Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת בקרת שיוט בטויוטה פריוס 2012

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 2150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חמי רכש לאחרונה פריוס 2012 בהמלצתי והופתענו לגלות שלמרות שהרכב מאובזר מאוד (מערכת מולטימדיה, מצלמת רוורס וכו'), ברכב לא מותקנת בקרת שיוט (מופיעה בספר נהג).

חקרתי קצת ברשת וגיליתי שבדגמים החדשים (2010 ומעלה) ההתקנה מאוד פשוטה, ממש פלאג אנד פליי.

מצאתי מדריך מאוד מפורט, להלן קישור.

החלקים הדרושים להתקנה הם:

1) ידית בקרת שיוט מק"ט 84632-34011

2) כבל לידית בקרת שיוט מק"ט 84633-48020

3) פלסטיק לכיסוי הגה מק"ט 45186-47030

4) זוג ברגים M5X10 (אבל גם M5X8 או M5X15 יעשו את העבודה). מי שממש רוצה להשתגע ניתן להזמין ברגים לפי המק"ט 90159-50199 מטויוטה.

אני הזמנתי את הידית ביחד עם הכבל מאיביי, להלן קישור למכירה. סה"כ עלות לידית והכבל 220 ש"ח כולל משלוח לארץ (לא היה מכס).

את הברגים ניתן לקנות בכל חנות עשה זאת בעצמך.

הכיסוי פלסטיק להגה הוזמן מאתר שאני לא מצליח כרגע למצוא אותו. החלק עלה 3 וחצי דולר אבל המשלוח עלה עוד 20 דולר. סה"כ עלות לכיסוי 95 ש"ח. מי שמעוניין לחסוך יכול פשוט לקדוח חור בפלסטיק אשר קיים ברכב.

מכיוון שחמי חרד מאוד לרכבו ובנוסף מדובר פה בהתעסקות עם מערכת בטיחות חשובה (כריות אוויר) אז ההתקנה בוצעה במוסך. לא פניתי למוסכים של טויוטה כי כבר ידוע לי שהם דורשים 2500 ש"ח על החלקים + התקנה. לכן פניתי למוסך כללי (חמי מאוד פחד כי הוא מטפל רק במורשה) אבל בהחלט ניתן לבצע את ההתקנה גם לבד בבית.

בחרתי במוסך שלי למשימות מיוחדות, מוסך רון. אני חייב לציין לחיוב את רון שכל פעם מפתיע אותי מחדש. הוא הסכים לקחת על עצמו את הפרויקט למרות שהרכב המלוכסן הזה הוא לא "כוס התה שלו" והוא לא ביצע את ההתקנה הזו אף פעם.

ההתקנה בוצעה ע"י אופיר, המאבחן הראשי של המוסך וחבר הפורום tostos. מצורפת תמונה של האיש עם ידי הקסם בפעולה.

סה"כ רון לקח על ההתקנה שעת עבודה אחת בלבד (וזה גם בערך הזמן שלוקחת ההתקנה).

לסיכום ההתקנה עלתה פחות מ-600 ש"ח ובהחלט הייתה שווה כל שקל.

חשוב לציין שבדגמים משנתון 2010 ומטה צריך להחליף יוניט אור ברקס (שיושב על דוושת הברקס).

צרפתי קובץ הוראות התקנה נוסף שמצאתי ברשת, בקובץ הזה רשום שצריך גם לבצע שינויים בחיווט. שמחתי לגלות שבדגם החדש לא צריך לבצע את השינויים. יכול להיות שבדגמים ישנים יותר צריך לבצע את השינוי.

בכל אופן, עד שמישהו עם פריוס מלפני 2010 לא ינסה לבצע את ההתקנה ויחזור לעדכן כאן השאלה הזו תשאר פתוחה.

250-1836_Form5350.pdf

20141024_111744.jpg

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה ועל האומץ.

אני אפילו להחליף רדיו דיסק צריך יעוץ...

1999-2001 - פורד אריקה 90'

2001-2008 - פולקסווגן פולו קלאסיק 00'

2008-2014 - יונדאי אקסנט - חדשה מהניילונים 08'

2014 - - שברולט קרוז - 11'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר סיפרתי כמה פעמים בפורום אצלי (C5 דור ראשון) הפרוייקט היה הרבה יותר זול ופשוט (חיתוך פלסטיק חבק הגה באמצעות סכין יפני לפי סימון קיים, שני ברגי טורקס, הוצאת מגן אבק פלסטי, חיבור והפעלה בעזרת לקסיה). אבל גם 600 ש"ח זה כלום כסף לתוספת שהיא מאוד הכרחית מסייעת במיוחד בנסיעות ארוכות וחוסכת דלק (בכל נסיעה, גם בהיברידית).

אצלי ב-C5 המערכת מתפקדת רק כאשר המהירות מעל 50 קמ"ש, וקופצת קצת אם מורידים מהירות וגורמים להחלפת הילוך. ב-C5 הקודמת שלי המערכת פעלה מ-40 קמ"ש, אבל לא הכי חלק בעולם במהירויות כאלה. מאיזו מהירות המערכת מתפקדת ברכב היברידי-מלא כפריוס מהדור הנוכחי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הקישור לאתר שמוכר כיסוי פלסטיק.

במדריך רשום מה המהירות המינימלית, אאל"ט 40 קמ"ש (25 מייל לשעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

נראה שכן, רשום מק"ט זהה לחלק שהזמנתי.

אני אישית לא הייתי מזמין חלק כזה מאלי אקספרס אלא ממקו שאני ארגיש בטוח שזה חלק מקורי ולא חיקוי סיני (אבל זה רק אני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...