Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שערוריית מחירי הצימרים בישראל - כתבה מגלובס

Shmelov
שימו לב! השרשור הזה בן 3410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000994088#fromelement=hp_firstarticle

לפי הכתבה עוד אפשר לחשוב שהם מפסידים כסף.

לא אשכח שיצא לי קצת יותר יקר לטוס לחו"ל + מלון טוב במרכז העיר + ארוחת בוקר, מאשר סופ"ש בצימר בארץ.

תראו את התגובות שם...

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי ששילמתי בסוכות האחרון 850 ש"ח ללילה בחדר מעפן במצפה רמון החלטתי שלחופשות בארץ אני לא יוצא יותר.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים פשוט הזויים, יש צימרים מעולים באירופה ב-200 ש"ח ללילה.

הגיע הזמן באמת ואנשים בארץ מתחילים להתעשת...

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים חיייייים בסרט שבכלל מבקשים 800 ש''ח ללילה! על מה ולמה? על איזה חור דמוי מערה? דמוי זכוכית? עוד כל מיני שטויות?

אני ואשתי 6 שנות זוגיות ובחיים לא הלכנו לצימר שלילה בו עולה יותר מ 400-450 ש''ח! תמיד נהננו, אולי לא עודף פאר אבל יש ג'קוזי והשטויות הרגילים ולא צריך לטעמנו הרבה יותר מזה!

לבקש 800 ש''ח זאת חזירות לשמה! ומי שחי בכזה סרט באמת חייב לרדת מהעץ שאליו הוא טיפס.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא יגזימו?

כשהאופציות בישראל מסתכמות פחות או יותר בבית מלון באילת שנותן לך להרגיש כמו שוק הכרמל ביום שישי תמורת 600 שקלים ללילה או צימר שנותן לך שקט ואויר נקי תמורת 800 שקלים ללילה זו תחרות מאוד צמודה על מי מהם הוא הנבלה ומי הטרפה.

אני כל פעם נפעם מהעובדה שההורים שלי טסים בשנה וחצי האחרונות בתדירות של אחת ל-3 חודשים ל-5 לילות בפראג במלון 4 כוכבים מפואר במחיר של כ-1000-1200 שקלים לאדם כולל טיסות ומיסים.

באותם מחירים פלוס מינוס אפשר גם לטוס לקפריסין או יוון (בחייאת, אל תטוסו לתורכיה!).

במחיר הזה הם בקושי יכולים לקחת צימר בצפון ל-3 לילות, או 2 לילות אם משקללים הוצאות דלק וכו'.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבקש 800 ש''ח זאת חזירות לשמה!

זאת לא חזירות אלא מדיניות תמחור לגיטימית - מתחילים מגבוה ויורדים בהתאם לביקוש. Apple למשל עושה זאת כבר שנים עם מוצריה.

בטיסה לחו"ל ישנו מחסום פסיכולוגי שרבים מתקשים להתגבר עליו, על זה שיחקו מאז ומעולם בעלי הצימרים כאשר המחיר ששילמו שם היה גבוה יותר ללילה אבל נמוך יותר בסה"כ אם שקללת את עלות הטיסה והוצאות נוספות. כיום המאזן משתנה, הלקוחות מרגישים יותר בנח עם הזמנה באינטרנט והחו"ל הפך להיות יותר נגיש. בעלי הצימרים ממשיכים לנסות ולחלוב את מה שניתן מהצרכנים הנאמנים וממי שחייב להיות קרוב לבית, אבל בגדול יודעים שיש להם את האפשרות לרדת במחיר ולהחזיר את הלקוחות. אם הם לא עושים זאת - סבבה, הם יפשטו רגל. המדיניות הזאת דופקת רק את בעלי העסקים בטווח הארוך ואין צורך להיות סנטימנטלי. כפי שעידן כתב, השמיים פתוחים ויש מספיק אלטרנטיבות במרחק טיסה קצרה. כל הכח אצל הלקוח.

וכן, כשקראתי את הכתבה הזאת גם אני לרגע הזלתי דמעה.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, קצת פרופורציה בבקשה. לחברים שלי יש צימרים וברשותכם אני מוכן לספק מבט על הצד השני של המטבע.

ראשית נתחיל עם הביטוח. הצימרים מבוטחים במשך כל השנה גם אם ישנם אורחים או לא. צריך אישור למערכת כיבוי אש, צריך אישור מכבי אש, מיסים כאלה ואחרים יש כל השנה, תחזוקה יש כל השנה ועוד ועוד. כך יוצא שבסופו של דבר לכל צימר יש הוצאות תפעול חודשיות כאלה ואחרות גם אם אף אחד לא מתארח שם. מיכוון שאין צימר שעובד כל יום את ההוצאה השנתית צריך לחלק למספר הימים בפועל שהצימר עובד וכך מקבלים את המחיר שצריך לגבות על לילה. זה לא תמיד נובע מחזירות אלא מכורח המציאות. זה הכל.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אתה צודק, אבל את "כורח המציאות" לא מגלגלים ללקוח, מתוך ההבנה הפשוטה שאם יהיה לו יקר מדי הוא פשוט ילך למקום אחר. (ואכן זה מה שקורה בפועל)

אם האחזקה יקרה להם, שיפנו באופן מאורגן לממשלה ויבקשו סבסוד של חלק מההוצאות, מתוקף האינטרס הכלכלי הלאומי לשמר את התיירות בארץ. האם הממשלה תיענה, באיזה היקף ועד כמה זה יעזור להם - הכל שאלות לגיטימיות, אך אף אחת מהן לא אמורה לעניין את הלקוח. ואולי באמת זה לא משתלם להם, אז שיסגרו את הבסטה וזהו. ככה עסקים עובדים בסופו של דבר ויש הרבה תעשיות אחרות בישראל שאת מוצריהן זול יותר לייבא מאשר לייצר באופן מקומי.

