Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308 החדשה - יומן מעקב

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 350
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הצלחות הקדמיות (דיסקים) הן חליפיות ולא הדיסקיות (רפידות). אם מדובר בחלק אירופאי ניחא, אבל לא הייתי מרכיב סיני במחיר כזה במיוחד שמקוריות עולות 420 ש"ח ליחידה, לפי המחירון המופיע באתר של ג'אן. המחיר של הדיסקיות הקדמיות גובל בשערוריה. מכעיס שלא הציעו מוצר חליפי.

ב.ג. כן הרכיבו מוצר חליפי (בלי להציע...), ובמחיר די גבוה - 655 שקלים כולל מע"מ לזוג.

אז לפי דברייך, הם חסכו לי כמעט 200 שקלים ביחס למקורי.

ב-EBAY ניתן למצוא חליפי במחיר זול בהרבה של 220-240 ש"ח לזוג.

כמו זה למשל... http://www.ebay.co.uk/itm/2X-FRONT-BRAKE-DISCS-FOR-PEUGEOT-308-II-SW-2013-CHOICE-1-BRAND-NEW-MINTEX-/182740051980?hash=item2a8c27e80c

הסכומים קצת פחות מטרידים אותי במקרה של בלמים, השאלה היא למה בכלל החליטו לחסוך במרכיב קריטי כמו דיסקיות בלם!

רק כדי להגדיל להם רווחים? או יש לזה גם הצדקה טכנית?

מעניין לשמוע האם ישנן רעידות מהמנוע משולש הצילנדרים, וככל וכן האם יש שינוי לעומת המצב כשהרכב היה חדש.

אין שום שינוי ביחס למצב חדש - נקי מרעידות בכל סל"ד.

זה אמנם לא הדיון, אך אישית אני נמנע מלהכנס לב.ג. מאז אותה פעם בה חייבו אותי על נסיעת מבחן.

להבא, תדאג פשוט לחייב אותם בחזרה על השעות שהפסדת בעבודה, המונית הלוך-חזור, וגם על הדלק ששרפו לך בנסיעת המבחן.

יש מצב שזה יתקזז !! :-)

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הרכיבו לך דיסקים חליפיים. אם הרכיבו דיסקים סיניים אני לא חושב שההפרש מצדיק זאת והיה עדיף ללכת על מקורי. אם מדובר בחלק איכותי (ויש דיסקים כאלה בשוק, בעיקר איטלקיים)- שווה. צריך לברר מה הותקן. בכל מקרה היו צריכים להציע לך את כל האפשרויות. איביי לא רלוונטי לדעתי לגבי דיסקים, מדובר בחלק כבד מאוד שיעלה הון לשלוח לארץ.

דווקא לגבי רפידות, שישנם יצרנים רבים ואיכותיים בשוק, נראה לי מופרך לגבות 700 ש"ח. לדעתי סט חליפי היה צריך לעלות באזור 200 ש"ח.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. נראה יקר מאוד

ב. יכול להיות שאתה בין היחידים בארץ שמשלמים את המחיר המלא ללא "הנחת שקר כלשהו" ולכן המחיר הסופי גבוה יחסית.

ג. אל תהיה בטוח שבאמת היית צריך להחליף את הצלחות, זה שטיק שמנסים להכניס לכולם כמעט.

גם לי בפיאסטה של אישתי אמרו שחייבים להחליף את הצלחות, אך מאחר שסחבק מבין קצת ביקשתי מהם להראות לי בדיוק מה הבעיה בצלחות ונוכחתי לגלות שאין שום בעיה, טיפה שחיקה שממש לא חריגה, ללא חריצים וללא עיוותים.

ביקשתי לשים לי רפידות חליפיות אפילו שהיה עליהן עוד לפחות 10K ק"מ כי לא היה לי כוח להגיע למוסך שוב במהלך השנה.

אגב נציגת המוסך התווכחה איתי לאחר מכן שהן לא טובות וירעישו לי, מה שהתגלה כלא נכון, אך עדיין מגוחך שהם טענו כך על מוצר שהם עצמם מוכרים והציעו לי.

