Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי להחליף את הגטס שלי ברכב חסכוני יותר , התייעצתי עם אסף מהכנופיה ולא רק שהמליץ לי על רכב גם הלך לבדוק אותו עם עוד חבר כנופיה (elic) , לאחר שבדקו את הרכב לעומק , זיהו ישורי קו שצריך לעשות ומיד יצאו לדרך!

יומיים לאחר הקניה הרכב עבר:

החלפת שמן, פילטר שמן, פילטר סולר,ניקוי יסודי של הטורבו, החלפת נוזל קרור.

הכל כמובן במקצועיות וסבלנות !

אלי ואסף אתם תותחים, תודה רבה !!

וגם חסכונית20170526_191441.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 741
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה לשלומי מהכנופייה! עד כה היה זה אסף שסייע במקצוענות. לאחרונה סייע שלומי בטיפול 15,000 להונדה ג'אז ההיברידית שלנו. גם הוא - בדומה לאסף - התגלה כמקצוען, אדיב והסברתי. תודה שלומי על הזמן והמאמץ! חסכת לי כסף וזמן ולמדתי ממך דברים בסיסיים.

Sent from my m2 note using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף המלך והקדוש... היום ביצענו עבודה יפה ברעננה לטויוטה שלי.

את התמונות צילמנו דרך הטלפון שלו , הוא יעלה אותם בהזדמנות באחד השרשורים.

קבענו להיפגש להשלמה קטנה של משהו אחר... אסף, יא מלך!

על הדרך ראיתי את רועי ועוד חבר פורום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה לאסף וליגאל על העזרה בהחלפת רפידות אחוריות ATE מוטות קישור אחוריים פבי ונוזל ממסרה מקורי של מאזדה למאזדה 3 שלי ( הוחלט לעשות רענון למרות הדעות החלוקות)

המון תודה , כרגיל סופר מקצוענים.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להודות שוב לאסף וכנופיית הטיפולים השוטפים.

זו פעם שניה שאני פוגש את אסף. שנה שעברה הוא החליף לי רפידות בלמים. הפעם זה היה טיפול קטן של החלפת שמן.

קבענו במגרש באיזור תעשיה ברעננה. במקום היו גם יואב, לידור ושני שעזרו לטפל ברכבים אחרים. לאחר שעזרו לי להגביה את הרכב, לבקשתי אסף הדריך וליווה אותי בשלבי ביצוע החלפת השמן והפילטר תוך שאני מבצע לפי ההנחיות. היה נחמד מאוד ללמוד איך לעשות את זה בעצמי.

זו פעם ראשונה שאת הטיפול התקופתי אני לא עושה במוסך טיוטה אך לאחר שראיתי קודם את אסף בפעולה, שם לב לפרטים ועושה דברים במקצועיות ומכל הלב, התרשמתי שזה לא פחות טוב מכל מוסך!

זה כ"כ לא ברור מאליו שהוא עושה זאת על חשבון זמנו הפרטי, ללא שום תמורה חומרית, בשקדקנות ואהבה.

תודה רבה לך איש יקר!!

טויוטה יאריס סול 2007 :smilecolr

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שוב נפגשנו אני ואסף לטיפול בC4 הצרפתיה העדינה שלי.

והפעם גם אלי הצטרף, להחלפת צלחות ורפידות אחוריות, ולהחלפת מוטות קישור למוט מייצב.

הגעתי לחניון הקבוע ומיד התחלנו בעבודה.

אסף ואלי פירקו גלגלים, ואני בנתיים החלפתי את פילטר האויר שפעם קודמת לא היה מתאים.

פרקנו צלחות ורפידות ואיך לא טקס הגירוז המפורסם של אסף היקר!

הרכבנו את הצלחות והרפידות וכמובן בטיחות לפני הכל, כמו שרק אסף יודע עשה הכל לפי הספר ובמקצועיות אין סוף!

וכמובן כל הדרך כולנו מתלוננים על ההנדסה הצרפתית ואיך לעזזאל הם תכננו שמכונאי יצליח להרכיב ולפרק את הרכב הזה!

בסוף הלכנו לאכול משו, מגיע לגיבור הזה איזה משו סמלי לפחות עבור העבודה, וגם זה היה כרוך בהפצרות שאני משלם, וכו..

פשוט אין על הכנופיה הזאת ועל אסף ואלי (הפתעת אותי באיכות שלך היום)

אז קצת תמונות מהתהליך הכיף והמעשיר הזה:

IMG_20170607_115255.jpg

הפילטר אויר המלוכלך.

IMG_20170607_124136.jpg

טקס הגירוז המסורתי.

IMG_20170607_122935.jpg

הצלחות השחוקות.

