Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג קליפרים לסובארו B4 SPEC-B

goose
שימו לב! השרשור הזה בן 3498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים איתך שמתאמים זה לא דבר רצוי.

אבל בד"כ חברות שמכבדות את עצמן יוצרות מתאמים רציניים. צריך גם להרכיב אותם לפי ההוראות.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמובן צודק, החברות הרציניות לרוב מציעות סטים כאלה ייעודיים לרכב ספציפי עם מתאמים ייעודיים לדגם.

ועדיין, מבחינתי מתאמים כאלה ואחרים אולי ילקחו בחשבון בתור מוצא אחרון.

מההתרשמות שלי פותח השרשור רחוק מאוד מהמצב הזה ולמען האמת אני לא בטוח שיש באמת צורך באיזשהו שינוי במערכת הבלימה שכן מתכנני הרכב לקחו בחשבון את משקלו והתאימו מערכת בלימה שתואמת את ביצועיו.

נושך יותר או פחות זה כבר תחושות סובייקטיביות ושיפור ה"נשיכה" לא באמת משפר את הבלימה, זה משפר רק את התחושה.

זה כל פעם מזכיר לי שכשאני עולה על הסיוויק של אבא שלי יש לה נשיכה כל כך חזקה של הבלמים שזה מפתיע אותי כל פעם מחדש, מרגיש כאילו היא בולמת טוב יותר מהרכב שלי.

ועדיין, בבלימה מ-100 קמ"ש לעמידה כנראה שהרכב שלי, למרות תוספת המשקל, יבלום טוב בהרבה מהסיוויק המדוברת.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים בואו נעשה סדר. בכל מה שקשור לרפידות צנורות וצלחות ונוזל בלמים .הכל מתוקתק. והבנה בנושא לא חסרה לי, מאחר וה spec b הוא חלק מחטיבת sti הבנתי ששדרוג כזה הוא אפשרי, מאחר ואין מצב בעולם שיאשרו לי משלוח כזה מיפאן או ארהב חשבתי לעדות זאת עב הsti המוכרת. לרכב שלי מי שנסע עליו עוצמת הבלימה בסדר ולא מעבר לזה. אצלי רפידות מקוריות סובארו,צלחות מקוריות וכמובן נוזל בלמים עפ יצרן . אולי בשלב ראשון נעשה ניסוי של החלפת צלחות ורפידות ואחכ נראה כבר. תודה למגיבים

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבאס שמציעים לך כל מיני כיוונים, זה רק לטובתך.

לדעתי אל תמהר עם החלפת הצלחות, אם הן תקינות ולא שחוקות מדי אתה יכול להחליף רפידות ואת הצלחות לשלוח לחריטה כדי ליישר את פני השטח.

איזה רפידות?

תראה, בארץ יש באז רציני סביב פרודו 2500, זו אחלה רפידה בסה"כ אבל יש גם טובות בהרבה ממנה.

אני ממליץ לך לחפש פורום רציני של סובארו

ששם תוכל לקבל המלצות נוספות.

אם תצליח למצוא פורום שכזה בהונג קונג כנראה תוכל לקבל אינפורמציה רבה שכן יש פה לא מעט רכבים מאותו דגם שלך אבל בגרסאות חזקות (כולל טווין טורבו).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינתי קודם, ממליץ לבדוק בפורומים מקצועיים של סובארו, יש שם המון מידע שלפעמים לא קיים בארץ.

יכול להיות שגם בפורומים בחול ימליצו לו על פרודו ויכול להיות שיקבל המלצה לרפידות מחברה אחרת שכלל לא הכיר ויכולות להתאים לצרכיו.

אני גם אצטרך רפידות חדשות בחודשים הקרובים ובבירורים שעשיתי קיבלתי המון המלצות על חברת AKEBONO שמייצרת רפידות מסוגים שונים להרבה דגמי רכבים והיא נחשבת לטובה עם רפידות שמצד אחד מספקות יכולת בלימה מעולה ומצד שני לא מייצרות הרבה אבק.

המחירים לא בשמיים- לרכב שלי מדובר בכ-300$ לסט קדמי ואחורי.

לרכבים עם מערכת בלימה קטנה יותר יש סטים ב-130$ (אצלי זה יקר כי מקדימה יש לי 4 רפידות בכל קאליפר).

לא יודע אם יש להם סט שמתאים לרכבו של פותח השרשור, רק ציינתי את זה כדי להמחיש שיש הרבה מידע ברשת.

