Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות אחזקה מאזדה 6 שנת 2008 צורה ישנה

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 3025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שנתיים עם הקורולה המהוללת, אשר שירתה אותנו נאמנה. ולרגל הולדת היורש הראשון, הוחלט (בהחלטה דמוקרטית של אישתי בלבד) להעביר את הרכב להבא בתור במשפחה (אחי) והחליף למשהו מודרני ובטיחותי יותר.

הרכב המדובר נרכש ע"י חמי לפני כ-5 שנים מחברת ליסינג עם כ-70K ק"מ. במהלך התקופה אני דאגתי לטיפולים ולטסטים כמו בכל רכבי המשפחה. בהתאם לדרישות בעל הרכב (חמי) הכנסתי את הרכב למוסכים מורשים בלבד (בניגוד להמלצתי לחסוך את הכסף וללכת למוסך כללי) ולכן מחירי הטיפולים קצת גבוהים.

הרכב הועבר אלינו לאחרונה לאחר שחמי לא הצליח למכור אותו במחיר נורמלי בשוק החופשי. הרכב ישמש את אישתי שמאוד מתחברת לרכב הספציפי הזה. האמת שגם לי אין טענות, הביצועים מעולים (בגדול אותו מנוע כמו שהיה לי במיאטה רק הפעם עם גיר אוטומט). המרווח מקדימה, מאחורה ובתא המטען פשוט עצום. יש את כל האבזור שצריך (הוספתי רק מתאם לכניסת USB, AUX וכרטיס זכרון) והנהיגה ברכב מאוד נוחה.

אני אקדים את המאוחר ואציין שהרכב שירת אותו נאמנה בכל התקופה הזו, אני מקווה שהוא ימשיך לשרת אותנו באותו אופן ב-3 עד 5 שנים הקרובות.

בשנת 2010 בוצע טיפול בק"מ 73301 (טיפול 75K ק"מ או 60 חודשים). הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע וחריטה של דיסקים מאחורה. סה"כ העלות קצת יותר מ-1K ש"ח.

בשנת 2011 בוצע טיפול בק"מ 87561 (טיפול 90K ק"מ או 72 חודשים). הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע, פילטר אוויר, מצתים, רפידות קדמיות ונוזל בלמים. סה"כ העלות קצת יותר מ-2K ש"ח.

בשנת 2012 בוצע טיפול בק"מ 96178 (טיפול 105K ק"מ או 84 חודשים). הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע, רפידות אחוריות, פילטר אוויר ותושבת מנוע. התלבטתי קשות אם להחליף כבר את ארבעת התושבות. בדיעבד חמי צדק כשהוא סירב להמלצתי. סה"כ העלות כ-2K ש"ח.

בשנת 2013 בוצע טיפול בק"מ 109127 (טיפול 120K ק"מ או 96 חודשים). הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע ומסנן דלק. היצרן ממליץ להחליף כל 100K ק"מ מכיוון שהפילטר יושב על המשאבת דלק בתוך מיכל הדלק. בטיפול הקודם היינו על הגבול ולכן וויתרתי. יש הטוענים שניתן למשוך את ההחלפה עוד יותר ולחכות עד שהפילטר יסתם לגמרי. סה"כ עלות הטיפול 1350 ש"ח. באותה שנה גם הוחלפו זוג צמיגים בעלות של כ-700 ש"ח. ז"א קצת יותר מ-2K ש"ח עלות אחזקה בשנת 2013.

בשנת 2014 טיפול אחרון בוצע בק"מ 117743 (טיפול 135K ק"מ או 108 חודשים). הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע ונוזל בלמים. סה"כ העלות קצת פחות מ-1K ש"ח.

כאשר חמי רכש את הרכב הוא היה חלק מעיסקת טרייד אין ומימון אז קשה לי קצת לקבוע מה המחיר המדויק שהוא שילם את הרכב.

