Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה של תאונה, הגשת כתב אישום בגין עבירה באור אדום + עדים. התייעצות

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 3444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם ולנכבדי הפורום,

ברצוני להתייעץ עבור מקרה שאני לא מעורב בו וגם לא מעורב בכל הפרטים הקטנים אלה רוצה לדעת, מה הולך לקרות בכדי שאנחנו בתור המשפחה, נוכל לדעת יותר בבירור שכן, אנחנו לא מקבלים את כל הפרטים המלאים.

ובכן, ללא סיפורים מיותרים, ניגש לסיפור ובקצרה יחסית אבל עם כל הפרטים ומה כדאי לייעץ לאותו אדם אשר עבר את זה, האם לקחת עו"ד או לא:

המקרה הוא כזה, צומת גדולה, מרומזרת לגמריי, שילוטים, התרחשה תאונה, אותו אדם קרוב אליי טוען כי נסע על אור ירוק והאדם השני, נכנס בו כי נסע על אור אדום, יש תמונות ויש הכל אבל שוב, כל אחד עם הגרסא שלו.

אותו אדם שנגדו, טוען כי הוא לא נסע על אדום אלה אותו קרוב שלי, נסע הוא על אדום, הבנתם את המקרה, כל אחד טוען שהוא נסע בירוק.

לאחר התאונה, הגיעו חוקרי המשטרה, צילומים, לא ידוע אם התבצע תשאול, קרובי אותו אדם שלי הגיעו גם כן לצלם את הזירה וכו'.

כל אחד התפנה לבית החולים ויצא ללא נזק, למעט עניין קטן, כי אותו אדם קרוב אליי היה עם ילד ברכב, והנהג הפוגע בו לטענתו הוא בעל רכב ליסינג צעיר יחסית. עד כאן הכל ברור.

העניין הוא כזה, כל אחד מן הסתם זומן לתחנה, נתן עדות והמשטרה כמובן לפי דעתי, אמרה לכל אחד " אתה מואשם בכניסה באור אדום לצומת " וכנראה שזה שוטר טוב שוטר רע לראות מי יגיד מה מן הסתם, שיטה ידועה כאשר הם בעצם לא יודעים וזאת מילה כנגד מילה.

לאחר מספר חודשים וכו', מגיע מכתב שמזמנים למשפט כל אחד מהם, אבל במכתב מצויין לאותו קרוב שלי, שהוא מואשם בנהיגה באור אדום, יש עדים לתאונה זאת מטעם הנהג השני.

עכשיו העניין הוא כזה:

1. מה ואיך פועלים במקרה כזה? מבחינה כספית קשה לאותו אדם לקחת עו"ד טוב אבל ניתן לעזור לו במקרה וזה חמור באמת כי הוא לדעתו לא חושב שיש צורך להגיע עם עו"ד.

2. במידה והמשטרה מאשימה אותו באור אדום בתאונה שכזאת עם נפגעים ( כביכול פינוי לבית החולים וכל אחד יצא בריא ושלם ) מה העונש? במידה והוא מפסיד? חשוב לדעת כדי לעדכן אותו ומה קורה מבחינת הרשיון.

3. במידה והוא מגיע לבד, אותו נהג מגיע עם עו"ד ועם איזה 1-2 עדים, מי אמר שאותם עדים הם לא חברים של אותו נהג מהעיר הזאת? ( הנהג הפוגע מעיר אחרת והעדים אמורים להיות אמינים או לבדוק פרופיל שלהם לא? )

כמו כן, איך ניתן לדעת שאלו אנשים שהיו בעבודה והחליטו שבגלל שאותו נהג ביקש הם פתאום "עדים" הרי בטוח במשטרה מתבצע תשאול מה עשו, איפה היו באותו היום, האם עבדו, מהיכן הם, האם יש הכרות עם אותו נהג וכו' וכו'? והם חותמים על כך לא?

4. במידה ואות וקצין משטרה + עדים טוענים כך וכך ויוצא שהקרוב שלי, נמצא אשם באור אדום ותאונה, מה מקבלים ומה השופטת נותנת במקרה שכזה? חייבים להיות מחובירם למציאות גם אם הקרוב שלי צודק ב 100% והכל נגדו.

