Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורות גבוהים מסנוורים באור יום?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 3410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה על הכביש, זו בחירה חופשית שלך וזו מדינה דמוקרטית, אבל לתת עצות גרועות על גבי הפורום זה כבר מעבר לזה, אין לך שום זכות להכשיל את הקוראים בשטויות שלך.

יותר מזה, עוד עלול לבוא מישהו ולחשוב שמשהו לא תקין אצלו כי למרות שיישם את כל השטויות שכתבת הוא עדיין מסתנוור, כי מה לעשות, אור ממוקד שנכנס לעין שלך גורם לסינוור, ולא משנה אם תסתכל למעלה למטה או לירח (אף אחת מהאופציות לא מומלצת בזמן נהיגה).

אבל אתה מתעקש שהאופטיקה טועה, התקנות טועות, התקנים האירופיים טועים, כולם טועים חוץ ממר סיוויק.

ולא רק זה שאתה היחיד שצודק בכל העולם, אלא שאתה הראשון שמצליח להשפיע על תופעה פיזיולוגית ע"י פסיכולוגיה.

זה כבר נהיה סוג של בדיחה אתה והעצות אחיתופל שלך.

זה כבר לא אחד או שניים שאומרים לך שאתה שיכור.

כנראה שקיימים יוזרים מסויימים בפורום בעלי פרבילגיות לכתוב שטויות גם אם זה נוגד את חוקי הפורום קרי "סיבה: ייעוץ \\ מידע לא מבוסס".

חבל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

.

.... מספיקה שנייה ואף פחות של סינוור כדי לטשטש את הראיה למשך מספר שניות בהחלט זמן קריטי בנהיגה...

אתה צודק ב 100% : אבל זו נקודת הפתיחה לדיון, לא השורה התחתונה שלו. זה ה"נתון",

כל אחד מאיתנו נתקל בזה מדי יום, אבל להתכנס כדי להתבכיין בהיסטריה זה בזבוז זמן, רכילות במקום פרקטיקה.

מניסיונך, מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה ?

כיצד התמודדת עם "טשטוש הראייה למספר שניות" מדי פעם לאורך 38 שנות נהיגה ?

לזה נועד פורום, ללמוד מניסיון, לא כדי להתבכיין מחוסר הבנה ותסכול.

התנהגות מול סינוור היא פן של בטיחות אקטיבית, פן התנהגותי, שדורש חשיבה, בחירת אסטרטגיה :

איך נסתנוור פחות בעתיד ? הערב ? האם נדונו להיות כפופים לאהבלים ?

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3 הוא מאלופי הפורום בקידוח, כנראה ברח מתשובה.

אומרים שלא כדאי לעבוד עם תשובה. ואני פחות בעניין של גז.

כנראה שקיימים יוזרים מסויימים בפורום בעלי פרבילגיות לכתוב שטויות גם אם זה נוגד את חוקי הפורום קרי "סיבה: ייעוץ \\ מידע לא מבוסס".

חבל.

אם הבנתי נכון אתה מכוון את הדברים אליי, אז הייתי מציע שתאמר בדיוק מה מידע לא מבוסס במה שאני כתבתי.

אתה צודק ב 100% : אבל זו נקודת הפתיחה לדיון, לא השורה התחתונה שלו. זה ה"נתון",

כל אחד מאיתנו נתקל בזה מדי יום, אבל להתכנס כדי להתבכיין בהיסטריה זה בזבוז זמן, רכילות במקום פרקטיקה.

מניסיונך, מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה ?

כיצד התמודדת עם "טשטוש הראייה למספר שניות" מדי פעם לאורך 38 שנות נהיגה ?

לזה נועד פורום, ללמוד מניסיון, לא כדי להתבכיין מחוסר הבנה ותסכול.

התנהגות מול סינוור היא פן של בטיחות אקטיבית, פן התנהגותי, שדורש חשיבה, בחירת אסטרטגיה :

איך נסתנוור פחות בעתיד ? הערב ? האם נדונו להיות כפופים לאהבלים ?

חביבי נקודות הפתיחה שלך היו אחרות:

1.

אור גבוה לא מסנוור באור יום, אלא יש נהגים שעושים מאמץ רב להתבונן בכוח בליבת הפנס כדי להסתנוור.

אם בא מולך רכב בצהריים עם אור גבוה + ערפל + ענג'ל עייז טורבו, עדיין לא תסתנוור אם לא תתעקש להביט בזה.

2.

גם בלילה ניתן להפחית את הסנוור לרמה זניחה אם לא מתעקשים לבהות בפנסים של הרכב מולך.

מי שמסתנוור מעניק את האישונים שלו בכח לאלומה שמולו בשעה שיכל להתמקד

בנקודה מוסטת מעט לשלוש השניות הללו ועדיין להביט ישר בכביש ובנתיבו.

