Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איכות תמונה בmirrorless

aribrukman007
שימו לב! השרשור הזה בן 3406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רנופריק, מתמונות שראיתי שלך באתר, אני לא צריך לקחת ממך דוגמה כי היית משכנע אותי גם לצלם עם נוקיה n95 :)

פאלו, כשהתכוונתי לטווח רחב התכוונתי לעדשה רחבה. 12 ממ על החיישן הזה שקול ל24 ממ שזה לא נחשב לרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השאלה מה אתה מצפה מהמצלמה? אם לא בא לך להתחיל להסתובב עם עדשות (לא תמיד הכי נוח, במיוחד בDSLR) , אז הסוני RX100 היא מצלמה מעולה, יקרה אבל מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, רוב הפריים שראיתי הרחבות הם עם פיקוס ידני, ואלה

עם הזום במחירים הזויים לחלוטין. (אולי אין הכל בbhp, אני מסתכל רק שם בינתיים)

רנופריק, האמת שאני כן אוהב את העובדה שיש יותר מעדשה אחת במלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שאני מגדיר לעצמי (בערך בכמה אמכור את הציוד שיש לי כיום) שהוא בערך 3K ש״ח,

המצלמה שהכי קוסמת לי היא דווקא הfuji.

למרות שיש לה לכאורה פחות features משני האחרות (o-m והa6000) העדשת קיט שלה היא משהו שדיי קשה למצוא במצלמות האחרות.

אבל מבחינת גוף עצמו, אני חושב שהוא הכי נחות מבין השלושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, רוב הפריים שראיתי הרחבות הם עם פיקוס ידני

לא נכון...

עם הזום במחירים הזויים לחלוטין.

לא נכון. רק הטובות יותר, עם הצמצמים פתוחים, והן עולות כמו זומים איכותיים של קנוניקון.

מה שכן חסר זה זומים איכותיים (יחסית) מיצרנים צד שלישי.

משהו כמו טמרון 17-50 2.8.

והגוף של פוג'י לא נחות (בטח שלא ה-XT-1), אבל שים לב שהתפעול שלה אחר לגמרי!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני מה התקציב? אני דווקא היתי הולך על הסוני A7.

לגבי האיכות במירורלס, כמו שכתבתי בעבר, היא לא נופלת מהDSLR.

הנה כמה תמונות מהיום עם הקנון M

תגובה קצת מאוחרת אבל ההתלבטות בשיאה.

בלאק פריידי הוריד את המחירים של ה-A6000 בצורה דרמטית (100 דולר הפרש לעומת לפני כמה ימים).

600 דולר לבאנדל עם עדשת קיט 16-50 ועוד כל מיני דברים (כרטיס זכרון, תיק, טרייפוד ועוד).

750 דולר לבאנדל עם עדשת קיט 16-50 וגם עדשת 55-210 וגם כרטיס זכרון ותיק. - נשמע כמו הקנייה האופטימלית. עדשת ה-55-210 אולי לא מצוינת אבל היא מקבלת ביקורות סבירות ובדר"כ עולה 350 דולר.

A7 עם עדשה בסיסית עולה 1600 כך שההפרש עצום. גם האולימפוס OMD יקרה משמעותית.

מה אומרים?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - השאלה היא מה אתה מחפש?

אם אתה רוצה להחליף את ה-DSLR שלך במצלמה עם איכות תמונה דומה, אבל יותר קלה, העסקה טובה (להחזיק את שתי המערכות - אני לא רואה סיבה).

כלומר, אם מה שחשוב לך זה כיסוי טווח זום רחב ככל הניתן, ואיכות עדשות קיט, וטווח הצמצם שלהן(!) טובים לך - זו הצעה מצויינת.

כאמור, הסוני תתופעל אחרת מה-DSLR. אני לא מכיר אותה ולא יודע בדיוק איך מתפעלים אותה, ואיך אתה עובד עם מצלמה, ככה שאני לא יודע איך תשתנה חווית המשתמש שלך מהבחינה הזו.

אני יכול לתת דוגמא מעצמי, כשבחרתי ב-OMD רציתי מצלמה עם מקסימום גמישות, שתעבוד כמו ה-DSLR שהיתה לי. בסופו של דבר, היא אכן מספיק גמישה (חסר לי עוד כפתור אחד, אולי), אבל אני עובד איתה אחרת, בגלל שאפשר לראות חשיפה בעינית האלקטרונית. ככה שתוכניות לחוד ומציאות לחוד (במקרה זה, לטובה).

מבחינת עדשות, ידעתי שאני עובר לצלם בעיקר עם עדשות פריים, והמבחר ב-M43 התאים לי.

היום יכול להיות שהבחירה שלי היתה אחרת (הפנטקס המובילה עולה רק 750 דולר, שזה חצי מ-EM1. פוג'י התגברו על חלק גדול מהגליצ'ים שלהם, למרות שהעדשות נורא יקרות), אבל המון משתנה בשנתיים, ואי אפשר לתכנן הרבה קדימה.

