Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

הכוונה פשוטה מאד: רוב נוטלי המשכנתא לא לוקחים הלואה אחת, אלא מקבצים מספר הלואות בתנאים שונים. ישה מציע כי תיקח קח את הגרייס רק על חלק מרכיבי ההלואה. כך תצמצם עלויות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שיש לך 5000 ש"ח יכולת החזר מתוך זה 2500 הולך כרגע לשכירות ו 2500 יכולים ללכת למשכנתא

ונניח כי אתה צריך לקחת משכנתא של 900K

אתה לוקח 300K בפריים ל 30 שנה (לא מומלץ ) 500K בקל"צ ל 20 שנה שני המסלולים האלה בגרייס חלקי.

ועוד 100 בקל"צ ל 20 שנה נפרעת רגיל מדי חודש וכך אתה נוגס מהמשכנתא

ההחזר החודשי יהיה 2500 ש"ח.

בסיום הגרייס ההחזר החודשי יהיה 4900 ש"ח

מ.ש.ל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל החברים.

שאלה עבור חבר קרוב שמתלבט מה לעשות (רווק ללא ילדים):

התכנון הוא לקנות דירה בסך 1.6 מיליון, כשיש ברשותו את כל ההון העצמי (כנראה עם עזרהכלשהי מההורים).

הדירה אינה למגורים אלא מיועדת להשכרה, אולם יתכן שבשלב מאוחר יותר ירצהלעבור ולגור בה (בעוד כ 5 שנים נניח).הדירה תושכר בכ4.5 אלף לחודש.

נשאלת השאלה, האם עדיף לקנות את הדירה בכל הכסף במזומן ולהישאר ללאכסף בבנק וללא כסף ליום סגריר? או שמא עדיף לקחת 500 אלף (נניח) כמשכנתא ולהשאיר500 אלף בחשבון ליום סגריר ולמשחק בבורסה שיביא רווחים כלשהם (הבחור לא ממש מביןבבורסה והצעתי לו שיפנה חברה שתנהל לו את התיק) או הפסדים או שסתם ישכב בבנק.

בקיצור מה אתם הייתם עושים ומה כלכלי יותר? כמובן שהכל תלוי בריבית עלהמשכנתא ובמסלולים השונים שייבחרו אבל באופן כללי מה עליו לעשות? לקחת משכנתא עלחלק מהכסף או "לשרוף" את כל הכסף על הדירה? במידה ולקחת משכנתא אזיבאיזה סכום ותמהיל?

מעט רקע נוסף:

הבחור ~30 , עובד בהייטק, יכולת החזר ריאלית של 5-6 אלף בחודש (בערךשליש מההכנסה שלו נטו) ואולי אפילו יותר אם לקצץ הוצאות. ולא לשכוח ש4.5 אלף מתוךהמשכנתא יכוסו ע"י השכירות של הדירה.

תודה לעונים.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. להשקיע בבורסה כן לשחק לא. 2. לדעתי לקחת משנכתא לפני כמה שנים היה מהלך נכון ןאף מתבקש היום פחות ועדיין לדעתי כן כדאי היום לקנות "כסף זול" במידה ויש לבחור יכולת למצוא הלוואה אטרקטיבית (למשל לקחת הלוואה של 800 ולסלק שליש גרוע אחרי חודש). משכנתא זולה (במידה ויש עדיין כאלו. יכולה לשמש טת החבר בעתיד כשירצה להשקיע או לשדרג את הנכס הקיים.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תמהיל מומלץ בהנחה הההחזר סביר ודומה בשניהם:

1/3 פריים + 2/3 קל"צ

או

1/3 פריים + 1/3 קל"צ + 1/3 משתנה כל 5שנים.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על האופציה השניה.

את הפריים סוגר למחרת.

את המשתנה מפזר בהשקעות שונות.

כעבור 5 שנים עושה בדיקה כמה הכסף שלי "עשה" בהשוואה לריבית ששלמתי. אם סיימתי בפלוס, ממשיך ל-5 שנים נוספות. אם לא, משתמש בהכנסות של השכירות וסוגר את המסלול.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עשה החבר עד עכשיו עם הכסף?

האם מדובר בדירה חדשה או יד שניה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ישה: הדירה היא יד שניה.

עד כה הכסף חלקו שכב סתם ככה בבנק, וחלקו הושקע במניות \ תעודות סל עם תשואה של בערך 3 אחוז בכל אחת מ3 השנים האחרונות.

עריכה: REDROZE התשובה שלך כוונה אליי?

עריכה אחרונה על ידי פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ישה: הדירה היא יד שניה.

