Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אודא לכל עזרה והצעה בנושא קניית רכב שטח משומש עד 140K

erezc
שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר בדיקה, תחקיר, קריאת מאמרים ועוד הגעתי למספר דגמים שעלולים לעניין אותי, אבל אני מאוד מתלבט לגבי הבחירה הסופית:

1. רנגלר ארוך 2011

2. לנד קרוזר 2008-2009

3. פאג'רו 2009-2011

4. דיסקו 3, 2008-2009

5. כמובן יש גם מספר טנדרים אפשריים. אבל נראה לי שאני אשאר עם הג'יפים (אלא אם אני טועה ומישהו ישים אותי על טעותי).

* כמובן שזה ג'יפ שיסע 80 אחוז מהזמן על הכביש, ולכן צריך משהו מתאים לשטח כולל שטח עצמאי בסופי שבוע. טיולים של יום/יומיים בשטח אמיתי (בעבר היה לי ג'ימיני, ועכשיו מחפש להשתדרג בכיוון הגדול יותר).

אני רוצה לציין עוד שיקול, אני גם צולל ונוסע מספר פעמים בשנה לאילת, ולכן מחפש משהו שיתאים גם לנסיעות הארוכות האלו.

* כמובן ששיקול כלשהו הוא גם מחיר הדלק, ביטוח, טסט, תחזוקה, תיקונים וטיפולים. אני מרוויח בסדר, אבל לחלוטין לא עשיר, ומאוד מעניין אותי אם מישהו יודע תכלס, לא השערות ואם הוא יכול לשתף את עלויות התחזוקה של כל אחד מהרכבים האלו פחות או יותר.

* מבדיקה ביד2 ועוד ישנם חלק מהם שנמכרים מעל המחירון. מה אומרים על זה? כמובן שזה תלוי במצב של הרכב ועוד, אבל פחות או יותר, אם אפשר לקבל כללי אצבע ועצות, זה יעזור מאוד, רכב שטח, בעיקר רכב שטח מסיבי זה כבר לא רכב פרטי וגם לא ג'ימיני ואני בטוח שיש לשוק הזה כללים משלו.

* עדיף בנזין או דיזל, עדיף מנוע קצת יותר גדול או לא (יש הבדלים בדגמים השונים בחלקים מהם)?

אני בטוח שיש עוד מליון שאלות שלא שאלתי, אבל בסופו של דבר אני פשוט מחפש עצות לגבי מה כדאי לי על פי הצרכים שלי (שציינתי) לעשות?

תודה לכולם,

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

ראשית - חשוב להבין שכל תשובה היא "בעייני המתבונן". כלומר אני אענה לך בהתאם להעדפות ולדעות שלי, ומי שחושב שג'ימני זה "מפלצת שטח חולנית" יענה לך בהתאם להעדפות ולשיקולים שלו.

נלך מהקל את הקשה. 99% מהזמן שלך תבלה על הכביש, לא 80%. אם אתה 'חיית שטח חולנית' אז זה יהיה 97%...

לא כתבת כמה נפשות מתוכננות לאוטו - אתה לבד, אתה וכלב צ'יוואואה, אתה ואישתך והתינוק, אתה ואישתך, ושלושת הילדים ושני כלבי גולדן ריטריבר...

מה הק"מ המתוכנן לרכב? זה לבדו יכול לפסול את הג'יפ עם מנוע הבנזין.

דיסקברי 3 - אוטו מופלא כשהוא תקין. כאשר הוא במסגרת האחריות אתה יכול לחיות איתו בשלום יחסי. (לא היית רוצה להחליף סט צלחות ורפידות) כשהאוטו לא באחריות, אישית לא הייתי רוכש אותו אלא אם יש לך כיסים עמוקים לתקן תקלות מוזרות. במקרה יש לחבר דיסקברי 3 משופר מאוד עם ק"מ נמוך, ונכנס בתקציב שלך. אם זה יעניין אותך אז בה.פ.

רנגלר 2011 - אני לא יודע אם המחירים שלו הם כמו שציינת אבל זה רכב עם המון קסם, פוטנציאל שיפורים עד השמיים, ונדמה לי שמנוע לא הכי מוצלח. אם אתה עושה ק"מ גבוה, זה לא האוטו שנעים להיות בו. תוסיף לזה תא מטען קטן יחסית לשלושת האחרים, עיצוב פנימי 'גס' ולא מתחנף לנהג, תעשה עליו סיבוב ותראה אם אתה מתחבר לזה. עבור הרבה מהחברים שלי הרכב הזה הוא החלום, הרכב לכל החיים. אני בטוח שיש המון קסם בלהיכנס בבוקר לאוטו כזה.