אני אבצע הנחה שהמחיר היה באזור ה-85K ש"ח. כיום המחירון שלו עומד על כ-40K ש"ח. ז"א ירידת ערך של כ-9K ש"ח בשנה, אני מניח שבשנים הקורובת זה ירד לאזור ה-7K או אפילו 5K ש"ח בשנה (אין עוד הרבה לאן לרדת).

טיפול שנתי ממוצע עלה 1.5K ש"ח. אני מניח שאם היינו מבצעים במוסך כללי היינו חוסכים כ-300 ש"ח בשנה אבל מכיוון שלא היו תקלות משמעותיות חמי הסכים להקריב את הסכום הזה פעם בשנה.

סה"כ עלות שנתית כ-12.5K ש"ח (טסט, טיפולים וירידת ערך), לדעתי ממש מפתיע לרכב בסדר גודל הזה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה כל הסיקור,מה צריכת דלק ועלות ביטוח?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זול.

אני מתאר לעצמי שעלויות אחזקה של פורד מונדאו MK3 יהיו דומות, הרי מדובר הרכב כמעט זהה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות ביטוח לא שלמתי עד עכשיו, באמצע השנה אני צריך לחדש ביטוח אז אני אעדכן. בכל אופן בסיקורים שלי אני נוטה לא לציין עלויות ביטוח כי זה משתנה מנהג לנהג כפונקציה של גיל הנהג, היסטוריית תאונות/עבירות, אזור מגורים וכו'.

צריכת דלק גם אין לי נתון אמין כי אני לא נסעתי ברכב בשוטף וכיום הרכב זז רק פעם בשבוע וגם זה באופן מאולץ כדי שלא יגמר המצבר.

קצת אחרי שהעברנו את הרכב אלינו התקבלתי לעבודה עם תפקיד שכולל רכב. היום אנחנו גרים בתוך מקום העבודה של אישתי ולכן אישתי לא מזיזה את הרכב. עוד חודשיים אישתי תלד וכנראה גם תעזוב את מקום העבודה אז הרכב יתחיל באמת לעבוד (וכמובן שאני אחזור גם לדווח).

אם אני צריך להעריך אז אני מאמין שהיא עושה 1:10-1:11. הבעיה שהמיכל דלק עצום (60 ליטר), כל פעם שאני נכנס לתחנת דלק אני מתקשר קודם לבנקאי שלי שיאשר לי משכנתא כדי לתדלק את האוטו (כמעט 500 ש"ח למיכל) :shock:

ברמונדו, אין לרכב רצועת טיימינג אלא שרשרת ולכן לא דורש החלפה (אתה זה אני זוכר עוד מתקופת המיאטה).

עריכה אחרונה על ידי redroze

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היא עשתה 1:10 אבל שנתון נמוך יותר. מי שיש לו שימוש לרכב הזה בתור משפחתית עושה בשכל שלא מוכר אלא מעביר בתוך משפחה. מקווה שבשנתון שלך הקפיצים מאריכים ימים והרכב לא ישמע כמו כרכרה.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות ביטוח לא שלמתי עד עכשיו, באמצע השנה אני צריך לחדש ביטוח אז אני אעדכן. בכל אופן בסיקורים שלי אני נוטה לא לציין עלויות ביטוח כי זה משתנה מנהג לנהג כפונקציה של גיל הנהג, היסטוריית תאונות/עבירות, אזור מגורים וכו'.

צריכת דלק גם אין לי נתון אמין כי אני לא נסעתי ברכב בשוטף וכיום הרכב זז רק פעם בשבוע וגם זה באופן מאולץ כדי שלא יגמר המצבר.

קצת אחרי שהעברנו את הרכב אלינו התקבלתי לעבודה עם תפקיד שכולל רכב. היום אנחנו גרים בתוך מקום העבודה של אישתי ולכן אישתי לא מזיזה את הרכב. עוד חודשיים אישתי תלד וכנראה גם תעזוב את מקום העבודה אז הרכב יתחיל באמת לעבוד (וכמובן שאני אחזור גם לדווח).