ד. אם תקופת האחריות תמה, ואתה כל כך מצפה לטפל במוסכים שמחוץ לרשת, מדוע עדיין בחרת לטפל במוסך מורשה יבואן, זה לא קצת מיותר במקרה זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. נראה יקר מאוד

ב. יכול להיות שאתה בין היחידים בארץ שמשלמים את המחיר המלא ללא "הנחת שקר כלשהו" ולכן המחיר הסופי גבוה יחסית.

ג. אל תהיה בטוח שבאמת היית צריך להחליף את הצלחות, זה שטיק שמנסים להכניס לכולם כמעט.

גם לי בפיאסטה של אישתי אמרו שחייבים להחליף את הצלחות, אך מאחר שסחבק מבין קצת ביקשתי מהם להראות לי בדיוק מה הבעיה בצלחות ונוכחתי לגלות שאין שום בעיה, טיפה שחיקה שממש לא חריגה, ללא חריצים וללא עיוותים.

ביקשתי לשים לי רפידות חליפיות אפילו שהיה עליהן עוד לפחות 10K ק"מ כי לא היה לי כוח להגיע למוסך שוב במהלך השנה.

אגב נציגת המוסך התווכחה איתי לאחר מכן שהן לא טובות וירעישו לי, מה שהתגלה כלא נכון, אך עדיין מגוחך שהם טענו כך על מוצר שהם עצמם מוכרים והציעו לי.

ד. אם תקופת האחריות תמה, ואתה כל כך מצפה לטפל במוסכים שמחוץ לרשת, מדוע עדיין בחרת לטפל במוסך מורשה יבואן, זה לא קצת מיותר במקרה זה?

א. מסכים. אכן די יקר. אבל ספגתי, כי בגדול הרכב די אמין, והביקורים במוסך גם ככה נדירים.

ב. אז להבא יהיה נחמד מצדך (או מבעל רכב כמו שלי...) שתדביק כאן גם חשבונית מקושטת ב-"הנחות שקר", כדי שאני אוכל לנפנף איתה במוסך! ;-)

ג. ייתכן. אני בכל אופן לא הרגשתי שום בעיה בבלימה. אם אתרשם שאני יוצא פרייאר בכמה

מאות שקלים פעם ב-3 שנים (בבלמים ובכלל), אז לא נורא - אחליק.

אם יתחילו להצטבר לי הוצאות, אז אחזור לכאן מהר להתייעצות!

ד. היה לי חשש שאולי ימצאו איזו תקלה שמכוסה באחריות. בכל זאת נשאר חודש...

לא אמרתי שאני "מצפה לטפל במוסך מחוץ לרשת", להיפך. אמרתי שאני חושש מלקלקל את רקורד האמינות הנוכחי במוסך שהוא

לא מספיק מקצועי, או מרכיב חלפים לא מספיק איכותיים. (למרות שלכאורה אני אמור להתחיל "לחגוג")

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם הבנתי אותך נכון, מאחר והרכב הראה אמינות סבירה (הרי אף אחד לא באמת מצפה שרכב חדש יתקלקל בתוך 60,000 ק״מ, אלא אם כן זה DSG, או הגיר המחורבן של פורד..) ולא נדרשת ללכת למוסך לתיקונים מעצבנים (אך באחריות כך שלא היו עולים כסף) החלטת לפנק את בעל המוסך בכמה אלפי שקלים על חשבון הברון, ככה שיהיה לו בכיף..

אני הייתי מעדיף לפנק את אישתי או הילדים במקום, אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו.

לגבי הבלמים, שוב אם הבנתי אותך נכון אז כל זמן שזה פעם בשלוש שנים אין לך בעיה אם קצת ירמו אותך וידחפו לך שרות שלא היית נחוץ לו לכאורה? אם כך אני דיי בטוח שהוט ישמחו לקבל אותך כלקוח.. ;)

באמת שלא מבין את הגישה שלך אבל ניחא.

