Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דילמה כפולה - התנהלות פנצ'ריה והחלפת צמיג

shayy
שימו לב! השרשור הזה בן 3391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פינקתי הבוקר את המכונית בשטיפה קפדנית. איזה כיף.

תוך כדי מירוק אחד הג'אנטים אני מגלה ראש של נעץ על הסוליה בחלק הקרוב לכתף.

הצמיג במצב מצויין, אחורי, 14 K ק"מ. מרגיז. אני יודע שיש הנחיה ללא לתקן פאנצ'ר בכתף ובמפגש עם הסוליה. המקום גבולי.

ממש מעדיף תיקון. אגב, אין איבוד אוויר בכלל.

מגיע לפאנצ'ריה שמתפרנסת ממני טוב כבר יותר מ 20 שנה.

"לפני שאני מוריד לך את הצמיג תדע שאתה חייב להחליף". אני מבקש בכל זאת תיקון, מנמק במיקום ובזה שזה צמיג חדש. "אני אאבד את הרשיון אם אני אעשה את זה, אתמול החלפתי למרצדס צמיג ב 3,500..."

אני מבין את המצב ושואל אם נוציא את הנעץ הצמיג יאבד אוויר. "ברור" והוא לא מחכה לאישור שלי ומוציא. האוויר לא יוצא. הנעץ מכופף וממש לא ברור לאיזה עומק חדר.

יש לך צמיג כזה? "בטח", אבל אז מתברר שהוא מתכוון לסיני. אני מתכוון לכזה - גודייר אסימטריק 2. הוא הולך לבדוק מרים טלפון לספק שלו - "1,800 ש"ח". אני לא מסכים, יודע שזה צריך להיות פחות, כי כמו הרבה משוגעים בדקתי את המצב בעבר רק כדי לדעת מה מחכה לי. גם החלפתי לפני כשנה מישלן במידה דומה ב 1,200 במכונית השניה. "עזוב אותך, יש לי פה צמיג עם אותו קוד ברשיון ב 800, זה אותו דבר".

אני מסביר לו שאני רוצה אותו דבר, אני לא משלם כזה סכום, מראה לו בטייר4יו שזה 900-1,100 בערך. הוא בשלו. "אתה סתם מתעקש".

אני שואל אותו אם הצמיג שאני מבקש סתם יותר יקר והוא מסביר "שכן". "אין הבדל, בכלום"

בנתיים המחיר יורד ל 1,530 ואח"כ ל1,300. אני הולך וחוזר למכונית, הצמיג עדיין לא איבד אוויר.

הוא מנסה לשכנע, אני כבר במכונית ואז הוא מציע ב 1,150. ואומר שהמחיר בטייר4יו זה בלי מע"מ. אני כבר החלטתי שאני לא מחליף ברגע זה. מקסימום נחליף לספייר, אבל אני חייב לחזור לפורום לבדוק:

מה הייתם עושים? מחכים לראות אם יש איבוד אוויר, אולי לא קרה כלום...

הייתם רוכשים אצל מישהו שיאבד רשיון בגלל תיקון אבל לא בגלל המלצה חמה על צמיג סיני.

הייתם רוכשים אצל מישהו שמבקש 1,800 ומסתבר שמוכן גם ב 1,150?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש פעמים שנעצים וברגים קצרים לא חודרים ולכן הצמיג לא מאבד אוויר.

במקרה כזה פשוט מוציאים את הנעץ וסע לשלום,אין מה לתקן,תעקוב ותראה שלא בורח אוויר לטווח הארוך.

הייתי במצבך עם מידת צמיגים בעייתית ושלל פנצ'ריות שמוכרות את אותו הצמיג בפערים מטורפים.

לא התפשרתי,בדקתי גם בטיירס פור יו והלכתי על הפנצ'ריה הכי זולה שקרובה אלי,אני בטוח שאף אחד לא מפסיד כסף עלי ואני לא רואה סיבה לשלם הפרשים של 30% ומעלה לצמיג.

אני לא קונה שום דבר לפני שאני משווה מחירים.

בהצלחה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שבודקים בריחת אוויר מלכאורה פנצ'ר על ידי הסתכלות עליו - לא בשביל זה יש את חבית המים ?

אם לא ברור - כל כך קשה בצמיגייה לפרק הצמיג מהג'אנט ולראות מצבו מבפנים ?

