Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לפג'ו 206 גיר אוטומט

orhan
שימו לב! השרשור הזה בן 3469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

אני נמצא לפני רכישה של פגו 206 שנת 2004 גיר אוטומט עם קילומטראז ממש נמוך (70 אלף) .

קראתי בהרבה מקומות שקיימת בעיה בגיר זה ובכללי מומלץ להתרחק..

השאלה שלי האם הבעיה היא כה חמורה שעדיף לבטל את העסקה? האם יש משהו שאני יכול לבדוק במכון הבדיקה שיעיד לי כל כך?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהנושא נטחן בפורום עד דק תן לי לסכם לך את התובנות:

קילומטראז' נמוך זה טוב. אם זה מצורף להיסטוריית טיפולים מלאה ואוטו שמור אז זה יותר טוב.

אין משהו ספציפי שאפשר לעשות בבדיקה ויגלה אם הגיר יעשה בעיות בעתיד, אלא אם כן כבר יש בעיה בהווה.

המוניטין הרע של הצרפתיות הוא לא תמיד מוצדק. צרפתייה שטופלה כראוי תחזיר לך אמינות.

וכמובן המנטרות הקבועות: "גיר זה מזל" וגם "תתרחק מ-DSG7" (שזה לא קשור לפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת, לקחתי את הרכב לנסיעת מבחן והיו 2 דברים שהטרידו אותי ואשמח לשמוע את דעתכם.

1. במישור כאשר הרכב עובר את ה90 המנוע ממש ממש מתאמץ (עושה הרבה רעש) ורק לאחר כמה שניות מחליף הילוך..

2. כאשר פתחתי את המכסה מנוע ראיתי שיש המון שמן באיזור המנוע (כאילו שהשמן נשפך משם בגלל שיש יותר מדי)

מדובר בפגו 206 שנת 2004 עם 70 אלף קמ אוטומטית

האם אתם ממליצים להתרחק בגלל הבעיות האלו או לקחת בכל זה לבדיקה.. (המוכרת מבקשת 20 אלף על הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה מצאת את הרכב?

אם יש בעיה\עיכוב בהחלפת הילוך זה סימן שיכולה להיות בעיה בגיר. במידה ונזילות השמן הן מקומיות ולא חזקות, זה לא קריטי אבל אם המנוע "ספוג" שמן, ורואים שיש שמן בכל מקום זה מראה על הזנחה.

מוזר לראות רכב עם 70Kק"מ וכל כך מוזנח. האם יש לרכב היסטוריה שמאשרת שהקילומטרז' אמיתי? בטיפולים תקופתיים\תיקונים במוסך רושמים את הק"מ, כך שאם יש את החשבוניות אפשר לאמת.

רכבים צרפתיים לא אוהבים הזנחה, מרכבים כאלה עדיף לשמור מרחק.

למרות כל הרצון לקנות רכב עם ק"מ נמוך, בהרבה מקרים עדיף רכב עם ק"מ גבוה יותר אשר טופל לפי הספר ויש לו היסטוריה מסודרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה מצאת את הרכב?

אם יש בעיה\עיכוב בהחלפת הילוך זה סימן שיכולה להיות בעיה בגיר. במידה ונזילות השמן הן מקומיות ולא חזקות, זה לא קריטי אבל אם המנוע "ספוג" שמן, ורואים שיש שמן בכל מקום זה מראה על הזנחה.

מוזר לראות רכב עם 70Kק"מ וכל כך מוזנח. האם יש לרכב היסטוריה שמאשרת שהקילומטרז' אמיתי? בטיפולים תקופתיים\תיקונים במוסך רושמים את הק"מ, כך שאם יש את החשבוניות אפשר לאמת.

רכבים צרפתיים לא אוהבים הזנחה, מרכבים כאלה עדיף לשמור מרחק.

למרות כל הרצון לקנות רכב עם ק"מ נמוך, בהרבה מקרים עדיף רכב עם ק"מ גבוה יותר אשר טופל לפי הספר ויש לו היסטוריה מסודרת.

קודם כל תודה על התגובה.

האם הבעיה בהכרח בגיר? ובנוגע לשמן ,ברגע שפותחים את המסכה מנוע פשוט רואים שמן ליד המנוע מצורפת תמונה מה שמופיע בצהוב מסמן את השמן

FC297144-D78F-4CBF-AA98-E2F7A3ADE8C7-12234-00000F44645AC5CE_zps8e688917.jpg

בכל מקרה לפי דעתכם, האם שווה לקחת את הרכב לבדיקה או שעדיף לוותר עליו ולחפש רכב אחר?

FC297144-D78F-4CBF-AA98-E2F7A3ADE8C7-12234-00000F44645AC5CE_zps8e688917.jpg

עריכה אחרונה על ידי orhan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא נוסעים עם הדוושה ברצפה, הגיר אמור להחליף הילוך מבלי לסחוט את המנוע.

אם היתה קפיצה גדולה בסל"ד (רעש) לפני העברת ההילוך יש סיכוי מאד גבוה שהגיר מחליק, וזו בהחלט בעיה בגיר.

