Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב שטח עד 80K

evinger
שימו לב! השרשור הזה בן 3443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני מעוניין למכור את הסקודה שלי (1200TSI2010) ולקנות רכב שטח משפחתי שישמש את אשתי במהלך היום,ישמש אותנו לנסיעות משפחתיות עם כוונה לטייל בשטח קל ואולי בהמשך לשטחים טכניים עם עבירות קשה יותר(אני גר באיזור שוהם).

תקציב של 80K,ואחרי שקראתי קצת מתלבט בין הרכבים האלה:

יונדאי טאראקן 2007

קיה סורנטו 2007-08

או גיפ גראנד צירוקי 2005/06/07 תלוי במחיר ואשקול מע גז (10000K בשנה...)

מעונין בהמלצתכם לנ"ל או ברכב אחר

תודה

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים יסעו באוטו - אתה ואישתך בלבד או גם חמשת ילדיכם + גולדן רטריוור?

אישית, על הטראקאן הייתי מוותר. הסורנטו עדיף לטעמי.

גרנד צ'ירוקי - יש כל מיני דגמים שנבדלים ברמות הגימור, חלקם הגיעו לארץ ללא 4X4, חלקם ללא הילוכי כח, וחלקם עם מנועים שלא מותאמים לדלק בארץ.

הייתי הולך או על הסורנטו או על הגרנד צ'ירוקי.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות לי סדר בראש, אערוך את דבריך מחדש ואכניס את פרשנותי:

מעבר מרכב פרטי קטן. (סקודה 1.2)

רוב הנסיעות מקומיות. ( 10K בשנה)

הרכב ישמש את האישה. (נסיעות עירוניות, חניות, ילדים)

תקציב שוטף מוגבל. (אשקול מערכת גז)

חוסר ניסיון בשטח. ( כוונה לטיול שטח קל)

אי ידיעה האם התחום הזה מדבר אליך. (ואולי בהמשך לשטח טכני קשה)

זהו, כעת יותר קל לי לראות את התמונה ולהמליץ לך לחשוב על סוזוקי גרנד ויטרה או על סובארו פורסטר.

לדעתי אלו הרכבים שישרתו בדיוק רב את הרצונות שהעלת ברוב הדרישות שלך ולגבי "שטח הטכני עם עבירות קשה יותר", רוב המגבלות בשטח טכני, הם של הנהג ולא של הרכב.

יום טוב,

רונן

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות לי סדר בראש, אערוך את דבריך מחדש ואכניס את פרשנותי:

מעבר מרכב פרטי קטן. (סקודה 1.2)

רוב הנסיעות מקומיות. ( 10K בשנה)

הרכב ישמש את האישה. (נסיעות עירוניות, חניות, ילדים)

תקציב שוטף מוגבל. (אשקול מערכת גז)

חוסר ניסיון בשטח. ( כוונה לטיול שטח קל)

אי ידיעה האם התחום הזה מדבר אליך. (ואולי בהמשך לשטח טכני קשה)

זהו, כעת יותר קל לי לראות את התמונה ולהמליץ לך לחשוב על סוזוקי גרנד ויטרה או על סובארו פורסטר.

לדעתי אלו הרכבים שישרתו בדיוק רב את הרצונות שהעלת ברוב הדרישות שלך ולגבי "שטח הטכני עם עבירות קשה יותר", רוב המגבלות בשטח טכני, הם של הנהג ולא של הרכב.

יום טוב,

רונן

חחחח

אהבתי את הניתוח,אתקן קלות...

אוהב מאוד את הסקודה אך רוצה לטייל עם המשפחה בשטח, אשתי והתינוקת בת שנה וחודשיים בנתיים...

תקציב לא כ"כ מוגבל{חוסכים לבית} אך בהנחה שאנחנו עושים כ 10K בשנה לא יודע אם כדאי להשקיע בגז לכן אשקול זאת...

נסיון של 20 שנה בשטח על דו"ג(עדיין רוכב סלעים מושבע!) ללא נסיון על גיפים,באיזור שלי השטחים רעים ולכן עדיפות לרכב גבוהה יותר מפורסטר\סוזוקי,

חידדתי מעט את התמונה

תודה רבה

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד...

לטייל בשטח עם תינוקת בת שנה ו.. זה לא בדיוק שטח טכני קשה. כשילדי היו קטנים, טיילנו טיולי שטח קלים עם סובארו אאוטבק שעברה הגבהה. חוויה יוצאת מהכלל, מספקת, מהנה ואפילו מאתגרת כשאתה נוסע ברכב מוגבל ובודק כל הזמן את המיומנויות שלך כנהג. עשר שנים נהנתי מהרכב הזה. היום, כשהילדים גדלו, החלפתי את הסובארו בטרופר. עם השינוי השתנה גם תווי השטח והטיולים הפכו למאתגרים יותר ויותר. כל דבר בזמן שלו.

ברור שלטרופר, לסורנטו ,לצירוקי ולכל רכבי השטח הגדולים עדיפות בשטח מלסובארו או לויטרה, אבל הזמן שאנחנו מבלים בכביש לעומת הזמן שאנחנו בשטח, לא מצדיק לסחוב על הגב רכב שטח רציני. לא בשלב שבו אתה נמצא.

עכשיו תחליט...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז,

אתה מייעץ מהפוזיציה שלך.

אני לא מוצא שום היגיון לאתגר את הרכב ולמצוא את המגבלות שלו, כשאבי אומר בפירוש שהוא יודע מה זה שטח.

