Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת מימון, ליסינג או הלוואה מהבנק?

Ruslan22
שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות אוטו מיני חדש, באזור ה70 - 80 אלף שקל.

יש לי 25 אלף שקל ששמתי בצד בשביל האוטו.

עכשיו יש לי 3 אופציות לפי מה שהבנתי:

1. לקחת הלוואה מהבנק לאוטו [באזור ה50 אלף].

2. לקחת אוטו ליסינג, לשים מקדמה ואז לשלם כל חודש ואחרי שנתיים וחצי לפרוס את התשלומים.

3. ללכת לחברת מימון כמו פמה או מימון ישיר.

יש לי כמה שאלות:

1. קודם כל מישהו יכול להסביר לי מה זה חברת מימון? מה הם עושים ומה הם מציעים?

2. הבנתי שיש חברות כמו אלבר שיש להן הסכמים עם בנקים מסוימים שאם אני לוקח הלוואה לצורך אוטו אז תהיה לי ריבית נמוכה יותר. מישהו מכיר את הנושא?

בקשר לליסינג:

3. משלמים מקדמה, ואז כל חודש למשך שנתיים וחצי, ואז את ההפרש.

אני יכול אחרי השנתיים וחצי להחליף אוטו? אם כן, האם אני צריך לשלם על האוטו החדש מקדמה? [בנוסף להחזרת האוטו הישן].

4. אם אני קונה את הרכב אחרי שנתיים וחצי ואז מחליט למכור אותו, זה נכון שהערך שלו יורד בגלל שהוא היה רכב של חברת ליסינג [אפילו שזה ליסינג פרטי]? ועוד שאלה, כשאני מוכר אז זה בעצם יד שנייה? [כאילו חברת הליסינג יד ראשונה ואני שנייה]?

אשמח לתשובות על מה ששאלתי, כמו כן גם על המלצות ומידע כללי על כל אחד משלושת המסלולים.

בתודה מראש,

רוסלן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בוחר לקחת הלוואה רגילה ויש לך קרן השתלמות/פנסיה או קופת גמל בחלק מבתי ההשקעות תוכל לקבל הלוואות בריבית מעולה, שווה לבדוק.

יש הרבה מגרשים ויבואנים שעובדים עם בנקים מסויימים שמעניקים הלוואות בריביות טובה לרכישה אצל היבואן הספיציפי, בדוק את הנושא בסניף הבנק שלך וגם במגרש/חברת הליסינג שאתה ניגש אליה.

חברות מימון הם למשל פמה שמעניקה הלוואה חוץ בנקאית, כשאני ביררתי לשם הסקרנות באלבר מה הריבית היא הייתה בסביבות 6 אחוז, ריבית גבוהה מאוד.

לגבי תוכניות עם מקדמה ובלון, אתה משלם מקדמה ותשלומים חודשיים, בסוף התקופה הרכב שכחדש עלה 80 אש"ח לדוגמה שווה 50 אש"ח ואתה שילמת 40 אש"ח מקדמה כולל תשלומים חודשיים, האפשרות היא או לשלם את ה-40 הנוספים או להוריד מערך הרכב את החוב ואז המקדמה לרכב החדש היא 10 אש"ח.

משתלם? אתה בעצם קצת מתחתן עם חברת הליסינג או היבואן שמכר לך את הרכב וברוב התוכניות האלה ערך המקדמה הולך ונשחק.

רכב עם עבר של ליסינג אכן שווה פחות לפי המחירון, תלוי אם מדבר ברכב חדש שרכשת בעיסקת ליסינג מימוני או רכב ליסינג תפעולי משומש שאתה לוקח בעיסקת תשלומים לרכב משומש, ליסינג תפעולי גורר הפחתה גדולה יותר במחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שבגללה אנחנו נרתעים מהלוואות בלון הוא שהרכב נשאר משועבד לבנק עד לסיום התשלום וזה אומר שאתם לא יכולים למכור אותו לפני שאתם מכסים את החוב לבנק וזה מספך מאוד את האפשרות למכור אותו לפני שנגמרת ההלוואה. כמו כן אתם צריכים לטפל בו כפי שהבנק רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באם מייצג בסוכנות בה אתה רוצה לקנות..

אבל אם אתה לוקח מהבנק.. אז לגבי סוכן המכירות זה כאילו אתה מביא לו מזומן.

