Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה מגאן 1.6 2004

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 3435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ובכן עברה לה שנה מאז שרכשתי את הרכב והגיע הזמן לקצת חשבון, ניפוץ מיתוסים וחוו"ד כללי על הרכב.

רקע-הרכב נקנה כמחליף לאלמרה 96 שפשוט סרבה למות אך גילה המפליג דרש עוד ועוד הוצאות שלא עלו בקנה אחד יחד עם ערכה על הכביש ולכן הוחלט לשדרגה.

מראש התמקדתי בחיפוש רכב צרפתי עד 20 אלף ש"ח עם פזילות קטנות לכמה גרמניות שלא מצאו חן בעיני.

הדרישות היו-בטיחות לפחות 4 כריות אוויר, נוחות לאדם גבוה כמוני ומרחב סביר.

יום שישי אחד לאחר חזרתי מהבסיס, עלתה מודעה של פיג'ו 307 עם נתונים מאוד מעניינים והלכתי לראות את הרכב.הרכב התגלה כרכב של נהג שזה עתה נשלל רשיונו, ובנסיעת מבחן גיליתי שהמחוגים של הסל"ד וקמ"ש לא זזים לטענת המוכר"פיוז קטן ב50 שקל שהוא מסדר לי עם מוסך".

נפרדנו כידידים.

לאחר מכן מצאתי מודעה של מגאן 04 5 דלתות עם נתונים מעניינים, הרכב מצא חן בעיני ולאחר מפגש עם בעל הרכב קבעתי לבצע בדיקה ביום א.

בבדיקה התגלו מס פערים קטנים ללא כל תאונות בשלדה, מצב הגיר והמנוע היו תקינים לחלוטין.

הרכב נקנה עם 127.000 ק"מ.

האחזקה:

ככלל אני מאוד פדנט במיוחד כש זה נוגע לרכבים ומיד לאחר הקניה התבצע טיימינג שע"פ המלצת יצרן היה צריך להתבצע-עלות הטיפול 2200 ש"ח כולל משאבת מים.

הצמיגים היו בשליש האחרון של חייהם והוחלט להחליפם ברביעיית Goodyear efficient grip. כולל פרונט יצא 2100 ש"ח.

לאחר 3000 ק"מ בוצע טיפול 10 שגרתי בעלות 600 שקל.

"החיים לצד צרפתיה"

לאחר 3 חודשים שהרכב היה בבעלותי, מנגון חלון הנהג החליט לשבוק חיים והוחלף תמורת 450 ש"ח.

אלה הן הוצאות טיפולים היחידות בשנה האחרונה על הרכב, אך עם זאת כל ארוחה משפחתית אני מקבל עקיצות"אתה כל סופש במוסך אה?" "כמה כבר כסף שפכת על הצרפתיה" אוטו לא אמין בעליל וכד...

הרכב הינו נוח ומאובזר היטב, זה בא לדי ביטוי בנסיעות ארוכות שעוברות חלק על הגב, ירידה לפרטים כגון תאורה כפולה בתא הנוסעים, תאורה ופתיחה איטית של התא כפפות ועוד דברים רבים קטנים שעושים טוב על הלב.

מבחינת נוחות נסיעה הרכב הינו רך ובעל מושבים תומכים היטב עם משענת יד מאוד נוחה אשר משתלבת היטב עם הזוית של היד.

90% מהנסיעות שלי הן לבד או מקסימום נוסע אחד אך לאחר נסיעה של 3 נוסעים בציר ירושלים-ראש הנקרה צויינה נוחות נסיעה גבוהה של הרכב.

נהיגה וכד-

הרכב מרגיש כבד ומרגיל אותך לסגנון נהיגה רגוע, גם בלחיצה בריאה על הדוושה לוקח זמן תגובה ורק אחרי 3-4 אלף סלד המנוע מתחיל למשוך בריא וגם אז האוטו כולו מתחנן שתחזור לסגנון רגוע של הנסיעה.

