Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת האופנוע מנס הרים - כ"ע

shark-dci
שימו לב! השרשור הזה בן 3456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שקלתי את האמירה הזו שלך, התבוננתי שוב בסרטון והגעתי למסקנה שנהג/ת המיקרה עומד לצאת מהעניין עם עונש מזערי - אם בכלל.

אסביר:

1. אין קושי לחשב את מהירות המיקרה, אם תעקוב בסרטון תראה שבפרק זמן של שניה אחת הרכב התקדם מרחק של לא יותר מעשר מטר (את זה רואים בקלות לפי הפסים המקווקוים שעל הכביש).

עשר מטרים לשנייה היא מהירות חורכת אספלט של 36 קמ"ש, נגיד אפילו ארבעים קמ"ש.

יש לנו כאן נהג שנוסע בזהירות (זכור את משוואת אור ירוק, מהירות נמוכה = זהירות מופלגת) ומולו אופנוען שהגיח מהסיבוב בכמה? 120-130קמ"ש?

2. המיקרה הייתה במגמת נסיעה לעומק הימין ואפילו תוך כדי איתות.

האופנוען סטה ממסלולו והוא היה במגמה של סטייה לנתיב הנגדי (עזוב את הניתוח שהעלנו בפורום - השאלה מה יעשה סניגור מהעובדה הזו ומה יחשוב השופט).

הוא יטען שגם אם המיקרה הייתה בתוך הנתיב שלה התאונה הייתה עדיין בלתי נמנעת כי סטיית האופנוע לנתיב הנגדי הייתה מביאה בכל מקרה להתנגשות.

ובכל מקרה לשמאל המיקרה היה מספיק רוחב כביש כדי לאפשר לאופנוע לחלוף שם בביטחון.

אישוש סופי לטענה הזו יינתן מהתמונה של אחרי התאונה - שם רואים שפגיעת האופנוע הטיחה את המיקרה לעומק המסלול שלה - כלומר האופנוע היה במגמת סטייה חריפה לנתיב הנגדי.

3. נותר רק להתמודד עם השאלה למה המיקרה חדרה אל הנתיב הנגדי, על זה יענה הסניגור כי ילד קפץ אל הכביש, ובכל מיקרה הסטייה הזו איננה הגורם לתאונה כי הגורם הוא סטיית האופנוע לנתיב המיקרה.

בנסיבות האלה להערכתי יש סיכוי סביר שלא יוגש אפילו כתב אישום.

:shock::cry:

1. לא אערער על המהירויות שקבעת. מה שיש לנו הוא לא נהג שנסע בזהירות ב-36 קמ"ש אלא נהג שנסע 36 קמ"ש בנתיב הנגדי כשאין לו מה לחפש שם.

2. נהג הרכב היה בניסיון לחזור לנתיב שלו כי זה המקום הטבעי שלו בכביש. זה לא משנה אם הוא יצא מהחניון או ביצע עקיפה על הפס הלבן. רוכב האופנוע ניסה לעבור לנתיב הנגדי רק בגלל שהרכב היה בנתיב שלו. איזו סיבה אחרת יכולה לגרום לרוכב האופנוע לעבור לנתיב הנגדי מעבר להיות הרכב בנתיב שלו ? רוכב האופנוע שלט באופנוע כל הזמן.

3.נהג הרכב עבר לנתיב הנגדי כי אף אחד לא הסביר לו את החומרה של מעבר על קו לבן או עקיפה כשאין שדה ראייה מספיק. מה שעשו במקום זה הוא לפמפם לו שמהירות היא אם כל חטאת. כתוצאה מזה נראה לו בסדר להיות בנתיב הנגדי ב-36 קמ"ש כי הרי הוא לא נוסע מהר.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 410
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אמיר - לטעמי פספסת בגדול את הנקודה של הפוסט שכתבתי.

בפוסט הזה לא כתבתי מה אני חושב, אלא כתבתי את מה שלהערכתי הסנגור של נהג המיקרה יטען.

בהינתן טענות כאלה, להערכתי יש סיכוי סביר שלא יוגש כלל כתב אישום נגד הנהג.

נקודה אחת נוספת שלא כתבתי, אל מול הטענה שהרוכב היה בשליטה מלאה וחיפש מפלט (שלדעתי היא גם נכונה - אין כאן אבדן שליטה על הכלי אלא סטייה מכוונת), תבוא הטענה של שיקול דעת לקוי של הרוכב שביחד עם מהירות הכלי מעבירים אליו את מלוא אחריות לתאונה.

שוב - אין כאן הבעת דעה אישית אלא הערכה וניחוש איך יסתיים הטיפול המשפטי בנהג המיקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחיר להשתוללות בכביש ציבורי.

