Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין מאזדה 3 האצ'בק לטויטה ראנקס

guyba
שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

אנחנו זוג צעיר, ומחפשים רכב אמין, חסכוני ויחסית זול לאחזקה.

מבחינת הצרכים, אנחנו צריכים תא מטען גדול יחסית (ומבחינה זו הצ'בק זו האופציה המועדפת), ורכב שיתאים לנסיעות בין עירוניות תכופות ונסיעות עירוניות (והרריות :wink:) בירושלים בעיקר.

מבחינת התקציב עד 35,000.

ההתלבטות העיקרית היא בין מאזדה 3 האצ'בק (2004-2006) לבין טויטה קורולה ראנקס, כאשר יש גם התלבטות האם ללכת על גרסת ה-2000 או ה-1600 במאזדה. כמובן שגם פתוחים להצעות אחרות :-)

נשמח לקבל עצות וחוות דעת,

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר היה בהתלבטות דומה, המאזדה הרבה יותר מרווחת מהטויוטה, מה גם שבתקציה הזה אתם קונים רכב שנתיים-שלוש חדש יותר.

המנוע 2000 צורך דלק כמעט כמו ה 1600 אבל יותר חזק ובא עם תיבה אוטומטית 5 הילוכים לעומת 4 הילוכים ב 1600.

לחבר לקח 3-4 חודשים למצוא אחת נורמלית, יש המון נבלות, סוחרים במסווה של מוכרים פרטיים וסתם מנוולים.

אקזמפלר טוב נחטף תוך יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלהם נכנסות רק ה-3 מהדור הראשון שבה הותקן גיר אוטומטי עם 4 הילוכים גם במנוע ה-1.6 וגם ב-2 ליטר.

אני גם בעד המאזדה בהתלבטות הזאת, היא מאובזרת יותר מהראן אקס וגם תהיה זולה יותר לרכישה כך שתקבלו רכב חדש יותר בתקציב שלכם.

לגבי תא המטען, בדגם הסדאן תא המטען גדול יותר אך פחות שימושי מכיוון שהפתח בינו לבין תא הנוסעים לאחר קיפול המושב האחורי מאוד קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר היה בהתלבטות דומה, המאזדה הרבה יותר מרווחת מהטויוטה, מה גם שבתקציה הזה אתם קונים רכב שנתיים-שלוש חדש יותר.

המנוע 2000 צורך דלק כמעט כמו ה 1600 אבל יותר חזק ובא עם תיבה אוטומטית 5 הילוכים לעומת 4 הילוכים ב 1600.

לחבר לקח 3-4 חודשים למצוא אחת נורמלית, יש המון נבלות, סוחרים במסווה של מוכרים פרטיים וסתם מנוולים.

אקזמפלר טוב נחטף תוך יום.

ממתי יש למאזדה 3 עד השנתון האחרון יותר מ-4 הילוכים בגיר ? כנראה שאתה מתבלבל בינה לבין ההונדה סיוויק הרובוטית ...

מאזדה 3 החל מ 2014 שווקה עם 6 הילוכים אבל זה בכלל לא רלוונטי.

לעניינמו: מנסיון (יש לנו רכב כזה במשפחה)- מאזדה 3 ספיריט עם מנוע 2000 רכב אמין,מאובזר וזריז אבל...לא חסכוני בדלק,ביטוח יקר במיוחד לנהג חדש (אולי תבטחו ואולי לא במקיף,שיקולכם).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי יש למאזדה 3 עד השנתון האחרון יותר מ-4 הילוכים בגיר ? כנראה שאתה מתבלבל בינה לבין ההונדה סיוויק הרובוטית ...

מאזדה 3 החל מ 2014 שווקה עם 6 הילוכים אבל זה בכלל לא רלוונטי.

לעניינמו: מנסיון (יש לנו רכב כזה במשפחה)- מאזדה 3 ספיריט עם מנוע 2000 רכב אמין,מאובזר וזריז אבל...לא חסכוני בדלק,ביטוח יקר במיוחד לנהג חדש (אולי תבטחו ואולי לא במקיף,שיקולכם).

דווקא בדור הקודם של ה-3 (דור שני 2009-2013) בדגם ה-2L, הייתה תיבה בעלת 5 הילוכים. בדור הראשון היה רק 4 הילוכים בכל הדגמים בהיצע.

בין הטויוטה למאזדה אני בעד המאזדה. ה-3 מרווחת יותר בשנים האלה, איכות הנסיעה גבוהה יותר אם כי המתלים נוקשים יותר, יותר אבזור, היגוי מצוין, ביצועים מספקים ב-1.6 וטובים ב-2.0, התנהגות כביש מצוינת ומהנה למשפחתית, מושבים נוחים יותר ובידוד רעשים טוב יותר. מצד שני המאזדה עם המנוע הקטן מספק ביצועים קצת פחות טובים משל הקורולה, צריכת דלק קצת גבוהה יותר ואכן מחירי הביטוח גבוהים מאוד.

