Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גלגלים סיוויק 04

OrFux
שימו לב! השרשור הזה בן 3471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, הרכב הוא הונדה סיוויק 2004 1.6 סדאן.

כרגע מולבשים על המכונית ג'נטים פלדה שאיתם היא יצאה מהיבואן. המידה היא 14x5 - 45 - 4x100 - 56.1

המידה שאליה אני מתכוון לשדרג היא 15x5.5 - 45, מרווח ברגים וקדח מן הסתם כמו במידה המקורית.

אבל משוטטות באינטרנט לא הצלחתי למצוא את המידות המדוייקות, כל הג'נטים החליפיים שמצאתי הם בערך מתאימים. קדח של 56.1 בכלל לא מצאתי אפילו אחד! ראיתי ג'נטים מתאימים רק באתרים מחו"ל שמוכרים רפליקות של ג'נטים מקוריים.

הבעיות שנתקלתי בהן בחיפוש באינטרנט היו:

לא מצאתי שום ג'נט 15 ברוחב 5.5, אלא רק מרוחב 6 ומעלה. אני רואה בזה משקל מיותר, ואני לא מבין ב-100% את ההשפעה של אופסט על זויות היגוי (ואחרי הרחבה של 0.5" אני מנחש שאפשר להישאר עם אותו אופסט)

לא מצאתי קדח 56.1, אלא רק 57.1

אז רציתי להתייעץ איתכם בעלי הניסיון :)

אולי אתם מכירים צמיגיות באזור השרון שמתמחות בתחום? בעל עסק שמחזיק מידות מקוריות?

כשאני כבר מוצא ג'נטים מתאימים - מה לבדוק חוץ ממשקל? יש אינדיקציות לאיכות המוצר? חברות מסוימות אולי איכותיות יותר? OZ? BBS?

המטרה היא לא להפוך אותה לרכב ספורט, רק לחדד ולהקשיח טיפה (בוקסות פוליאוריתן כבר על המטוס :) ), וכמובן הפחתת אינרציה ומשקל בלתי מוקפץ.....

מידת הצמיג לאחד השדרוג תהיה 195/60 R15, וגם כאן אשמח להמלצות :) יש לי ניסיון גרוע מאוד עם Bridgestone B25A, וניסיון טוב עם Yokohama A.Drive שהיו מולבשים עליה. אבל הדרישות מהצמיג הן: אחיזה, שקט, ופידבק.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למידת רוחב צמיג 195, מידת הג'אנט האידיאלית היא בין 6" ל-6.5". 5.5" הוא הגבול העליון למידה זו.

אין צורך מוחלט במציאת ג'אנט בעל קדח זהה. גם גדול יותר יתאים ויהיה צורך במתאם לקדח.

לגבי האופסט, סטייה קטנה לפה או לשם בדר"כ לא תפריע.

תוכל למצוא שפע של אפשרויות באתר של ג.מ. פורטל ובאתר החדש של מומו-ניטו. גם רשת צ'ק אפ מוכרת ג'אנטים וצמיגים למשל.

באתר טייר קלאב תוכל למצוא את הפאלקן ZE914 או הטויו CF2.

עוד אפשרויות: גודייר אפישנטגריפ פרפורמנס, קונטיננטל קונטיפרימיום 2, יוקוהמה C.Drive 1/2.

עריכה: לחילופין, יש לך הכל קומפלט, פה בפורום יד שניה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?541739-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D-15-4X100-%D7%A2%D7%9D-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה !

ולגבי רוחב הג'אנט, מה שרשום בספר של מכון הטסטים לגבי צמיג ברוחב 195 זה ג'נט 15x5.5, האם זו המידה המינימלית או המידה היחידה שעוברת טסט?

ובקשר ליוקוהמה C.Drive 2, באתר הרשמי הוא מוצג כצמיג חורף, לא בדיוק אידיאלי לארץ הקודש, נכון? ובקשר לפרימיום קונטקט, הוא לא צמיג רך מאוד? מותקנים כאלה ברכב של ההורים, קשקאי, הם מרגישים טובים אבל הרכבים כל כך שונים שאני לא יודע איך להתייחס אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא נתקלתי במכון שבדק בפועל את מידת רוחב הג'אנט. הם מסתכלים על מידת הצמיג בלבד.

זה יכול להיות בולט לעין רק אם מדברים על ג'אנט רחב במיוחד ביחס לצמיג.

הסי.דרייב 2 ממש לא צמיג חורף. אם אני לא טועה פשוט שופרה בו האחיזה ברטוב ביחס לגרסה 1.

בדוק גם את היוקוהמה בלוארת' AE01.