אני אשמח מאוד לייעוץ, מה העלויות לעורך דין שמגיע למשפט כזה, האם להגיע לבד זה חכם? מן הסתם שלא אבל עדיין.

אשמח לקבל כל פיסת מידע שתוכל לעזור לי להעביר לו מידע ( הוא עקשן מאוד וחבל ).

תודה רבה על העזרה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. אם יימצא אשם כנראה יקבל את כל המרכיבים: שלילה בפועל, שלילה על תנאי, וקנס כספי. העבירה עצמה היא עבירה שבמקרה המחמיר יותר (מעבר באור אדום כשיש רכב בצומת) היא זימון לדין ולא קנס.

3. מאיפה הגיעו העדים? הם היו באותו מקום באותו זמן? לאחר התאונה הוא לקח מהם פרטים או שהם צצו משום מקום? אולי נסעו ברכב מקביל לנהג ההוא?

4. קצין המשטרה לא היה שם (אלא אם כן תתקן אותי) בזמן התאונה, אלא הגיע לאחר מכן, לכן לא יטען שקרובך הוא זה שעבר באדום, אלא יגיד נניח שמהחקירה התרשם שהנהג השני אומר אמת והקרוב שלך לא. לגבי עונש במקרה כזה ראה 2.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, אתייחס לתשובתך:

1. כמה היא שלילה בפועל במקרים שכאלו? ( צריך להיות מוכן לכל מקרה כדי שאעדכן אותו ) וקנס כספי וכו'?

2. נושא העדים לא ברור לאף אחד עד עכשיו, בזמן התאונה, כל אחד התפנה בין אם זה בעצמו אבל את הקרוב שלי פינו באמבולנס שהגיע בדיוק תוך דקה לשם. כל הרכבים נשארו להגעת שאר הקרובים לצילומים וכו'.

השוטרים והחוקרים הגיעו לזירה לצלם ולחקור מספר דקות ארוכות לאחר מכן כמובן, לכן ההשערה שלי היא כזאת, או שהעדים האלו פנו למשטרה מיוזמתם ואמרו " אני נהגתי ככה וככה, ראיתי ככה וככה אני רוצה לתת עדות " מטוב לב, אולי הם מרגישי שהם כן צריכים לשתף מידע חשוב, אחריי הכל זכותם והאמת? כל הכבוד למי שניגש ככה עצמאית להגיש עדות זה אכן יכול לעזור למי שצריך.

ההשערה השנייה היא שאם יש 1-2-3 עדים נגיד, אז אותו קרוב שלי משקר ומנסה לשכנע את עצמו או קיבל בלאק אאוט שמשכנע את עצמו שעבר באור ירוק כשבפועל זה היה אדום? לעולם לא נדע.

השערה שלישית? שאותו אדם "אירגן" איזה כמה עדים אבל... יש עם זה בעיה, הם לא עבדו בדיוק? הרי מישהו צריך לבדוק רישום בעבודה, היכן היו בדיוק, מה עשו, לאן נסעו, הם צריכים לחתום על מסמך עדות לא? שכן מי היה הולך לחתום על מסמך עדות על בסיס שקרי? זה לקחת סיכון, לכן לא ברור בדיוק מהיכן הגיעו.

השערה אחרונה? שאותם קרובים לא שמו לב שלשוטרים אולי ניגשו מספר אזרחים שאמרו מה היה או טענו מה ראו והם רשמו את הפרטים, אי אפשר לדעת או איכשהו הצליחו להגיע אליהם.

3. למשפט שכזה, כאשר המשטרה טוענת שיש עדים + האשמה באור אדום וכו', במדיה ולא מגיעים עם עו"ד אני מן הסתם מבין שיש לכך השלכות שהוא לא יוכל להתמודד מקצועית עם מה שהולך להיות שם הרי מגיע חוקר/קצין לאחר חקירה, 1-2 עדים אמינים שחתמו על הצהרה וכו', למה שלא להאמין לכל אלו? זה העניין.

נגיד ככה, לאותו קרוב שלי אין ממון לממן עו"ד די טוב לנושא זה עם כל הצער שבדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכל בוצע לפי הספר:

- השוטר שהגיע לזירה רשם מי היה שם.