ועל מזומן אתה יכול לבקש ולקבל הנחות/אביזרים וכו.

יש יבואנים שהם נותנים את המימון (אני חושב), וזה עולה להם כסף.

ואם אתה בא עם מזומן (=הלוואה מהבנק) אתה יכול לקבל הטבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שבגללה אנחנו נרתעים מהלוואות בלון הוא שהרכב נשאר משועבד לבנק עד לסיום התשלום וזה אומר שאתם לא יכולים למכור אותו לפני שאתם מכסים את החוב לבנק וזה מספך מאוד את האפשרות למכור אותו לפני שנגמרת ההלוואה. כמו כן אתם צריכים לטפל בו כפי שהבנק רוצה.

זה ממש לא נכון.

כבר מכרתי יותר משלושה רכבים שהיו משועבדים לבנק ומעולם לא הייתה עם זה בעיה.

הם גם מעולם לא התערבו בצורת ה"טיפול" או הביטוח של הרכב.

ובלי שום קשר, היה לי גם רכב שנקנה דרך הלוואה רגילה מהבנק וגם הוא היה משועבד כערבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה מתכוון לרכב ממושכן ולא משועבד?

כי כדי להסיר שעבוד צריך, מן הסתם, להחזיר את הסכום הנותר להלוואה.

למיטב ידיעתי לא ניתן להעביר בעלות לרכב משועבד ברשיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי אין הבדל בין משכון לשעבוד.

בכל המקרים שהיו לי, הקונה הגיע יחד איתי לבנק, נתן צ'ק בנקאי, כיסינו את ההלוואה והשעבוד הוסר במקום.

ישר משם נסענו לדואר לבצע העברת בעלות והכל היה בסדר.

אחרי שבועיים בערך השעבוד הוסר מרשם המשכונות והקונה מקבל מכתב אישור בדואר,

זה לא מעקב ולא משנה לקונה בשום צורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש טעות בניסוח שלך. יש הבדל.

שיעבוד הוא אצל הבנק ומונע העברת בעלות אם לא יוסר.

משכון זה אצל רשם המשכונות ואינו מונע העברת בעלות.

אבל קח בחשבון שזה שני רישומים שונים בעלי משמעות שונה.

עריכה אחרונה על ידי ron5054
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משכון אינו מונע העברת בעלות אזי שאין שום בעיה עם זה.

יש רכב ממושכן ולא משועבד? או לחילופין רכב משועבד ולא ממושכן?

לדעתי זה הולך ביחד תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios - אמנם תכליתם של המשכון והשעבוד דומה, אבל התהליך שונה.

בשלב מכירת הרכב יש ביניהם הבדל טכני משמעותי - שעבוד רשום במשרד הרישוי ומונע העברת בעלות. משכון רשום ברשם המשכונות שבמשרד המשפטים, שמחשביו אינם מחוברים למחשבי משרד הרישוי. על כן קיום משכון אינו מונע העברת בעלות, אבל משכון שלא הוסר הינו פתח לבעיות בעתיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה יותר ברור, תודה על ההסבר.

בכל מקרה, כך או כך אין בעיה לקנות או למכור רכב ממושכן או משועבד בהנחה שהכל נעשה בגלוי ובידיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משכון אינו מונע העברת בעלות אזי שאין שום בעיה עם זה.

יש רכב ממושכן ולא משועבד? או לחילופין רכב משועבד ולא ממושכן?

לדעתי זה הולך ביחד תמיד.

חיפוש קצר בפורום יעלה לך הרבה מקרים שבהם השעבוד הוסר, הבעלות ברכב הועברה, אולם המשכון נותר על כנו. זה פתח לצרות - אם קטנות (קושי במכירת הרכב כאשר הקונה מגלה את המשכון, ויש צורך בהסרתו) ואם גדולות - אם המלוה ירצה לממש את המשכון.

אני לא בקי בהבדלים המשפטיים, אבל יש בפורום כמה בעלי מקצוע, אולי מישהו מהם יאיר את עינינו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שאפשר להתגבר על זה, אבל זה יכול להרתיע קונים פוטנציאלים כאשר מוכרים את הרכב וצריך להתחיל להסביר להם שקודם צריך לשלם ולהסיר את השעבוד ורק אחרי זה להעביר בעלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...