לא יודע לגבי הקונטי, אבל אם ראית את הלינק ליד שניה בפורום שהוספתי בהודעתי הקודמת, מדובר באותו רכב כמו שלך ועם הקונטי. ברר מולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, שלחתי לו הודעה בפרטי. הרכב שלו זה 2005, אבל אנחנו עם אותה שילדה. בחיפוש לפי מידות צמיג ב-tires4u לא הוצעו לי C.Drive2 וגם לא בלוארת', בטוח שיש אותם במידות האלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חיפוש בכל הארץ, והבלוארת' נקרא שם AE.Drive.

אגב, ספציפית לאתר Tires4U, עצם העובדה שמופיע שם צמיג לא מעיד שאכן קיים במלאי ושהמחיר מדויק.

וגם אם מוצעת לך פנצ'ריה בראשון לציון (דורון) - כנראה שמוטב להיזהר: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?542506-%D7%A4%D7%A0%D7%A6%E2%80%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%9C%E2%80%9C%D7%A6-%D7%9E%D7%99%D7%A9%D7%94%D7%95-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A1%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9D

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ג'אנט די רחב על הטווח המקסימלי של מה שמאושר לרכב שלי ועברתי טסט בלי שום בעיה.

אף טסטר לא בודק את רוחב הג'אנט בפועל אלא רק שמידות הצמיג תואמות למה שכתוב ברישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגעתם אותי :)

ואם כבר מגיבים פה אנשים ששינו מידות גלגלים, אולי תספרו לי קצת עד כמה ההבדל מורגש?

אני מצפה לעבודה מעט יותר חלקה של הבולם, הבדל כמעט לא מורגש בתגובת מצערת ובלימה, אבל בעיקר תחושה מוגברת של אחיזה, פידבק להגה, ויציבות.

אז אם תוכלו לספר מה בתכלס השתנה ברכב אני מאוד אשמח לשמוע.

וד"א, אני יכול לחכות עם כוון פרונט עד אחרי הרכבה של הבוקסות החדשות? או שעדיף לסיים עם זה ואז לעשות שוב? זה בכלל הכרחי אחרי החלפת גלגלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאיזו מידה אתה עובר.

תלוי לאיזה צמיג אתה מחליף לעומת מה שהיה קודם.

נראה לי שאתה מצפה ליותר מדי מההחלפה הצפויה, ועיקר ההבדל יהיה מורגש בגלל צמיגים חדשים.

לגבי כיוון הפרונט, אם בבוקסות אתה מתכוון לבושינגים, אני מניח שחלקי מתלה יפורקו בתהליך. ולכן חובה לבצע כיוון פרונט לאחר מכן.

מאחר ובכוונתך להחליף גם ג'אנטים (ולא רק צמיגים), רצוי גם במקרה זה לבצע כיוון.

לכן, הייתי מבצע את העבודות יחד ולאחרהן לבצע את כיוון הפרונט.

יחד עם זאת, אני מניח שלא תהיה חריגה גדולה אם מדובר על כמה ימים בודדים של נסיעה לאחר החלפת הג'אנטים טרם הכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובר מברידג'סטון B25A לקונטיננטל premium contact 2. לא צמיג ספורט אבל אמור להיות בכמה רמות מעל הברידג'סטון.

אני ממש לא מצפה מההחלפה להרים וגבעות! אבל משהו בטוח ישתנה. ועד כמה שאני יודע משקל מסתובב קטן יותר = שינוי מהירות סיבוב מהיר יותר, השאלה אם ברמה מורגשת. ג'אנט רחב יותר וחתך קצת נמוך יותר אמורים להקטין את יכולת הצמיג להתעוות - מה שאני מקווה שישפר את הפידבק.

בקשר לאחיזה, מלבד המעבר לצמיג איכותי יותר, אני גם מרחיב אותו ובגלל זה מצפה שהשיפור יהיה באמת מורגש.

ורציתי לשאול איך התאוריה הזאת באה לידי ביטוי, עד כמה שינויים כאלה מורגשים?

עריכה אחרונה על ידי OrFux
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקל מסתובב לא משפיע על מהירות הסיבוב, אלא על יכולת האצה והאטה.

משקל בלתי מוקפץ ישפיע על יכולת המתלים לשמר מגע של הצמיגים עם הכביש.

תחליף, תדע ותעדכן. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקל מסתובב לא משפיע על מהירות הסיבוב, אלא על יכולת האצה והאטה.

משקל בלתי מוקפץ ישפיע על יכולת המתלים לשמר מגע של הצמיגים עם הכביש.

תחליף, תדע ותעדכן. :wink:

מבטיח לעדכן! ד"א אני כנראה אקנה מהבחור שפרסם את המודעה בפורום, אז תודה לך גם על ההפניה הזאת !

"משקל מסתובב לא משפיע על מהירות הסיבוב, אלא על יכולת האצה והאטה." שים רק לב שרשמתי "שינוי מהירות סיבוב מהיר יותר" אז בעצם התכוונו לאותו דבר חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...