משני צדי המתרס יש יותר מדי סנטימנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול מושבניק מחזיק כמה צימרים, יש יותר צימרים בארץ מאזרחים.

אז אין להם לקוחות כל השנה, לפחות חצי שנה המקום ריק.

ומחירי הנדלן בארץ הם הרי פסיכים לגמרי.

במחיר שקונים בית אחד לצימר בארץ קונים באירופה את כל הרחוב.

אז מושבניקים תחזרו להיות חקלאים, לא תתעשרו מצימרים.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שיש יותר מידי צימרים, ולכן התפוסה במשך

השנה אינה גבוהה. כתוצאה מזה, בעלי הצימרים מתמחרים

את השהיה במחיר גבוה, עד שערורייתי, וחושבים שהלקוח

תמיד יהיה מוכן לממן אותם.

כמו בכל שוק משוכלל, מה שקורה בסוף, הוא שחלק מהם

ייאלצו לסגור, כי זה לא רווחי, התפוסה תעלה, ויוכלו לקחת

מחיר שפוי יותר שהלקוח גם מוכן לשלם. הבעיה שזה לוקח

קצת זמן, עד שנופל לאנשים האסימון, והם מבינים שלא

יוכלו לקבל כל מחיר שידרשו.

עריכה אחרונה על ידי Oshri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שמכיר לפחות זוג אחד שמפעיל צימרים, שדווקא מתומחרים סביר יחסית, תאמינו לי שאם אתם מחפשים את הדרך להתעשרות מהירה, צימרים (גם במחיר של 800 ש"ח ללילה) הם ממש לא הכיוון. אתם מתרשמים מהמחיר הגבוה, אבל שוכחים עד כמה המדינה דוחפת את היד שלה לכיס של עוסקים עצמאיים, ובעיקר כאלו שקל להתעלק עליהם (במילים אחרות קטנים - כמו מפעילי צימרים). בנוסף, יש להם אינסוף הוצאות על תפעול המקום, רישיון עסק, כיבוי אש, ושאר האדמיניסטרציות - בסופו של דבר מאותם 600-800 ש"ח לבעלי הצימר לא נשאר הון כמו שנדמה לכם.

ודבר נוסף, למה רק צימרים? בדקתם פעם מחיר של חדר במלון באילת? במחיר ללילה של חדר כזה אפשר לשכור חדר במלון יוקרה במרכז מנהטן (נגיד האינטרקונטיננטל שאני מאוד אוהב). אישית אני שונא צימרים/מלונות בארץ ומעדיף לטוס לחו"ל, גם בגלל המחיר אבל לא רק, אבל אני גם ריאלי ומודע לזה שעם כל זה שהם גבוהים, מחירי הלינה בארץ, על סוגיה השונים, נובעים גם מזה שפשוט הכל יקר כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורה תחתונה, הכל במדינה יקר כל כך לא בגלל חזירות של בעלי עסקים, אלא בגלל החזירות של הממשלה שדוחפת את היד שלה לכל כיס אפשרי.

\

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמלוב, אלו לא רק הצימרים. בדקת לגבי מלונות? לקחתי לדוגמה מלון 5 כוכבים שנחשב מעולה באילת (רויאל ביץ של ישרוטל), לתקופה של שבוע רנדומלי במרץ. המחיר? כ-12 אלף ש"ח לזוג.

ואז בדקתי חבילה למלון 5 כוכבים מרכזי בעיר כמו פראג/בודפשט/ברצלונה/וכו', למשך שבוע, עם טיסות והעברות, במקסימום חצי מחיר.

למה? כי אנשים עדיין קונים.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נפלתי פעמיים-שלוש לעוקץ הצימרים והחלטתי שלא עוד.

הצימר האחרון שהיינו, שהיה מומלץ באתרי האינטרנט והיה מתומחר "סביר" עלאק - היה בקתות של איזו תימנייה - ליד הרפת.

בדיחה.

מאז - אם אני נופש בארץ - אז בתי מלון - בתקופה הנכונה ובדיל הנכון - זה יוצא יחסית זול.

הלב שלי יוצא לבעלי הצימרים ה"מסכנים "

שיפסיקו להתבכיין וישכירו את הבקתות המסריחות האלו ב-300 ש"ח ללילה ולא 800 - ויהיה להם מלא עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהם רוצים להשכיר הרבה ולעבוד הרבה ולהתמודד עם חלק מהאנשים שיבואו ב"זול". זה כמו שבעל הדירה שלי השאיר נכס עומד ריק שנה, ועוד שיפץ קצת, רק בשביל לא להוריד מחיר, ולהשכיר לאנשים שבאים בשביל זה. בסוף הוא מצא את הזוג משכילים + ילדים קטנים שהוא רצה, ועכשיו הוא מבסוט.

בכל מקרה, לדעתי אין בכלל שערורייה. כמו שיש אנשים מבקשים 12K על רכב, לא מוכנים למכור ב10K, ואחרי שנה מוכרים רכב בלי טסט לחלקים, או סתם משאירים אותו להירקב בגינה\חנייה.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...