Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור סיאט איביזה FR 2015

rotem1322
שימו לב! השרשור הזה בן 3374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

לפני שבוע בערך קיבלתי את הרכב שהזמנתי, סיאט איביזה FR, אין לי ממש ניסיון בכתיבת סיקורים אבל אמרתי למה לא לנסות :-P.

הספקתי לנסוע עם הרכב כ500 קילומטרים מכך לא מדובר בסיקור מעמיק אלא רק ברשמים ראשוניים.

מתחילים:

קבלת הרכב

אני חייב להגיד שדי התאכזבתי בנושא, מכיוון שהיה על צמפיון לחץ אדיר בנושא המסירות, הרכב נמסר די מהר עם קצת יחס אישי.

אי אפשר להאשים אותם כי אחרי הכול בתקופה הזאת יש הרבה מסירות אז זה מובן.

עיצוב

הרכב ברמת גימור FR, אני חייב לציין שאהבתי את הרעיון של רמת גימור ספורטיבית, זה גורם לרכב להיראות מיוחד ושונה בהרבה מהאיביזות האחרות.

הרכב מאובזר מאוד ונותן תחושת ספורט, המושבים ספורטיביים ואוחזים היטב, ההגה ספורטיבי בצורת D שנראית ממש יפה, לרכב יש בקרת אקלים, גאנטים R16 בחתך ספורטיבי, הגה וידית הגיר עם עור ועוד איבזור רב.

אחד הדברים שאני הכי אוהב ברכבים אלו הפנסי לד זה פשוט נראה יפיפה בעיני, לאיביזה FR יש פנסי לד אחוריים שנראים ממש טוב

אבל בצמפיון ויתרו על הפנסי לד הקדמיים וזה חבל כי זה מוסיף למראה של הרכב המון בעיני(אופציית ההוספה בדרך פרטית מאוד יקרה).

הרכב מגיע כמו כן עם גג פנורמי שלא נפתח עד הסוף אלא רק עולה קצת, מבחינה עיצובית זה יפה, יש אנשים שיתבאסו שהגג לא נפתח עד הסוף, אני חייב לציין שלי זה לא הפריע כי אני מעדיף מזגן :lol:.

חיצונית רמת גימור FR נראת שונה מהאיביזה הרגילה, פגושים שונים וספורטיביים יותר שדומים לקופרה, גרילים שונים.

לדעתי האיביזה בגרסאת הSC(שלוש דלתות ספורט קופה) נראת הרבה יותר טוב מגרסאת ה5 דלתות, זה ממש משנה את המראה של האיביזה.

אחת הסיבות שקניתי את האיביזה FR זה הענין של ה3 דלתות.

ביצועים

אני עובר מרכב בעל מנוע אטמוספרי רגיל לא גודש, לרכב יש מנוע 1.2TSI, ההרגשה ממש שונה ממנוע אטמוספרי, אחד הדברים שאני אוהב זה שאני נוסע בעלייה מחוג הסל"ד בלוח השעונים עומד על 2400RPM בערך וממש אפשר ללטף את המצערת והרכב מאיץ, ברכב הקודם שלי הייתי חייב למשוך את ההילוכים כדי שהרכב ישמור על קצב נורמלי.

הרכב מאיץ ל100 קמ"ש תוך 9 שניות, ככה שהוא מרגיש זריז ויותר ממספק אותי.

אגב המנוע נשמע טוב יחסית.

קניתי את הגרסא עם הגיר הידני, חייב להגיד שברכב הקודם שלי ההילוך הראשון היה נכנס לפעמיים קצת בקושי, ברכב הזה ההילוכים נכנסים בצורה חלקה מאוד כולל הראשון.

צריכת דלק

אני יודע שהנתון הזה עדין לא רלוונטי מכיוון שהמנוע עדין בקילומטרים הראשונים שלו ככה שאני מאמין שהצריכה תישתפר.

הגעתי איתו לצריכה של 1 ל13 בנסיעה שכמעט כולה בכבישים עירוניים, לא נסעתי יותר מדי בכבישים מהירים.

סה"כ צריכה טובה אך אני מקווה שתישתפר.