אם אתה לא סומך עליו - מה הבעיה להתקין הרזרבי וליסוע עם הצמיג הבעייתי בבגאז' לעוד מקום לקבל חוות דעת נוספת, כמה ייקח על ההחלפה - 20 ש"ח?!

תמונה הייתה עוזרת.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הייתם עושים? מחכים לראות אם יש איבוד אוויר, אולי לא קרה כלום...

הייתם רוכשים אצל מישהו שיאבד רשיון בגלל תיקון אבל לא בגלל המלצה חמה על צמיג סיני.

הייתם רוכשים אצל מישהו שמבקש 1,800 ומסתבר שמוכן גם ב 1,150?

עומק החריצים בצמיג כחדש נע בין כ-7 מ"מ לכ-8.5 מ"מ (תלוי במידה).

אני בספק שנעץ יעבור את כל הדרך פנימה, מה גם שאיבוד האוויר אם קיים יהיה איטי מאוד לדעתי, אבל צריך לשים עין.

אפשר לבדוק את הצמיג באמבטיה.

הוא ממליץ על סיני, כי מתח הרווחים שלו גדול יותר עליו.

בכל אופן, הצמיג שהוא מציע אמור להיות בעל אישור מכון תקנים (ישראלי או אמריקאי/אירופאי/יפני ואולי אחרים).

כמובן שלא הייתי רוכש צמיג כזה ומתעקש על מבוקשי.

לגבי המחיר, בהתחשב בכך שאתה צרכן נבון, ובשורה התחתונה אתה מקבל תמורה נאותה לדעתך אז לא הייתי נמנע מרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע החלפתי רביעית צמיגים. אחרי חיפוש בטיירס 4 יו ובמספר צמיגיות מצאתי את האתר הזה:

http://www.hazamig.co.il/

הופתעתי לגלות שהוא מפרסם את מחירי הצמיגים באתר. התקשרתי ואז הופתעתי לגלות שהוא סבלני ורציני (שלומי), ענה לי על כל השאלות באדיבות ובמקצועיות.

הזמנתי וקיבלתי רביעיה בת ארבעה חודשים (שבוע 40 של שנת 2014). הצמיגים שלו הם מיבוא מקביל. במקרה שלי קיבלתי צמיגים שמסומנים MO כלומר הם מיועדים להתקנה על רכבי מרצדס חדשים. מה שטוב למרצדס טוב גם בשבילי.

לעולם לא ארכוש יותר צמיגים מהיבואן הרשמי שהוא בעיני גנב עם רשיון. לעולם לא ארכוש בצמיגיה בה מציעים לי מחירים ומורידים אותם כמו שציינת, כאילו אני בשוק.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע החלפתי רביעית צמיגים. אחרי חיפוש בטיירס 4 יו ובמספר צמיגיות מצאתי את האתר הזה:

אכן, צמיגי נאסה בירושלים. ממליץ עליהם בחום מהיכרות של שנים. שלומי באמת אחלה. השיטה שלהם של ייבוא צמיגים לפי הזמנה מהלקוח חוסכת לא מעט. כמובן, אני ממליץ תמיד להשוות מחירים לעוד מקום אחד לפחות.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם בהחלפה כרגע.

פשוט לעקוב.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

אכן מטרידה המחשבה שהפסיקה על החלפה לא בוצעה לפני שהגלגל הוטבע באמבטיה.

בנתיים נהגתי כ 50 ק״מ מאז ואין סימן לאיבוד אוויר.

בהתחשב בכך שיש לי מנגנון התראה על ירידת לחץ ואני תמיד מצוייד ב 2 בקבוקי פאסט;

אמשיך לעקוב ולראות אם יש איבוד אוויר או שהתמזל מזלי.

למי ששאל - פוקוס ST. צמיג במידה 235/40/18/95Y.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בשכל. פעמיים היה לי פנצ'ר בצמיג עם פחות מ 20000 קמ, פעמיים הגעתי לפנצ'ריה מוכרת בפתח תקווה , פעמיים הוא שלח אותי הביתה אחרי שהוציא את הנעץ / מסמר וביקש לבדוק אויר בשני הגלגלים שעל אותו סרן פעם בשבוע למשך חודש כדי לוודא לחץ אויר שווה בשניהם.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים - הוא מסתפק ב 843 ש"ח. זה יותר נמוך מטייר4יו. כל הכבוד לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...