Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה ניתן להשיג בול עץ?

TOMY7
שימו לב! השרשור הזה בן 3438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תלוי איפה בארץ.

בירושלים מסתובבים שלל בולים חופשיים עקב גיזום לקראת החורף.

איזה קוטר דרוש? מה שבתמונה שוקל המון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פארק הלאומי ליד הבית שלי - לא ראיתי שם.

ובפורום עשיתי חיפוש ולא מצאתי.

עכשיו חזרתי מריצה בפארק ולא ראיתי בולים זרוקים. מה שקורה הם אוספים את הבולים מעצים שנפלו ומנסרים לחתיכות ומשאירים אותם כמה שבועות זרוקים בפארק.

בדרך כלל הם אוספים אותם ומשליכים אותם ליד האיזור המגודר של חוות הסוסים לכן אני מציע לך לשאול את האחראי האם ניתן לקחת בול.

אני יום יום רץ בפארק ואם אגלה בול זרוק אני אקפיץ את ההודעה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו המון בולים באיזור שער הגיא עד מחלף הראל, עקב השיפוצים שעושים לכביש 1.

הורידו ה-מ-ו-ן עצים.

את הרוב אספו, אולי נשארו פה ושם שאריות (לא יודע אם חוקי לקחת).

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בחצר כמה (מסיק בקמין).

אתה מוזמן להגיע ולבחור.

תיאום בפרטי

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.haaretz.co.il/news/local/.premium-1.2510568

או בקיצור: עצי זית שנעקרו בקיבוץ רביבים נמכרים להסכה ב 20 ש"ח לפי הכתבה.

"שהבינו לפני מספר חודשים כי לא ניתן להמשיך בהפסדים, שמגיעים לכשני מיליון שקלים בשנה, החלו לבסוף בכריתה מאסיבית של עצי זית. וכך באמצע המטע אפשר להבחין בגזעים הכרותים שמסודרים בשורה ישרה ומופתית, ועצים מתים שוכבים לצידם. העצים שבשנה שעברה עוד הניבו פרי נמכרים תמורת 20 שקלים להסקה, ומדי יום מגיעים עשרות בדואים מהסביבה לקחת את מה שנותר. כ-20 אלף עצים כבר נעקרו, ולדברי גיא זוילי מחברי ההנהלה, אם המצב לא ישתנה תוך שנתיים ייעקרו שאר העצים. "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
יש לי בחצר כמה (מסיק בקמין).

אתה מוזמן להגיע ולבחור.

תיאום בפרטי

עם מה אתה מחמם? (קמין ועצים).

רוצה להוסיף השנה גם אקליפטוס.

פות"ש מוזמן גם אליי לקחת בול אורן, אבל אני בצפון.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, המון תודה לכל העוזרים!!

תלוי איפה בארץ.

בירושלים מסתובבים שלל בולים חופשיים עקב גיזום לקראת החורף.

איזה קוטר דרוש? מה שבתמונה שוקל המון.

אני גר כרגע ברמת גן איך מגיע לעיתים גם לאזור רחובות, חיפה, עפולה.

מחפש באזור קוטר של כ-30 ס"מ ובגובה של כ-70 ס"מ - אפשר גם יותר.

מה אתה מתכוון לעשות עם בול עץ ?

בברכה

מוטי

התכנון הוא לעשות שולחן קטן למכונת צורפות של אשתי - צריכה משהו חזק ויציב שיאפשר חיבור מכונה כבדה עם ברגים (ואלס).

שוב, המון תודה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכנון הוא לעשות שולחן קטן למכונת צורפות של אשתי - צריכה משהו חזק ויציב שיאפשר חיבור מכונה כבדה עם ברגים (ואלס).

על אף התכנון המגניב, אני אאלץ להמליץ לך להימנע מזה. בול עץ שנכרת לאחרונה יהיה רטוב מאוד, ובזמן הייבוש יתכווץ, יתבקע ויתעוות. קשה מאוד לייבש בול עץ בכזה קוטר בצורה שתשמור על העץ, וקשה עוד יותר כאשר בול העץ יושב לו בפינה בבית עם מכונה מחוברת אליו. ייבוש כזה לרוב מבצעים בתנור במשך שבועות עד חודשים, או לחילופין בסביבה מבוקרת יחסית במשך שנים. פתרון פשוט יותר שגם ייתן תוצאה עמידה יותר לאורך זמן יהיה לבנות "בול עץ" מקרשים בחתך גדול, לדוגמה 10 על 20. דבק נגרים צהוב רגיל ייתן לך חיבור חזק מאוד לאורך הסיבים של העץ, כך שלהדביק שני קרשים 10 על 20 ליצירת גוש 20 על 20 דורש רק לפזר דבק על הקרשים, להצמיד אותם זה לזה ולהפעיל לחץ רב למשך כשעה. כך תוכל לבנות "בול עץ" באיזה גודל שתרצה. יש להקפיד על היפוך הכיוון של סיבי העץ (הצורה המעוגלת של הסיבים) בהדבקה (לדוגמה, ראה כאן). כמובן שאפשר להשתמש בקרשים בחתך קטן יותר (עד 5 על 10, לדוגמה), אולם זה יידרוש יותר הדבקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי לך בול עץ שנעקר ממקומו בפארק הלאומי ברמת-גן. הבול נמצא קרוב לכניסה משער התותים.

בימים הקרובים כנראה עובדי הפארק יעיפו את הבול ממקומוץ

תמונה מהיום.

IMG_20141221_121052 (Custom).jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...