Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד - ביטוח חובה: לכל מי שנוהג או שאפשר להפריד?

שימו לב! השרשור הזה בן 3469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנים האחרונות אני שומע הרבה פעמים את הטענה כי הביטוח הוא "רק לי" או "רק לי ולאשתי".

אז לגבי ביטוח מקיף וצד ג' - אוקי. הגיוני. אפשר לעשות אותו אישי.

אבל ביטוח חובה - האם הוא לא מכסה את כל מי שנוהג ברכב? כי הבנתי שזה סתם טריק של סוכני הביטוח לקחת עוד כסף "עבור מבוטחים נוספים".

שוב, שואל רק על ביטוח חובה.

האם אפשרי להפוך אותו לאישי, או שהוא מכסה את כולם באופן אוטומטי, גם אם הסוכן טוען אחרת...?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, וזה לא התחום שלי בכלל, הביטוח חובה מכסה כל נהג באופן מזדמן, כלומר לא נהג קבוע ברכב.

לגבי נהגים קבועים אכן ניתן לקבוע כיסוי לאנשים מסוימים, ובכל מקרה הפרמיה תהיה לפי הנהג ה"מסוכן" ביותר לפי תחשיב חברות הביטוח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן מזדמן למיטב ידיעתי כן

באופן קבוע לא

ושוב, קח את הדברים שלי בערבון מוגבל, זה לא התחום שלי בכלל, זה דברים שאספתי במהלך קריאה בפורום

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטח החובה מתומחר לפי מאפייני הנהגים. למשל - לרכב שלי - רק לנהגים בני 50 ומעלה. לרכב של אשתי - לנהגים בני 21 ומעלה בעלי רשיון B שנה ומעלה.

עקרונית יש כיסוי לנהג "מזדמן" הבעיה היא להוכיח שהנהג אכן מזדמן - במיוחד אם מדובר בבן משפחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה תמיד יהיה תקף לנהג מזדמן - גם אם הוא בן 17 והוציא רשיון לפני שבוע.

אבל המחיר נקבע לפי מאפייני כל הנהגים הקבועים ברכב. ספציפית הפרמטרים הקריטיים הם גיל+וותק של הנהג הצעיר ביותר שנוהג ברכב באופן קבוע.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויל - אין ויכוח. אבל תרא לך את המצב שלי: יש לי בבית שני בנים בעלי רשיון נהיגה. רכב אחד מבוטח באופן מלא עבורם. השני רק עבורי ועבור אשתי בלבד. אם אחד הבנים ינהג ברכב - ובאמת מדובר במצב חריג (שלא התרחש בקרוב ל-7 השנים האחרונות) - מי יאמין לי שמדובר בנהיגה מזדמנת?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה תמיד יהיה תקף לנהג מזדמן - גם אם הוא בן 17 והוציא רשיון לפני שבוע.

מאיפה ההמצאה הזאת ?

ביטוח חובה יהיה בתוקף רק לגבי הנהגים שעונים על ההתניות בביטוח ורק לגבי פעולות נהיגה שהוגדרו בביטוח .

יש חברה בשם קרנית שדואגת לביטוח של "חסרי ביטוח" אבל זה סיפור אחר ומורכב .

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכה אתה זה שממציא.

תעלה בבקשה צילום (בלי פרטים מזהים) של תעודת החובה שלך.

הנהגים שעונים על ההתניות זה בעל הרכב וכל נהג שנוהג באישורו.

פעולות שהוגדרו הן 'מטרות חברתיות ופרטיות' ו'לצרכי עיסוקו של המבוטח'. (ובביטוח רגיל לא מכוסה למשל הסעה בשכר)

אין מגבלה מפורשת על גיל או וותק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil - לתעודת ביטוח החובה יש נספח עם מאפייני הנהגים המותרים. אמנם קיימת ההסתייגות של "נהג מזדמן", אבל, כפי שכתבתי בהודעה קודמת, במקרה שמדובר בבן משפחה, ואולי במקרים נוספים, אתה עלול לעמוד במצב של "לך תוכיח שאין לך אחות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנספח הוא לא של נהגים מותרים.

הנספח הוא של 'פרמטרים שלפיהם נקבעה הפרמיה'.

אני מסכים לגמרי שבמקרים כפי שתיארת תיתכן טענה של חברת הביטוח שהמבוטח שיקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...