IMG_20170607_120052.jpg

הבוקים.

IMG_20170607_133209.jpg

הגומיות הקרועות של המוט קישור.

IMG_20170607_133154.jpg

המוט קישור מותקן כהלכה

אלקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן תודה גם לאלקנה שדאג להקפיץ אותי כאדם חסר רכב למחוז חפצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות לרון מהכנופיה על החלפת שמן.

נשמע עבודה קלה אבל ברנו החלפת שמן שווה להחלפת מנוע+גיר +שלדה ביונדאי/קיה, אז כל הכבוד ותודה רבה!

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב (שאינו חבר בפורום) חיפש מוסך בשביל לטפל בפוקוס שלו, טיפול 120,000.

פתחתי שרשור בפורום וקיבלתי הודעה מאסף שבו הוא מציע את עזרתו בשביל לטפל ברכב של החבר.

קישרתי בין החבר לאסף, וזה מה שהוא ביקש לפרסם בו בשמו:

אהלן, אני לא רשום ב - CarsForum אז חברי היקר RBRB (שהפנה אותי לכנופיה) שמשוטט פה באתר יפרסם את זה בשמי.

קודם, אמ;לק:

הכל היה מושלם ותודה רבה רבה לאסף ולשני על חוויה מדהימה וחסכונית.

אז נזכרתי שאני צריך לעשות טיפול לרכב 1000 ק"מ מאוחר מדי, לצערי הפוקוס שלי כבר עברה 121K ולא היה לי יותר מדי זמן לעשות סקר שוק.

במורשה רצו על הטיפול (טיימיניג) 3700 ש"ח שפשוט אין לי כרגע, והמוסך הכי זול שמצאתי (בין המוסכים שיש עליהם המלצות) רצה 2200 ש"ח שגם כרגע אין לי.

RBRB חבר הפורום הפנה את תשומת ליבי אל הכנופיה ומיד קישר אותי עם אסף. בהתחלה הייתי סקפטי וזה היה נשמע לי מוזר שאנשים כאלה קיימים בארץ אבל RBRB דחף אותי לנסות ואמר שהכנופיה מקבלת פה ביקורות מהללות.

** אני רוצה לציין שאני לא מזלזל בעבודתם של מוסכים (אמינים לפחות), אך חידוש רישיון רכב (שגם לא הכי כלכלי) וטסט מעבר לפינה ביחד עם אילוצים כלכליים זמניים, הובילו אותי לחפש אלטרנטיבות, מאחר ואני לא רוצה לישון על ספסל בחוץ בחודשים הקרובים **

בהתכתבות עם אסף בוואטסאפ, הוא הסביר לי בדיוק מה עליי לעשות, מה לקנות ברמה המאוד ספציפית ואפילו איפה לקנות.

אסף הסביר שלצערו הרב ועם כל הרצון שלו לעזור (ויש רצון), את סט הטיימינג אצטרך לעשות במוסך עקב הבעייתיות שיש במנועי פורד, ואת כל השאר הוא יעשה ביחד איתי.

לא הייתה לי בעיה עם זה, כמובן הכל בוצע בליווי צמוד של אסף כולל טווח מחירים הגיוני שאני אמור לשלם על הטיימיניג.

מכיוון שאני עובד בראשל"צ, גר ברחובות וההורים מקרית גת, אסף התלבט עם לשלוח אותי אל שני (כנופיה סניף ראשל"צ) או להפגש איתי בקרית גת מאחר והוא מגיע לשם אחת לשבוע.

אסף פתח קבוצת וואטסאפ וצירף את שני לדיון.

מפה לשם הוחלט ששני ואסף יטפלו בפוקוס שלי יחדיו סטייל Tag Team כמעט פורנוגרפי.

אחרי הסט טיימינג שהוחלף ביחד עם משאבת המים עקב המיקום האסטרטגי שלה בהמלצת RBRB, קבענו מועד ומקום בקרית גת.

אסף הגיע למקום עם האוטו שלו שמפוצץ עד אפס מקום בכלים וציוד הזוי ומיד הבנתי שממש לא מדובר בסתם חובבן.

כעבור כמה דקות שני הגיעה למקום ומיד צללה מתחת למכסה המנוע להחליף את הפלאגים בזמן שאסף מתחת לאוטו מרוקן שמן ומחליף את הפילטר.

לקראת סוף הטיפול, אסף הפנה את תשומת ליבי אל כל הצינורות (ואני באמת מכוון Literally כל הצינור, והיו הרבה) שלא היו מחוברים לקליפסים שלהם.

סביר להניח שהמוסך (שלא אציין את שמו) שביצע את החלפת סט הטיימינג כנראה לא טרח להחזיר אותם למקומם.

