Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך לסטרימינג דרך Roku 3

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 2968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי דרך amazon ב black friday סטרימר Roku 3. אחרי כמעט חודש של שימוש ההחלטה היא להתנתק מyes בשבועות הקרובים, כי אחד מהשיקולים היה שYES לא משתלמים לנו (מכיוון שאנו לא צופים בתוכן שלהם אלא בעיקר בערוצים שמציעה חבילת עידן פלוס בחינם).החסרון היחידי של המכשיר הוא שיש כתוביות באנגלית בלבד. למי שיש לו ילדים קטנים בבית שנמצאים בשלב שלא אכפת להם באיזה שפה בובספוג מדבר, זה יכול להיות אחלה פתרון :lol:

אם לא אכפת לכם מכתוביות באנגלית ואתם רוצים לשלוט בתוכן שאתם רואים, זהו המכשיר בשבילכם. ערוצים חינמיים (10,22,11,23,33 ועוד יתווספו) ניתן לצפות בחינם ואיני רואה שום סיבה לשלם עליהם לאחת מחברות הדואופול.

הסטרימר מזרים גם תכנים מהמחשב באיכות HD באמצעות תוכנת PLEX החינמית.

יתרון נהדר של המכשיר-הזרמה של youtube מהסמארטפון שלכם אל מסך הטלויזיה ישירות. יש בו גם משחקים שניתן לשחק איתם באמצעות השלט (כגון angry birds space).

המצרכים הנדרשים:

1. מכשיר Roku 3 (מגיע בבאנדל עם שלט שעובד דרך WIFI באופן אלחוטי בשיטת WIFI DIRECT). ניתן לרכוש ב amazon או ב ebay תמורת 80-100 דולר.

2. חיבור אינטרנט קווי/אלחוטי (אני ממליץ על קווי) במהירות של לפחות 15MB. מן הסתם the more the merrier כי המכשיר מזרים בעיקר תוכן ב 720P. מומלץ גם שיותקן במחשב כרטיס רשת שתומך ב 1GB על מנת לא ליצור עומס על הנתב במידה ומזרימים סרטים ברשת הפנימית. אם ברשותכם נתב שתומך בתקן החדש 11AC (אם אינכם רוצים להעביר כבלים בבית) להזרמה של HD זה מצוין.הנתב שלי (Edimax br6478ac) תומך בתקן 11AC ומגיע עם פורטים של 1Gb, והוא מתחבר לסוויץ' של 1Gb.

3. סוויץ' (רצוי) שיחבר את הסטרימר, המחשב והראוטר ביחד. רצוי של 1GB, הסוויץ' ייצור "חוג סגור" בין המחשב שמאחסן את הסרטים לבין הסטרימר. דבר זה יוריד את העומס מהראוטר שלכם במידה ואתם מבצעים סטרימינג של סרטים מהמחשב האישי וישחרר את הרשת הביתית לגלישה אלחוטית.

4. מכיוון שnetflix ודומותיה עובדות על בסיס זיהוי של IP, צריך חשבון באחד מהאתרים הבאים:

unblock-us, unotelly.

נתחיל:

1. חיבור דרך אתר unblock us (שאני ממליץ עליו) עולה 5 דולר בחודש. ניתן לשלם באמצעות פייפאל. זהו הדבר הראשון שאתם עושים עוד לפני שאתם בכלל מוציאים את הסטרימר מהקופסה שלו. אם הסטרימר יבצע את ההגדרה כשהניתוב לא הופעל (יוסבר בהמשך) אז לא תוכלו להתחבר לערוצים.

פותחים חשבון באתר (ניתן לפתוח לתקופת ניסיון של שבוע). אם תסתבכו בהגדרות של הראוטר בסעיפים הבאים יש להם תמיכה מעולה שעונה מהר.

2. מגדירים את הDNS שלכם בראוטר על פי המדריכים שלהם. ההגדרה גלובלית עקב סעיף 4.

3. לאחר מכן נכנסים לראוטר ל static routing וממלאים את ה DNS הבא על פי התמונה המצורפת (כל אחד על פי הגדרות הרשת שלו). ככה כל הבקשה של netflix שעוברת דרך הסטרימר תעבור דרך הראוטר בכל מקרה.