שורה תחתונה, אם ה-DSLR נשארת הרבה בבית בגלל שאין כוח לסחוב אותה (אהמממ, אמרתי לך, אהההמממ), הסוני תחליף טוב (בכפוף לזה שתסדר עם התפעול שלה). מה שחשוב קודם כל בצילום זה... שתהיה איתך מצלמה לצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לודע מה אני מחפש. לשעשע את עצמי עם צעצוע חדש.

אני גם לא רואה סיבה להחזיק את שתי המערכות, וזו בהחלט אופציה מעניינת להחלפה. תחסר לי ה-50ממ 1.8 מהקאנון וגם הטווח המצוין של העדשה הרגילה שלי (18-135) אבל אני חושב שאני יכול לחיות עם החלפת עדשות ובנוסף ה-16-50 כל כך קטנה שלקחת את המצלמה איתי למקומות יהיה הרבה יותר פשוט.

אני מקווה שאתרגל לסוני, כי התפעול מאוד שונה.

ה-DSLR באה איתי למקומות שבהם אני חושב שארצה לצלם, אבל היא בפירוש לא יוצאת איתי כל הזמן מהבית, או אפילו לא רוב הזמן. מצלמה כמו ה-A6000, בגלל הגודל שלה, יכולה לבוא איתי כמעט לכל מקום וכאן היתרון שלה (חוצמזה שלפי מה שאני רואה איכות התמונה, מהירות הצילום, הפיקוס, והוידאו לא נופלים בכלום - אפילו להפך).

בקיצור, למקרה שלא הובן, קניתי.

עלה 850 דולר כולל מסים וכרטיס זכרון חזק מאוד. כלומר המצלמה פלוס שתי העדשות עלתה 3100 שקלים בערך, שזה המחיר שלה בארץ עם עדשה בסיסית בלבד...

עדכון: בסטביי מחלקים את המחיר ככה: המצלמה+קיט זה 600 דולר (ברגיל 700+) והעדשה הנוספת 150 דולר (ברגיל 350). כרטיס הזכרון 40 דולר (64GB ומהירות 80 מגה לשנייה) כאשר ברגיל טוענים ל-200 דולר (כן בטח).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמה של ההבדל האדיר בגודל בין שתי המצלמות. עדשת הקיט של הקאנון אמנם יותר קטנה מהעדשה המצולמת שבבעלותי, אבל עדיין - הסוני פלוס העדשה יותר קטנה משמעותית רק מהגוף של הקאנון...

sony_a6000.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! זה לא נורא בכלל להחליף מדי פעם, במיוחד עם המשקל שתוכל לקחת את העדשה הנוספת בלי להרגיש.

הa6000 מצלמה מעולה, הסיבה היחידה שאני לא קונה אותה היום היא שאני עדיין מתלבט בין סוני לפיג׳י, ולא בגלל הגוף עצמו אלא רק בגלל העדשת קיט של פוג׳י שלסוני לא מצאתי עדשות בסגנון במחיר סביר.

הצמצם הפתוח של עדשת הקיט של פוג׳י פשוט קנה אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, תתחדש.

לצורך העניין (והשרשור), הנה השוואת גודל של המצלמות שלי:

20141128_104159.jpg

כן, התמונה עצמה איומה (צילמתי עם הנייד), אבל בהחלט אפשר להתרשם בהבדלי הגודל. באמצע USB לקנה מידה, ועדשת 9mm שהוספתי למירורלס.

מה שלא עולה מהתמונה, הוא ההבדל במשקל. זה פשוט revelation להסתובב עם הציוד החדש לעומת שק האבנים שהיה הציוד הישן. אם כבר, הבעיה היא שהתיק הייעודי שהיה מוכוון עבור ה-DSLR הישנות לא בנוי עבור החדשות, וצריך הרבה הינדוס של הספוגים בשביל לנצל אותו כמו שצריך.

ואם כבר אני פה, הנה דוגמאות מהמצלמות עצמן;

E500 DSLR עם עדשת 14-45:

15257286925_656a21df5f_b.jpg

Mirorless OMD-EM10 עם עדשת 14-42:

15781578186_f7436d8f03_b.jpg

עדשות זום "בינוני":

E500 DSLR עם עדשת 40-150:

15254349461_33d3c9f073_b.jpg

והמקבילה שלה ב-Mirorless OMD EM10, גם כן 40-150:

PB150096.jpg

ואם כבר הזכרתי את עדשת ה-9mm עין הדג למעלה, הנה דוגמא שלה- וזו אפילו האלפא "של" קורו ספורטיבו מהשרשור הזה... גם אני הייתי באירוע ממנו יצאו למבחן:

15662146328_74a7c4db0d_b.jpg

20141128_104159.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי, נכון שהיא יקרה, אבל ב-EM1 יש מנגנון פיקוס שעובד עם עדשות 4/3 הישנות שלך.

רוני - אחלה דיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...