שוב, רצוי לבדוק טוב טוב היסטוריית טיפולים. לפי קריאה שלי בפורום נראה שהבעיות עם הגירים האלה מתחילים סביב ה150 אלף ק"מ, כך שאפילו אם הקילומטרז' אמיתי זה נשמע כמו רכב מוזנח שעבר התעללות והייתי מתרחק.

נזילות שמן קטנות בד"כ נראות כמו רטיבות על המנוע, אבל לא אמור להיות ספוג שמן בכל מקום אפשרי. אם יש שמן על הגיר, יכול להיות שדווקא הנזילה באה מאיפה שהגיר מתחבר למנוע. אם הנזילה קטנה זה לא כזה קריטי, אבל אם היא דורשת תיקון, זה אומר שצריך להוריד גיר וזה לא זול.

קשה לי להמליץ על המשך בדיקה של רכב עם בעיות בגיר, לדעתי חבל על הזמן שלך ושל המוכרת.

בכל מקרה אם תחליט לבדוק אותו, ואם הרכב באיזור ת"א הייתי ממליץ לקחת אותו למוסך מתמחה בצרפתיות. מוסך גבע בתל אביב עד כמה שאני יודע עושה בדיקה לפני קניה ללא עלות. (ממליץ להתקשר ולוודא לפני הגעה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנזילה מהחלק העליון, ה"אפור" אז זה כנראה בעיה באטם מכסה שסתומים, לא משהו קריטי ואמור להיות זול לתיקון.

לא מאמין שזה מלמעלה משום שלא היה סביב הפקק שמן רק בחלקים שסימנתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי היתה למפגש בין המכסה האפור ל'ראש מנוע'. שמן שנוזל נניח בין ראש מנוע והבלוק יהיה נמוך יותר והרבה יותר בעייתי לטיפול. ויכול להראות גם שהרכב עלול להצטרך טיפול ראש מנוע בקרוב.

אני ממליץ לחפש ולקרוא בפורום על גיר AL4. במידה ומוצאים רכב עם גיר כזה שהוא תקין והרכב שמור ומטופל אז אחלה, אבל הגיר הזה לא נוסע באמינותו, כך שהייתי מוותר מראש על רכב שמראה על בעיות עוד לפני שרכשת או אפילו בדקת אותו במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי היתה למפגש בין המכסה האפור ל'ראש מנוע'. שמן שנוזל נניח בין ראש מנוע והבלוק יהיה נמוך יותר והרבה יותר בעייתי לטיפול. ויכול להראות גם שהרכב עלול להצטרך טיפול ראש מנוע בקרוב.

אני ממליץ לחפש ולקרוא בפורום על גיר AL4. במידה ומוצאים רכב עם גיר כזה שהוא תקין והרכב שמור ומטופל אז אחלה, אבל הגיר הזה לא נוסע באמינותו, כך שהייתי מוותר מראש על רכב שמראה על בעיות עוד לפני שרכשת או אפילו בדקת אותו במוסך.

אחלה תודה רבה לך ולכולם על הייעוץ

החלטתי לא להמשיך עם הרכב הזה ולחפש רכב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של 206 1.6 אוט אני יכול להעיד שאחד מהדברים שהכי מפריעים לי ברכב זה ההנהגות של הגיר שלו.

אני רכשתי את האוטו כשהוא היה בין שלוש וחצי עם שלושים ומשהו אלף ק״מ,וכבר מהרגע הראשון התרשמתי לרעה מהגיר(בזמנו לא ביצעתי נסיעת מבחן לפני הרכישה).

הגיר נוטה להתבלבל בהורדת והעלאת ההילוכים ,בעיקר בנסיעה בתוך העיר,

וכמעט כל החלפה של הילוך מלווה בחבטות וברעש חזק.

מעבר לכך המנוע אכן מרעיש....

בקיצור,הייתי ממליץ לך לחפש רכב אחר,ואם אתה מתעקש על ה 206,אז אך ורק ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה אחרת כבעלים של אותו רכב מודל 2003,

למיטב זכרוני ב 2004 שידרגו טיפלו בגיר.

לי יש 3 שנים את הגיר "הבעייתי". בנתיים רץ חלק כבר 45 אלף קילומטר. לאחרונה עברתי את ה 150 אלף.

אני מאוד התרגלתי לגיר ושולט בו במדויק כך שנדיר שיש לי חבטות בהחלפה. אני יודע בדיוק את נק' ההחלפה של ההילוך. כך שלא יורד או עולה לי ההילוך בלי שרציתי. כנראה שזאת מיומנות שמפתחים.

אני אישית מרגיש שהרכב חזק והביצועים טובים. זה קשור גם בשליטה בגיר. אני לעיתים נותן לגיר להוריד הילוך (בנסיעה עירונית) בהאטה ואז כך יש לי מומנטום טוב בהילוך הנמוך ואני יכול לטוס בזמן שהעגלות לידי תקועים ברביעי שלהם.

לדעתי אם יש היסטוריית טיפולים סדירה כולל תיקונים, אפילו רחבים. אינדקציה של רכב מטופל. מעט טיפולים ומעט תיקונים זה יותר מחשיד אותי, יש כל כך הרבה מהדגם הזה. לדעתי תבדוק כמה רכבים וזה יתן לך אמת השוואה טובה יותר.

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...