- כשהנהג האחר זומן הוא הביא עדים מטעמו, וסביר שהם באמת היו שם.

בכל מקרה, הוא מואשם בעברה חמורה. אם הוא בטוח שהיה ירוק הוא חייב עו"ד. אם לא בטוח, אז הסיכוי הסביר הוא שיימצא אשם ועו"ד אולי יצליח לפגום במהימנות עדים בצורה מספקת.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעודכן בכלל בקנסות ושלילות שנותנים היום.

לגבי העדים - תבקשו מהם שיביאו אישור מהמעסיק באילו שעות הם עבדו באותו יום מדובר, ותבדקו קשרים גלויים ביניהם ובין הנהג השני (פייסבוק, שמות משפחה וכו')

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עו"ד, אם יש לו ביטוח מקיף מגיע לו עו"ד שלהם על חשבונם, או מימון חלק משכר עו"ד שהוא בוחר.

בכל מקרה, שלא יוותר על עו"ד ורצוי לבחור באחד עם המלצות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות שוב פעם, מספר שאלות נוספות ברשותכם:

1. לגבי העדים, אות וקרוב כלל לא פעיל בכל הנושא ומאמין שאם יגיע בלי ויציג את הטענות שלו ואת הסיפור ואת התמונות שצולמו מהזירה ואת ההיכרות שלו עם הצומת ( מתגורר בעיר מזה 23 שנים ונכנס כל יום ויוצא משם כל יום ) יוכל לנצח עם האמת שלו. מי יודע אולי כן אולי לא.

2. לגבי העדים, הרי זכותו להגיד לשופטת או לשאול או לבקש האם אותו עד מקושר, האם עבד באותו יום, אישור מעסיק מאותו היום? לבקש את זה במשפט? הרי אף אחד לא יכול ליצור קשר עם הנהג להגיד לו מה לעשות עם העדים שלו מן הסתם.

3. לפנות למשטרה לבקש את תיק החקירה? יש כזאת אפשרות להוציא העתק תיק חקירה? לשאול את השוטר האם אותם עדים או אותו עד הביא אישור עבודה? מחלה? חופש? האם אין בינהם קשר?

4. אשמח לשמוע איך וכיצד מתנהל משפט שכזה, מה כל אחד יכול לשאול, להגיד, בתורו איך מה ולמה מה מותר ואפשר להציג?

אני מודה לכם שוב פעם מקרב לך עם העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בגלל שיש לכאורה עדים, כדאי להתכונן יותר מאשר לבוא עם האמת.

יכול להיות שהצד השני משקר ואסף 2-3 אנשים שיעידו לטובתו כאילו היו שם, אלא שבלי ערעור אמינותם קרוב משפחתך נמצא בצד החלש.

2. לפני המשפט, לאסוף כל מה שניתן לפני כן, לראיין את העדים, לבדוק קשרים משפחתיים וחבריים.

3. כדאי לנסות להתייעץ עם המשטרה, ואולי גם עם אחד ממומחי הפורום בנושא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכתב האישום מופיעים שמות העדים.

הקרוב שלך רשאי לגשת ולצלם את כל תיק החקירה כולל עדויות של כל הנוגעים בדבר, לרבות המלצה של חוקר התאונות מדוע הוא ממליץ להעמיד לדין את הקרוב שלך ולא את הנהג השני.

כאשר אלו היו בידיכם תדעו להעריך יותר טוב מול מה אתם עומדים.

מה הוותק של הקרוב ומה העבר של עבירות תנועה שהוא ביצע. לכל אלה יש השפעה משמעותית על מידת הענישה.

העונש המינימאלי הוא שלילה בפועל של 3 חודשים דרך אגב

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ממש מעופף ולרוב עסוק בהמון דברים שלצערי, לא תלויים בו.

וותק הנהיגה שלו קרוב ל 15-16 שנים ללא עבר בעייתי בכלל ואפילו נקי, דוח חניה פה ושם בעיקר.

אם זה היה תלוי בי? הכל מזמן היה סגור ותיק החקירה היה מונח אצלי על השולחן אבל אני אדרוש ממנו כי ייגש ויצלם וייקח את זה עוד ביום ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...