פנים הרכב

אחד הדברים שאני אוהב ברכב היא הבקרת אקלים, ביום הראשון עם הרכב כשאני מפעיל את המזגן בחנייה אני רואה אייקון שלפיו יציאת האוויר היא לכיוון הפנים, אני מקריב את היד לפתחי המיזוג ולא יוצא אוויר, מוזר כי הרכב מיתקרר ומרגישים שהמזגן עובד, אחר כך הבנתי שלפי הבקרת אקלים יש לרכב שלושה פתחי מזגן, פתח אחד מכוון כלפי גג הרכב(כמו בסיאט מיי, טויוטה אייגו), פתח שני רגיל, ופתח שלישי לרגליים, כמובן שאפשר לכוון את זה כך שבכל הפתחים יזרום אוויר. לא נתקלתי באופציות האלה ברכבי הקודם.

מחיר

הרכב יקר יחסית לאיביזה הפשוטה ב80, ועל פניו זה נראה לי כאילו ההבדל גבוה מדי כי מדובר סה"כ באותה יחידת ההנעה, אבל אחר כך הבנתי שההבדל לא כזה גבוה יחסית לתמורה, שנכנסים לאיביזה הפשוטה צבעי הפלסטיקה הגימור של הכפתורים ועוד המון דברים שונים משל הFR, אחד הדברים שמשכו את תשומת לבי זה שבאיביזה ב80 אין ריפודים בדלתות

באופן כללי בפנים הם נראות שונות לגמרי.

לסיכום

אני מאוד אוהב את העיצוב של הרכב, ביצועי הרכב הרבה מעבר למספקים אותי ואני מאוד מרוצה מהרכב :-)

ותמונות

מצונזר 1.jpg3 מצונזר.jpgמצונזר 2.jpgמצונזר 4.jpgמצונזר 5.jpgמצונזר 6.jpg

מקווה שנהניתם לקרוא :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב , סע בדרכים טובות.

רק הייתי מוסיף ושואל למה לא קיבלת את הג'אנטים החדשים בצורת הפרח/ הרבה צלעות, הרי הגאנט הזה שלך הינו של הדגם הישן לפני מתיחת הפנים!

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב , סע בדרכים טובות.

רק הייתי מוסיף ושואל למה לא קיבלת את הג'אנטים החדשים בצורת הפרח/ הרבה צלעות, הרי הגאנט הזה שלך הינו של הדגם הישן לפני מתיחת הפנים!

לדעתי הגאנט הזה יפה יותר

אחלה אוטו שמור עליו!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בדיוק כמו שהיה לי (שלי הייתה שחורה) אתה מאוד תהנה ממנו, סע בזהירות ותתחדש.

ובקשר להערה לגנטים, גם לי היו כאלה, והרכב ניקנה ב 2013 אחרי המתיחת פנים (שהגיעה לארץ באמצע 2012), ולדעתי הם יותר יפים מהרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהב את העיצוב של הסיאט של השנים אחרונות, על אף שהדגם הזה ספציפית פחות יפה לדעתי. תתחדש, בקיצור!

קלאסיות - הקרם דה לה קרם, הדובדבן שבקצפת. ממממ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אנטים האלו באמת של האיביזות הישנות. לי יצא גם להיתקל ב-1.4 ידני עם הג'אנט החדש שנראה כמו 'פרח' שלדעתי יפה הרבה יותר. כמה צריך להוסיף עבור מערכת מולטימדיה?

תתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חתך ספורטיבי?

בכל אופן הרכב נראה לא רע. יש נטייה לבעלי איביזה fr או לאון fr (רמת הגימור, לא fr אמיתית) להתבלבל ולחשוב שהם ברכב ספורט. מכאן התנהגויות מוזרות על הכביש.

הרכב יעשה קרוב ל10 עם dsg הידני רחוק מאוד מה9.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. אחד הדברים החשובים (לדעתי, בין היתר) זה החיבור לרכב מבחינת הבעלים שלו. אין כמו לנעול את הרכב ולתת מבט של כמה שניות לאחור לרכב, אותו הדבר כשאתה מגיע אליו. ככה זה באהבה :-P

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי איביזה 2011 אבל לצערי לא TSI.

שאלה, לא הייתה לך אפשרות לקבל מערכת מולטימדיה?

אני אישית לא רואה את עצמי נכנס לאוטו שאין בו מערכת מולטימדיה, זה פשוט חוויה אחרת.

אגב, עניין הלדים מקדימה פשוט מעצבן! הייתי מזמין מחו'ל או משהו, זה פשוט משדרג את הרכב.

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...