Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל שדרוג של הרכב - קטגורית סופר מיני/מיני, עם גיר ידני

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 3534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

ראיתי מבצע על מיקרה חדשה ידנית ב60 אלף ש"ח בעיתון (לא כולל אגרות רישוי כמובן),

בסך הכול על פניו אני נשאר בקטגורייה דומה ומקבל רכב חדש משלי בשנתיים וחצי תמורת 10-15 אלף ש"ח, לדעתי זה לא רע.

על כן עלתה בי מחשבה לשדרג את הרכב שלי,

האופציות שחשבתי עליהן:

יונדאי i20

פורד פיאסטה

סקודה סיטיגו 75 כ"ס ידנית (אם קיימת כזאת)

הניסאן מיקרה המדוברת

בסימן שאלה - קליאו 0.9TCE, בגלל חריגה מהתקציב, בגלל שהמנוע חדש ואמינותו לא ידועה ובגלל שהרכב מיוצר בטורקיה.

מה דעתכם? במה לבחור ולמה? האם יש עוד אופציות מעניינות? יש לציין שאני לא מעוניין בפאביה ולא באיביזה.

מה חשוב לי ברכב? נוחות נסיעה, בטיחות, אבזור סביר, צריכת דלק טובה, אמינות, תחזוקה סבירה מבחינת עלויות, אם אפשר שתהיה שליטה מההגה ובקרת שיוט זה נחמד ורצוי מאוד שיהיה.

תודה!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה הבעיה עם טורקיה? אלא אם זה אידאולוגי, הרכב הנוכחי שלך מטורקיה ולא זכור לי שדיווחת על בעיות.. או שמא?

הפנדה עדיפה על המיקרה. מוזר שאתה בכלל שוקל אותה, לאור זאת שכל הזמן הזה טענת שהיא נחותה. הפנדה גם עדיפה על הסיטיגו, אבל אני משוחד.

בסופר מיני הייתי מנסה להוציא את הפיאסטה ב-70K. אם נמאס לך ממנועים אטמוספריים חלשלושים ולא אכפת לך להתפשר בדברים אחרים, הייתי ממתין לסנדרו 0.9.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. בעיה אידיולוגית שיותר מפריעה לי היום מאשר פעם, אין בעיות חריגות על הרכב.

ב. כמה עולה הפנדה? אכן טענתי שהיא נחותה, אבל עושה רושם ששדרגו קצת והוסיפו משהו מאז עברו שנתיים וחצי.

ג. מצד אחד נמאס, מצד שני אני יודע שזו אמינות כמעט בוודאות, זה מנוע פשוט שאין בו יותר מדי מה שיתקלקל. ה0.9TCE נראה טוב, אבל אני מפחד ממנוע חדש שאמינותו מוטלת בספק, אם כי בנתיים מנועי הTCE של רנו מראים אמינות טובה.

הסנדרו זה דצ'יה לא? לאנשים עוד יש בעית תדמית עם קיה וסקודה ואני אקנה דצ'יה? NO WAY.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה באמת שטויות. תקרא קצת על פוליטיקה בינלאומית ועל עליית הלאומיות ותרד לך כל ה"זיקפה" (סליחה, כן?) הלאומית.

ב. אתה יכול להוציא אותה ב-60K כי היא נמכרה בכזה מבצע פעם. ישבתי במיקרה באולם התצוגה לפני 4 חודשים, היא עדיין נחותה כשהייתה.

ג. עזוב אותך מאמינות ותדמית.. חיים פעם אחת וזה אוטו חדש. לא בא לך על טורבו קטן? כמה שהייתי רוצה כזה בפנדה.. ועם 3 צלינדרים במקרה של רנו העידון גם לא כל כך נורא. לשים יד על 0.9 טורבו ב-60K? כמו שאמר נינג'ה, Shut up and take my money!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממשיך להסתכל ברשת ועלו לי עוד אופציות כמו סוויפט, ספלאש וקיה ריו 5 דלתות.

הסיטיגו לא מתאימה כי יש רק גרסת 60 כ"ס, זה חלש מדי. ה75 כ"ס זה רק בסיאט ולא הצלחתי להבין כמה היא עולה. האתר שלהם מעצבן.

לגביי ה0.9TCE - כן חשוב לי רכב אמין, לא מעוניין ברכב לבלות איתו במוסך מעבר לשגרה, הנה למשל הTSI לא הראה בחלק מהדגמים אמינות גבוהה במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריו לא נוחה ואין לה צריכת דלק טובה. ספלאש מיושנת ולא נוחה - רק אבזור וכוח עומדים לצידה בהשוואה לפנדה. סוויפט טובה, אבל יקרה; במחיר שלה עדיף פיאסטה.

