחץ למנוע דיזל.

אחרי שבמכון דיזל אמרו לי שצריך להחליף את הווסת רכשתי אחד חדש, החבר אבחן שהווסת פשוט היה סתום מלכלוך, אבל בכל אופן החלפנו לאחד חדש! וגם למדתי לעשות את הפעולה לבד על הדרך!

וכל זה בהתראה של חצי שעה - ברגע שקיבלתי את הווסת החבר היה זמין לעזרה

זה אח !

תודה רבה !!

עריכה אחרונה על ידי jaguarr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להגיד תודה רבה לכנופיה.

בשישי לפני שבוע נפגשו וקיבלתי טיפול VIP, כולל הסברים, של החלפת רצועת תזמון ומשאבת מים. על הדרך גם הוחלף שמן גיר.

הרכב: לנסר מודל 2005.

במהלך הטיפול בהוצאת הרצועה הישנה הסתבר שהמכונאי שהחליף אותה בפעם הקודמת דילג על שן. וככה הרכב נסע 80000 ק"מ עם טיימינג לא מכוון. לא חבל?

תודה לכנופיה על המקצועיות, החברות והאכפתיות . היה כיף .

לתמונות:20171020_120854.jpg20171020_120909.jpg

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אני כותב כאן שוב בכדי להודות לחברי הכנופייה. היום נפגשנו בשנית בכדי להמשיך טיפול לסוויפט הישנה שלי. היום בוצעו מספר דברים נוספים, החלפת אטם מכסה שסתומים, החלפת שמן גיר, החלפת רפידות בלם קדמיות ונוזל בלם.

בתחילה נגשנו להחלפת האטם שכן הוא דורש קצת סיליקון כאשר שמים את האטם החדש כך שבזמן שיתייבש נטפל בשאר הדברים. פתחנו את מכסה אטם השסתומים והמנוע היה נראה יחסית טוב ובלי בוצה. אך להפתעתנו אחד מברגי הפיליפס שמשארים את המוטות של המנוע במקומם (לא סגור על השם המדיוק שלהם אך אפשר לראות בתמונה המצורפת) משוחרר כך שהוא הסתובב שם ונתקע באחת הפינות. ראינו שגם חלק מהברגים השניים לא היו מהודקים. הוצאנו אותם שמנו עליהם חומר שעוזר לברגים להתהדק בעת ההברגה והברגנו חזרה. הוצאנו את האטם הישן שכבר היה קשיח כמו פלסטיק ונשבר וניקינו את השאריות ממנו על הבלוק.

מרחנו מעט סיליקון על הבלוק (לא זוכר מאיזה סוג, נחושת?), הרכבנו את האטם על המכסה ואת המכסה הברגנו חזרה למקומו.

לאחר מכן נגשנו להחלפת רפידות הבלם הקדמיות, לקודמות לא נשאר הרבה בשר וטוב שעשינו זאת. פירקנו גלגלים. שיחררנו את הקליפר והוצאנו את הרפידות. ניקינו את האזורים שהרפידה נוגעת בקליפר עם מברשת פלדה. גירזנו את האזור עם גריז נחושת וגם את אותו אזור על הרפידות. את החלקים שאיתם הקליפר מתלבש על הצלחת ועליהם הוא צף בעת תנועה של דוושת הבלם גירזנו בגריז שונה והרכבנו הכל חזרה.

לאחר מכן ניקזו את נוזל הבלם מהמיכל שלו, ניקינו את המיכל והוספנו נוזל חדש.

התחברנו עם כלי יעודי לפיטמות הניקוז על הגלגלים וניקזנו את הנוזל גם מהצינורות תוך מילוי המיכל כך שגם בצינורות כבר עבר נוזל חדש ונקי.

הרכבנו את הגלגלים חזרה.

לאחר מכן רוקנו את שמן הגיר, ומילינו חדש. הנענו את הרכב, העברנו בין כל ההילוכים ובדקנו את המפלס. היה תקין.

יצאנו לנסיעה קצרה בכדי לוודא שהבלמים בולמים ושהכל נראה תקין.

אני באמת רוצה שוב להודות לחברי הכנופייה שעבדו ברצף בלי הפסקה על הרכב אני כמובן בעיקר הסתכלתי וניסיתי ללמוד את התהליך. לא יודע איך להביע את ההערכה אבל זה באמת לא מובן מאליו.

תודה.

מצורפת מעט תמונות מהתהליך.

IMG_20171028_102401.jpg

IMG_20171028_112015.jpg

IMG_20171028_112708.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות לחברי הכנופיה (, שוב, כרגיל - על כל העזרה המטורפת עם הרכב כבר לא מעט זמן.

תודה רבה על הכל!

מדהימים. בפעם המיליון, תודה!

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום נפגשתי סוף סוף עם אסף היקר להחלפת כל שמן הגיר ברכב(דיאליזה)+פילטר גיר+ניקוי מצערת (פירוקה לגמרי מהרכב).

בוצע טיפול ארוך ומשמעותי שרק מלאך כמו אסף יכול לבצע בכיף, ברוגע ובמקצועיות ועם כמה נשנושים מתוקים על הדרך.

אסף, תענוג כל פעם מחדש לעבוד איתך... אין מילים שיתארו את העזרה הזאת לאנשים שאתה עושה. שאפו מכל הלב!

אגב, הסתבכתי עם התמונות , אולי הוא יעלה בהמשך כבר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות מקרב לב לחברי הכנופיה על שעזרו לי להחליף שמן+פילטר ופלאגים, שלמרות שהיה עיכוב עקב סיבות אישיות הם חיכו שאגיע (ממש לא מובן מאליו). בנוסף לאחר שהפלאגים התבררו כלא מוצלחים נפגשנו שוב כדי להחליף לפלאגים חדשים. אתם תותחים!

היה נעים להכיר גם את אושריקו על הדרך והקורולה המיוחדת שלו :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת נכתב באיחור.

לפני כ-3 חודשים התכתבתי עם אסף (כבר נפגשנו מס' פעמים)

הזמנתי פילטר שמן+ שמן, לקראת טיפול קטן שהייתי צריך לעשות.

כמו תמיד, ציפיתי שאסף יגיע ויעזור לי לטפל או לפחות ינחה אותי מה לעשות.

הוא שאל אותי אם יש לי את הכלים המתאימים ואמרתי לו שכן.

ואז להפתעתי הוא רשם לי: "יאללה, תתחיל לעבוד..."

קצת חטפתי שוק בהתחלה, אבל את העקרונות הבסיסיים הבנתי.

לקח לי קצת זמן בהתחלה, אבל לבסוף הסתדרתי והפילטר שמן+שמן הוחלף בעלות מצחיקה של כ-240 ש"ח.

אז תודה לאסף ולכנופייה, שנתנו לי את הבטחון לטפל ברכב לבדי. :wink:

לעולם לא חשבתי שאעשה זאת לבדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...