Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור אחיזת כביש ליונדאי i30cw

lcx
שימו לב! השרשור הזה בן 3568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שנהג על יונדאי i30/i30cw על כל דורותיה,בוודאי הרגיש את בעיית האחיזה בסיבובים גם במהירות חוקית.

נכון,הרכב אינו רכב ספורטיבי, אך אני מעוניין לשפר אותו במעט בשביל הבטיחות והנוחות (כשמעמיסים את תא המטען במשקל לא גדול במיוחד או עם 3 מבוגרים מאחורה,הרכב יורד על הג'נטים כמעט)

מדובר בשנתון 2011.

מישהו התנסה עם שיפור כזה ביונדאי?

החלפת בולמים לבולמים מכויילים באופן נוקשה יותר? במה זה כרוך? איך בוחרים בולמים מתאימים?

החלפת ג'נטים למידה רחבה יותר?

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחל מצמיגים איכותיים יותר, לא ממליץ לך לעבור לג'נט רחב יותר כי אין לך למה. לגבי מתלים. אם אתה רוצה לשפר את יכלת העמסה אתה צריך להחליף קפיצים. אני יודע שחברת mad מתעסקת בזה. ויש להם קפיצים שמשפרים יכלת העמסה בצורה רצינית(לפי מה שהם אומרים). כנס לאתר שלהם ובדוק זמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוחב הצמיגים שמגיע בגירסא של i30 עם המגנזיום זה 205 מ"מ,בעוד שרוחב הצמיגים בגירסא שלי הוא 185 מ"מ,

מה שאומר שהרכב יכול לקבל גם מבחינה חוקית וגם מבחינת היצרן- רוחב גדול יותר.

כמה משמעותי ההבדל הזה ליציבות?

החלפת הקפיצים זה רק החלפת הסליל או גם הבולם עצמו? איך ניתן לדעת את המידות המתאימות? את רמת הקשיחות של הקפיץ?

בוודאי שאני דואג ללחץ אוויר בהתאם,אך זה לא מונע מהבולמים המכויילים באופן רך מידי של יונדאי לרדת נמוך.

מניסיון שהיה לי עם שברולט קרוז למשל,הרכב לא יורד על הג'נטים בהעמסה מלאה,וכן היציבות של הרכב בכביש טובה בהרבה (צמיגים 205,מתלים מכויילים לקשיחות גבוהה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לענין השקיעה של הרכב, במה מתבטא מה שאתה מרגיש לגבי חוסר יציבות ו/או אחיזה?

כמה אתה מעוניין להשקיע בענין?

אילו צמיגים מותקנים כעת (דגם מדויק) ובני כמה הם?

לפי רשימת המידות המאושרות לרכבך ( http://car.mot.gov.il/ORIL/2011/3/11-1067.pdf ), אתה יכול להתקין גם צמיגי 195/65/15 ובכך להימנע מהעלות הנוספת של קניית ג'אנטים חדשים. צריך לבדוק אם זה פותח אפשרויות לצמיגים עדיפים מאלו הקיימים למידה הנוכחית.

אם מתעקשים, יש גם מידה גדולה יותר מ-205 רוחב, והיא 225. רצוי כמובן לבדוק את כל העלויות הנלוות לענין זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה בין עירונית,כשיש עיקול בכביש- יש תחושה שהרכב מאבד אחיזה ונמרח נגד כיוון הפניה.

יצא לי לנהוג על 3 i30 ו-i30cw ובכולן זו התחושה,כך שאינני חושב שישנה בעיה ספציפית.

אני באמת מנסה להבין את העלות של כל זה,והאם שווה להשקיע ברכב פשוט סכום כזה.

איפה המחירים עומדים? כמה עלות קפיצים? קפיצים+בולמים? החלפת צמיגים? החלפת ג'נטים לג'נטים קלים יותר ורחבים יותר?

אני מאמין שכמה אלפים בודדים זה בגדר הסביר מבחינתי.

אשמח לפירוט עלויות משוערות (לא מצאתי עלויות באתרים המוכרים את הבולמים של mad)

צמיגים זהים למקוריים,הנקוק אופטימו. בני שנה לערך.

הרשימה מותאמת בעצם לג'נטים הקיימים?

יש מקום שבו כתוב איזה רוחב ג'נטים הרכב יכול לקבל? (בדגם הבחיר כמו שהזכרתי,יש ג'נטים קלים עם צמיגים 205)

ושוב,כמה אחוזי ההשפעה של הצמיגים על היציבות? וכן במחשבה של שידרוג לג'נט רחב יותר?

ברור לי שיש מידות רחבות יותר,אך זה חוזר לשאלות: כמה אחוזי ההשפעה? וכמה הרכב יכול לקבל מבחינה חוקית?