נשארנו עם צמד היפניים. אני לא רואה היום שום סיבה טובה להעדיף פאג'רו על פני לנדקרוזר. למעט עניין הביקוש ההיסטרי שיש לקרוזר שמביא מכוניות להימכר באלפים מעל המחירון. כאן יש לציין שכרכב טהור לכביש ולשבילים בנהיגה מהירה באמת, הפאג'רו עדיף על הטויוטה בזכות מבנה מודרני יותר - מרכב אחוד וארבעה מתלים נפרדים. הטויוטה שומרת אמונים למבנה של שלדת סולם וסרן אחורי חי. (אני יודע שזה לא המקום אבל טויוטים יקרים - מ'כפת לכם לדחוף גם סרן קדמי חי, מה?). בנסיעה שפויה לא תרגיש הבדלים. ככל שהשטח יהיה מאתגר יותר הטויוטה תהיה עדיפה. אם אתה מחליט על טויוטה - תהיה החלטי ומהיר. אם מתפרסם אוטו עם נתונים טובים - תחטוף, כי אם זה לא אתה הוא יימכר תוך 10 דקות למישהו אחר. מדובר בשוק הזוי לחלוטין. מנסיון. חבר שרצה כזה אוטו ויתר על התענוג, וקנה גרנד צ'ירוקי.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה רבה על התגובה.

דבר שני, זה אני, בת זוג מידי פעם ושתי כלבות. אבל כן אוהב טיולי שטח עם שינה, עם אתגרים ובכלל טיולים גם אם טיפה יותר מורכבים.

הגראנד צ'ירוקי מבחינתי היתה אפשרות שירדה כי מכולם הוא נראה לי משום מה הכי פחות לטיולים שחוויתי (אם זה מדרגות, ושטח יותר טכני, אם זה מבחינת עלויות הדלק וטיפולים) ואני אשמח אם יתקנו אותי כמובן בכל דבר שאני כותב, אני פה בשבילי ללמוד.

מה זה הוצאות מטורפות על הדיסקו? כמה זה (פלוס מינוס כמובן) בחודש/בשנה?

אם יש למישהו נתונים יותר מדוייקים מבחינת עלויות של כל אחד מהרכבים הללו? דלק/טיפולים/ביטוחים/טסט.... שאני אדע למה אני נכנס.

לא מצאתי בשום מקום מישהו שאומר משמעויות כספיות באמת, תמיד ראיתי כמו בתגובה (כיסים עמוקים ותיאורים כאלו), ולכל אחד המשמעות של כיסים עמוקים או כל תיאור אחר היא שונה. אם אפשר אני אשמח לשמוע מספרים.... פחות או יותר כמובן, וזה עניין סטטיסטי, זה משהו שכמובן יכול להשתנות בהתאם לרכב הספציפי ועוד אבל שיהיה לי איזה שהוא מושג.

העדיפות הראשונה שלי היתה לאנד קרוזר כמובן (אחרי שכולם מפחידים עם הדיסקו, מפחידים מאוד - כי מאוד רציתי) אבל קשה למצוא ולכן אני פתוח לעוד אפשרויות.... בינתיים חוקר ובודק....

תודה שוב ואני אשמח לעוד תגובות אם מישהו יכול לתרום כמה דקות מזמנו ומהידע שלו :-)

תודה,

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יוכל לתת לך עלויות מדוייקות.

בשורה התחתונה אחרי ההרחבה שלך - תקנה לנדקרוזר.

אני יכול לתת לך בנצ'מרק לכמה עסקאות שהייתי מעורב בהן עבור חברים: קרוזר 2008 מפואר בכ - 130.0 אלף. מעט מוזנח מבחינת מראה. קרוזר פשוט 2008 - שמור - בכ - 140.0 אלף, קרוזר שמור מאוד 2003 עם קמ' גבוה בכ - 90.0 אש"ח. כולן מכוניות טובות.

קרוזר 2005 עם ק"מ נמוך מאוד, שהיה שני מטר ממני, עף ב 97.0 אלף עוד לפני שהספקתי לדבר עם בעל הרכב.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחרון, דיזל או בנזין?

בעיקר במנועים כאלו גדולים, אני אסע מעט מאוד ק"מ לעבודה, מעריך את סה"כ הק"מ בשנה כ20-30 גג שרובם זה שבתות בשטח ולאילת לצלול, לעבודה זה אולי יהיה 5-7 בשנה (גר מאוד קרוב לעבודה).

