Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

RAV 4/ מיצובישי קינג/ סוזוקי ג'ימני

Alex Gurtovenko
שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה!

החלטתי לרכוש רכב שטח ואני מתלבט בין שלושת הדגמים הנ"ל:

מיצובישי פג'רו קינג קצר שנת 2005 +/-

rav 4 של טויוטה שנת 2005 +/-

סוזוקי ג'ימני (עדיפות גדולה לידני) שנת 2008-2010

הם בערך בתקציב שאני יכול הרשות לעצמי, אני נוסע כפעמיים בשבוע מכרמיאל לחיפה (נסיעה של שעה לכל כיוון בכביש בינעירוני), מעוניין לטייל לפחות פעם בשבוע בשבילים וקצת שטח לא בעבירות גבוהה.

מיועד לשני מטיילים...

קריטריונים לפי דירוג:

1. הנעה גם בנסיעות בינעירוניות

2. חסכוני בדקל

3. אחזקה זולה

4. ביטוח סביר

אשמח לשמוע חוות דעת בנושא...

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרב4 שונה משני האחרים בגלל שהוא נטול הילוך כח, שזה אומר שהוא רכב שטח מאוד מאוד מוגבל. בקיצור הוא "כאילו".

שני האחרים:

המיצובישי עדיף על הג'ימני בכל מה שקשור לנוחות, מרחב פנימי והנאה מנהיגה.

הג'ימני עדיף על המיצובישי בעבירות ובהוצאות אחזקה זולות.

עכשיו נותר לך להחליט מה סדרי העדיפויות שלך.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, כרגע זאת ההתלבטות בין נוחות להוצאות.

אני מתכוון לחפש ג'ימני ידני באזור שנת 2008 ורציתי לשמוע איך הוא מתנהג על הכביש ב + 100 קמ"ש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טוב לו במהירויות האלו. לא כיף לג'ימני ולא כיף לנהג.

אם אתה מחפש רכב שמשייט ב-100 קמ"ש בכיף הג'ימני לא בשבילך. בטח שלא הדגם הידני, שבמהירות כזאת הוא על איזה 3500 סל"ד והמנוע צועק לשמיים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים פחות או יותר עם מה שצביקה אמר, ולמרות שאני עושה מספר פעמים בשבוע נסיעות של 150 ק"מ קניתי ג'ימני ידני ואני מסתדר בסדר.

אתה חייב לנסוע על הרכב בעצמך ולהרגיש את זה, מה שלא נוח לאחרים אולי יהיה נוח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה לפי הבנתי בידני יש 5 הילוכים ואילו באוטומט יש 4 הילוכים, בנסיעות בינעירוניות ההילוך החמישי יהווה יתרון מבחינת צריכת דלק והורדת עומס מהמנוע.

אשמח לשמוע למה רשמת דווקא גיר ידני לא מתאים לנסיעות בינעירוניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה לפי הבנתי בידני יש 5 הילוכים ואילו באוטומט יש 4 הילוכים, בנסיעות בינעירוניות ההילוך החמישי יהווה יתרון מבחינת צריכת דלק והורדת עומס מהמנוע.

אשמח לשמוע למה רשמת דווקא גיר ידני לא מתאים לנסיעות בינעירוניות?

אין קשר בין מספר ההילוכים ליחסי העברה הסופיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי במפרט של הג'ימני החדש ובתיבה האוטומטית ההילוך הרביעי הוא ביחס של 0.69 ואילו בידני ההילוך החמישי הוא ביחס של 1.

אני מתחיל להבין שלגרסא האוטומטית יהיה קל יותר לשייט בגלל יחס העברה עדיף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקסר בהילוך חמישי במהירות של 100 קמש, אתה מרגיש את המנוע צועק?

המנוע לא מרעיש, אבל ב 100 קמ"ש המנוע על 3600 סל"ד.

באוטומט הסל"ד יותר נמוך, יש לו יחסי העברה יותר ארוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שרשם שב100 הסל"ד שלו על 3600, מדובר בג'ימני טרום VVT? (יחסי העברה שונים בגיר, טרנספר וסרנים)

כי אצלי (2005 VVT ידני) בשיוט של 100 קמ"ש המחוג של הסל"ד מראה על 3300 סל"ד.

במהירות הזו המנוע עדיין מרגיש נוח יחסית ולא צורח.

ב110 הוא כבר מתחיל להרגיש לא בנוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אתמול עשיתי נסיעה ארוכה עם הג'ימני האוטומטי שלי. הנה, חזרתי היום ואני בחיים. אבל להגיד לכם שזה היה הדבר הכי כיפי שעשיתי? זה אני לא יכול...

בעליות קשה לרכב. גם עם זה רכב עם VVT שמוסיף עוד 4 כוחות חמור למנוע, זה עדיין רכב חלש. או שאתה "קורע" את המנוע בעליות קשות ונוסע בקצב איטי, או שאתה מרחם עליו וזוחל ביחד עם המערבל בטון בשוליים של העליה לתפן. מבוסס על סיפור אמיתי מאתמול...

סל"ד השיוט בדגם הידני גבוה יותר. לא שזה משנה משהו, הרכב הזה לא שייט אוטוסטרדות בכלל. בטח אחרי שאתה משפר אותו קצת, הגבהות וצמיגי שטח וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות...

היום בקדתי ג'ימני ידני שנת 2009 150000 ק"מ, בכביש בינעירוני הנהיגה בו מעייפת ורחוקה מהנאה.

אם אני מוותר על הילוך כוח (אני מתכנן לטייל בשבילים אולי טיפה שטח בינוני) האם שווה לי לבודק את ה RAV 4 שנת 2005 המשלב בין נסיעה בינעירונית לטיולי שבילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק סוזוקי גרנד ויטרה. יש לו מנוע גדול יותר משל הג'ימני ולכן הוא נעים יותר בכביש מהיר. יש לו עבירות לא רעה בכלל, בערך ברמה שאתה מחפש. עלויות האחזקה שלו די דומות לאלו של רכב פרטי (כלומר זולות).

RAV4 זה לא באמת רכב שטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...