עם זאת, בכביש בין עירוני מורגש החוסר בהילוך חמישי ובאיזור 120 קמ"ש המנוע כבר נמצא על 3 אלף סל"ד.

מבחינת היגוי אוטו נותן בטחון בפניות וכל עוד לא מדובר בתקיפת פניות אגרסיבית בנס הרים נותן שליטה מלאה ובטחון ביכולות הרכב.

צריכת הדלק-בתנועה עירונית של ירושלים עם מזגן ופקקים זה נע בין 9-10 ק"מ לליטר, בבין עירוני על מהירות 110 קמ"ש יוצא 13 ק"מ לליטר.

לא חסכוני יותר מדי אך סביר ביותר יחסית לקטגוריה.

לסיכום:

יחסית לסכום שבו הרכב מתומחר הרכב נותן תמורה מלאה לערכו ומהווה כלי תחבורה בטוח נוח ואיכותי מאוד ביחס למתחריו במחיר.

במידה והוא מטופל כראוי לא אמור לעשות בעיות אך עם זאת לא סובל הזנחה!

כעת חשקה נפשי להשתדרג אך פרט לפאסאט אני לא מוצא משהו שימצא חן בעיני..כעת הרכב הוצע למכירה אך ורק בדפי הפורום ולאור ההשקעה הרבה וחיבור הרגשי לרכב, טרם החלטתי אם למכור אותו או לא.

בעיני זאת הייתה רכישה כדאית שהשתלמה עד השקל האחרון, כעת קשה לי מאוד לרדת בסגמנט וכאשר אני בוחן רכבים אחרים כגון פולו, 207 משהו חסר לי, קשה לי מאוד לרדת מסגמנט המשפחתי לסופר מיני.

מקווה שהארתי קצת את הערפל סביב הסטיגמות על הצרפתיות..

נ.ב

ההודעה נכתבה על דפי הסמארטפון ואני לא מצליח להעלות תמונות או לערוך את הפסקה כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום נינ מעניין לקרוא.

יצא לנסוע על דגם 5 דלתות מאחור,מאוד הופתעתי מהנוחות מושבים רכים מאוד תורמים לנוחות הנסיעה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת סתם כי בא לי לגוון ולנסות משהו אחר, אין כל בסיס רציונאלי להחלפה הרכב משרת את כל צרכיי ואני לא צריך משהו מעבר. .אבל כן יש לי את הרצון לטעום משהו שונה ואחר.

הסיבה שאני מהסס להחליף זה רק כי השקעתי בו לא מעט וקשה לי להיפרד ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אל תחליף.. אין דבר שמעצבן כמו מישהו שמוכר רכב ומשחק אותה ט׳ באב...

בגדול, השקעת ברכב בשנה הזאת על תיקונים בלבד - 5500₪. רבע מערכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אל תחליף.. אין דבר שמעצבן כמו מישהו שמוכר רכב ומשחק אותה ט׳ באב...

בגדול, השקעת ברכב בשנה הזאת על תיקונים בלבד - 5500₪. רבע מערכו.

אם זה היה רכב שעולה 500,000 אלף שח אז זה בסדר להוציא 5000 שח על תיקונים ? למרות שאדם שהוציא חצי מליון 5000 לא יהרגו אותו אבל... מחיר חלקים לא יורד ביחס למחירון הרכב גם שעות עבודה במוסך. אכן יש בעיה כשרכב מגחע למחירון ריצפה ויש צורך לטפל בו. מכיר את זה מהרנו לגונה שהיתה לי שנימכרה ב 10k ולדעתי היתה שווה הרבה ותר וגם דרך ה c3 שהיתה לי וגם נימכרה בזול וטופלה באהבה. לכן חישוב אחוז עלות אחזקת הרכב לא ניתן להשוות למחירות הרכב שקובע יצחק לוי פחות או יותר.

ובלי שום קשר להורי בשנת 2004 היה רכב כזה 4 דלתות מאוד מאוד מפנק ומאובזר דברים שבמכוניות משפחתיות כיום עדין אין כמו וילונות בילד-אין בדלתות מאחור מראה מתכהה אוטומטית וכו...