המיקרה נסעה לאט על כחצי מהנתיב הנגדי. הקו ההפרדה אינו רציף, וכידוע לי לפי החוק, מותר לעבור אותו. למה המיקרה עברה אותו? לא ידוע לפי הסרטון..

עושה רושם שרוכב האופנוע כיוון את עצמו למיקרה, לא מובן למה. היה לו די והותר מקום, בצד הימני. אם היה נוסע לאט יותר היה יכול להעריך טוב יותר את המצב.

רוכב האופנוע אשם, זה מה שיחליט בוחן התנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיתמם. כתבו את זה פה כבר קודם אבל אתה מתעקש לא להתייחס.

קו ההפרדה אינו רציף ל-15 מטר בשביל היציאה מהחנייה. המיקרה בפירוש נסעה בנתיב הנגדי גם כשקו ההפרדה היה רציף, אפילו אם לא רואים את זה בוידאו.

רוכב האופנוע לא כיוון את עצמו למיקרה ("לא מובן למה" - נו באמת), הוא ניסה להתחמק מהרכב שנמצא בנתיב שלו ונוסע לכיוונו. הוא יכל להתחמק גם לצד השני אבל משהו גרם לו להתחמק לצד הזה - אולי העובדה שכשהוא ראה את המיקרה היא הייתה במגמת כניסה לנתיב הנגדי (כדי לא להיות קרובה לאופנוענים החונים בכניסה לחנייה) והוא פשוט הימר, והימר לא נכון.

הדבר היחיד הנכון בדבריך הוא שאילו היה נוסע לאט יותר היה יכול להעריך טוב יותר את המצב, ולמנוע או להפחית את התאונה. מכאן - בוודאי שיש לו אשמה תורמת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואים ניסיון התחמקות מהמיקרה.

רואים שהוא נוסע בקו ישר אליה (אילו היה מנסה להתחמק היה משכיב שמאלה). אולי נכנס להלם. במהירות נורמלית היה נצמד לימין והכל מסתיים אחרת.

משהו גרם לרוכב לסטות שמאלה, כמו שמשהו גרם למיקרה לסטות שמאלה. רואים שהייתה התקהלות. למה הייתה התקהלות? כי תכף מגיע מהסיבוב חבר משתולל עם השכבה של נהג מירוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, כנראה שלא קראת את שאר השרשור (ת'כלס, מבין אותך, הוא ארוך בטירוף), אבל אתה טועה.

בקצרה (כי כאמור, כבר נכתב פה): הוא יוצא מהפנייה, קולט את המכונית וממשיך את ההשכבה פנימה במקום לפתוח החוצה, במטרה להתחמק שמאלה (שלו) מהמכונית שנמצאת בנתיב שלו. ההחלטה הזאת עלתה לו בחיים, כי אז המכונית החלה לחזור ימינה (שלה) ואילצה אותו לבלום בחדות בשביל לנסות להתחמק לכיוון השני. כשאופנוע בולם הוא מתיישר, אבל הוא פשוט לא הספיק לפנות לכיוון השני (ימינה שלו) כי נסע מהר מדי...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה צריך להינעל, ומזמן.

אתם חוזרים על עצמכם כבר שלושה עמודים, מה גם שלא ברורה לי יכולת הניתוח שלכם על בסיס על כך רעוע כמו הסרטון הנ"ל. לא הייתם במקום וראיתם בעינכם את התאונה, לא יודע כמה מכם נסעו לשם להבין מה קרה מתנאי השטח, ובכל זאת יש לכם יכולות של בוחני תנועה מדופלמים.

חלקכם בא עם תובנות על יכולות של אופנוע להתרומם מהשכבה\לשנות כיוון תוך כדי, זאת מבלי שרכבתם על מפלצת ספורטיבית שכזו בכלל. מצד שני, חלק מכם ממש יודע מה עבר במוחו של נהג\נהגת הניסאן.

מילא אם זה היה דיון על הלגיטימציה של רכיבה\נהיגה ספורטיבית בכביש ציבורי, אבל ניתוח התאונה כבר יצא מכל החורים.

בחייכם, שחררו. אפילו בפולגז הבינו את העניין והפסיקו להגיב אחרי 11 עמודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה המסקנות האלה שהרוכב אשם?

זה נכון שהוא נסע על 100 קמ"ש לערך אבל גם אם היה נוסע 70-80 קמ"ש התוצאה הייתה אותה תוצאה, התאונה הייתה מתרחשת ורק בגלל שנהג המיקרה סטה מהנתיב (אם רוכב האופנוע היה מצליח להתחמק במידה והיה נוסע קצת פחות מהר זה משהו אחר ואני לא מתייחס לזה).