מה עדיף, מה מומלץ, לטיולים/לכביש/טפולים/דלק/בלאי/נוחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20.0 - 30.0 אלף ק"מ זה הרבה. במקרה הזה דיזל לדעתי עדיף. עם הדיזל אתה תגיע לצריכה של 1:9 מחוץ לעיר, אולי 1:10. עם בנזין לא תראה יותר מ 1:6, ובנסיעה עירונית לעבודה וחזרה עוד פחות. לדעתי יש משהו מבאס גם כשאתה עושה חשבון כמה עולה לך גיחה לאילת לצלול - 400 ק"מ לכיוון, 800 ק"מ בסה"כ, בצריכה של 1:6 יוצא 133 ליטר שהם כ 920 שקלים. בדיזל יעלה לך כ 600 שקלים. (800/9 = 89. 89 ליטר כפול 6.7 קצת פחות מ 600).

לדיזל צריך פעם ב 200,000 - 250,000 ק"מ להחליף מזרקים בעלות של כ 14,000 שקלים. אין לזה חוקיות, שימוש בסולר איכותי ללא ספק יעזור. אבל מתישהו זה יגיע. בבנזין אין את ההוצאה הזו אבל יש מצתים להחליף בהתאם לתדירות הטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו, אומנם אתה עונה פה לבד, אין ממש הענות לעזור, אבל מי צריך יותר מזה כשאתה עונה על הכל כל כך ברור... תודה רבה... :-)

דבר נוסף שאני בודק זה רנגלר ארוך, ראיתי שזה גם בתקציב.... כמו שאמרת, אין לי נסיון איתו (על פג'רו נהגתי לא מעט ובדיסקו וקרוזר נסעתי מספר פעמים, רנגלר ממש לא מכיר אבל שמעתי כל כך הרבה דברים טובים וזה כיון נראה הג'יפ היחיד שהוא לא מצועצע ונותן נטו ג'יפ והבנתי שהדגמים החדשים (אם אני לא טועה מ2006 או משהו כזה) גם מאוד סבירים מבחינת המנוע והכל. זאת גם אופציה טובה נראה לי.... אז זה בין ארבעת אלו (עדיין לא נשברתי מהדיסקו, מאוד אוהב אותם רק חושש קצת ליפול עם אחד, וכל כך הרבה אנשים אמרו לי לא לגעת שאני עוד בודק וחושש, אבל מי יודע)

התלבטות קשה, למישהו שזה הוצאה יפה מאוד מבחינתו ולא רוצה לבלות במוסך אלא בשטח זאת בחירה לא קלה, אבל היא תעשה בסוף :-)

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, לאור המחירים ההזויים עבור הטויוטה (ובעיית המזרקים), לא עדיף לשקול פאג׳רו ובהפרש לשדרג אותו ע״י הגבהה?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה...אין לי עליה תשובה.

הפאג'רו לא חף מתקלות, וממה שאני מבין, הן לא יהיו זולות.

אתה תקנה, תגביה, (תגביה עם שכל - זה מתלים נפרדים שמאוד מוגבלים להגבהה), ובסוף תישאר עם...פאג'רו.

אישית אני מעדיף את הטויוטה גם אם היא תעלה עוד כמה אלפים בסיכום הכללי. (אני מעדיף טויוטה סטנדרטית על פני קינג מוגבה). תוספת הכסף תחזור אליך גם במכירה.

רנגלר ארוך - סוג של חלום. יש כאן בחור (KOOKE) שיש לו כזה משופר ברמות והוא מאוד אוהב אותו. הנסיון שלי עם הרכב הזה בחו"ל הוא שהוא נפלא, ובעל פוטנציאל גדול לשיפורים. השאלה היא איך אתה תחייה עם תא הנוסעים ועם צריכת/צריחת הדלק על פני 25,000 ק"מ בשנה. אני לא מכיר תקלות חריגות ברכב הזה.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של רנגלר רוביקון שנת 2007. מבין המועמדים הוא הכי ״קרבי״ לטוב ולרע. ביכולות השטח ובאפשרויות השיפור לשטח הוא עדיף פי כמה וכמה על כל האחרים. אם אתה לא נכנס ללופ של שיפורים אין סופיים (אזהרה זה ממכר ויש לו את שוק השיפורים הכי גדול בעולם) אז למעט צריכת הדלק הוצאות התחזוקה השוטפת בהחלט שפויות. מקיף כ4,000₪. החסרון הוא באיכות החיים ביום יום ובכביש. תא נוסעים קמת יותר טוב מקומנדקר. הרבה פח חשוף, רעש רוח אין בידוד מחום תחושה קלסטרופובית מהחלונות הצרים ועוד עם יתרון אחד שבארץ לא מרבים לנצל והוא האפשרות להוריד את הגג בפשטות יחסית ולנסוע איתו פתוח חוויה מדהימה כשלעצמה. חיסרון נוסף צריכת דלק מאד כואבת בכיס כמו שציינו לפניי.