הכל נעשה באווירה מאוד נעימה וחברותית, באמת שהיה לי העונג לראות מהצד אנשים שעוסקים במשהו נטו בגלל האהבה שיש להם לתחום.

כל דבר שנעשה או הוחלף היה מלווה בהסבר, זרקתי כמה שאלות שהיו לי על הרגלי נהיגה נכונים ובכללי על מכונאות רכב ומיד קיבלתי תשובה מלאה ומעמיקה.

ידעתי מראש שהכל נעשה ללא תשלום אבל בכל זאת כל הקונספט הזה של "חינם" היה הזוי ואפילו קצת הרגיש לי לא נעים,

אז אחרי שכבר סיימנו ושניה לפני שאני נכנס לאוטו רציתי לתת לאסף סכום כסף שיחלוק עם שני, לפחות סמלי על הטרחה ועל הלכלוך ידיים.

אסף סירב לי כמעט באלימות ואמר לי בטון מאוד מאיים "אפילו אל תלך לשם". מאחר ואסף בחור עם נוכחות פיזית הגוברת על שלי, החלטתי שלא להתעסק, ללחוץ לכולם ידיים ולנסוע הביתה.

אם לא הלך בכסף אז בפוסט....שיצא הרבה יותר ארוך ממש שציפיתי אבל אני כותב אותו בשמחה.

אז תודה ענקית לאסף ,לשני, לבחורה הג'ינג'ית המקסימה (ששמך ברח לי לגמרי ואני מאוד מקווה שתסלחי לי) שבאה עם אסף כדי לספק לנו בידור,

וכמובן תודה לכלל הכנופיה, שהזכירו לי שיש דבר כזה בארצנו עזרה בחינם.

הפוקוס שלי שטה על הכביש כמו רכב מנהלים יוקרתי בזכותכם, וחסכתם לי סכום כסף לא קטן על הדרך.

אפילו ההורים שלי מודים לכם על כך שגרמתם לי לבקר אותם.

אתם פשוט אלופים,

ואם תהיה פעם הבאה, אז שישיית בירה.

- מיכאל

IMG-20170616-WA0001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שאסף עזר לחבר טוב (כמו שמתואר בהודעה שמעלי), נזכרתי שיש לי ברכב צלחות קדמיות ורפידות שממתינות להחלפה כבר כמה חודשים. החלפה שהייתה אמורה להתבצע עם קרוב משפחה, אבל אף פעם לא הצלחנו לתאם.

שלחתי הודעה לטלפון של אסף ושאלתי אותו אם הוא יוכל לעזור, בלי להתבלבל הוא ענה לי מייד "מחר אני אצלך".

אסף הגיע עם ציוד שלא מבייש בעל מוסך, נראה שיש לו הכל מהכל ואין סיכוי להיתקע בגלל מחסור בכלי עבודה נכונים.

דובר פה רבות על המקצועיות של הבחור ועל "טקס הגירוז", אחרי שרואים את העבודה בפועל אכן מבינים שמדובר במקצוען אמיתי שיודע היטב מה הוא עושה. (יש מוסכניקים שלא תמצאו אצלם בכלל גריז נחושת).

כאילו שזה לא מספיק, מתברר שמדובר באיש שיחה נעים וצנוע ביותר.

אסף, שוב תודה רבה לך. הרעיון והקונספט הזה הם משהו נדיר מאוד.

כל הכבוד לך וכל השאר שלוקחים חלק בדבר הזה:mm_yeah:

IMG_20170619_084711218.jpgIMG_20170619_084647528_HDR.jpgIMG_20170619_084627057_HDR.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב פעם , רוצה להודות לכנופית הטיפולים השוטפים, הפעם אסף ואלי השתלטו במקביל גם על החלפת שמן גיר (מקורי) ידני לאלנטרה שלי.

וגם החלפת רפידות אחוריות.

בלי להסתכל על השעון ולתקתק עבודה בשביל לסיים וללכת , וידאו שהכל By The Book, אלי דאג לגרז (מכל הלב :-) ) את הגב של הרפידות ואסף דאג למלא 2.2 ליטר של שמן גיר בדיוק.

אין עליהם ! גם עבודה סופר מקצועית, גם מסבירים הכל בנינוחות...

כמובן שאחרי עוד היה לקוח נוסף שבא להחליף צלחות ורפידות ועל הדרך קיבל גם נוזל בלמים כמובן אחרי שאסף שאב לו את הנוזל הישן ועוד תיקונים שעשו לו אחרי שהרכב שלו חזר ממוסך רשמי ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף גם שבהחלפה הקודמת של הרפידות אצלך לא מירכזו את הבוכנה של הקאליפר מה שגרם לשחיקה לא אחידה ומעין זווית ברפידה הישנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני הוא זה הלקוח מההודעה הקודמת, וזו ההזדמנות הראשונה שלי (כרגע) להודות ל"כנופית הטיפולים השוטפים".