בעדכון האחרון של תוכנת ה Roku הכניסו את שרתי הDNS של GOOGLE כ hardcoded כך שהאפליקציה של netflix מוגדרת לצאת החוצה רק דרכם. לכן צריך לבצע עדכון של ה static routing. כתובות השרתים של גוגל הם: 8.8.8.8 ו- 8.8.4.4 וניתנים למציאה גם כאן.

4. פותחים חשבון באתר netflix. מכיוון שלשלם בPAYPAL זו בעיה (הם רואים שכרטיס האשראי לא הונפק בארה"ב) מומלץ לנסות ולהשתמש בכרטיסי MASTERCARD או אמריקן אקספרס ולתת כתובת מפוברקת (קחו למשל את 4 הספרות הראשונות או האחרונות של המיקוד שלכם, ורשמו את הכתובת שמשוייכת לשם דרך האתר הזה. כמעט כל אתר שלא ניתן לגישה מישראל יהיה פתוח לכם (כגון pandora).

5. אחרי שביצעתם את ההגדרה הראשונית של כל החשבונות הרצויים כגון netflix, hulu plus, disney וכו' (שימו לב-בכל פעם שאתם רוצים לפתוח חשבון באתר בתשלום עשו זאת אך ורק לאחר שנרשמתם לאתר בסעיף 1. יש אתרים שלא יהיו נגישים ויזרקו אתכם החוצה).

6. התקינו את הRoku 3:

א. חברו כבל HDMI לטלויזיה שלכם.

ב. חברו כבל רשת לסוויץ' שלכם במידה וקיים. אם לא, כנסו למסך settings ב roku ובחרו ב wireless. לסטרימר יש אנטנה פנימית משלו למיטב זכרוני שתומכת בתקן 11ac. חפשו את הרשת האלחוטית שלכם והתחברו אליה.

ג. הפעילו את הROKU. יפתח לכם מסך הגדרה ראשונית שבו תתבקשו לגלוש לאתר החברה ולהפעיל את החשבון באמצעות קוד שיופיע לכם על מסך הטלויזיה.

ד. הוסיפו כל ערוץ בתשלום שנרשמתם אליו (כגון netflix) תחת לשונית channels אותו אופן-כשתוסיפו את הערוץ הנדרש לערוצים של Roku יפתח לכם מסך עם קוד (לרובם). לכן חשוב שיהיה לכם כבר חשבון מוכן בכל ערוץ שאתם מעוניינים להוסיף אותו, כי להגדיר חשבון חדש דרך המקלדת הוירטואלית ב roku זה מעצבן ולוקח זמן.

7. צפייה מהנה! (מדריך לplex יועלה בנפרד אם תהיה דרישה).

מבחינת העלות הכלכלית:

מנוי ל unblock us עולה 5$ בחודש. מנוי לnetflix עולה 8$ בחודש. מנוי לhulu plus עולה 5$.

סה"כ 18$ בחודש (שהם 70 ש"ח) מסדרים לכם טלויזיה איכותית. ביס משלמים לפחות 230 ש"ח על חבילת ערוצים שלא רואים. בHULU PLUS וגם ב NETFLIX יש הרבה תוכניות ספורט מכל העולם שניתן לצפות בשידור ישיר.

יש גם ערוצים פרטיים שניתן להרשם אליהם באמצעות קוד. לחובבי הרוסית בינינו יש חבילה ענקית של ערוצים ברוסית שניתנת תמורת 17$ בחודש.

ערוצים לRoku ניתן למצוא כאן.

הערה קטנה: אם ישנה הפסקת חשמל בבית או שהראוטר/מודם או כל רכיב תקשורת אחר התאפס או התנתק (תוכלו לראות זאת אם הnetflix יסרב להכנס עקב שגיאת אזור region not available) , יש לנתק את הסטרימר מהחשמל, להכנס לאתר unblock us מהמחשב האישי ולהפעיל מחדש את הניתוב. רק לאחר שהניתוב הופעל מחדש לחבר את הסטרימר.

