Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה עצמית עם סוזוקי SX4-אודה לעצה ממי שמתמצא

שימו לב! השרשור הזה בן 3534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[TABLE=width: 636]

[TR]

[TD]שלום,

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD=align: right][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 8]יש לי סוזוקי שנת 2010 צבע לבן פנינה,שמורה מאוד (25,000 ק"מ, כשהרכב חונה הוא מכוסה) .

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 8]נסעתי בכביש 4 במהירות 80 קמ"ש וכל הצד הימני של הרכב שפשף את מעקה הבטיחות.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]

הייתי בשתי מוסכים מורשים של סוזוקי והם אמרו לי שהשמאי יגיד שצריך להחליף דלת קדמית ,דלת אחורית וכנף קדמית על השאר יעשו פחחות וצבע. סה"כ עלות 10,00 ש"ח.

[TABLE=width: 636]

[TR]

[TD=colspan: 6][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 5][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 8]יש לי ביטוח מקיף (ביטוח ישיר) . אני יכולה לעשות את התיקון במוסך הסדר (מוסך מרכזי של סוזוקי)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 9]בהשתתפות עצמית של אלף ₪ או במוסך לבחירתי(מוסך מורשה סוזוקי) בהשתתפות עצמית של 1750 ש"ח.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]שאלות:

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 7]1. הרכב שמור מאוד. היכן עדיף לבצע תיקון איכותי במוסך הסדר או במוסך שאני בוחרת?

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]2. מה ירידת ערך של הרכב כתוצאה מהתאונה?

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 7]3. לפי הפוליסה יש השתתפות עצמית של בירידת ערך בשיעור של 1.5%. מה הסיבה?

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 7]4. האם כדאי לי לערב שמאי שלי (לא של חברת הביטוח) בנושא? אם כן למה?

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 7]5. במוסך אמרו לי שמה שיחליפו חלקי רכב בחלקים חליפיים או מקוריים משומשים

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 5] האם אני יכולה לדרוש שיוחלפו בחלקים מקוריים חדשים?

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 6][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 5]תודה תילתן

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי עדיף לך לערב את הביטוח היות ואם הנזק כל כך גבוהה 10000 ש״ח , והפרמיה בשלוש השנים הבאות יעלה זה בטוח לא יגיע לסכום הזה, וגם הרכב מסודר במוסך מורשה ובמיקצועיות.ולגבי חלקים מקוריים אני חושב שזה משנתון מסויים, אבל גם זה ניתן לבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה רק על מה שאני יודע:

1. עקרונית עדיף מוסך שאת בוחרת, אבל תבדקי את רשימת מוסכי ההסדר, אולי יש שם מוסך טוב (היו דברים מעולם).

2. זה התפקיד של השמאי לקבוע, זה כמובן קשה לבצע על גבי הפורום, ועוד יותר קשה כשלא ציינת איזה חלקים נפגעו (למעט דלתות, למיטב ידיעתי על דלתות אין ירידת ערך) ואפילו כדאי לצרף תמונות.

4. אם את חוששת שהשמאי של חברת הביטוח יילך לטובת חברת הביטוח, אז 400 שקלים לשמאי מטעמך זה כסף קטן, והוא זה שבסופו של דבר ישמור על האינטרסים שלך.

5. החובה לתקן בחלקים מקוריים וחדשים היא לרכב שנמצא עד שנה על הכביש.

ישראל, אני חושב שלא הבנת נכון, היא תערב את הביטוח בכל מקרה, השאלה שלה אם כדאי לעשות זאת במוסך הסדר או לשלם השתתפות עצמית גבוהה יותר ולתקן במוסך מורשה יבואן.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק מול חברת הביטוח בכמה תעלה הפרמיה בשנים הקרובות+ עלות ההשתתפות העצמית ולשקול את הסכום כנגד הצעת מחיר רצינית ממוסך טוב (לאו דווקא מורשה יבואן), יכול מאד להיות שעדיף יהיה לך לא לערב ביטוח מהסיבה הכלכלית הישירה וגם כדי לשמר על סטטוס "היעדר תביעות" שכן הביטוח בשנה הבאה יכול להיות זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל, אני חושב שלא הבנת נכון, היא תערב את הביטוח בכל מקרה, השאלה שלה אם כדאי לעשות זאת במוסך הסדר או לשלם השתתפות עצמית גבוהה יותר ולתקן במוסך מורשה יבואן.

צודק לא שמתי לב,אבל הסכום הנקוב קצת מוגזם אני חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראי , אם יש לך מוסך קבוע שאת מאמינה בו במלוא לבך, את יודעת את מהות העבודה שלהם ומרוצה מאוד ללא דופי מעבודתם על הרכב שלך לאורך השנים, אין פה שאלה - פשוט לכי לשם גם אם ההשתתפות עצמית גבוהה יותר.

אם אינך בקיאה כל כך בפעילות המוסך שלך ואין לך מוסך קבוע אלא מזדמנים, אין שוני בין אם תלכי למוסך מסויים או למוסך הסדר, פה יהיה עדיף לך ללכת על ההסדר מבחינת עלויות.

ככה או ככה תעלה לך הפרמייה בשנים הבאות, כך שהחסכון אם יהיה הוא מיידי.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תערבי את הביטוח .

נושא של ירידת ערך הרכב קובע שמאי רכב . עדיף שמאי פרטי ,כוון שהוא לא תלוי ברצונה של חברת הביטוח לירידת ערך נמוכה .

צרי איתי קשר טלפוני והעזור לך יותר .אכוון אותך גם אם כבר בחרת שמאי מרשימת חברת הביטוח שזי טעות .

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...