Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמונות ממסע תאילנד-טורקיה על כבאית מפתח תקווה

sinkto
שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב

פעמיים כי טוב נשמע לי כמו פתיחה טובה לשיפוץ הכבאית "החדשה".

זכיתי להיות בנסיעת המבחן שאריה ערך ברחבי נתב"ג, ללא ספק יש מה לעשות אך אני בטוח

שהתוצאה תאפשר את מימוש הפנטזייה הבאה של אריה.

אז אני כבר מודיע לכולם : תדרש כאן עזרה ועצה וכולנו נתגייס לעניין , איש איש על פי הבנתו

ואריה, חסרת לנו בהשקה.

שבוע מעולה לכולנו

איתמר

שבוע טוב,

הרבה זמן לא כתבתי, לא היה על מה, אבל עכשיו דברים משתנים.

ביום רביעי לפני שבועים הגעתי לאחר כבוד לשדה התעופה, שילמתי כמה ששילמתי ויצאתי רכוב על כבאית חדשה!

אותו דגם - מרצדס 1113 אבל ותיק הרבה יותר, 1971 ו.. 4X4.

הנסיעה הביתה היתה חויה, 65 קמ"ש כשאני נעמד על דוושת הגז.. אבל הגענו בשלום.

יש קצת תמונות וסרטונים ואני אתחיל בע"ה גם לספר את סיפור השיפוץ המכני ובניית קרואן נוסף, אבל זה יקרה

בשרשור אחר שיקרא " פעמיים כי טוב" (אם לא ישנו לי עורכי הפורום את השם..)

אז זהו! המלכה נחה, תחי המלכה החדשה!

היה כיף ותודה על הדגים:)

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום רביעי לפני שבועים הגעתי לאחר כבוד לשדה התעופה, שילמתי כמה ששילמתי ויצאתי רכוב על כבאית חדשה!

אותו דגם - מרצדס 1113 אבל ותיק הרבה יותר, 1971 ו.. 4X4.

היה כיף ותודה על הדגים:)

אריה

העסק הולך ומחריף !

הגרלת 1113 באוויר? במים? ביבשה? בשטח? איפשהו הלכתי לאיבוד...:roll:

ואפרופו הדגים, דאגלס אדאמס עם כל כשרונו הכביר, יצר סיפור הרבה פחות מרתק משלך...

מחכים לעדכון!

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...

אהלן אהלן!

אני רואה שהשרשור הזה הוא die hard..

סבבה, תמיד אהבתי את ברוס..

עברו הרבה מים בירדן וכבאיות במגרשים מאז כתבתי פה לאחרונה, והנה קצת עדכונים:

הכבאית שרכשתי, זאת משנת 71, (להלן האפריקאית..) משתפצת לאיטה, ממש לאיטה ):

בהתחלה זה הלך די מהר, הורדתי משאבה, מיכל מים וארגז, אבל כבר תוך כדי פירוק התחילה להיראות כל החלודה וההזנחה

שהתחבאו תחת הרבה שכבות של צבע.

גם המצב המכני לא נראה מדהים, והקבינה עצמה מזכירה נגמ"ש מהמילואים, או אפילו יותר גרוע, זחל"ם.

התחלנו לעבוד, המשאית נלקחה אחר כבוד אל מוסך גדול בגליל ושם אני עובד, עם קצת עזרה והמון תמיכה מבעל המוסך

שדי נדלק על העניין.

מה שקורה זה שהאסייתית שהלכה פייפן בתאונה, משמשת כתורמת איברים לאפריקאית, וכך, האפריקאית בת ה46 מתהדרת במכללים חדישים בני 33 שנה בלבד:)

בינתים החלפתי מערכת הגה, אלטרנטור, סעפת פליטה פלוס טורבו, משאבת מים ורדיאטור, ועוד היד נטויה.

מאחר ואני לא עומד בלחץ של לוח זמנים, אני רוצה להגיעה למצב של משאית שלא רק נוסעת טוב, אלא גם נראית ומרגישה כך.