לסיכום אחלה רכב ומי שבאמת מכיר נוסע ומטפל בזמן וכמו שצריך הרכב נותן תמורה מלאה.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש "מומחים" בכל תחום,ובכל תחום הם מבלבלים את הביצים,אין מה לקחת את קשה,דווקא להיפך.

אם אתה מרגיש שאתה לא רוצה לרדת לסופר מיני תישאר בC סגמנט ואולי אפילו תעלה בדרגה,יש רכבים מעולים בסגמנט הגבוה יותר {מC},לך תדע,אולי יבוא לך לעלות בדרגה..

תודה על השיתוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה המודעה בפורום מכירה ?

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה רכב שעולה 500,000 אלף שח אז זה בסדר להוציא 5000 שח על תיקונים ? למרות שאדם שהוציא חצי מליון 5000 לא יהרגו אותו אבל... מחיר חלקים לא יורד ביחס למחירון הרכב גם שעות עבודה במוסך. אכן יש בעיה כשרכב מגחע למחירון ריצפה ויש צורך לטפל בו. מכיר את זה מהרנו לגונה שהיתה לי שנימכרה ב 10k ולדעתי היתה שווה הרבה ותר וגם דרך ה c3 שהיתה לי וגם נימכרה בזול וטופלה באהבה. לכן חישוב אחוז עלות אחזקת הרכב לא ניתן להשוות למחירות הרכב שקובע יצחק לוי פחות או יותר.

ובלי שום קשר להורי בשנת 2004 היה רכב כזה 4 דלתות מאוד מאוד מפנק ומאובזר דברים שבמכוניות משפחתיות כיום עדין אין כמו וילונות בילד-אין בדלתות מאחור מראה מתכהה אוטומטית וכו...

לסיכום אחלה רכב ומי שבאמת מכיר נוסע ומטפל בזמן וכמו שצריך הרכב נותן תמורה מלאה.

תקרא לפני שאתה פולט דברים...

הבחור כתב שהייתה לו אלמרה שההוצאות לא עלו בקנה אחד עם ערכה. גם ההוצאות על המגאן לא עולות בקנה אחד עם ערכה.

מה הקשר של הגרוטאות של ההורים שלך ושל רכב בחצי מיליון רק אתה יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה המודעה בפורום מכירה ?

קבל ביטול. מצאתי.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת שהוא השקיע על הרכב כרבע מערכו ועל זה התיחסתי... התגובות שלך מאוד קיצוניות וזו לא פעם הראשונה שאתה מגיב ככה. דבר שני אני לא עושה איתך תחרות איזה רכבים יש לי ומה יש לך ... (הרכבים שלי ולא של ההורים שלי. כמו הפולו והיטי שאני מחזיק היום, מקווה שהם לא גרוטאות לדעתך ). תלמד להכיר בדעות אחרות ותגובות למה שאתה מגיב גם... בגלל זה קוראים לזה פורום.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצוני?! אתה מתפרץ בדלת פתוחה, מדבר שטויות ואז מתרגש מזה שיש לך פולו ויטי (ולא להורים!!)

מכיר בדעות של אחרים. ספר לי.. מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה לא נכון לראות כמה אחוז מערך הרכב עולה אחזקתו.

טיפול תקופתי עולה אותו דבר לרכב חדש ולרכב בן 10, כמו גם רביעיית צמיגים וטיימינג.

נוסף לכך, שרק 450 שקל מתוך ה5.5 הם בסעיף ״תקלות״, והיתר בסעיף שוטף/ בלאי, וזה נורמלי בהחלט לכל רכב בן 10.

במקרה שני הסעיפים הגדולים של צמיגים וטיימינג נפלו באותה שנה, קורה...

אם הרכב היה יפני/ קוריאני, אף אחד לא היה מדבר על עלות האחזקה הגבוהה בשנה הזאת.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...