לגבי החשבוניות, אין לי בעיה לשתף אותך אך זה יהיה עם חשבוניות של פורד ולא פיג׳ו.

אבי טיפל ב-3008 שלו במוסכים באזור חיפה ואני יכול לומר לך בוודאות שתמיד הייתה הנחה יפה על העבודה ואם אני לא טועה אז גם על חלקים, ובכלל העלות הייתה תמיד נתונה למו״מ.

אני לא חושב שהוא שמר חשבוניות אך יכול להיות, אני אבדוק.

אגב האם ניסית בכלל להתמקח על המחירים או שחשבת שזה המחיר ואין מה לעשות?

יכול להיות שאתה יקה? :)

לגבי החשש שלך שימצאו תקלה, אין שום סיכוי שהם יעשו זאת בשבילך.

זה היה תפקידך לחפש ולבדוק אם אתה מזהה תקלה ברכב, ואני מניח שלא מצאת כזו כך שגם במוסך אין סיכוי שימצאו אחת ״בכוח״..

אגב איך הפלסטיקה ברכב, אין קילופים וכדומה?

באוקטביה מהעבודה כל הניקלים המטופשים התפוצצו והתקלפו, ברכב עם 50,000 ק״מ ופחות משלוש שנים (האמת שהם התקלפו כבר ממש מזמן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם הבנתי אותך נכון, מאחר והרכב הראה אמינות סבירה (הרי אף אחד לא באמת מצפה שרכב חדש יתקלקל בתוך 60,000 ק״מ, אלא אם כן זה DSG, או הגיר המחורבן של פורד..) ולא נדרשת ללכת למוסך לתיקונים מעצבנים (אך באחריות כך שלא היו עולים כסף) החלטת לפנק את בעל המוסך בכמה אלפי שקלים על חשבון הברון, ככה שיהיה לו בכיף..

לגבי הבלמים, שוב אם הבנתי אותך נכון אז כל זמן שזה פעם בשלוש שנים אין לך בעיה אם קצת ירמו אותך וידחפו לך שרות שלא היית נחוץ לו לכאורה? אם כך אני דיי בטוח שהוט ישמחו לקבל אותך כלקוח.. ;)

באמת שלא מבין את הגישה שלך אבל ניחא.

לגבי החשבוניות, אין לי בעיה לשתף אותך אך זה יהיה עם חשבוניות של פורד ולא פיג׳ו.

אבי טיפל ב-3008 שלו במוסכים באזור חיפה ואני יכול לומר לך בוודאות שתמיד הייתה הנחה יפה על העבודה ואם אני לא טועה אז גם על חלקים, ובכלל העלות הייתה תמיד נתונה למו״מ.

אני לא חושב שהוא שמר חשבוניות אך יכול להיות, אני אבדוק.

אגב האם ניסית בכלל להתמקח על המחירים או שחשבת שזה המחיר ואין מה לעשות?

יכול להיות שאתה יקה? :)

לגבי החשש שלך שימצאו תקלה, אין שום סיכוי שהם יעשו זאת בשבילך.

זה היה תפקידך לחפש ולבדוק אם אתה מזהה תקלה ברכב, ואני מניח שלא מצאת כזו כך שגם במוסך אין סיכוי שימצאו אחת ״בכוח״..

אגב איך הפלסטיקה ברכב, אין קילופים וכדומה?

באוקטביה מהעבודה כל הניקלים המטופשים התפוצצו והתקלפו, ברכב עם 50,000 ק״מ ופחות משלוש שנים (האמת שהם התקלפו כבר ממש מזמן).

קילופים??

אני מוכן להעביר לך צילום של תא נוסעים של 307 בת 15 עם 200K,אין קילופים,אין דהייה,הכל יושב במקום ולא מקרקש.

לכל הרכבים של VAG יש קילופים,גם באודי.