3.

חלק מהאנשים 'מסתנוורים ביתר קלות' כי זה ספורט של הבהובים, אגרסיות של לסנוור חזרה וקיטורים

על למה שאר הנהגים דפוקים.

והאמת שנקודה 2 (וגם 3) מאוד מתנגשת עם מה שכתבת עכשיו. אבל זו לא תהיה הסתירה הראשונה בהודעות שלך.

ובנוגע לדרך הטובה ביותר להתמודד עם סינוורים זה במידת האפשר לעשות משהו שיתפוס את תשומת הלב של הנהג המסנוור, זה יכול להיות הבהוב קצר, איתות חירום, הדלקה וכיבוי של פנסי ערפל, צפירה קצרה (כמובן המטרה היא לא לסנוור חזרה אלא להביא את תשומת ליבו לבעיה), ובנוסף הצמדות לפס הצהוב בצד ימין ומבט ימינה עליו תוך שמירה על הנתיב.

הבעיה שלי היא לא עם ה"שיטות התמודדות" שעליהן חזרת בשרשור, תעשה מה שטוב לך (ההמלצה הרשמית אגב היא הצמדות לפס הצהוב ומבט עליו), אלא עם הנחת היסוד שלך שאור גבוה לא מסנוור בכלל ביום, וגם זניח בלילה, ששתי הנחות היסוד האלה מצוצות מהאצבע ויש להן אמינות מדעית זהה לתיאוריה שהשמש סובבת סביב כדור הארץ.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון אתה מכוון את הדברים אליי, אז הייתי מציע שתאמר בדיוק מה מידע לא מבוסס במה שאני כתבתי.

הדברים שנכתבו לא מכוונים אליך בכלל ואני מצטע'ר שבטעות חשבת שהכוונה היתה אליך.

אתה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב :) אתה חמוד אתה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא משנה מה סיוויק אמר, העניין הוא לא להפוך נסיעה עם אורות דרך/גבוהים לנורמה.

נכון שיש דרכים להתגבר על סינוור, אבל הדרך הכי טובה להימנע מסינוור היא לא לסנוור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הכי טובה להימנע מסינוור היא לא לסנוור.

הנה, זו הצעה פרקטית אחת.

היא לא תמיד עובדת, כלומר, היא תמיד לא עובדת כי פשוט באים מולך באור גבוה מבלי שאתה מסנוור :

ואז מה ?

אז באור יום אין בעיה כי אור גבוה לא מסנוור ביום, וגם בלילה, אם לא מתעקשים לבהות בפנס ניתן

להפחית את הסנוור לרמה זניחה - ואולי זהו, אולי אלו שני הפתרונות. אתכבד לשמוע הצעה נוספת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, בערך כמו שהדרך הכי טובה שלא יהיו מקרי רצח זה שאנשים לא ירצחו :)

סיוויק הפתרון הרשמי של הרשויות במגוון מדינות לא טוב לך?

מסיטים את המבט לקו הצהוב (שיש רשויות שטוענות שהוא בכוונה צהוב, כדי להקל עם העין בעת סינוור) מאטים ושומרים על הימין.

זה הפתרון הרשמי והמומלץ, כל דבר אחר הוא שטות וחירטוט, בטח פתרון שמתבסס על "אני לא מסתכל בפנס אז הוא לא מסנוור אותי" כאילו שהאפקט הפסיכולוגי הזה יעבוד.

דומה ל"לא כואב לי אז המחט הזאת לא דוקרת" ו"אני לא נפצע כי הרכב ההוא לא עובר באדום", שטויות New Age של הזיה בונה מציאות או משהו כזה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
הנה, זו הצעה פרקטית אחת.

היא לא תמיד עובדת, כלומר, היא תמיד לא עובדת כי פשוט באים מולך באור גבוה מבלי שאתה מסנוור :

ואז מה ?

אז באור יום אין בעיה כי אור גבוה לא מסנוור ביום, וגם בלילה, אם לא מתעקשים לבהות בפנס ניתן

להפחית את הסנוור לרמה זניחה - ואולי זהו, אולי אלו שני הפתרונות. אתכבד לשמוע הצעה נוספת

ולטעון שזה לא מסנוור זה פיתרון? זה רק נותן לגיטימציה לאנשים לסנוור, כי הם קראו באיטנרנט שזה בסדר.

אם למישהו מתחשק לסנוור אתה לא יכול לעשות כלום נגד זה. אבל אתה יכול לגנות את התופעה ולא להפוך אותה לנורמלית כמו להצהיר ש"אור גבוה ביום לא מסנוור", שזה עובדתית לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולטעון שזה לא מסנוור זה פיתרון? זה רק נותן לגיטימציה לאנשים לסנוור, כי הם קראו באיטנרנט שזה בסדר.