עכשיו, כולם שופטים את נהג המיקרה לנקודת זכות ואומרים שהוא סטה בגלל ההתקהלות והתאונה קרתה בגלל שרוכב הדו"ג נסע מהר. אבל מה אם נהג המיקרה היה עסוק בסלולרי שלו?

שניהם אשמים באותה המידה, כל אחד והסיטואציה שלו. רוכב הדו"ג בגלל מהירות ונהג המיקרה בגלל סטיה מהנתיב.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרושר הפך למיותר. נהג המיקרה אשם. כך גם הרוכב. מקרה מצער, אבל אין מה לעשות. אלו החיים. Shit happens

במיוחד בשבתות ובמיוחד בנס הרים/בית אורן/סדום-ערד.

איו מה לטחון את זה יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מכריח אתכם לקרוא את השרשור!

זה נכון שהוא נסע על 100 קמ"ש לערך אבל גם אם היה נוסע 70-80 קמ"ש התוצאה הייתה אותה תוצאה, התאונה הייתה מתרחשת ורק בגלל שנהג המיקרה סטה מהנתיב (אם רוכב האופנוע היה מצליח להתחמק במידה והיה נוסע קצת פחות מהר זה משהו אחר ואני לא מתייחס לזה).

עכשיו, כולם שופטים את נהג המיקרה לנקודת זכות ואומרים שהוא סטה בגלל ההתקהלות והתאונה קרתה בגלל שרוכב הדו"ג נסע מהר. אבל מה אם נהג המיקרה היה עסוק בסלולרי שלו?

שניהם אשמים באותה המידה, כל אחד והסיטואציה שלו. רוכב הדו"ג בגלל מהירות ונהג המיקרה בגלל סטיה מהנתיב.

היה רוכב 60-40 קמ"ש היה מספיק לחמוק וגם תוצאות התאונה היו קלות. הוא לא נהרג בו-במקום.

לעניין המסמס/מנגב טחינה שעולה פה: אכן מדובר בתופעה מקוממת שקיימת פחות (בשל דארוויניזם מתקדם) בעולם הדו"ג. אבל זה לא כל כך אפשרי בקטע הכביש הזה. אני משער שהנהגת עברה שלא כחוק לנתיב הנגדי בשל המצאות המצלמים והמצולמים על השול/נתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא כמה הודעות לפני כן שאני רשמתי על זה. אתה טועה. אם היה נוסע על 30 קמש פחות, נהג המיקרה לא היה נמצא באותו קטע של הכביש, וייתכן שהמצב היה שונה היום (כלומר נהג המיקרה כבר היה נכנס לעיקול).

רוני, אני לא יודע אם נהג המיקרה שבר בפתאומיות ימינה. מישהו כאן טען שהוא ראה את נהג המיקרה מאותת ימינה, זה אומר שהוא תכנן זאת מראש. אני לצערי, אחרי צפייה של עשרות פעמים בסרטון הנ"ל, לא ראיתי איתות. מי שכן ראה, יכול להגיד באיזו שניה/להעלות (אם לא פוגע כאן באף אחד) תמונה של אותו רגע?

עריכה אחרונה על ידי שומאכר

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא כמה הודעות לפני כן שאני רשמתי על זה. אתה טועה. אם היה נוסע על 30 קמש פחות, נהג המיקרה לא היה נמצא באותו קטע של הכביש, וייתכן שהמצב היה שונה היום (כלומר נהג המיקרה כבר היה נכנס לעיקול).

ואם היה נוסע 30 קמ״ש מהר יותר, היה מספיק לעבור לפני שהמיקרה סטתה.

נו, באמת, די עם השטויות האלה. אפשר למצות את הדיון הזה כבר?

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות מאור? אולי די עם השטויות של הנפגע כל הודעה בערך? לא נמאס? בשביל זה יש פורום, ואין מה לעשות. על תאונות כאלו ואחרות גם היו דיונים.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שלקחתי כוס קפה והתיישבתי לקרוא מה חושבים החברים שבפולגז.

הייתי מוכן נפשית להתעצבן על הדעות שירוצו שם - הפתעה, לא תאמינו אבל כתובים שם דברים שקולים מפי אנשים שמבינים דבר או שניים בנהיגה ספורטיבית.

מצאתי שם חשבון נפש נוקב והבנה גורפת לסכנה שבסגנון נהיגה כזה בכביש ציבורי צר ועמוס.

דווקא שם מתונים יותר מחובבי הנהיגה הספורטיבית שכאן - פשוט לא יאומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...