להציע לו רכב שטח ללא הילוך כח ו/או עם הילוך כח סמלי לא מקדם אותו לשום מקום.

לך זה היה טוב וסיפק אותך - לו זה לא מתאים.

עדיין ממה שהוא רושם אני מקבל את הרושם שסורנטו חדש ככל האפשר ושמור ככל האפשר מהשנתון שבו עוד היה לו LOW - יתן לו מענה מצויין לצרכים ואף מעבר לכך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו,

מאחר ואני מניח שכולנו, פחות או יותר, אנשים "נורמלים", אני מדבר מהפוזיציה של רובינו.

ניסיון של 20 שנה על אופנוע שטח, לא דומה לנהיגת יום אחד על רכב שטח. זה כמו להגיד שאני רוכב על אופניי כביש עשרים שנה, כעת אני יכול להיות נהג פורמולה...

נהג רכב חסר ניסיון, מגיע למגבלות שלו הרבה לפני שהוא מגיע למגבלות הרכב. כל רכב.

תנסה לדמיין את ידידנו, מצטרף לטיול ג'יפים, (מצטרף, מאחר ולטיולי שטח קשה, לא יוצאים לבד) כשבג'יפו יושבת על כיסא בטיחות, תינוקת בת שנה וקצת והוא עם חוסר ניסיונו, מטלטל מסלע לסלע... או את אשתו, מחפשת חנייה בשוהם, עם הגרנד צירוקי, מנסה לפזר ממוחה את המחשבה על איך היא תתנקם בבעלה, ששכנע אותה שרכב שטח זה כיף... אני מעדיף להפסיק עם הדמיון כאן, לפני שייגרם נזק...

ברור שאנחנו מייעצים ותורמים מהנסיון שלנו. אני משלי, אתה משלך ופלוני משלו. ידידנו יבחר מה הכי מתאים לו.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים

אומנם עדיין רוכב דו"ג ומכיר כמעט כל תואי שטח אך ציינתי שאין לי נסיון בגיפים.

איזור ראש העין/שוהם/מודיען שאבקר בהם יותר מן הסתם הם שטחים מסולעים,נסיעה בשביל קקל יכולה לפגוע בגחון,כך שסוזוקי/פורסטר עלולים להיפגע

נראה לי שסורנטו או דומה בעלי מרווח גחון גדול יותר ויתנו מענה לנ"ל

האומנם?

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזור ראש העין/שוהם/מודיען שאבקר בהם יותר מן הסתם הם שטחים מסולעים,נסיעה בשביל קקל יכולה לפגוע בגחון,כך שסוזוקי/פורסטר עלולים להיפגע

נראה לי שסורנטו או דומה בעלי מרווח גחון גדול יותר ויתנו מענה לנ"ל

האומנם?

שוב תודה.

מצטער שאני משבית שמחות...

מרווח גחון:

קאיה סורנטו - 18.5 ס"מ

סובארו פורסטר - 22 ס"מ

סוזוקי גרנד ויטרה - 20 ס"מ

גרנד צירוקי - 21.8 ס"מ

יונדאי טאראקן - 20.3 ס"מ

עריכה אחרונה על ידי erez59

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, גם ל XV יש מרווח גחון של 22 ס"מ, אז הוא מוביל?

עדיין, מכל הרשימה שם, הייתי לוקח את הסורנטו או את הגרנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, גם ל XV יש מרווח גחון של 22 ס"מ, אז הוא מוביל?

עדיין, מכל הרשימה שם, הייתי לוקח את הסורנטו או את הגרנד.

תלוי למה אתה מתכוון במוביל.

אם הכוונה בנוחות נסיעה, באמינות, בפונקיונליות, בהוצאות דלק, בזמינות ועלות חלקי חילוף, בשמירת ערך, בנסיעות כבישטח, בטיולי דיונות וכד', ברור שXV מוביל.

אם הכוונה לשטח טכני קשה, או לטיולי סמי-אקסטרים, ה XV לא מוביל , אבל גם לא הסורנטו, הסנטה-פה, הרקסטון או הצ'ירוקי.

בסך הכל התייחסתי, אחד לאחד, לדרישותיו של פותח השרשור, כדי לעזור לו לנווט בין כל האפשרויות וההצעות שהוא מקבל.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני משבית שמחות...

מרווח גחון:

קאיה סורנטו - 18.5 ס"מ

סובארו פורסטר - 22 ס"מ

סוזוקי גרנד ויטרה - 20 ס"מ

גרנד צירוקי - 21.8 ס"מ

יונדאי טאראקן - 20.3 ס"מ

אני חושב שהבאת פה נתונים של הסורנטו החדשה שאכן לא ממש מתאימה לשטח וגם לא בתקציב. דיסקו התכוון לסורנטו mk1 שלה שלדת סולם ,סרן חי ומרווח גחון של לפחות 20 סמ ויותר.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה??? זה הנתון של החדש? לא של זה עד 2009?

ארז בחייאת, איך אתה משווה באותו משפט בין מכונית עם הילוך כח (סורנטו / גרנד צירוקי / גרנד ויטארה) לבין מכוניות בלי הילוך כח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה??? זה הנתון של החדש? לא של זה עד 2009?

ארז בחייאת, איך אתה משווה באותו משפט בין מכונית עם הילוך כח (סורנטו / גרנד צירוקי / גרנד ויטארה) לבין מכוניות בלי הילוך כח?

אתה מתבלבל דיסקו, אני לא משווה בין רכב עם הילוך כוח לבין רכב בלי. אני מתאים בין מה שפותח השרשור צריך לבין הרכב הנכון עבורו.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...