Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות i25/פיאסטה

88matan88
שימו לב! השרשור הזה בן 3555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט בין לקנות את יונדאי i25 לבין הפיאסטה החדשה

כרגע יש לי פיאסטה שנת 2011 ואני רוצה להחליף לאוטו חדש שנת 2014

שני המכוניות בעלות מנוע 1600

כאשר הפיאסטה אם תיבה 6 הילוכים שאמורה לגרום לצריכת דלק טובה יותר?!

הפיאסטה עם 105 כ"ס והיונדאי 124

ביונדאי אני מקבל מגנזיום סנרוף ומערכת מולטימדיה

ובפיאסטה רק מערכת מולטימדhה

כאשר ההבדל במחיר או בערך 12k לטובת הפיאסטה

מה ההמלצות שלכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות שונות - ממליץלך לקחת נסיעת מבחן.

מניסיון אישי הפיאסטה מבטיחה ומקיימת :)

היונדאי סופר מבטיחה ולא כל כך מקיימת :(

אבל זה גם טעם אישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק היונדאי מבטיחה ולא מקיימת?

בכמה מוצעת לך היונדאי? לדעתי הסיאט לאון די דומה במחיר ומידה ואתה צריך רכב משפחתי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשני רכבים מקטגוריות שונות. היונדאי היא תת משפחתית, הפיאסטה היא סופר מיני ובשל כך גם יותר קטנה. הפיאסטה זריזה, נוחה וכייפית לנהיגה, אך בעלת גיר רובוטי שמצריך הסתגלות במהירויות נמוכות בגלל רעידות קלות. ה-I25 רכב משעמם שלא מצטיין בכלום, אבל אמור להיה אמין וסוס עבודה כמן אחותו הקטנה ה-I20. אני ממליץ על הפיאסטה, אבל אחרי נסיעת מבחן תהיה הרבה יותר חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים הגיעה אלי הפיאסטה 2014 שקניתי, גיר ידני מנוע 1250 עם 83 כ"ס.

היתרונות שלה לדעתי:

1. מבחינת סופר מיני הבולמים לא רעים בכלל, הנסיעה לא מורגשת כ"כ {שוב יחסית לסופר מיני}.

2. צריכה דלק של 1:14.5 בתוך העיר. רק מזכיר ששלי ידנית ולא אוטו'.

3. היגוי נוח מאוד, כיף לנהוג ברכב הזה, הוא זריז מאוד ולפי דעתי יפה מאוד.

4. מערכת מולטימדיה אמנם לא משוכללת ביותר אבל עם תוכנת igo שעושה את העבודה, בלוטוס שלא עושה בעיות וכמובן שאפשר להחליף אותה בכל זמן נתון.

5. רכב תוצרת גרמניה כמו שצריך להיות, חזק ויושב טוב על הכביש.

החסרונות הם:

1. אין מגנזיום אלא חישורים רגילים והם מתלכלכים מאוד מהר אבל מצד שני זה רכב חדש וחשוב לנקות אותו פעם בשבוע ולשמור על הצבע שלו.

2. מערכת מולטימדיה עם מסך נגיעה והמסך עצמו קצת רחוק לכן באמצע נהיגה אין אפשרות להתעסק איתה.

3. הגה קרוב לכסא נהג לכן כאשר לוקחים אחורה את הכסא, לא נשאר הרבה מקום במושב האחורי.

4. במושב האחורי כמעט בלתי אפשרי להכניס 3 אנשים בוגרים.

למרות כל החסרונות, לא הייתי מחליף אותו ברכב אחר בקטגורית מחיר {פלוס מינוס 10K} ובקטגורית גודל.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של שנה על i25 שנת 2013- עדיף עגלת סופר. יותר דינמית, יותר מהירה, יותר מתקשרת (גם אלה עם הגלגל האחד התקוע).

חסרונות ביונדאי:

-הכל מרגיש זול. ה-כ-ל. הכל מקרקש.

-אין חיווי לטמ'פ חיצונית במסך (אני יודע שזה קטנוני, אבל אני אמנה הכל)

-המושבים האחוריים לא מתקפלים. כן כן. מה שקראת. לא מתקפלים. אין מעבר בין תא המטען וחלל הרכב. זה אומר שאי אפשר לשנע דברים גדולים. בחיים לא נתקלתי ברכב שהמושבים האחוריים שלו לא מתקפלים.

-הבגאז' קטן. ואם תראה את ההערה הקודמת, תבין שזה משהו שאי אפשר להתגבר עליו.

- תא הדלק הוא בעצם פיפטה, ולא מיכל. זה 35 ליטר. הרכב עושה בערך 1:10, מכאן יוצא שלא תוכל לנסוע יותר מ300+- ק"מ על מיכל.

-הראות לאחור, מהשמשה האחורית, גרועה מאוד כשהרכב ריק. אם יושב מישהו מאחור מעל 1.50 מ'- לא תראה מה קורה מאחורי רכבך.