ההבדל בין 60 ל-75 קטן ממה שהנתונים רומזים. אם כבר, מה שפוסל את הגרמניות הקטנות הוא אבזור מבזה (שזה גרוע ממעליב) ופשרות תכנוניות קשות.

עריכה אחרונה על ידי Fkl0ster
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמציק לי בפיאסטה זה שאין כיוון של גובה המושב, זה דבר כל כך טריוויאלי. (והקמצנות הזאת עם הידיות והמראות השחורות שזה מכוער בעיניי)

השאלה איך היא מבחינת אמינות ועלויות תחזוקה וביטוח? אני זוכר שהיה כאן מישהו שמאוד סבל מהפיאסטה שהוא רכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרנו,אי אפשר לדעת באמת אמינות של מנוע רק לאורך שנים,ובגלל שהמנוע הזה בשוק פחות משנה אי אפשר לדעת כמה הוא יהיה אמין.

כמו שאמרתי בעבר לי יש סלידה ממנוע 3 צלינדר.

בתור בעלים של פיאסטה ידנית חדשה,הצריכת דלק כרגע נעה בין 13-14 ק"מ לליטר עם המון מזגן ונסיעה עירונית,והרכב עם קצת יותר מ2K ק"מ.

מאמין שזה ישתפר וגם אופי הנהיגה שלי ישתפר כי המון זמן לא נהגתי על ידני ואני עוד מסתגל.

לפיאסטה אבזור די דל,אין ג'אנטים אין פנסי ערפל אין חלונות חשמל מאחור ואין בקרת שיוט.

אבל להוסיף ג'אנטים ופנסי ערפל זה שטויות,אני הוספתי פנסי ערפל וג'אנטים בקרוב,חלונות שחורים בכל הרכב ואני לא מאמין שאני יעבור את ה5K עם ג'אנטים ברמה מאוד גבוהה(16 אינצ' של Momo)

אך מבין כל הרכבים שציינת,לפיאסטה האיכות חומרים הכי גבוהה,נסיעה מאוד שקטה(גם ב140 כמעט ואין רעשי רוח).

התחזוקה צריכה להיות זולה,לפיאסטה מנוע מאוד פשוט שעושה את העבודה,ומשתמשים בו כבר למעלה מעשור עם שינויים קטנים פה ולשם,מנוע אמין מאוד.

לגבי הביטוח,אני משלם 4200 לנהג בן 24.

תעשה נסיעת מבחן בכל מקרה ברנו ,ובפיאסטה ובI20,הסקודה סיטיגו זה רכב צעצוע עם כל הכבוד וגם המיקרה.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלונות חשמל מאחור וג'אנטים גם אין לי בקליאו, אבל בקרת שיוט יש וכנ"ל פנסי ערפל.

בעקרון הרכב שלי נוסע רוב הזמן מחוץ לעיר כרגע, רוב הסיכויים שעוד 8-9 חודשים הוא יעבור לנסוע בעיקר בעיר ומדי פעם נסיעות בינעירוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה איכשהו הביצועים של ה1.2 בדור הנוכחי יותר גרועים מהביצועים אצלי. אצלי זה לא מנוע כזה חזק, אז על הדור הרביעי הוא עוד יותר חלש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.

הסנדרו זה דצ'יה לא? לאנשים עוד יש בעית תדמית עם קיה וסקודה ואני אקנה דצ'יה? NO WAY.

לא מדוייק...

קיה הפכה למלכת מכירות...

סקודה נחטפת בשק יד 2 ונחשבת לאמינה ואיכותית

דצ'יה נחשבת בחו"ל לרכב אמין שנותן תמורה מעולה לכסף

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מסכימים על זה, אבל צריך לזכור - שוק עתידי, האוטו צריך להמכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך יכול להיות? החדשה שוקלת פחות.. אלא אם השתנה משהו אחר לרעה, כמו היחסים בגיר. נהגת בחדשה שאתה מעיד על כך?

בכל אופן, לפנדה יש מנוע עם אופי טוב יותר מזה שבקליאו ובפיאסטה. הוא חזק בערך כמו זה בקליאו ואמנם טיפה חלש מבפיאסטה, אבל הפיאסטה גם שוקלת יותר. גם האבזור דומה למה שבפיאסטה והרכב עולה 12-18 אלף ש"ח פחות, שהם בין 20%-25% פחות! עשיתי את כל החישובים הדקדקניים האלו מזמן, לפני הקנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...