Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה בשעות החשיכה ללא אורות

rlevari
שימו לב! השרשור הזה בן 3423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב

בחודשים האחרונים אני ער לתופעה מרגיזה, במיוחד בתוך העיר, אבל גם מחוצה לה, שבה אנשים נוהגים בשעות החשיכה ללא אורות. בהתחלה הייתי נתקל בתופעה פה ושם אבל בזמן האחרון זה כמו מגיפה. בכל ערב בו אני מוציא את הכלב לטיול בן שעה אני נתקל לפחות בשניים שלושה רכבים ללא אורות (ולא חונים...

עריכה אחרונה על ידי rlevari
Typo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מזכיר משהו, כל פעם שאני נוסע בדרכי הארץ ואני נתקל שרכב שנוסע ללא אורות בלילה(לרוב זה בעיר) אני תמיד מסמן לה(95% נהגות). ותנחש מה... הן לא מבינות מה אני רוצה מהן, אז יבוא יום ואני פשוט ישים פס ולא יעשה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתקל בגל של בעלי יונדאי ix35 החדשה שגם בלילה נוסעים עם drl בלבד.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין איך הם לא שמים לב לזה.

כי רואים במיוחד שנוסעים אחרי מישהו שאין אורות, כנ''ל לאנשים שנוסעים עם נורה שרופה.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק DRL. זה גם לוח שעונים צבעוני ומואר, שגורם לאנשים לא לשים לב שבחוץ פחות מואר...

לא שאני מצדיק כמובן, נהג ששם לב למה שקורה סביבו ולא עסוק במערכת שמע/טלפון, מייד מבחין.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחודש האחרון הערתי לפחות ל3-4 רכבים על אורות,רובם הבינו.

לפעמים בגלל תאורת חוץ הדרך מוארת יחסית ולכן כניראה אנשים לא שמים לב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל קשור לאותו נושא, ההדרדרות הכללית של רמת הנהגים ביחס לדורות עברו.

כמו אי שימוש באיתות, חוסר שמירה על הנתיב ועוד רעות חולות שהשתלטו על הנהג הישראלי. תוסיפו לזה את מימד ה"נני קאר" (המכונית שנוהגת עבורך) שהולך ותופח + גוזלי תשומת לב חיצוניים כמו סמארטפונים ומולטימדיה שלא היו פעם, ותקבלו מתכון לאסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול היה מצחיק.

נוסעת מישהי בלקסוס חדשה, בלי אורות, מדברת בהתלהבות בסלולרי.

לקח לי שתי דקות רק לקבל את תשומת ליבה בפקק.

אח"כ היתה לי עוד דקה בידור לראות אותה מפעילה מגבים, מכבה את כל האורות, מדליקה, מגבים, מכבה... בסוף סגרה על עצמה בלי מגבים, אורות חנייה ופנסי ערפל...

זה הכל קשור לאותו נושא, ההדרדרות הכללית של רמת הנהגים ביחס לדורות עברו.

למה אתה חושב שפעם נהגו יותר טוב?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

כי אני מספיק זקן לזכור את זה. וזה לא שנהגו יותר טוב, אלא פחות רע.

זה קשור גם לרמה הכללית של האוכלוסיה שירדה, אבל פה אני עוצר, כי יתחיל דיון שאין לו סוף וכנראה שקשר מועט לפורום מכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזכיר משהו, כל פעם שאני נוסע בדרכי הארץ ואני נתקל שרכב שנוסע ללא אורות בלילה(לרוב זה בעיר) אני תמיד מסמן לה(95% נהגות). ותנחש מה... הן לא מבינות מה אני רוצה מהן, אז יבוא יום ואני פשוט ישים פס ולא יעשה כלום.

כל הכבוד לך, אני כבר התיאשתי לסמן להם.

אכן, שמתי לב לתופעה הזאת וכל יום יש נהגים כאלה. מיילא מרגיז, אני למדתי לא להתרגז על הכביש, אבל זה מסוכן. במיוחד רכב בצבע כהה ועוד ללא אורות - פשוט לא רואים אותו.

אבל זה לא המקרה היחיד, יש כאלה שיש להם DRL אז הם לא טורחים להפעיל אורות, אבל DRL מפעיל רק את הפנסים הראשיים ולא את הבקליות, אז מאחור הראות מוגבלת. חבל שאין אכיפה. אגב, משום מה מרבית הרכבים שנוסעים ללא אורות ממה שאני רואה זה פריוס.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שה"אשם" הוא כן טכנולוגי - לוח שעונים מואר כל הזמן.

הפיתרון הכי טוב לדעתי זה חיישני אורות ולשים את המתג על אוט' כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הזלזול הנוראי הזה באינטילגנציה האנושית??

היום יותר אנשים שוכחים להדליק אורות בגלל שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא ה-DRL שמאירים חזק ומבלבלים חלק גדול מהנהגים שפשוט טרם הסתגלו לזה. השניה היא לוחות המחוונים, שהיום, בדיוק לעבר, מוארים תמיד - שוב, אנשים התרגלו שלוח מחוונים מואר משמעו אורות דולקים. זה, יחד עם ה-DRL מבלבל. על אחת כמה וכמה בתוך העיר, כשגם בחוץ מואר יחסית.

לי קרה מספר פעמים ששכחתי להדליק אורות, זה תמיד קרה בתוך העיר ותמיד שמתי לב לזה כי ראיתי שלוח המחוונים שלי חשוך, אם הוא היה מואר יש סיכוי טוב שהייתי ממשיך לנסוע עוד הרבה זמן בלי אורות. וזה היה בתקופה שלא ידעו מה זה סמארטפון (מה גם שכשאני נוהג, אני נוהג ולא מתעסק בדברים אחרים).

אבל זה לא המקרה היחיד, יש כאלה שיש להם DRL אז הם לא טורחים להפעיל אורות, אבל DRL מפעיל רק את הפנסים הראשיים ולא את הבקליות, אז מאחור הראות מוגבלת. חבל שאין אכיפה. אגב, משום מה מרבית הרכבים שנוסעים ללא אורות ממה שאני רואה זה פריוס.

ה-DRL לא מפעיל את הפנסים הראשיים, הוא מפעיל את ה-DRL. ברוב המכוניות (ראיתי סידור אחר רק בספורטאז' אורבן, זה בלי הלדים) הם פנסים ייעודיים שמאירים בצורה מפוזרת (כמו נורה בבית) ולא מפיצים אור מכוון (כמו פנס באוטו). אלה שני דברים שונים לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...