Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשרת טיימינג תקולה -התנהלות מול צ'מפיון מוטורוס

ronlado
שימו לב! השרשור הזה בן 3434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב. ביום שני בבוקר לא הצלחתי להתניע את רכבי- סקודה אוקטביה TSI 2009. האבחנה - שרשרת הטיימינג יצאה ממקומה וכנראה גרמה נזק לראש המנוע.

גררתי את רכבי למוסך רון בת"א היות שעברתי לטפל אצלו בשנה האחרונה ואיכיויותיו המקצועיות ואמינותו וכן מחיריו ההוגנים שבו אותי כצרכן .

במקביל פניתי לצ'מפיון מוטורוס על מנת לדעת אם אני זכאי לקבל כיסוי לתקלה שאופיה מתאים לכשל יצרן היות שרשרת טיימינג אינה מוחלפת וונסועת הרכב היא 94000 ק"מ .

צ'מפיון מוטורס הבהירו לי שאכן אני זכאי לקבל כיסוי אך חובה עליי להעביר את הרכב למוסך יבואן ולא מוסך פרטי . כך עשיתי והעברתי את הרכב למוסך פליקס בת"א . התוצאה - חויבתי על בדיקה בסך 460 ש"ח , היצרן סירב לבקשתי וזאת משום שחטאתי ואת טיפולי האחרון ביצעתי מחוץ למוסכי היבואן על אף שזכותי החוקית לעשות זאת . פליקס הציעה לי הצעת מחיר של 15,000 ש"ח לתיקון התקלה בעוד במוסך רון נמצא שאין צורך להחליף את ראש המנוע ומספיק רק לשפתו ועלות התיקון תעמוד על כ- 8,000 ש"ח .כעת הרכב נמצא במוסך רון ,ברשותי רכב חלופי וצפי סיום הטיפול הוא 3 -4 ימים .

שאלתי אם לאור כל זאת האם ישנה עילה לפנות לתביעות קטנות ולתבוע את צ'מפיון מוטרוס על התנכרות בשל בחירה במוסך מורשה של סקודה שאינו ברשת היבואן .נראה לי לא סביר לפסול אותי מלקבל כיסוי מצד היצרן שנציגו כאן הוא צ'מפיון מוטרוס ולנדות אותי רק משופ שבחרתי בחירה צרכנית ראויה . האם יש לי סיכוי סביר לזכות בתביעה מסוג זה ? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לכאורה יש לך עילה לתביעה (כשל תכנוני ידוע של היצרן בשנה שבה המנוע שלך יוצר וכו'), אך אני לא עו"ד ורב אנשי הפורום לא אנשי מקצוע בתחום, לכן הייתי מייעץ לך להתייעץ עם איש מקצוע.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החוק מאפשר לך לטפל ברכב בכל מוסך מורשה משרד התחבורה, הכיצד הם יכולים להסתתר מאחורי טענה זו? אני חושב שראוי להתעכב על הסוגיה הזו.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כשהגעת לבדיקה במוסך פליקס היה כבר ידוע ליבואן כי הרכב טופל במוסך אחר?

אם כן, זה ממש מעשה מגעיל.

הייתי שוקל פנייה לאחד ממדורי הרכב או מדורי הצרכנות בעיתונות.

לכאורה נראה שהיבואן אינו עומד בדרישות חוק ההגבלים והצו

לפתיחת ענף השירות לרכב לתחרות.

אציין שאינני מכיר את חוזה האחריות של היבואן וגם אם היה מונח לפני ודאי לא הייתי מבין את המשמעות המשפטית של הכתוב בו.

מכיוון שהיבואנים מצוידים בסיוע משפטי וגם בכסף, אזרח פשוט נמצא תמיד בנחיתות מולם.

אתה יכול לנסות ולהתלונן אצל הממונה על הגבלים עסקיים וגם לנסות תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, מה כבר תפסיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע מה החוק אומר לגבי אחריות לתיקון תקלות יצרן וטיפול במוסך מורשה יבואן?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואו לא מבין את השאלה שלך

אני יכול להוסיף את הראייה שלי למצב

מדברים פה על רכב מ 2009 זאת אומרת שהאחריות על הרכב פגה לפני שנתיים !

