Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הזמן שבא מוסך/יבואן מחוייב לספק חלקי חילוף לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,

ביום ראשון שעבר (16 לנובמבר) בעקבות הצפה בחניון, הרכב שלי נפגע (רכב בן שנתיים וחצי)

עוד באותו יום נלקח האוטו למוסך מורשה יבואן ושם נפסק כי יש להחליף את מחשב הגיר ואת מחשב כריות האויר

עוד נאמר לי כי אין את המחשבים הללו במלאי ("היה ונגמר") ושמבצעים הזמנה מיוחדת מהייצרן ושזה יקח גג 10 ימים.

עוד אז לא הבנתי למה אין חלפים (שלפי ההגדרה "היה ונגמר" כנראה מוחלפים פה ושם) אבל בגלל שנתנו תאריך סופי, זרמתי למרות שהאוטו מושבת.

עברו כבר 11 יום והחלפי עדיין לא הגיעו, והתשובה מהמוסך היא כי לא יגיע לפני יום שלישי הבא (שבועיים ויומיים מהמקרה, ושבוע מהתאריך המקורי), וגם זה הערכה (יכול להיות יותר זמן)

אני יודע שיבואן מחוייב להחזיק או לספק חלפים מקוריים לרכב עד 7 שנים לאחר יצורו, מה שאני לא יודע מה הזמן שבוא הוא מחוייב לספק את החלפים הללו (ראיתי במקום מסויים שזה אמור להיות תוך שבועיים, אבל לא מצאתי באף מקום מקצועי ואמין אמירה שכזאת)

האם אתם יודעים מה הזמן המקסימלי בוא מחוייב היבואן לספק את החלפים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע היצרן מחויב לייצר חלקים לרכב עד 7 שנים לאחר הפסקת הייצור של הרכב.

קורה מצב שליבואן איזה חלק במלאי ( לא נעים אבל קורה ), אין לך מה לעשות חוץ מלחכות בסבלנות עד שיגיע המחשב.

כמובן שאם זה לוקח ממש הרבה זמן אז שווה לפנות הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רואי (או אולי רועי)

זאת בדיוק שאלתי, האם באמת צריך לחכות בסבלנות, או שיש זמן מוגבל שבוא החלק חייב להגיע...

לי מרגיש ששבועיים זה ממש הרבה זמן, אבל כנראה שממש הרבה זמן זה לא מונח משפטי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך הזמין לי בקליט לאור ברקס מעל החלון האחורי לפולו 2003 מחו"ל, מוסך מורשה לא של יבואן לקח 5 ימים מיום ההזמנה עד ההגעה למוסך.

כנראה אצלך לא הזמינו בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, מוסך חייב לספק את החלק תוך 7 ימים, אך הזמן יכול להתארך עד ל14 ימים, במידה והסיבה לעיכוב היא לא בשליטתו של מי שהזמין את החלק.

תריץ חיפוש בגוגל, יש על הרבה מידע.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(ב) כל מוצר תעבורה של כל דגם מדגמי הרכב שייבא היבואן, יסופק ללקוח בתוך פרק זמן שלא יעלה על שבעה ימים מיום קבלת ההזמנה.

מיום 1.5.1980

צו תש"ם-1980

ק"ת תש"ם מס' 4118 מיום 1.5.1980 עמ' 1488

החלפת סעיף 11

הנוסח הקודם:

קיום מערכת שיווק ושירותי תחזוקה

11. היבואן יספק לא יאוחר משלושה ימים מקבלת הזמנה כל מוצר תעבורה לכל דגם מדגמי הרכב שייבא; חובתו של יבואן לפי סעיף זה תחול במשך שבע שנים לפחות משנת ייצורו של אותו דגם של רכב לפי הרשום ברשיונו.

מיום 1.12.1988

צו תשמ"ט-1988

ק"ת תשמ"ט מס' 5149 מיום 1.12.1988 עמ' 196

(א) היבואן יחזיק מלאי של מוצאי תעבורה בכמות שהמליץ עליה יצרן הרכב או בכמות המתחייבת מתנועת המלאי ב-12 החדשים האחרונים, הכל לפי הכמות הגדולה יותר או כפי שקבעה הרשות.

מיום 29.3.1990

צו תש"ן-1990

ק"ת תש"ן מס' 5259 מיום 29.3.1990 עמ' 511

(א) היבואן יחזיק מלאי של מוצאי תעבורה בכמות שהמליץ עליה יצרן הרכב או בכמות המתחייבת מתנועת המלאי ב-12 החדשים האחרונים או כפי שקבעה הרשות, הכל לפי הכמות הגדולה ביותר.