הטויוטה יותר משעממת ואין לה יתרונות משמעותיים. אבל קל יותר למצוא ראנקס שמורה מאשר מאזדה 3 שמורה והיא בעלת ביקוש גבוה מאוד ושמירת ערך טובה. מבחינת נוחות ואיכות נסיעה לדעתי בעיר היא נוחה יותר מה-3 הנוקשה, אך מחוץ לעיר ה-3 מוצקה ויציבה יותר. התחושה שב-3 מקבלים רכב יותר מודרני מאשר בקורולה של אותם שנים, ולדעתי התמורה למחיר גבוהה יותר.

בין המאזדה 3 1.6 לבין המאזדה 3 2.0 סמ"ק יש הבדל קטן בצריכת הדלק (למעשה מחוץ לעיר בשיוט יש אפילו יתרון קל למנוע הגדול), אבל ההבדל בביצועים משמעותי. לכן אני ממליץ לשקול בעיקר את גרסת ה-2L.

בכל אופן כל הדגמים האלה אמינים וזולים יחסית לאחזקה שוטפת מבחינת חלפים, טיפולים וכד', ככה שאין באמת בחירה לא טובה, או פחות טובה משמעותית מבין כל הרכבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בדור הקודם של ה-3 (דור שני 2009-2013) בדגם ה-2L, הייתה תיבה בעלת 5 הילוכים. בדור הראשון היה רק 4 הילוכים בכל הדגמים בהיצע.

.

נכון,אבל התייחסתי רק לשנתונים שהוא יכול להרשות לעצמו בתקציב- נניח עד 2006 מקסימום 2007,יש 4 הילוכים בלבד בגיר .

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

תודה לכל המגיבים!

כמו שעולה כאן מתגובות באמת יש נטיה לכיוון המאזדה.. כנראה דגם ה 2 ליטר, שיהיה חזק יותר וידע להתמודד עם השיפועים הירושלמים...

מישהו יודע מה צריכת הדלק בפועל בקירוב?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את גרסת ה-1.6 וצריכת הדלק שלי בנסיעה יומיומית רגועה משולבת (עירוני+בין-עירוני) היא סביב ה-1:10.5-1:11.5. בשיוט בין-עירוני על 90-100 קמ"ש אפשר גם להגיע ל-1:12-1:12.5. אם תלחץ חזק על הדוושה אל תתפלא להגיע גם לצריכה של 1:7 ואולי גם יותר גרוע.

עם מנוע ה-2.0 הצריכה די דומה, בתוך העיר ל-1.6 יש יתרון קל, אך מחוץ לעיר בשיוט דווקא למנוע הגדול יש יתרון מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב דל אני מציע לך לשקול סיאט לאון ידנית שנת 2005. להוריי הייתה לאון 2002 ידנית 1600 דגם מפואר, אוטו מאוד נוח, אולי קצת צפוף מאחורה אבל תא מטען גדול יחסית, בדלק הוא מאוד חסכוני (1:10 בעיר, אם נוסעים רגוע בכייף מגיעים ל 1:17 מחוץ לעיר).

הפגינה אמינות טובה בזמן שהייתה אצלנו, היו תקלות פה ושם אבל אין מה לעשות, קח בחשבון שכל רכב ישן שאתה קונה גם אם הוא יהיה יד ראשונה פרטי וק"מ נמוך ואפילו אם הוא יהיה יפני שראש ממשלת יפן בעצמו הרכיב- יהיו בעיות.

עוד אופציה- סיאט קורדובה 1600 ידנית. זולה מאוד ונותנת תמורה מעולה למחיר.

אם תוכל להתאמץ טיפה לכיוון 40-45 אלף תוכל לרכוש יונדאי I20 שהייתה בליסינג/השכרה משנתון גבוהה בהרבה. רכב חסכוני בדלק, אמין יחסית, מאובזר בשפע ובטיחותי (5 כוכבי בטיחות, 6 כריות אויר ומערכות בטיחות כמו ESP).

ובכלל- כל רכב שאתה קונה- תבדוק שטופל היטב לפי הוראות יצרן עם היסטוריית טיפולים מלאה (תוכל לראות את המדריך בחתימה שלי).

בהצלחה,

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה יותר איכותית לאורך זמן הטויוטה מקרקשת מנסיון של חבר קרוב, לא מזדקנת יפה הטויוטה.

אמינות מופלגת יש בטויוטה.

לעומת זאת חבר בעל מזדה 2004 חזר מחופשה מישפחתית 5 נפשות מאילת 200 אלף ק"מ.

שחזר אמר שהוא מרוצה מאוד שיחזיק את הרכב עוד שנה לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...