היצרן סלש היבואן מאשרים תיקונים על בסיס רצון טוב ובדרך כלל התנאי הוא במקרים כאלו זה שטיפלת באדיקות במוסכים המורשים של היבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הרכב שלי משנת 2009 , וכבר 3 שנים מטופל אצל רון , וגם אצלי ביזמתי החליפו שרשרת ומותחן בחינם (אחרי ויכוחים, ושליחת קבלות על כל הטיפולים לשירות הלקוחות ).

היה לי חשד שאני שומע רעש מתכתי בזמן ההתנעה וביקשתי להחליף, (לפני כחצי שנה). יש עוד עשרות כמוני שהוחלף להם שרשרת ומותח מחוץ לאחריות (אצלי זה היה בזכות הילה שכותבת פה לפעמים).

כמו שכתבו לפותח השרשור, כשל תכנוני במותח של הטיימינג ב 1800 TSI משנת 2009 - 2010.

אם פותח השרשור שוקל תביעה, הייתי ממליץ לו להתחיל לפנות לאנשים בפורום שהוחלף להם המותח והשרשת בחינם , גם בפורום הזה וגם בפורום vagit.

יש גם שרשורים בחו"ל ואנשים שכותבים שהסופרב 1800 TSI שלהם הוכנסה למוסך להחלפת מותח ושרשרת.

(אולי בכלל לא שווה לתבוע, תלוי כמה עו"ד לוקח עבור דבר כזה).

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדברים פה על רכב מ 2009 זאת אומרת שהאחריות על הרכב פגה לפני שנתיים !

היצרן סלש היבואן מאשרים תיקונים על בסיס רצון טוב ובדרך כלל התנאי הוא במקרים כאלו זה שטיפלת באדיקות במוסכים המורשים של היבואן

אני לא חושב שתיקון של תקלת יצרן מוכרת נופלת תחת "רצון טוב".

זה בלי להיכנס לעובדה ששלחו אותו לבזבז זמנו וכספו במוסך, בלי שמראש היתה להם כוונה לתקן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאצלי החליפו את השרשרת והמותחנים לפני חודש בפולו 1.2 2011 זה היה ביוזמתי ... קראתי שיש בעיה הלכתי למוסך וביקשתי שיבצעו אבחנה . נאמר כי יש רעש ממש חלש ואבל השרשרת תוחלף. לעניננו הרכב כבר מעל ל 3 שנים על הכביש עבר רק 22000 קמ . יעני לא שחוק . מה שנאמר לי במוסך זה שהיצרן מעדיף להחליף את השרשרת לפני הנזק הרציני ואף נאמר כי אם היה נזק למנוע היו מתקנים זאת על חשבונם !!! מעניין שזה משתנה ממוסך למוסך. לא התעקשתי רק ביקשתי והכל היה כמובן ללא עלות. שורה תחתונה היבואן / יצרן צריך לקחת אחריות מלאה גם המנוע. בהצלחה.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מוסך ביצעו את ההחלפה ?

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כפי שפותח השרשור סיפר,הרכב הגיע אלי לאחר שלא הניע בבוקר .

בבדיקה קלה של סורק מיד ניתן לראות ששרשרת התיזמון קפצה ממקומה

ואין סינכרון בין גל הזיזים לגל הארכובה .

פותח השרשור רצה לנסות לנסות לקבל כיסוי מהיבואן וגרר את הרכב למוסך ברשת אף על פי

שהתוצאה היתה ידועה מראש .

חזרתי ואמרתי לו שנוטעים בו תיקוות שוא לכאילו כיסוי שאין כל כוונה מאחוריו ואין קשר לזה שהרכב

לא טופל ברשת בשנה האחרונה .

ואיך אני יודע ,אני יודע בגלל שלפני חודש נגרר אלי רכב דומה עם אותה תקלה שנת 2010 ממוסך של צמפיון

שקיבל תשובה שלילית לכיסוי והצעת מחיר הזויה אף על פי שהוא טיפל ברשת באדיקות מיומו הראשון .

הגרירות "והבדיקה" עלו לפותח השרשור כ 800 שח ,זה באמת מרגיז ומיותר .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צמפיון היא החברה עם השירות הכי מחורבן בתחום הרכב בארץ,וזה לא שלרכבים שלה אין תקלות..

חבל שאנשים ממשיכים לרכוש את הרכבים שלה,מבלי להיכנס לאיכות הרכבים,רק בגלל כזה גועל נפש לא הייתי מתקרב לרכבים שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...