Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורות גבוהים מסנוורים באור יום?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 3411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

זה מסנוור כי זה מכוון לגובה העין. אם הפנסים שלך לא מכוונים, גם האור הרגיל יסנוור.

לא יודע בנושא החוקיות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה: כן וכן. ובאריכות:

השימוש באור "גבוה" הוא מותר כל עוד אתה לא מסנוור, אך בשל עוצמתו וכיוונו הוא מסנוור (גם באור יום) ולכן יש להשתמש בו רק שלא ליד משתמשי דרך אחרים (כולל הולכי רגל), ללא קשר לכיוון נסיעתם.

באור יום בעיקר אין צורך להשתמש באור ה"גבוה" (כך שבעית החוקיות הופכת לפילוסופית) מאחר ותאורת יום נדרשת לרוב לא למטרת תאורה אלא למטרת ניראות, ולטובת כך עדיף גם מטעמי חסכון לעמעם את האור או אפילו להשתמש באור יום ייעודי.

בלילה בהחלט מותר, חוקי ואפילו רצוי להשתמש באור ה"גבוה" על מנת לראות את הדרך, אפילו כשהיא מוארת. רק כאשר אלומת האור עשויה לסנוור משתמשי דרך אחרים עליך לעמעם את האור.

ולבסוף, הערת מינוח: האור שאתה קורא לו (בטעות) "גבוה" הוא האור הרגיל לנהיגה בחשכה, ושמו הנכון הוא "אור הדרך". האור הזה הוא לא "גבוה", זהו האור האחר (אור ה"מעבר") שהוא "נמוך", ושנועד (כאשר יורה שמו) לא לסנוור את משתמשי הדרך במעבר לידם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ממציאים שמשות נגד סינוור? מראות כבר יש, עכשיו שימציאו שמשה כזאת ונוכל לנסוע עם אור גבוה תמיד.

יש נהגים שנוסעים עם אור גבוה ביום כדי שיראו אותם ובאמת רואים מצוין, אבל זה מסנוור. הבעיה היא שתאורת אור נמוך ביום קייצי חם לא באמת מבליטה את הרכב, אז הם נוסעים עם אור גבוה.

הפתרון או שתסעו עם DRL, או שתכבו אורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתך בנושא הדלקת אורות מעבר ביום כבר מוכרת ולא אתווכח עליה, על אף שאינני מסכים אתה ונימוקי עמי. אבל, לשיטתך, היכן שהדלקת אור מעבר ביום לא עוזרת, אור יום ייעודי (שהוא יותר חלש) כן עוזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתך בנושא הדלקת אורות מעבר ביום כבר מוכרת ולא אתווכח עליה, על אף שאינני מסכים אתה ונימוקי עמי. אבל, לשיטתך, היכן שהדלקת אור מעבר ביום לא עוזרת, אור יום ייעודי (שהוא יותר חלש) כן עוזר?

אור יום ייעודי תמיד יותר ברור מאור מעבר רגיל במיוחד בקיץ. כל המכוניות החדישות משתמשות בתאורת LED קדמית שנראית מצוין למרחוק, ודבר כזה לא הייתי מבטל (ג'וילייטה לבנה היום על כביש 66 למשל - בוטלה תאורת לדים וגם נוסע בלי אורות).

גם מכוניות מיושנות שהתכנון שלהם בוצע לפני שנים שמשתמשות בנורות ליבון רגילות אך ייעודיות מלפנים כ- DRL הייתי משאיר כמובן, בתנאי שהתאורה האחורית כבויה.

תאורת אור מעבר כמעט לא אפקטיבית בקיץ בגלל עוצמת וזוית השמש, לעומת תאורת ה- DRL שתוכננה להיות נראית יותר וחזקה יותר, מבלי לסנוור. גם אור דרך (גבוה) נראה מצוין, הבעיה שמסנוור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישני הראיה בעין שלך מכוונים להיות רגישים יותר בתנאי תאורה קשים(על מנת לקלוט יותר אור), ופחות רגישים כשיש תאורה מלאה(באור יום למשל)

לכן תיאורתית, אתה אמור פחות להסתוור מהאורות הגבוהים במהלך היום. האם זה מספיק בשביל לא לסנוור אותך? אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שבאור יום מלא אני פחות מסתנוור כשרכב מולי נוסע על אור גבוה. אתה יודע מה? אני נוהג עם משקפי שמש וכמעט ולא מסתנוור בכלל, לא יכול לקרוא לזה סנוור אלא סתם הרגשה מציקה בעין לשניה כשמסתכלים על הפנסים. בחושך מוחלט כמובן הסיפור שונה לגמרי.

ואתה מתכוון לאישונים לדעתי, הם גדלים בחושך וקטנים באור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור יום ייעודי תמיד יותר ברור מאור מעבר רגיל במיוחד בקיץ. כל המכוניות החדישות משתמשות בתאורת LED קדמית שנראית מצוין למרחוק, ודבר כזה לא הייתי מבטל (ג'וילייטה לבנה היום על כביש 66 למשל - בוטלה תאורת לדים וגם נוסע בלי אורות).

אתה טועה. תאורת יום בהירה יותר, אבל ככלל אור מעבר הוא חזק יותר ובסך הכל (גם על פי ניסויים) מבליט את הרכב יותר. תאורת יום היא פשרה על ניראות מעט פחות טובה, לטובת הקטנת העלויות הנלוות, שהן נמוכות גם עם אור מעבר.

אני כמובן לא נגד אורות יום. אבל ברכב שאין בו כאלו בהחלט מומלץ להשתמש באורות המעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו כמה ניסויים כאלו. הם הראו שבמדינות כמו ישראל ההשפעה קטנה יותר (כשליש) מאשר במדינות צפון אירופיות, אך קיימת ומשמעותית די הצורך כדי להצדיק הדלקת אורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה במדינות "כמו"?

אני מעוניין לראות מחקר/סקר/בדיקה שנעשו במדינה שלנו. לא "כמו", "אולי", "כמעט", "נראה", אנחנו חושבים", "נראה לנו".

אם תוכל לקשר אותי לדבר כזה אני אודה לך מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד המחקרים המרכזיים בסוגית אורות יום, צוין במפורש כי בישראל ובמדינות מסוימות בארצות הברית, שבהן מזג האוויר דומה לישראל, תרומת הדלקת אורות ביום היתה כשליש מזו שבמדינות סקנדינביות:

Meta analysis of mid-latitude effectiveness studies revealed statistically significant accident reductions but a reasonably strong latitude effect. For example, the USA and Israel had about one third of the reduction in relevant accidents of that experienced in Scandinavian countries.

בנוסף, תזכור שלהדלקת אורות ביום נמצאה השפעה חיובית על בטיחות גם במדינות מאוד חמות בארצות הברית וגם במדבריות של אוסטרליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...