יש לי קורולה שנת 2000 ולאחרונה חוויתי רעידות בבלימה, כמובן שהדבר מעיד על צלחות ורפידות שדורשות החלפה.

פרסמתי שרשור מה לרכוש בכדי להביא למוסכניק שלי שיתקין, ובסופו של דבר רכשתי צלחות ברמבו ורפידות מקוריות במחיר הוגן במיוחד.

מיד כשפרסמתי את השרשור, אסף פנה אליי בהודעה פרטית והציע שיתקין לי את הרפידות. לאחר תיאום והתכתבויות בוואטסאפ פינה לי מזמנו החופשי, הגעתי מירושלים עד לשרון, ונפגשתי היום עם אסף.

מה אומר ומה אדבר. גיליתי אדם בעל אישיות מיוחדת, שעונה לכל החפירות שלי, עובד בצורה בטיחותית ומקצועית עם הרבה סבלנות ואכפתיות, ודואג לרכב כאילו הוא שלו ואפילו יותר.

אז מה היה לנו כאן:

1. הרכיב את הצלחות והרפידות - גירז לאט לאט ובסבלנות עם חומרים מיוחדים את הרפידות, ניקה את הכל, בדק שהכול עובד כיאות (והכל תוך כדי שאני חופר לו על כל דבר...).

2. החליף נוזל בלמים - ניקז עם משאבה מהפטמות בגלגלים ושאב מהמיכל הראשי את הנוזל העכור (שהוחלף פעמיים במוסך בשנתיים האחרונות והיה בצבע שחור).

3. מילא נוזל קירור מקורי של טויוטה ברדיאטור ובמיכל עודפים, אחרי שגילה שהיה חסר קצת.

4. תיקן בורג של האלטרנטור שהיה משוחרר משום מה (כנראה מעבודה חאפרית של מוסך בעבר), שלצורך כך היה צריך לפרק את המיכל של הנוזל שמשות.

5. ואם כל זה לא מספיק, נכנס מתחת לרכב וגילה גומיה קרועה של ההגה, ושהתושבת גשר הייתה שבורה עקב עבודה רשלנית - ולא נח ולא שקט עד ששבר את הברגים הסוררים, והפך את העולם עד שהשיג בורג ואום והרכיב במקום.

העבודה נעשתה מכל הלב, במסירות, במקצועיות, ובדייקנות שבשום מוסך בעולם לא מבצעים.

וכל זה תוך כדי שעובד במקביל יחד עם אלי מהכנופיה על רכב נוסף.

וכמובן כל התענוג הוא ללא תשלום בכלל, שזה דבר נדיר שלא קיים ולא נתקלתי בו מעודי. בקושי הסכים לקבל את החטיפים שהבאתי לנשנש.

אז בהזדמנות זו אני רוצה להודות לאיש היקר אסף, ולאחל לו את כל הטוב שבעולם. ואנחנו עוד ניפגש.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד תודה ענקית! לאסףאסף ולמאיר מהכנופיה.

במהלך שני בקרי שישי האחרונים הם עשו טיפול גדול מאוד ברכב(קיה ריו 2008 1400 אוטומט) שכלל:

שמן מנוע+מסנן

החלפת מצתים

החלפת נוזל קירור

החלפת שמן גיר

החלפת נוזל בלמים

החלפת בולמי זעזועים קדמיים

החלפת ציריות

החלפת מסנן אוויר שיקרי של פתח מילוי הדלק(ניתן בשל חיוב יתר קל ביונדאי שופ)

רמת המקצועיות ותשומת לב שהרכב מקבל במהלך הטיפול אצל אסףאסף וחברי הכנופיה; גוברת על כל מוסך שאני אי פעם ביקרתי בו.

גם אם הייתה עלות שעולה על עלותו של מוסך מורשה הייתי מטפל אצלם.

במהלך הטיפול הרכב נבדק במקצועיות כולל בלמים, שמים דגש על בטיחות וזהירות על מכלולי הרכב.

הכל נבדק ומקבל יחס, זה הדסרים הקטנים פירוק וניקוי מיכל התפשטות, הסרת רתוך במכסה בולמי הזעזועים ששורט את הכריכות וכדומה.

הדברים הקטנים האלה אי אפשר להשיג בשום מקום אחר.

באמת שאפו מקווה שהפעילות של הכנופיה רק תתרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...