למען הסר ספק, אין לי משהו נגד הפרודו 2500, סה"כ רפידה טובה (התקנתי כאלה בזמנו על ה-106) אבל בגלל שהיתה לפני כמה שנים בעיה למצוא בארץ רפידות אחרות הן הפכו למעין ברירת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרודו 2500 מעולות אבל הענין הוא שאין פרמטר אחד הקובע את טיב הרפידה, ואיכות הרפידה גם נקבעת לפי השימוש בה,

בשימוש יומיומי הדגשים שונים, התחממות מהירה היא קריטית , עקביות במרחקי הבלימה, עמידה בטמפרטורות מתאימות לנסיעה חזקה שונה

משימוש יומיומי,

בגרפים הבאים שמצאתי יש התיחסות לאספקטים הללו, ואפשר לראות שאין את הכי טובה,

http://blog.caranddriver.com/performance-brake-pads-compared-hawk-hps-hawk-hp-plus-ebc-yellowstuff/

Inline-Charts.jpg

http://bigcoupe.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2475

brakes_v2_113.jpg

http://www.alfaowner.com/Forum/the-classic-alfa-romeos/355956-ferodo-ds2500-pads-worth-the-money.html

http://www.clio197.net/forum/showthread.php?33729-Trackday-brakes/page3

brakes_v2_113.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לומר לך אם המתאם מקורי של AP או יוצר קאסטום אבל אני כן יכול לומר לך שמדובר בבחור עם המון כסף שלא עושה חצאי עבודה.

כך או כך, הוא לא הראשון וכנראה לא האחרון שקורה לו דבר דומה כתוצאה מכשל במתאם.

מבחינתי בכל אופן אין מקום למתאמים במערכת בטיחות ממדרגה ראשונה, בטח כזו שיש בה מספיק מה לשפר לפני שמגיעים להתאמות למינהן.

עדן אם זה כן אז מה דעתך על ספיסר גלגל מסריח לא בטיחותי שם זה קורה יותר, וזה רק על מנת להרכיב גאנט יפה ותו לא, כולם עושים זאת ללא פחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המתאמים למינהם, לרבות ספייסרים לא ממש מומלצים לשימוש ובאופן אישי הייתי משתדל מאוד להמנע מהם גם אם הם מתוצרת היצרן של מערכת הבלימה או הג'אנטים.

אפשר להתפלסף על זה עד מחר אבל בסופו של דבר מדובר ב"גוף זר" שאתה מכניס בין הרכב לבין מכלול בטיחותי קריטי.

יחד עם זאת בהקשר של ספייסרים הבעיה האמיתית פחות קשורה לספייסר עצמו אלא לכאלה שעושים חצי עבודה ולא דואגים להתאים ברגי גלגלים באורך המתאים.

בעיה נוספת, לעיתים אנשים מתקינים ג'אנטים שקוטר הקדח המרכזי שלו גדול מזה שקיים בנאבה במכונית ולא מתכינים טבעת מרכוז מתאימה.

טבעת המרכוז כשמה כן היא, ממרכזת את הג'אנט על הנאבה במטרה למנוע ויברציות, אבל זו רק המטרה המשנית שלה, המטרה העיקרית של טבעת המרכוז היא להפחית את הלחץ מברגי הגלגלים.

חבר פורום AMG העלה לפני כשבועיים תמונות של ג'אנט שבמהלך נסיעה איטית פשוט נעקר מהרכב- כל חמשת ברגי הגלגלים נשברו, תוצר של אי התקנת טבעות מרכוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, בבלימה מ-100 קמ"ש לעמידה כנראה שהרכב שלי, למרות תוספת המשקל, יבלום טוב בהרבה מהסיוויק המדוברת.

בד"כ משדרגים קליפרים כדי שדעיכת הבלמים לא תהיה מהירה מדי. פחות בגלל עוצמת בלימה. בסופו של דבר, כל לחיצה חזקה על הבלמים תנעל גלגלים. בוכנה אחת או 6.

נשיכה חזקה לאו דווקא רצויה. יותר חשובה רגישות הדוושה והמשחק עימה.

אם נשווה בין הסיויק של אביך לרכב שלך - סביר להניח שבלימה ראשונה מ 100 קמ"ש לעמידה תהיה זהה (כתלוי באיכות הצמיגים והבולמים) - אבל אחרי 2 3 בלימות, הבלמים בסיוויק יתעייפו ויהיו פחות יעילים באופן ברור ממה שיש ברכב שלך. זה היתרון בבלמים עם מספר רב יותר של בוכנות ודיסקים גדולים יותר, שמסוגלים לספוג יותר חום.