אם אני צריך להעריך אז אני מאמין שהיא עושה 1:10-1:11. הבעיה שהמיכל דלק עצום (60 ליטר), כל פעם שאני נכנס לתחנת דלק אני מתקשר קודם לבנקאי שלי שיאשר לי משכנתא כדי לתדלק את האוטו (כמעט 500 ש"ח למיכל) :shock:

ברמונדו, אין לרכב רצועת טיימינג אלא שרשרת ולכן לא דורש החלפה (אתה זה אני זוכר עוד מתקופת המיאטה).

לתדלק 68.5 ליטרים מתוך ה 70 במחיר של 503 שקלים זה קשה עוד יותר ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמנוע הזה עם גיר דור קודם של 4 הילוכים וגוף של ה-5, אני מוציא 1:9 ביום ממש טוב (בדר"כ אפילו פחות). תצרוכת הדלק די גרועה ביחס למנועים מודרנים. מצד שני האמינות שלו מפצה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היא עשתה 1:10 אבל שנתון נמוך יותר. מי שיש לו שימוש לרכב הזה בתור משפחתית עושה בשכל שלא מוכר אלא מעביר בתוך משפחה. מקווה שבשנתון שלך הקפיצים מאריכים ימים והרכב לא ישמע כמו כרכרה.

נסענו שנתיים בקורולה 93 מצייצת עקב בולמים/קפיצים גמורים, תאמין לי שנשרוד גם את זה.

למרות שאני אוהב "לפנק" רכבים של המשפחה שמפגינים אמינות כ"כ טובה "פעם ב..." אם מתקלקל משהו.

אז אם זה יהיו הקפיצים אז אני אקבל את זה בהבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

הרכב חוגג אצלנו כבר כמעט חצי שנה והגיע הזמן לטיפול השנתי והטסט.

אז בשנת 2015 בק"מ 121854 הוחלף פילטר אוויר למנוע, פילטר מזגן, שמן מנוע ופילטר שמן.

לאחר הטיפול החלטתי לבצע גם כיוון פרונט מכיוון שאישתי התלוננה שההגה מושך קצת ימינה (בדקתי לפני זה שלא מדובר בלחץ אוויר נמוך בצמיגים ובמוסך בדקו שכל רכיבי הפרונט תקינים).

הרכב כמובן עבר טסט חלק.

כפי שניתן לראות, כיאה לרכבים במשפחה, הרכב לא נוסע הרבה. בשנה האחרונה עבר רק 5K ק"מ כאשר חצי שנה היה בשימוש של חמי שנוסע ברכב כל יום, וחצי שנה אצל אישתי שלא נוסעת בכלל.

מקווה לחזור לעדכן עוד שנה לפחות :-D.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

לצערי אאלץ לסייים את השרשור הזה מוקדם מהצפוי כי הרכב נמכר.

מאז הטיפול האחרון לא נרשמו כל תקלות. הרכב נמסר לטריידאין עם קצת יותר מ-125000 ק"מ ויצא בבדיקה ממש מושלם.

בניגוד להחלפת הרכב הקודם, שנמכר עקב אכזבה מעלויות האחזקה שלו, הפעם ההחלפה הייתה ברגשות מעורבים כי הרכב באמת שירת אותנו באופן מושלם, וממש לא הרגשנו שהוא כבר קטן או ישן מדיי.

לפעמים בחיים יש הזדמנויות והמחליפה גם מגיעה מבית טוב ותזכה לשרשור משלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שהמיכל דלק עצום (60 ליטר), כל פעם שאני נכנס לתחנת דלק אני מתקשר קודם לבנקאי שלי שיאשר לי משכנתא כדי לתדלק את האוטו (כמעט 500 ש"ח למיכל) :shock:

היום אני עושה את זה עם המונדאו ב-300 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...