עד כה הכסף חלקו שכב סתם ככה בבנק, וחלקו הושקע במניות \ תעודות סל עם תשואה של בערך 3 אחוז בכל אחת מ3 השנים האחרונות.

עריכה: REDROZE התשובה שלך כוונה אליי?

חיובי.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל החברים.

שאלה עבור חבר קרוב שמתלבט מה לעשות (רווק ללא ילדים):

התכנון הוא לקנות דירה בסך 1.6 מיליון, כשיש ברשותו את כל ההון העצמי (כנראה עם עזרהכלשהי מההורים).

הדירה אינה למגורים אלא מיועדת להשכרה, אולם יתכן שבשלב מאוחר יותר ירצהלעבור ולגור בה (בעוד כ 5 שנים נניח).הדירה תושכר בכ4.5 אלף לחודש.

נשאלת השאלה, האם עדיף לקנות את הדירה בכל הכסף במזומן ולהישאר ללאכסף בבנק וללא כסף ליום סגריר? או שמא עדיף לקחת 500 אלף (נניח) כמשכנתא ולהשאיר500 אלף בחשבון ליום סגריר ולמשחק בבורסה שיביא רווחים כלשהם (הבחור לא ממש מביןבבורסה והצעתי לו שיפנה חברה שתנהל לו את התיק) או הפסדים או שסתם ישכב בבנק.

בקיצור מה אתם הייתם עושים ומה כלכלי יותר? כמובן שהכל תלוי בריבית עלהמשכנתא ובמסלולים השונים שייבחרו אבל באופן כללי מה עליו לעשות? לקחת משכנתא עלחלק מהכסף או "לשרוף" את כל הכסף על הדירה? במידה ולקחת משכנתא אזיבאיזה סכום ותמהיל?

מעט רקע נוסף:

הבחור ~30 , עובד בהייטק, יכולת החזר ריאלית של 5-6 אלף בחודש (בערךשליש מההכנסה שלו נטו) ואולי אפילו יותר אם לקצץ הוצאות. ולא לשכוח ש4.5 אלף מתוךהמשכנתא יכוסו ע"י השכירות של הדירה.

תודה לעונים.

כשאתה ממש קרוב לתל אביב תשואה של 3.5% על השכירות כבר לא אפשרית כמעט.

איפה הוא מתכנן לקנות ?

כמו כן צריך לקחת בחשבון שיהיו זמנים שהדירה ריקה (במיוחד ככל שאתה מתרחק מתל אביב, אפילו בעלי הדירה הקודמים שלי ברמת גן נשארו עם דירה ריקה למרות מחיר ממש זול (4800 ל- 4 חדרים במרכז רמת גן).

בנוסף יש לקחת בחשבון הוצאות טיפול בנכס, במיוחד אם הוא מתכנן לקנות דירה ישנה.

אני נכנסתי עכשיו לדירה ישנה בתל אביב. כבר שנכנסתי היה צריך להחליף מזגן בחדר שינה, לסדר דלת פנימית, לסדר דלת כניסה לבית, לתקן קו חשמל לשקע.

עם הדיירים הקודמים בעלת הבית הייתה צריכה להחליף את הצנרת הראשית והחליפה את המטבח.

אז אל תהיה בטוח ש- 4.5K יכסו את המשכנתא.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נחנקתי ולא לקחתי כלל גרייס, כששילמתי במקביל משכנתא + שכירות כמעט שנה וחצי.

והמשכורות שלנו כזוג היו קרוב מאוד לשכר המינימום.

הכל עניין של סדרי עדיפויות. לא חו''ל, לא טלפון ב4000₪ כל שנתיים, לא מכונית מהניילונים כל 3 שנים.

לא אומר לך שזה המצב האידיאלי, אבל במקצועות של שנינו זה המצב, (ומסיבות שונות הסבה מקצועית לא באה בחשבון בשנים הקרובות) והחכמה היא להכיר את מקומך ולא לחיות "כאילו" יש לך כמו 30٪ מעמישראל.

כבר ראיתי פה מתייעצים של הכנסה של 20,000₪ שמכוונים להחזר של 2500₪ על משכנתא של 750K

אם רק היו מבינים את המשמעות הכלכלית של זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי התייחסה לדיון הקודם אודות גרייס חלקי או מלא, וכן משיכת משכנתא ל10 או 30 שנה.

לגבי הבחור עם ה1.6 מזומן:

אני הייתי לוקח משכנתא של 1M מתוכה שליש בפריים.