כמו כן, מאחר והאפריקאית היא 4X4 אני רוצה לתכנן את המרכב שלה כך שיתאים לשטח.

לא שהאסייתית הייתה קוטלת קנים, אבל אנחנו רוצים עוד יותר, בקיצור, הרבה עבודה לפנינו.

אשתדל להעלות תמונות, ויש גם סרטים ביוטיוב, אם רק אמצא את הלינק..

שלכם

אריה

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנה קצת תמונות, וכמו שאמרנו, יש גם סרטונים ביוטיוב, לא משהו אבל אני מבטיח להשתפר:-D

זה הלינק https://www.youtube.com/channel/UCpFpNo5-acqR0vAyxbLs3mw

IMG_20160807_145739.jpgIMG_20160818_114258.jpg

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך 80,000 ק"מ, אבל המון המון שעות מנוע בסרק, בעמידה על המסלול, ועקב כך שנים או שלשה אוברולים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

היום נרשמה התקדמות משמעותית - הגברת הניעה וצאה לנסיעת בכורה קצרה!

בתחילת השבוע חזרה תיבת ההגה משיפוץ והורכבה מחדש.

השלב הבא היה הרכבת כל מערכת ההגה - צנרת, משאבה ומיכל נוזל הגה, וחיבור אל הגלגלים מחד, וההגה עצמו מאידך.

אחרי בדיקה על יבש שהכל מחובר, מסתובב, ואין נזילות, התחלתי לחבר את מה שנותר - רדיאטור וצנרת מים, וחיבורים אחרונים של הטורבו. בשני המקרים נזקקתי למתאמים בין קטרים שונים של צינורות מאחר והמכללים הללו הגיעו מהמשאית האחרת.

את המתאמים ייצר לי מכון אגזוזסטים, ולי נשאר רק להפעיל קצת חשיבה יצירתית וניסור למידה הנכונה..

היום אחר הצהרים הכל ישב במקום, לא נראו נזילות לא מההגה, ולא ממערכת הקירור, אז חיברתי את המצברים, נגיעה, והרכב מונע!

הרכבתי את הגלגל ששכב שנה ליד האוטו, חיכיתי חצי שעה(!) עד שמיכלי האויר הואילו להתעורר ולהתמלא, וזהו! יצאתי לסיבוב!

נוסעת, אין ספק שהיא נוסעת, הטורבו הגדול יותר מעיר קצת את המשאית הקשישה, שכרגע, מפאת חוסר המשקל שלה

קופצת כסייחה ואפילו "מפרפרת" גלגלים..

אך אין ספק שהשיפור המשמעותי ביותר נרשם בסעיף ההיגוי - התיבה הישנה, היתה קשה כאבן, ובעלת חופש כה גדול,

עד כי הנהיגה דמתה להשטת רפסודה בים גלי.. עכשיו, נסעתי כמה דקות בלי לחשוב מתי ואיך לסובב את ההגה, פשוט נהגתי, תענוג:)

העלתי כמה סרטונים ליוטיוב, הנה:

https://www.youtube.com/channel/UCpFpNo5-acqR0vAyxbLs3mw/videos

ערב טוב, ושבת שלום

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ראיתי את השרשור פעם ראשונה ואחרי יותר משעה של קריאה ברצף הוא לגמרי אחד המעניינים פה, אם לא הכי מעניין! מסע מדהים, בעיקר כשומר מסורת שמבין את הקושי בשמירה על צביון דתי בחו''ל. מחכה בציפייה לראות את הסדרה.

בהצלחה עם הפרוייקט החדש! :)

Sent from my A0001 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום לכולם. אומנם באיחור של כמה שנים אבל... עברתי על הפוסט הודעה אחר הודעה ופשוט לא יכולתי לעצור עד ההודעה האחרונה. מסע פשוט מדהים! מישהו יודע האם ניתן עדיין להשיג את הסדרה המדוברת של יומן המסע?

תודה רבה ושבת שלום,

Sent from my PH-1 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Muzic4Ever

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדרה נקראה "דרקון האש" וכרגע היא לא נמצאת באינטרנט אחרי המעבר ל"כאן".

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...