20141231_002606X.jpg

20141231_002713X.jpg

20141231_002756X.jpg

20141231_002842X.jpg

20141231_004831X.jpg

UNBLOCKUS.jpg

Screen Shot 2014-12-19 at 21.31.41.jpg

עריכה אחרונה על ידי matanfr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שהם בודקים בציציות של מיליוני מנויים אצלהם איפה הם גרים..

לגבי כרטיס האשראי זהו סיפור שונה-ב unblock us אתה בהחלט יכול לשלם בפייפאל.

הכרטיס היחידי שעבר לי בnetflix ובעוד מקומות כגון hulu plus הוא של מאסטרקארד שהונפק ע"י הבנק והוא כרטיס בינ"ל. ברישום לנטפליקס נתתי כתובת מפוברקת של 4 הספרות הראשונות של המיקוד בישראל, וכרטיס האשראי עבר. מכיוון שאינך צריך לשייך בחלק גדול מהערוצים שום חשבון בנק אלא רק לשלם בכרטיס אשראי שיעבור (כגון אמריקן אקספרס או מאסטרקארד), לא נראה לי שכתובת מפוברקת צריכה להדאיג אותך :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אם יש תחנות רדיו אז דרך עידן +. כל מה שלא נמצא בעידן פלוס מבחינת רדיו נמצא בסטרימר באפליקציות כגון pandora, iheartradio וכו'. יש שם הרבה תחנות רדיו ישראליות.

מבחינת תכני וידאו-האמת היא שבקושי צופה בתוכן מהארץ. אבל אני משתמש גם בעידן פלוס וגם ברוקו-היתרון ברוקו הוא שכל מה שאתה רואה ביוטיוב מוזרם ישירות לטלויזיה שלך באיכות HD.

אגב, התנתקתי מYES סופית. 237 ש"ח (ואין הרבה מה לראות) לעומת 67 ש"ח עם כמות תוכן אדירה.

להפתעתי אפילו אישתי לא רוצה לחזור לYES אחרי שהיא ראתה את כמות הסרטים והתוכניות. יש תרגום מובנה באנגלית ל99.9 אחוז מהתכנים. וברגע שמתרגלים לזה זה נהיה מאוד נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיו פחות רלוונטי בשבילי, כרגע יש לי עידן פלוס שמחובר למחשב שמחובר לטלוויזיה וככה אני רואה ערוץ 1/2/10 במידת הצורך.

הבנתי שיש שני ערוצים ל-ruko בשביל ערוצים 2 ו-10, יצא לך במקרה לנסות?

קראתי שאחרי עדכון roku לגרסה 5.4 יש בעיה עם השירות של netflix, יצא לך גם להיתקל בבעיה הזאת?

לינק לשרשור - http://www.hometheater.co.il/vt209656.html

קראתי גם על מישהו שהזמין גם כמוך דרך אמאזון את ה-roku 3 וזה נתקע לו במכס.. לך לא הייתה בעיה? יש לך עצה למקרה שאני ארצה להזמין?

לינק לשרשור - http://www.hometheater.co.il/vt194408.html

תודה! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוברי הרוסית מאוד מומלץ האתר הבא המספק שידורי ערוצים בשפה הרוסית, יש שם הכל מהכל:

http://rutvclub.com/

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לנסות את הערוצים האלה ברוקו (וזה גם מיותר כשיש לך עידן+ ואתה מקבל אותם כחלק מהחבילה). אם תנסה אותם ברוקו זה סתם יעמיס לך על התקשורת-הרי הרוקו מבצע הזרמה של מדיה מארה"ב. אין טעם להזרים מדיה מישראל, שתגיע לארה"ב ומשם שוב לישראל, כשיש לך קליטה ישירה דרך אנטנה.

לגבי העדכון שרשמת והבעיות עם השירות של netflix-בדיוק בגלל זה רשמתי את סעיף 3 בפוסט המקורי על מנת לעקוף את העניין.