מייד למחרת פורע את הקל''צ. נשאר עם משכנתא זולה מאוד של פריים בלבד, שניתן לפרוע בכל זמן נתון ללא קנסות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלה של mazinya , רק משקיעים שבונים על תזרים כמה שיותר חיובי - הולכים על מימון מקסימלי לכמה שיותר שנים. כדי שישאר כסף כל חודש למשחקים אחרים.

לשאלה של פליקס , מסכים עם אברג'ל, פרופיל של 100% פריים יכול להתאים פה כנגד פקדון/השקעה מניבה יותר או צמודת פריים בעצמה. בכל מקרה, הייתי לוקח 45% מימון.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה לכולכם על התשובות.

נעשה מעט סדר בהודעות כי לא כל כך הבנתי מה כוון אליי ומה לא כי רצות פה מספר שאלות של מספר אנשים במקביל :).

איזה תמהיל מומלץ בהנחה הההחזר סביר ודומה בשניהם: 1/3 פריים + 2/3 קל"צ

או

1/3 פריים + 1/3 קל"צ + 1/3 משתנה כל 5שנים.

הייתי הולך על האופציה השניה.

את הפריים סוגר למחרת.

את המשתנה מפזר בהשקעות שונות.

כעבור 5 שנים עושה בדיקה כמה הכסף שלי "עשה" בהשוואה לריבית ששלמתי. אם סיימתי בפלוס, ממשיך ל-5 שנים נוספות. אם לא, משתמש בהכנסות של השכירות וסוגר את המסלול.

אני מבין כי שניכם ממליצים לקחת משכתנא ולא לקנות את הדירה במזומן. באיזה סכום לקחת את המשכנתא?

אלעד רעיון מעניין אבל לא ממש הבנתי עד הסוף את מה שכתבת. למה הכוונה "את המשתנה מפזר בהשקעות שונות", הרי המשתנה הולכת כתשלום של הדירה ולא ניתן להשקיעה בבורסה. אלא אם כן אתה מתכוון שאת החלק של המשתנה במשכנתא שנשאר המזומן בבנק לוקח ומשקיע בבורסה ואז משווה לריבית של המשתנה לאחר 5 שנים, במידה ועקפתי את הריבית על המשנכתא אזי ממשיך בהשקעה, במידה ולא סוגר את החלק המשתנה? נכון?

שאתה ממש קרוב לתל אביב תשואה של 3.5% על השכירות כבר לא אפשרית כמעט.

איפה הוא מתכנן לקנות ?

אז אל תהיה בטוח ש- 4.5K יכסו את המשכנתא.

הדירה היא בחולון. אתה צודק והתשואה של 3.5 אחוז היא ברוטו. בכל מקרה גם בהנחה שהדירה תהיה מידי פעם ריקה ויהיו הוצאות כאלה ואחרות (המחיר 1.6 הוא לאחר שיפוץ בסיסי של הדירה כולל צנרת ומטבח) ניתן לצפות ל3.5 אלף נטו שכירות חודשית - אזור ה2.5 אחוז תשואה. לא טענתי שהשכירות תכסה את כל המשכנתא אלא שהבחור יכול לשלם 5 אלף משכתנא בחודש ללא קשר להכנסה מהשכירות אם קיימת או לא ובנוסף לכך להוסיף 3.5 אלף מהשכירות ולהגיע להחזר של 8.5 אלף, וזה בהקשר לגובה המשכנתא ולמספר השנים של התמהיל.

לגבי הבחור עם ה1.6 מזומן:

אני הייתי לוקח משכנתא של 1M מתוכה שליש בפריים.

מייד למחרת פורע את הקל''צ. נשאר עם משכנתא זולה מאוד של פריים בלבד, שניתן לפרוע בכל זמן נתון ללא קנסות.

האם בפרעון של ה660 קל"צ אין קנסות (למעת עמלת הודעה ודמי פרעון שהינם זניחים יחסית)?

ומתי לפרוע את החלק של הפריים? כשהפריים מתחיל לעלות?

מסיכום סך התשובות עד כה הבנתי ש:

1. לא לשלם את כל הדירה במזומן, אלא לקחת משכנתא. מהו הסכום שאותו יש לקחת?

2. לאחר שהבנו מהו הסכום שאותו לוקחים, מה התמהיל המומלץ? לקחת קל"צ ולסגור לאחר יום, או לקחת פריים ולסגור לאחר יום?

3. האם משתלם יותר לקחת משכנתא בסכום גבוה יותר מהמתוכנן (נניח 500K לעומת 700K) וזאת כדי לתת לבנק מתנה בדמות 200K בריבית גבוהה ולאחר מכן לסגור חלק מהכסף יום למחרת עוד סוף החודש ולהישאר עם שאר המשכנתא בתנאים הטובים יותר?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...