Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית לייזר שורף

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי "מציאה" של לייזר "שורף" באתר סיני, הלייזר בקושי מוציא די אנרגייה כדי לחמם מעט משהו שחור. התבעסה לי הלוטרה, וכדי להרגיע אותה, אני רוצה לבנות אחד רציני יותר.

הבעייה היא, שאין לי מושג ירוק מאיפה ניתן לרכוש את החלקים- למשל LM317, או תושבת לדיודת הלייזר.

עדיפות למקום פה בארץ.

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ליזר שורף טוב בונים ממראות חצי חדירות, גז או גביש מתאים, מהוד באורך המדוייק ומספיק אנרגיה כדי לעורר את הגביש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי "מציאה" של לייזר "שורף" באתר סיני, הלייזר בקושי מוציא די אנרגייה כדי לחמם מעט משהו שחור. התבעסה לי הלוטרה, וכדי להרגיע אותה, אני רוצה לבנות אחד רציני יותר.

הבעייה היא, שאין לי מושג ירוק מאיפה ניתן לרכוש את החלקים- למשל LM317, או תושבת לדיודת הלייזר.

עדיפות למקום פה בארץ.

תודה לעונים.

מייצב מתח LM317 ונגדים תוכל לרכוש אצל אריסטוק אלקטרוניקה בת"א או אצל אבן אלקטרוניקה.

תושבת לדיודת לייזר תצטרך לקמבן מאיביי או לפרק מסמן לייזר יישן.

איזה דיודות לייזר רכשת ? מה הקוטר שלה ?

אולי יש לי איזה תושבת בבית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליזר שורף טוב בונים ממראות חצי חדירות, גז או גביש מתאים, מהוד באורך המדוייק ומספיק אנרגיה כדי לעורר את הגביש.

להדלקת גפרורים או פלסטיק בצבע שחור לא צריך להשתתף בפרוייקט נאוטוליס. דיודות לייזר בהספק של 200 מיליוואט מספיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב מניסיון של בנייה ובהחלט 200 מיליוואט מספיקים. כול סמני הלייזר שבונים לצורך שעשועים ושריפת חפצים מצויידים בעדשה מרכזת מתכווננת.

ספר את זה ללייזר השורף שבניתי...

ברווז, המעגל שבניתי מבוסס על מייצב מתח ממותג מתכוונן בכדי לנצל בצורה מיטבית את הסוללה.

1 009.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייצב מתח LM317 ונגדים תוכל לרכוש אצל אריסטוק אלקטרוניקה בת"א או אצל אבן אלקטרוניקה.

תושבת לדיודת לייזר תצטרך לקמבן מאיביי או לפרק מסמן לייזר יישן.

איזה דיודות לייזר רכשת ? מה הקוטר שלה ?

אולי יש לי איזה תושבת בבית.

פרקתי צורב DVD ישן, אמור להיות לו די והותר כח.

ברווז, המעגל שבניתי מבוסס על מייצב מתח ממותג מתכוונן בכדי לנצל בצורה מיטבית את הסוללה.

אדרבה ואדרבה! האם תוכל לשתף איתי את ה-BOM בבקשה? גם בה"פ יהיה טוב. תודה!

ושאלה: מדוע זה נראה כאילו שעשית את הלייזר בתמונה עם כפתור הפעלה קבוע, ולא רגעי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן דיודות לייזר מ-DVD מתאימות למטרה. קיימת בעיה אחת שאתה לא יכול לדעת בוודאות מהו הספק המוצא ומהו הזרם המקסימלי המותר להפעלת הדיודה.

חריגה קטנה ביותר מהזרם המותר לזמן קצר שורפת מידית את הדיודה או אפילו נגיעה באחד החוטים הגלויים ביד עלולה לגרום לפריקה אלקטרוסטטית שהורגת גם מידית את הדיודה. שכח את כול מה שלמדת לגבי לדים, דיודות לייזר הם עולם אחר.

המעגל שבניתי הוא יחסית משוכלל ומיועד לדחוף לדים גם בזרם של 1 אמפר. בשלב ראשון אני מציע שתתחיל ממעגל פשוט המבוסס על מייצב מתח לינארי ולא ממותג.

הכי חשוב תתארגן על כמה דיודות לייזר מכיוון שבנסיונות הראשונים אתה תצליח לשרוף את הדיודה מבלי שתדע על כך.

אצלי הכול גלוי ואני מעדיף תמיד לטובת הכלל לשתף על גבי הפורום.