אם למישהו מתחשק לסנוור אתה לא יכול לעשות כלום נגד זה. אבל אתה יכול לגנות את התופעה ולא להפוך אותה לנורמלית כמו להצהיר ש"אור גבוה ביום לא מסנוור", שזה עובדתית לא נכון.

הלוואי והשרשור הזה היה משפיע על דעת הקהל,

אבל הוא בקושי משפיע על קהל בעלי הדעת.

קיצר,

בינתיים נשאר מה שכתבתי בהתחלה,

"זיהית רכב המתקדם מולך באורות גבוהים -

אל תמקד את הראייה בפנסיו, כי אז לבטח תסתנוור,

נסה במקום זאת להביט ישר קדימה, תוך כדי לזהות את השול הצהוב מימין, או את נקודת המגוז של הדרך או אפילו הגג של הרכב המסנוור"

מעניין אם יש פטנטים נוספים

וחלאס עם הקטע שטוסטוס מסנוור יותר מהשמש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור צריך להשפיע על הדעה של מישהו אחד, שטועה, לא מפסיק לטעות, ומשום מה לא מבין כשכולם אומרים לו שהוא שיכור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה עוזר, אני לא חושב שסיוויק 08 טועה, אז כולם חוץ ממני אומרים לו שהוא שיכור.

ולעצם העניין, מותר או אסור, בחיים לא סונוורתי באור יום, חפרתם לו ב 7 עמודים שזה אסור וזה מסוכן ושבראש ברשימת הפשעים המזעזעים במזרח התיכון ניצבים בגאווה עריפת ראשים, אונס קבוצתי וסנוור באור יום.

ואני עם ותק בכביש של מעל ל 500,000 ק"מ, מודה ומתוודה מעולם לא סונוורתי באור יום. משהו לא בסדר אצלי ? אולי לא הסתכלתי לכוון הנכון ? אולי אני נוסע בעיניים סגורות ? אחרי קריאת הפוסט הזה אני הולך להיבדק במחלקת עיניים בחשד לגלאוקומה או בחשד לתסמונת ליקוי עיני ביכולת לקליטת קרני אור.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה עוזר, אני לא חושב שסיוויק 08 טועה, אז כולם חוץ ממני אומרים לו שהוא שיכור.

ולעצם העניין, מותר או אסור, בחיים לא סונוורתי באור יום, חפרתם לו ב 7 עמודים שזה אסור וזה מסוכן ושבראש ברשימת הפשעים המזעזעים במזרח התיכון ניצבים בגאווה עריפת ראשים, אונס קבוצתי וסנוור באור יום.

ואני עם ותק בכביש של מעל ל 500,000 ק"מ, מודה ומתוודה מעולם לא סונוורתי באור יום. משהו לא בסדר אצלי ? אולי לא הסתכלתי לכוון הנכון ? אולי אני נוסע בעיניים סגורות ? אחרי קריאת הפוסט הזה אני הולך להיבדק במחלקת עיניים בחשד לגלאוקומה או בחשד לתסמונת ליקוי עיני ביכולת לקליטת קרני אור.

אתה נוהג עם משקפי שמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שזה פשע (זה למעשה מוגדר חטא ולא פשע לדעתי) ובטח לא בראש רשימת הפשעים.

רק אומרים לבחור שהטענות שלו לא מחזיקות מים, שהנסיון והפיזיקה מוכיחים באופן מדעי הפוך ממה שהוא טוען.

ובהמשך למה שציין מרק אציין שאני כבר כתבתי את זה בהודעה #65 בדיון:

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לשים משקפי שמש, רצוי מקטבות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בינתיים נשאר מה שכתבתי בהתחלה,

"זיהית רכב המתקדם מולך באורות גבוהים -

אל תמקד את הראייה בפנסיו, כי אז לבטח תסתנוור,

נסה במקום זאת להביט ישר קדימה, תוך כדי לזהות את השול הצהוב מימין, או את נקודת המגוז של הדרך או אפילו הגג של הרכב המסנוור"

מעניין אם יש פטנטים נוספים

וחלאס עם הקטע שטוסטוס מסנוור יותר מהשמש

מה שכתבת נכון, אבל זה רק מחזק את הטענה שאור דרך ביום מסנוור.

וטוסטוס לא מסנוור כמו השמש, אבל הוא בהחלט גורם למטרד שמפריע לראיה.

בעניין השפעה על דעות, תחשוב שנער בן 17 שרק הוציא רישיון קורא פה (ויש לא מעט כאלה). מההודעות שלך הוא מבין שזה בסדר לנהוג בצורה שיכולה לסנוור נהגים אחרים. אנחנו רוצים את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...