אגב - אני גם חושב (כמו שאמרת בתגובות קודמות) שעדיף להתחיל משידרוגים כמו רפידות וצינורות, לפני שקופצים לקליפרים. אלא אם פותח השרשור מתכוון לתפור את ים המלח בטיולים.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בדברייך אבל חשוב לזכור שברכב מודרני יעילות בלימת חירום אינה תלויה רק במערכת הבלימה- היא תלויה לא מעט במערכות העזר האלקטרוניות.

אם נחזור לאותה השוואה בין הסיוויק לבנץ, יכול לומר בוודאות שבסיטואציות רבות בהן מערכת ה-ABS של הסיוויק תתחיל לתקתק- זו של הבנץ לא תכנס בכלל לפעולה ולא תתבצע נעילת גלגלים.

כמובן שיש פה תרומה של מערכת מתלים עדיפה בבנץ, צמיגים עדיפים ומערכות בלימה\עזר בלימה מתקדמות בהרבה מאלה שבסיוויק.

הנקודה שאני מכוון אליה- בלמים נושכים אינם בהכרח בולמים טוב.

אגב, זה נכון ששדרוג קאליפרים נועד בעיקר לפיזור חום עדיף מבטיח לך שגם בבלימה ראשונה הבנץ תבלום טוב משמעותית מהסיוויק בהנחה והן נועלות אותן צמיגים.

יש לא מעט מבחני בלימה לרכבים שונים שמציגים נתוני בלימה שונים עם אותם צמיגים והם מציגים עקביות גם בבלימות קרות.

קח לדוגמא את המערכת בלימה אצלי, מערכת אלקטרונית סופר מתוחכמת שבין היתר מבצעת ייבוש תמידי של הרפידות והדיסקים, כלומר נניח ואתה נוסע בכביש (לא משנה אם משייט או מאיץ) ונכנסת לשלולית שהרטיבה את רכיבי מערכת הבלימה- המערכת מיד מנטרת את זה ומתחילה לבצע תיקתוקים דומים לאלה שמבצעת מערכת ה-ABS, כלומר מצמידה ומפרידה את הרפידות מצלחות הבלימה במהירות גבוהה כדי לייבש אותן על מנת שיהיו מוכנות בכל עת לבלימה חזקה בצורה מיטבית.

אם אתה נוסע בגשם המערכת הזאת פשוט מפמפמת לאורך כל הנסיעה.

אלה סוג הדברים שעושים הבדל עצום בבלימה גם כשהמערכת כביכול קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים בואו נעשה סדר. בכל מה שקשור לרפידות צנורות וצלחות ונוזל בלמים .הכל מתוקתק. והבנה בנושא לא חסרה לי, מאחר וה spec b הוא חלק מחטיבת sti הבנתי ששדרוג כזה הוא אפשרי, מאחר ואין מצב בעולם שיאשרו לי משלוח כזה מיפאן או ארהב חשבתי לעדות זאת עב הsti המוכרת. לרכב שלי מי שנסע עליו עוצמת הבלימה בסדר ולא מעבר לזה. אצלי רפידות מקוריות סובארו,צלחות מקוריות וכמובן נוזל בלמים עפ יצרן . אולי בשלב ראשון נעשה ניסוי של החלפת צלחות ורפידות ואחכ נראה כבר. תודה למגיבים

היי מניסיון שלי הברקסים די דומים לאלו שיש ב WRX, אל תתעצבן אבל פח זבל...של ברקסים מתחממים במהירות דועכים ומעלים עשן די בקלות , קיצר פח מסוכן וזה עם צינורת בלימה שזורה ודיסקים מחוררים.

לעומת זאת הברמבו של עד 04 , עולם אחר לגמרי, 4-6 שניות לעצירה מלאה מ 200 , עומדים בעומס בצורה מושלמת וזאת גם על STI עם 500 סוסים , חזקים איכותיים והעצירה מעולה! ,

הבחור שטען שהמצב שלהם לא להיט לא יודע נהג כנראה ברכב עם רפידות פח .

באסתי שלי הדיסקים אפילו לא מחוררים..והברקסים עולם אחר מה WRX כמו שיש לך בלאגסי.

למה לעשות ניסויים ?

אני אומר לך על זה! תוכל למצוא סט כזה של קאליפרים קידמיים בישראל בעלות של 2500-4000

או 5 אלף לכל הסט אחורה קדימה,כן תצטרך ג'אנטים מותאמים מינימום רוחב 7.5 שזה ממש נדיר למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...