Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תושבת גיר/מנוע? (מאזדה 6 2006 2.0L)

VitaliGal
שימו לב! השרשור הזה בן 2321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שמתי לב שכאשר אני עומד ברמזור, וההילוכיםעל D עז האוטו טיפה רועד.

השאלה היא איך אני יכול לראות או לוודא שאכן תושבת אחת של מנוע או של גיר התבלה והגיע זמן להחליפה?

האם תושבות מראות עייפות?

ממה שראיתי זה התושבת העליונה השמאלית של המנוע נראת מצויין וללא סימני יובש או קריעה.

אם אני ילך למוסך, עד כמה אני יכול להאמין להם שצריך להחליף תושבת? (כמובן שאם הם יראו לי שהתושבת קרועה או יבשה מאוד אז זה בסדר, ואם התושבת לא מראה סימני עייפות?)

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יחליפו והרכב לא ירעד אז זה די מוכיח את העניין לא?

בכל מקרה תתכונן להוצאה כיוון שאם זו התושבת המרכזית היא עולה אלפיה לתושבת מקורית וההמלצה היא להחליף למקורית (ולא סינית) או שהרעידות יחזרו תוך זמן קצר.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יחליפו והרכב לא ירעד אז זה די מוכיח את העניין לא?

ואם בכל זאת ירעד? יחזירו חזרה?

תביא את האוטו למצב בוא אתה מרגיש את הרעידות יותר מהכל.

תעבור תושבת תושבת, שים יד אחת על השילדה ליד התושבת, את היד השניה תשים על החיבור לתושבת מצד המנוע.

אמור להיות הבדל מאוד משמעותי בין הרעידות שתרגיש בשתי הידיים.

התושבת שבה תרגיש את ההבדל הכי קטן היא הבעייתית ביותר. שים לב, זה לא אומר שהשאר תקינות, רק שזו במצב גרוע מכולן.

ראיתי גם שיטה להניח כוס מים על השילדה ליד כל תושבת ועל פי הגלים בכל כוס להסיק מי במצב רע יותר.

מראש כדאי לקחת בחשבון שבשביל למנוע לחלוטין רעידות ברכב ישן לפעמים צריך להחליף את כל התושבות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יוצא שבאמת יהיה קשה לראות איזה תושבת חייבת החלפה?

הרכב אצלי שנתיים וחצי, 170,000 ק"מ עגול, כ-50,000 ננהגו על ידי, זה הזמן להחליף את כל התושבות? או רק חלק מהן?

אני עשיתי יישור קו מאוד רציני לאחר הקניה של הרכב, ויוצא שגם תושבות צריך להחליף כל כמה זמן/ק"מ מסויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון על רכב זהה לשלך וגם דור שני, הרכבים האלה סובלים מרעידות בסרק ב D. בדור הראשון הדבר מורגש יותר. התופעה בשני הרכבים הייתה עוד באחריות. החלפת תושבות לא פתרה את הבעיה.

מה שכן יכול לסייע, זה ניקוי יסודי של בית המצערת וה MAF (פירוק מהאוטו וניקוי בחוץ)שתורם לסרק גבוה יותר ואז לפחות רעידות - לא מבטל את התופעה לגמרי. לאחר ביצוע ניקוי זה, הרכב אמור להיות גם מעט יותר חסכוני בדלק, וגם עם מומנט רב יותר במיוחד ביציאה מסרק. מומלץ לביצוע במוסכים שמנוסים בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התושבות מנוע רגישות במאזדה , אני לא אתפלא אם אתה צריך להחליף אותן או חלק מהן.

לא לשים סיני, מנסיון - הרעידות יפחתו אך עדיין תרגיש אותם - בנוסף תושבת סינית מחזיקה הרבה פחות ממקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
  • ספונסר פורום

היי,

אם תרצה שנעיף מבט, מוזמן אלינו ללא התחייבות.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

עדי אפשר רק הסבר על התושבות כמה למנוע כמה לגיר ?

לא אדי אמנם, אבל אשמח לענות לך :)

תושבת ימנית - תושבת מנוע

תושבת שמאלית - תושבת גיר

תושבת "משקפיים" - יושבת בתחתית הרכב, ניתן לראות אותה רק כאשר מעלים את הרכב על ליפט ומטרתה למנוע "תנודות" בין המנוע לגיר.

מה הבעיה אצלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אין שום בעיה

לדוד יש רעידות והמוסכניק שלו אמר שצריך להחליף ואני בודק כמה יעלה לו

יש לך מושג כמה עולה כל אחת מקורית כולל עבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התושבות מנוע רגישות במאזדה , אני לא אתפלא אם אתה צריך להחליף אותן או חלק מהן.

לא לשים סיני, מנסיון - הרעידות יפחתו אך עדיין תרגיש אותם - בנוסף תושבת סינית מחזיקה הרבה פחות ממקורית.

מסכים תושבת עליונה ימין סינית ב100 שקל מחזיקה 3-4 חודשים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אין שום בעיה

לדוד יש רעידות והמוסכניק שלו אמר שצריך להחליף ואני בודק כמה יעלה לו

יש לך מושג כמה עולה כל אחת מקורית כולל עבודה?

מאיפה אתה? אם אתה מהאיזור שלי אברר לך בחנות שאצלה אני קונה עם הנחה והכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...