1. האם אתה מתכוון להפעיל את הלייזר מסוללות או מספק כוח חיצוני ? מהו מתח הסוללות ?

2. תתארגן על בית מתאים ללייזר שברשותך עם עדשה מרכזת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין בסוללות, ולא במקור מתח תלוי שקע. גם כדי למזער את הנזק הפוטנציאלי... אני חושב שאשתמש ב-18650, שיש לי מהסיג"א שאני משתמש בה. מתח טעון 4.2V וריק 3.2V.

בית ועדשה? מהיכן ניתן להשיג?

ומה לגבי רשימת חומרים (BOM) שאצטרך לקנות?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בבניית המעגל החשמלי המבוסס על הרכיב LM317 (ראה קישור).

http://www.langeder.org/homemade-laser-driver-with-lm317/

קנה גם לוח בנייה דומה לזה שאני עובד איתו (פסים לכול האורך).

בהתאם לקוטר הדיודה קנה בית הכולל עדשה לדוגמא:

http://www.ebay.com/itm/12x40mm-5-6mm-TO-18-Laser-Diode-Metal-Housing-w-Lens-/141523983433?pt=US_Metal_Detector_Accessories&hash=item20f37c9c49

http://www.ebay.com/itm/1PC-New-5-6mm-T018-16x50mm-Industrial-Laser-Diode-House-Housing-Case-Lens-/190843525219?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item2c6f291863

לפני הכול אתה חייב לזהות את הדיודה שיש ברשותך מבחינת זרם מקסימלי וגם מהי כול רגל (מינוס/פלוס).

או שתזמין דיודה עוצמתית.

http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-LPC-826-650nm-300mW-400mW-Red-Laser-Diode-TO18-5-6mm-2-pcs-/331139729807?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d1977498f

לפני הכול קרא את הוראות האזהרה בקישור:

http://www.weizmann.ac.il/safety/Hebrew/pdf/laser.pdf

http://www.laser-safety.co.il/Index.asp?CategoryID=34&KeyWords=&SearchCategory=&Show=1&Page=20

ספק כוח ללדים 1.jpg

ספק כוח ללדים 2.jpg

ספק כוח ללדים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב גם להצטייד ברב מודד. רצוי מאוד לבנות את המעגל על לוח בנייה עם הלחמות מכיוון שניתוק פתאומי וחיבור מחדש של הדיודה עלול במקרים מסויימים לשריפת הדיודה כתוצאה מספייקים.

שים לב !

כאשר אתה מפעיל את הדיודה בזרם נמוך בהתחלה אתה עשוי שלא להבחין בנקודה של הלייזר עד שתעלה את הזרם מעבר ל-70 מיליאמפר לכן גם אם אתה חושב שהלייזר לא עובד אל תנסה לבדוק על-ידי הפניית העיינים לתוך הלייזר (נכון ללייזרים של 200 מיליוואט ויותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין בלייזר עוצמתי צור איתי קשר בפרטי ואפנה אותך איפה לרכוש חלקים

בניתי כמה לייזרים חזקים - 1300mw ואחרון 3300mw - כן 3.3W עם אורך גל 445nm

בתיכנון לייזר של 10W (עובד כרגע על האופטיקה של איחוד אלומות של 3 דיודות והמיקוד)

מחירים: דוגמאות - לא שמתי אתת הכי זולים אלא את מה שמצאתי במהירות שיהיה מידע

דיודה בעלת הספק של 1.3-2W מחיר 45-50$

גוף קירור עם גוף ( HEATSINK,HOST) מחירים 12$ ומעלה - תלוי בצורה ובהספק

(אפשר לקנות גם דיודה בתוך גוף)

בקר זרם 15$ - זרם של 1.3A ומעלה

סוללה איכותית 18650 (פנסוניק למשל ) 8$ ומעלה

עדשת זכוכית - עוד כמה דולרים

משקפי הגנה לאורך גל המתאים

מלחם, חוטים, עבודה - אתה משקיע

t.JPG

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי תרשה לו להתחיל בקטנה עם דיודות לייזר של 200-400 מיליוואט. חבל להתחיל עם דיודות לייזר בעלות של 40 דולר ולשרוף אותם בטעות.

לדיודות של 2 וואט צריך לדאוג לקירור טוב במידה ורוצים להפעיל אותה למשך זמן רב וגם לבנות או לקנות דרייבר יעיל במידה ורוצים להפעיל את הדיודה מסוללות.

הדרייבר שבניתי מסוגל לדחוף דיודה בזרם של 1 אמפר מבלי לבזבז הרבה אנרגיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...