מעבר לכך יש מספיק תקלות גם ביפניות,קוראיניות ב3 שנים הראשונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובת מוסך ב.ג. על שתי הטענות הבאות שהעליתי מולם, בעקבות תגובות של חברים כאן בשרשור:

1. מדוע צלחות בלם קדמיות שהרכבת הן תחליפיות ולא מקוריות במוסך מורשה?

תשובה: "משום שמחירם זול בהרבה מהמקוריות, והן לא פחות איכותיות או יעילות. חסכנו לך כ-300 שקלים על שתי הצלחות".

2. מדוע טיפול שגרתי שהבלאי היחידי בו הוא רפידות וצלחות בלמים מגיע ל-3,500 שקלים,

בזמן שבמוסכים אחרים ניתן "לחתוך" בחצי לפחות את מחיר החלקים, אם ע"י יבוא ישיר מחו"ל,

ואם בהנחות כאלה ואחרות?

תשובה: "מסכימה, זה יקר. אבל אין מה לעשות, אלו המחירים בכל מוסכי הרשת של לובינסקי.

לנו כמוסך רשת, יש קצת חופש לתת הנחה רק על העבודה, ולא על החלקים. ורק כמה עשרות שקלים.

להבא נשמח לתת לך הנחה במידת האפשר".

הפינה לשיפוטכם... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלחות ורפידות אין שום סיבה לקנות מקורי. זה לא שפיג'ו מייצרים צלחות בימה בעצמם, הם רוכשים מחברה אחרת ושמים את הסמל שלהם.

מה שחשוב זה שהצלחות יהיו מחברה איכותית (hi-q,brembo,samko,trw ועוד) וכמובן גם הרפידות (שלהן בד"כ יש יותר אופציות בארץ).

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל השירשור אלא רק את 2 הדפים האחרונים,

אבל יש סיבה "לבאס", בצורה כזו קיצונית, את פותח השרשור ?

בנוגע לקבלה ולמחיר הטיפול, הדבר שבאמת יקר ומנפח את המחיר, הינו עבודת הבלמים.

להבא מומלץ לרכוש את החלפים לבד מתוצרת איכותית (כפי שפירטו בתגובה מעליי) ולתת למוסך להרכיב. (כמובן במידה והרכב אינו באחראיות)

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשאל... מאתמול אני בדיכאון קליני... :mm_shocke:wink:

בנוגע לקבלה ולמחיר הטיפול, הדבר שבאמת יקר ומנפח את המחיר, הינו עבודת הבלמים.

להבא מומלץ לרכוש את החלפים לבד מתוצרת איכותית (כפי שפירטו בתגובה מעליי) ולתת למוסך להרכיב. (כמובן במידה והרכב אינו באחראיות)

שוטטתי להנאתי קצת ב-EBAY, ואכן אימתתי את דברייך. בהחלט ניתן להשיג חלפים איכותיים בחצי מחיר ולמטה מזה!

אגב, כבר קיבלתי הצעות בפרטי. ייתכן שאבחן אותן לפני הביקור הבא במוסך.

(בשאיפה שהוא יהיה נדיר כמו עד עכשיו...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לבאס, חלילה, רק מנסה לעזור לו להבין שאין סיבה להיות יקה בישראל.

והינה, הוא שלח פניה למוסך ומיד התברר לו שכן היה יכול לקבל הנחה על העבודה (עשרות שקלים ב#{%, יותר כמו עשרות אחוזים, רק צריך להתעקש).

אגב התשובה הזו לבדה קצת מקוממת, היא מודה שהם יכולים לתת הנחה אז למה בעצם לא נתנו, רק כי הבחור נחמד/ביישן ולא ביקש?

אני מניח שבטיפולים הבאים, אם יראה שהחשבונית מתנפחת בצורה מוגזמת (וכן, החשבונית האחרונה מנופחת בצורה סופר מוגזמת, אפילו ביחס למוסך מורשה) ידע שניתן ורצוי להתמקח ואם לא מסכימים במוסך אז אומרים שלום יפה ועוברים הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...