(ב) אם מצאה הרשות כי המלאי כאמור אינו מספק לפי סעיף קטן (א), תקבע ליבואן את המלאי שיחזיק, לאחר שהתיעצה עם ועדה שמינתה לענין זה, ושבין חבריה נציג אחד של איגוד יבואני הרכב בישראל.

(ב) (ג) היבואן או מורשהו יספקו, לא יאוחר מ-3 ימים מיום קבלת ההזמנה, כל מוצר תעבורה לכל דגם מדגמי הרכב שייבא היבואן.

מיום 13.11.2002

צו תשס"ג-2002

ק"ת תשס"ג מס' 6202 מיום 14.10.2002 עמ' 74

החלפת סעיף 11

הנוסח הקודם:

קיום מערכת שיווק

11. (א) היבואן יחזיק מלאי של מוצאי תעבורה בכמות שהמליץ עליה יצרן הרכב או בכמות המתחייבת מתנועת המלאי ב-12 החדשים האחרונים, הכל לפי הכמות הגדולה ביותר.

(ב) אם מצאה הרשות כי המלאי כאמור אינו מספק לפי סעיף קטן (א), תקבע ליבואן את המלאי שיחזיק, לאחר שהתיעצה עם ועדה שמינתה לענין זה, ושבין חבריה נציג אחד של איגוד יבואני הרכב בישראל.

(ג) היבואן או מורשהו יספקו, לא יאוחר מ-3 ימים מיום קבלת ההזמנה, כל מוצר תעבורה לכל דגם מדגמי הרכב שייבא היבואן.

מיום 6.4.2010

צו תש"ע-2010

ק"ת תש"ע מס' 6874 מיום 7.3.2010 עמ' 918

11. (א) מוצרי תעבורה ישווקו באמצעות לפחות ארבע נקודות למכירת מוצרי תעבורה ברחבי הארץ, במחוזות תל אביב, ירושלים, חיפה והדרום.

(א) יבואן ישווק מוצרי תעבורה לרכב המיובא על ידו באופן שוטף לצורך תחזוקה שוטפת, באמצעות נקודת מכירת מוצרי תעבורה אחת לפחות.

(ב) כל מוצר תעבורה של כל דגם מדגמי הרכב שייבא היבואן, יסופק ללקוח בתוך פרק זמן שלא יעלה על שבעה ימים מיום קבלת ההזמנה.

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]הפרת מועד הספקה

צו תשס"ג-2002

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

12. תהיה זו הגנה טובה ליבואן או למורשהו הנאשם בהפרת סעיף 11(ב), אם הוכיח כי נקט את כל האמצעים הדרושים להזמנת מוצר תעבורה מכל מקור שממנו ניתן להשיגו באותה עת, ושלא היתה לו שליטה על העיכוב באספקה, ובלבד שמוצר התעבורה יסופק ללקוח בתוך 14 ימים מיום ההזמנה כאמור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זאת בדיוק הייתה השאלה שלך - מה הזמן המקסימלי?

אז עניתי לך שהזמן המקסימלי הוא 7 ימים. הזמן הזה יכול להתארך ל14 ימים במידה והמזמין הוכיח שעשה כל שביכולתו על מנת להביא את החלק בזמן אבל לא הצליח בגלל סיבות שאינן בשליטתו, אבל עדיין הזצן לא יכול להתארך מעבר ל14 ימים.

את נוסח החוק אתה יכול לקרוא בהודעה שפרסם ישה ברוב טובו.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשדיברתי עם משרד התחבורה בנושא, הפקידה (האטומה) החליטה שמדובר בשבעה ימי עסקים ולא שבעה ימים כפי שרשום בחוק.

היא אמרה לי שאני יכול לתבוע את היבואן אבל משרד התחבורה לא מקבל תלונות בנושא ולא נוקט באמצעים כנגד יבואנים שלא עומדים בדרישות החוק.

עכשיו לך תתווכח עם קיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה שילוב של גורמים,

בגדול חניון חדש (חורף ראשון שלו)

1 - הצפה של הרחוב עקב קריסת מערכת העירייה

2 - בעיות בתכנון ובביצוע של המערכת הפנימית של החניון

- בורות ספיגה היו חסומים (התמלאו בלי יכולת להתרוקן עצמאית)

- תיכנון לקוי שבמקרה והבורות מתמלאים, המים העודפים נכנסים לחניות (ולא החוצה)

- סתימה בצינור ניקוז אחד מתוך ה 4 הקיימים

העיריה כבר רמזה שתשלם ללא בעיות (תביעה דרך הביטוח)

עובדים מול הקבלן לפתור את הבעיות הקיימות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...