Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת כוח לפורד פוקוס 2008

nahum8
שימו לב! השרשור הזה בן 3444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, כידוע רכבי פורד פוקוס עגלתיים, מאוד כבדים ומתקשים בעליות.

אני לא בטוח עד כמה השדרוג אפשרי או כמה זה בזבוז טוטאלי של כסף, אבל למרות הכל הנני מעוניין לשמוע ולהחכים.

אני בעליו של פורד פוקוס טרנד, מנוע 1.6 עם 100 כ''ס עצלים בהחלט עם סה''כ 100K ק''מ וכל זה משנת 2008.

האם יש צ'יפ/חלקי מנוע/?משהו? שיכול להוסיף מעט כוח לרכב המסכן?

כמובן, לצערי הרב, מדובר ברכב אוטומטי ולא ידני.

כמו כן, יש דרך נוספת להוריד את משקל הרכב? אין לי כלום ברכב. - גם אם מדובר בבניה מקארבון (ידיים יש לי) אשמח לשמוע חוות דעת.

תודה רבה! מחכה לתגובות עינייניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מכונית כזו גם משנת 2008 .

נכון שהיא מאיצה בכבדות אבל יש הרגשה שאתה נוסע במכלול אחד ולא ברכב שמקרקש בכניסה לבורות .

אחיזת הכביש בסיבובים מעולה , הסאונד מעולה ואני נהנה מכל רגע איתה .

לגבי ההאצה , השתמש בהילוכים באופן ידני ואז פתאום תרגיש איך היא סוחבת.

אני נוסע הרבה לירושליים ואין לי שום בעייה .

מלא אוויר בגלגלים לפי הספר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכה לתגובות עינייניות
מה התקציב?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה למגיבים.

לצערי אין לי אפשרות למכור/ לרכוש רכב אחר.

אני אכן נוסע הרבה במצב 'ידני' ברכב, אך עדיין חסר לי המון כוח, הרכב מטופל כראוי כך שהבעיה לא בו. לשם השוואה, רכבי הקודם מאזדה לאנטיס 2002 הרגיש הרבה יותר 'חי'.

ללא ספק הפוקוס מספקת אותי מרוב הבחינות, והרכב מעולה. אך הכוח עדיין חסר.

יש אפשרות להוריד משקל מסוים על ידי בנייה מקארבון חלקי פח פח? או כל רעיון אחר?

כמו שאמרתי, יש לי ידע וידיים בנושא.

חגבי תקציב, לא ידוע, היות ואין לי שמץ בשוק השיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני מבין.

אולי בכל זאת יש לכם מידע לגבי עלויות, שאדע בפני מה אני עומד.

כמו כן, אשמח לקבל עצה/חוות דעת לגבי איש מקצוע בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך למכור ולקנות את הפוקוס עם המנוע 2.0 גם מפוארת יותר וגם חזקה יותר כמובן שמעל יש את המונדאו עם מנוע 2300.

שום שיפור (למעט טורבו) לא יתן שום דבר חוץ מעלות גבוהה.

בהעלותי::smilecolr:hihi:

Ford cortina mk5 1982 2100cc

Ford focus 2013 titanum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפורים זולים לסחיבה:

לפרק מושבים אחוריים (חינם).

להקטין קצת קוטר צמיגים (חתך נמוך יותר באותו גודל ג'נט) - ככל שניתן במסגרת החוק. זה השיפור המשמעותי ביותר שניתן לדעתי לעשות לסחיבה.

להחליף פלגים ופילטר אוויר.

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בפוקוס 2000 וב1600. ההבדל בין המנועים שמים וארץ: ה2000 סוחבת הרבה יותר טוב, מנוע גמיש בהרבה וגם יש לו פעולה נעימה ושקטה יותר.

מבחינה כלכלית, שום שיפור זול למנוע 1600 לא יביא אותה להיות חזקה כמו מנוע 2000. זה שיפור הכי גדול שאפשר לקנות בזול.

שיפורים אחרים שישפרו את המנוע הקיים עולים הרבה מאוד כסף. מנוע 2000 בעל כ145 סוסים, זה כימעט 50% שיפור בהשקעה מינימלית. פוקוס דור שני נמכרות יחסית בזול. על הדרך אתה יכול לקחת פוקוס דור שלישי עם מנוע 2000.

ברכב הנוכחי עם מנוע 1600 וגיר אוטומטי, זה לא מתכון לביצועים. גם ה2000 לצורך העינין לא טיל בליסטי, אבל מרגיש אחרת לחלוטין מבחינת זמינות כוח וגמישות מנוע.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להקטין קצת קוטר צמיגים (חתך נמוך יותר באותו גודל ג'נט) - ככל שניתן במסגרת החוק. זה השיפור המשמעותי ביותר שניתן לדעתי לעשות לסחיבה.

איך חתך נמוך יותר על אותו גודל ג'אנט תורם לסחיבה? :shock:

ברגע שמורידים בחתך חייבים להגדיל את הג'אנט.

בד"כ זה מגיע עם צמיג רחב יותר שדווקא פוגם בביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...