- מראות הצד לא מתכווננות מספיק החוצה, כך שכל הזמן רואים חתיכה מכובדת של צד הרכב במראות, מה שתופס שטח שאפשר היה לנצל אותו לראות מה קורה בצידי הרכב, על הכביש. איפה שדברים משתנים ויש צורך לראות אותם...

-המזגן גרוע. האוטו כל כך חלש, שכשאתה לוחץ פול גז, הוא מנתק לכמה רגעים את המדחס של המזגן, ומה שנוצר זה אוויר מסריח וחמים שיוצא מפתחי המיזוג בזמן האצה חזקה. כשאתה בדיוק חוזר מהים, או סתם אחרי שחנית בשמש- לא מומלץ.

-כפתור ההחשכה של המערכת מבטל את ההחשכה בכל נגיעה בכל כפתור, אפילו זה של הווליום.

-אין השהייה לתאורת פנים הרכב. משמע, כשאתה חוזר הביתה בלילה ומכבה את המנוע, אם אתה רוצה לראות משהו בתוך הרכב, אתה צריך לפתוח את הדלת, או להשאיר את הרכב מונע.

-כל קשר בין מצב טיפטרוניק בגיר לבין העברת הילוכים הוא מקרי בהחלט. גם כשהידית במצב "ידני", אתה לא באמת משפיע על מה שקורה שם. תלחץ, אל תלחץ, הרכב יחליף הילוכים איך שבא לו.

אני יכול למצוא עוד כמה חסרונות, אבל המשמעותיים כתובים פה. ונראה לי שהבהרתי את הנקודה.

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי לא מעט על הI25,על רוב הדברים אני חולק עליך.

*נכון הפלסטיקה זולה,אבל לא היה שום דבר שמקרקש הקבינה הייתה שקטנה מזה.

*הבאגז קטן ביחס למה? בקטגוריה שלה תא מטען בסדר גמור.

*לא הייתה עם מראות הצד.

*מנוע ה 1.4 באמת לא חזק,אבל המזגן סביר,לא קרה לי שהתנתנק גם עם רכב עמוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה עדיפה מבחינת התנהגות כביש (למופת) ובטיחות. אני מסכים ש-I25 עוד לא בשלה. אבל עוד מעט מגיע דגם אחרי מתיחת פנים - נראה אם השתנה לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן,

אני אשמע כמו מישהו שמפרסם את פורד אבל רוב מגזיני הרכבים היללו את הפורד פיאסטה החדשה, כולל מגזינים בעולם.

למשל: ראיתי תוכניות של טופ גיר בריטניה שהכניסו פיאסטה לתוך קניון והיא עשתה תחרות בתוך הקניון עם שברולט קורבט. היייתי בהלם עד כמה הרכב יושב יפה ויציב על הכביש או יותר נכון על רצפת הקניון. מיותר לציין שהפיאסטה לא ראתה את הקורבט ממטר מכיוון שהקורבט עם הנעה אחורית וכל פניה שלה היא זרקה תחת. מבחינת חווית נהיגה פיאסטה הוא רכב מעולה כמו שאמרו מעלי כנ"ל מבחינת בטיחות, יש מספיק כריות אויר שתוכל להירדם בתוך הרכב, הרכב בנוי חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר שהפיאסטה מתנהגת יותר טוב מקורבט?

:-D

מגזינים יכולים לתת נקודות למחשב ודברים שכדאי לשים לב אליהם,אבל לא לעשות קניה בהתבסס רק על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן בכל דבר כמו בפורום הזה, אנחנו רק נותנים חוות דעת, מקצועית או לא.

חובה לעשות נסיעת מבחן או להשכיר את הרכב לכמה ימים כי לפעמים נסיעה אחת לא נותנת ראיה כוללת על הרכב.

אישית אני לא מבקש הרבה מהרכב שלי, שיהיה נוח, חסכוני, בטוח ונעים לנסיעה. ואת כולם הפיאסטה נותנת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן בכל דבר כמו בפורום הזה, אנחנו רק נותנים חוות דעת, מקצועית או לא.

חובה לעשות נסיעת מבחן או להשכיר את הרכב לכמה ימים כי לפעמים נסיעה אחת לא נותנת ראיה כוללת על הרכב.

אישית אני לא מבקש הרבה מהרכב שלי, שיהיה נוח, חסכוני, בטוח ונעים לנסיעה. ואת כולם הפיאסטה נותנת :)

למרות האמור לעיל, לא הייתי אומר שפיאסטה היא שיא היופי ושיא האמינות, כי לדעתי היא לא. עם פיאסטה שלי חוויתי יותר תקלות מכל רכב אחר שהיה לי עד עכשיו. יש לה עוד לאן לגדול. אבל בהחלט יש בה פוטנציאל לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההמלצות שלכם הפיאסטה לוקחת בגדול

בכללי אני לא צריך רכב משפחתי

אני רוצה רכב שבנסיעה בין עירונית אני לא ירגיש יותר מדי את הנסיעה ואת המנוע במהירויות 120 בערך

ושיחסוך בדלק

גם ביונדאי מקבלים מגנזיום וסנרוף מה שנותן יופי לרכב לאומת הפיאסטה שלא נותנת כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...