אני לא הייתי ממהר לפסול את הדיסקו lr3 כמו כל שמועה - המציאות וחיי היום יום איתו הרבה פחות גרועים מהתדמית הבעייתית שלו. כן הוא יחסית פחות אמין ויותר נוטה לתקלות מהאחרים אבל עדיין לא משהו מטורף או בלתי נסבל. לעומת זאת אתה מרוויח רכב עם איכות חיים בתא הנוסעים שעדיפה פי כמה וכמה על כל המועמדים האחרים צריכת דלק שפוייה של 1 ל׳ ל- 10 עד 12 ק״מ בממוצע. יכולת שטח שתמיד תפתיע אותך לטובה. בקיצור לטעמי מבחינת תמורה לכסף הוא העיסקה הכי טובה.

לנדקרוזר לא הייתי לוקח מפני שאין שום הצדקה מעשית לשוק המטורף שלו כיד שנייה כן גם הלנדקרוזר מתקלקל ודורש תחזוקה. אומנם מפנק בתא הנוסעים אבל עם מערכת המתלים המקורית הוא רך מדיי גם בכביש וגם בשטח.

האופציה השפוייה למי שחושש מהדיסקו הוא המיצובישי קינג.

ממליץ לך לבדוק בעצמך לנסוע על המומעמדים ולבדוק רכבים עם היסטוריית טיפולים מתועדת במוסך מסודר ותשווה ביניהם לדעתי אתה תופתע עד כמה המציאות שונה לטובה כשמדובר בדיסקו ושונה לרעה כשמדובר בלנדקרוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח, כן הרבה יותר קל להחליט.... זה טוב מול טוב אחר ולא רע מול רע אחר !!! חחחחחחחחחחחח

יכול להיות שאני עושה מזה סיפור גדול מידי, אבל מבחינתי זה חשוב. ומדהים ש"כולם" אומרים לנדקרוזר לנדקרוזר ומי שענו לי פה הם אנשים לחלוטין של דברים אחרים עם חוות דעת אמיתיות מהשטח ואני שם לב שההמלצה הככלית היא ממש לא קרוזר.... דיי הכל חוץ מקרוזר... ממש משנה את התמונה.

בכל מקרה, עכשיו אני בבלבלה יותר גדולה.... לחזור לאפצית הדיסקו, רנגלר, פג'רו אולי אפילו עדיין בתמונה וקרוזר מדשדש מאחור כרגע.....

אני מודא לכולם כמובן מאוד, באמת שאת עוזרים. אני חושב לומר לאנשים "לנסוע ברכב" לא ממש מועילה, כי כל סיבוב שלא תעשה לא יעזור לך.... זה שעה סיבוב במקרה הטוב שרובו בכביש. זה לא אומר כלום על טיול שטח אמיתי וארוך, זה לא אומר כלום על המוסכניק החביב או כל כמה תבלה שם.... בשביל להכיר רכב צריך לבלות איתו כמה שבועות/חודשים.... כמו עם אישה... וגם אז הוא תמיד יפתיע אותך.... כמו אישה..... אתה רק תמיד מקווה שהפתעות יהיו לטובה ולא לרעה.... כמו...... חחחח

ממשיך לבדוק ושוב תודה רבה לכולם :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת לזה שקרוזר מדשדש אחרון...? הוא הבחירה הראשונה, ההגיונית, הכלכלית, השפויה, האיכותית, הבטוחה, וזה שגם יימכר הכי מהר כשתרצה להחליף אותו בקרוזר אחר.

אני מציע שתקנה דיסקברי ותחזור לספר לנו. אם ישאר לך כסף לשלם לספק האינטרנט... :-P

בכל מקרה הרבה הצלחה בכל מה שתבחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה החכמה ביותר לדעתי היא הלנד קרוזר, השוק שלהם מטורף לגמרי זה כמו לחמניות ב 5 בבוקר כשהם חמות ורק יצאו מהתנור, תמצא לנד קרוזר במצב טוב ותיקח ואתה לא תפסיד הרבה במעמד המכירה בעוד כמה שנים.

זו הבחירה הטובה ביותר.

"

הוא הבחירה הראשונה, ההגיונית, הכלכלית, השפויה, האיכותית, הבטוחה, וזה שגם יימכר הכי מהר כשתרצה להחליף אותו בקרוזר אחר. "

סיכום מושלם.

*דיסקו - אני הוא זה שחושב שג'ימני (משופר היטב) הוא מפלצת שטח חולנית, ואנחנו מסכימים בעיניין הלנד קרוזר.

מפתיעה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...