לגבי העיכוב במכס-תדרי ה 5GHz אושרו בחלקם בארץ. השרשור הנ"ל מאוגוסט 2013 וסביר להניח שמים רבים זרמו בירקון.

אני הזמנתי אותו עם משלוח עד הבית דרך UPS (וזה בטוח עבר במכס!) ולא עצרו אותו.

העצה היחידה שיש לי לתת לך היא לנסות ולהזמין. יעבור? הרווחת. לא יעבור? אמזון יחזירו לך את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש עידן פלוס דרך usb שמתחבר למחשב, לעבור בינו לבין ה-roku זה קצת מסורבל.. אני מנחש שלעבור בין ה-roku לממיר עידן פלוס שמחובר ישירות לטלוויזיה זה פשוט עניין של להחליף source בשלט של הטלוויזיה.

האמת שזה מאוד מעניין אם יש אפשרות לחבר את ה-usb של העידן פלוס שיש לי לכניסת usb שיש ב-roku 3 ואז לקלוט את הערוצים 1/2/10 דרך איזה channel מתוחכם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו הדבר דרך כמעט כל סטרימר עם אותן הוראות. אני גם זרקתי את הוט ויס מהבית לפני 7 שנים ולא מסתכל חזרה.

רוקו לטעמי לא כזה מוצלח מבחינת הUI.

מעדיף לשלם 100 דולר על אפל טיוי לקבל את אותו התוכן + אפשרות לעשות Airplay מכל המכשירי iOS והמקים בבית + כל המוסיקה שלי שם + ספריית התמונות שלי בתור השומר מסך ואין צורך להיזהר משום עדכון.

רוקו קצת יותר נוח בלהעביר תוכן שהורד מהמחשב , אבל גם פה - אייטיונס פתוח ותוכנת Smart Converter 2 ואז כל מה שיורד מומר אוטומטית , מוספים לו כתוביות ותקציר וזמין לי לצפייה (עם סידור של סידרה / עונה ומה ראיתי ומה לא) על ידי 10 דקות עבודה חד פעמית (במק , קצת יותר בWindows)

בדרך הזו אגב גם אפשר לשלם על נטפליקס עם אייטיונס אמריקאי (ששם אפשר להשתמש בכרטיסים טעונים , Gift cards או אמריקן אקספרס)

טיפ לאשראי - אמריקן אקספרס מאפשרים לכתוב כתובת משנה אמריקאית שאז עוברת ולידציה.

ומחזק את ההמלצה על Unblock US , אני משלם עוד כמה שקלים לIP קבוע ולא הייתי צריך לגעת בקונפיגורציה של זה כבר שנה בערך - וזה מוגדר בראוטר וזמין לכל הWIFI הביתי שלי בלי האטת מהירות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם דרך הרוקו אני יכול לבצע airplay לכל המכשירים שיש לי בבית דרך plex החינמית-גם לסרטים, גם למוזיקה וגם לתמונות.

plex מבצעת גם המרה אוטומטית ומזהה כתוביות בעברית עם תקצירים שיורדים מdatabase באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אחלה דבר תתחדש!

אני גם חושב לרכוש משהו בסגנון אבל בארץ כי אין לי אפשרות לרכוש בebay כרגע.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AirPlay בערך , מירור לא.

בנוסף פלקס מקודדת בזמן אמת אז מעמיסה על המחשב וקיימת גם לאפל טיוי אם פורצים או דרך אייפון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קיבלתי היום את הרוקו 3! אני כבר מת להתחיל להשתמש בו!

מתן, רציתי לשאול אם זה יהיה בעייתי להתקין את הרוקו ורק לאחר מכן לעשות את ההנחיות במדריך שלך לגביי הDNS והראוטר?

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,

כפי שרשמתי, אם אתה מתקין את הרוקו לפני שאתה מבצע את ההפניות של הDNS חלק מהשירותים שם כגון NETFLIX לא יעבדו אחרי הגדרה ראשונית.

קודם כל אתה חייב להגדיר את הDNS שלך על פי המדריכים באתר UNBLOCK US גם ברמת ה STATIC ROUTING וגם ברמת הDNS בראוטר עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...