Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון שריטות ללא שימוש בפריימר -האם ייתכן ?

שימו לב! השרשור הזה בן 3514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

למדתי כיצד מסירים שריטות מסוגים שונים כמו שריטות לכה ,צ'יפים ושריטות עמוקות .

ישנה שיטה בה כבר השתמשו חלק מחברי הפורום, השיטה כוללת שימוש שימוש בניירות שיוף ,שימוש בפריימר,בצבע לפי קוד ובלכה מבריקה.

לפעמים משתמשים בשפכטל ולפעמים לא, אני מניח שעומק השריטה הוא זה שקובע.

היום הייתי בטופקולור והתייעצתי עם אחד האנשים במקום, הוא הכין לי את הצבע ובקקשתי גם פריימר .

שאלתי לגבי שפכטל והוא הציע לבדוק את אופי השריטות.

לאחר שהוא ראה את השריטות הוא המליץ לוותר על שפכטל שזה דבר שדי מובן לי, קרוב לוודאי שהשריטות לא עמוקות כפי שנראה מן הצד למישהו שהוא חסר ניסיון ( לי :) )

קבלתי המלצה נוספת-לשייף בניירות ליטוש יבשים ולא בניירות מים.

מה שהפתיע אותי שהוא אמר שאין צורך בפריימר ,שיוף המשטח וצביעה יספיקו לטענתו .

ממה שהבנתי מלימוד הנושא, הפריימר מאפשר חיבור טוב בין הפלסטיק המשויף לצבע החדש ולכן הוא חיוני

האם לפריימר תפקיד נוסף כלשהו ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשריטה מימין , ניתן לראות אזורים שחורים מסביב ללבנים.

האם כאן יש צורך להשתמש בחומר מילוי (שפכטל פחחים) וכתוצאה מכך גם בפריימר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בתמונה מימין זה הגיע לצבע הבסיס, אך בכ"ז לא מדובר בדפיקה אלא בעומק של כמה עשרות מיקרונים.

אם תשייף רחב יותר ממקום הפגיעה ולא נקודתי, יכול להיות שלא תצטרך חומר מילוי ורק פריימר (עד יישור השטח) וצבע עליון יעשו את העבודה.

מקסימום אם אתה רואה שאתה לא מצליח ליישר את פני השטח, תוסיף קצת חומר מילוי.

לגבי צבעו של חומר המילוי, דווקא עושים אותו נראה לעין כדי לזהות את התיקונים. לא נדיר לראות צבעים אפור בהיר, ורוד, ירוק, סגול.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי מלימוד הנושא, חומר מילוי=שפכטל+מקשה.

לפעמים משתמשים בשפכטל ללא מקשה ,למעשה חומר המילוי בערכות התיקון הביתיות שראיתי ברשת היה ללא מקשה מאידך בעבודות הפחחות המקצועיות משתמשים בשפכטל ומקשה.

בטופקולור ראיתי שפכטל ומקשה ב40ש"ח (קופסה גדולה של שפכטל+שפורפרת קטנטנה של מקשה ) .

היכן אוכל למצוא את שני החומרים בכמות קטנה לשימוש ביתי ?

אופי השיוף בו אשתמש יהיה רחב בלבד ז"א ישנה שיטה לשיוף המקום הפגוע ובסביבתו , הטכניקה הזו נקראת blending או fethering

אצרף סרטון בו הנושא מוסבר ממש טוב כדי שכולם יוכלו להבין למה אני מתכוון

להלן ההסבר - מתחיל מדקה 19:34

נ.ב הסרטון ממש מעניין, הבחור מראה הרבה דברים מאוד מועילים , מומלץ לראות את הסרטון מהתחלה ועד סופו

עריכה אחרונה על ידי Octavia-TSI11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרכש פריימר 1K שקוף ואולימייט פוליש .

נשאר לרכוש נייר שיוף 600 שמשום מה אני לא מוצא בשום מקום (הייתי באור הודה בחנות לאספקה טכנית, בטופקולור, באייס ברמלה, באוטוסטור )

והפרויקט ייצא לדרך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאני עושה טעות רציתי להתייעץ

הפריימר שיש לי (וגם הצבע) הוא מסוג K1 , האם ייתכן שניגוב משטח העבודה לפני השימוש בפריימר באלכוהול רפואי יגרמו לפריימר לא להדבק למשטח ?

האם צבע K1 יהיה עמיד למזג האוויר בארץ ?

האם הצעד הנכון ביותר הוא להחליף לפריימר וצבע מסוג K2 (ומה לגבי הלכה ? ) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ההבדל בין 1k ל-2k הוא שבראשון אין מקשה. חד רכיבי ודו רכיבי.

העדיפות היא ל-2k (גם בלאכה וגם בצבע עצמו) אבל זה לא ששימוש נכון בחד רכיבי יהיה לא טוב בהכרח.

מה שכן, 2k במיכלי תרסיס - אני מאמין שיש שם אחוז מקשה נמוך יחסית. צריך לברר את זה מול טופ קולור.

ניקיון עם אלכוהול הוא נכון ומקובל, הוא מתנדף ומייבש את המשטח.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי מתוכנן תיקון דומה, אשמח לברר מהו שימוש נכון של חומרים חד רכיביים.

קראתי שחומרי k2 מסוכנים לשימוש ביתי, כנראה שהכוונה צביעה ללא חליפה, ללא מסכה וללא אוורור חזק ומתאים.

עריכה אחרונה על ידי kingarik11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיעבד הבנתי שעדיף להשתמש בk2.

האם שימוש במי סבון ואוויר דחוס בלבד (ללא אלכוהול רפואי ) הוא פתרון אפשרי?

אם לא, אשמח לדעת מהו שימוש נכון של פריימר וצבע מסוג k1.

לגבי הלכה, אני לא בטוח מהו סוגה, לא רשום על הספריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...