אני מזכיר,אין לי עניין לנסות להפוך את הרכב לרכב ספורט,אלא לשדרג בעלות סבירה את אחיזת הרכב,ואת נוחות הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה בין עירונית,כשיש עיקול בכביש- יש תחושה שהרכב מאבד אחיזה ונמרח נגד כיוון הפניה.

אותו הדבר הרגשתי עם הקיה פורטה שלי,התקנתי רביעיית צמיגים איכותית ועכשיו אני "אוכל" פניות :lol:

אגב גם ההגה הזוועתי תורם לתחושת החוסר יציבות שאתה מקבל.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת פחות בקיא בחלק הראשון של הודעתך ואשאיר את הבמה לאחרים, אבל באתר של החברה הספציפית המדוברת, קפיצים נמכרים ב-180 פאונד בריטי ליחידה. http://mad-suspension.co.uk/index.php?route=product/product&path=1&product_id=186

בדוק מול סדנאות השיפור שקיימות בארץ אם הם מציעים משהו לרכב שלך.

לגבי החלק השני:

הרשימה שצירפתי מפרטת את מידות הצמיגים המתאימות. (בצע חיפוש אם אינך יודע איך לקרוא את נתוני הצמיגים).

ישנן 2 מידות שיתאימו על הג'אנטים הנוכחיים. אחת הקיימת והשניה 195/65/15.

ישנן 2 מידות נוספות שידרשו רכישת ג'אנטים חדשים. האחת 205/55/16 והשניה, 225/45/17.

לגבי הרוחב ומידת האופסט הנדרשות, אלו הם נתונים שיופיעו לרוב בספר רכב (או אצל מוכרן מסודר).

לפי מקורות אינטרנט - האופסט הנידרש הוא בין 35-45 מ"מ, לגבי הרוחב ישנם טווחים מומלצים עבור כל רוחב צמיג.

לדעתי מה שאתה מרגיש נוגעת יותר לגלגול שנוצר במרכב הרכב בעת פניה ופחות איבוד אחיזה ממשי, אבל זו רק דעתי.

בהתאם לכך,יתכן ומוטות ייצוב הם פתרון אפשרי וצריך לבדוק אם קיימים לרכב זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבי,אני מודע לזה שההגה ברכב הזה (כמו מיטב הרכבים החדשים) חסר תחושת משקל ביחס לגלגלים,אך זה כבר מסובך לשיפור,אם בכלל.

בכל מבחן שעושים לרכבים בשנים האחרונות,הבוחנים מתלוננים על העניין של ההגה.

אך למעשה,כנראה שישנה סיבה מספיקה טובה שמהנדסי הרכבים בכל החברות בוחרים לכייל את ההגה בצורה כזו.

גם ברכבים שעוד נחשבו יחסית טובים בעניין ההגה (כמו B4 הצורה הישנה) בשנים האחרונות,עם הוצאת דגם חדש- כיילו את ההגה לרכות וניתוק מוחלט מהגלגלים.

יש טעם לבדוק הזמנת בולמים מחו"ל דרך אתרי קניות? (ebay וכדו')

אני חושב ששינוי קוטר הגלגל יהווה בעיה,מבחינת יחס העברת ההילוכים ונוחות הנסיעה עם צמיגים בחתך נמוך.

מה זה בדיוק אופסט?

מה נותנים מוטות ייצוב? העשר לי את הבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהזמנה דרך איביי, צריך להקפיד שמדובר בחברה מוכרת בתחום ולא להתפתות למחירים נמוכים.

קוטר הגלגל הכללי משתנה סביב 2% בלבד (ולא משמעותיים) במעבר בין המידות השונות.

במקום שאני אכתוב הרבה, תטרח טיפה ובצע חיפוש בפורום או בגוגל (Wheel Offset, Sway Bar).

אישית, לא הייתי משקיע ברכב מעבר להחלפת צמיגים/מידה למשהו טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי חיפוש,אך לא היה לי את המונח המדוייק כדי למצוא את זה.

חפש אופסט או offset בגוגל ותראה מה מוצאים. (צבעים למדפסות..)

תראה,בחירת הרכב עצמו נבעה מהמון יתרונות שיש לרכב הזה על פני כל רכב אחר הקיים בתקציב הזה.

בתור אחד עם משפחה,עם צורך בתא מטען גדול ונגיש,עם הגבלת תקציב והגבלה על הרצון לשלם על אחזקת הרכב (טיפולים,ביטוח)-

זה הרכב שנבחר,וכעת כל שנותר לי זה לשפר את מעט הדברים שמפריעים לי,ולכן שווה לי להשקיע מעט ברכב כדי להנות ממנו עד כמה שאפשר :lol:

ולכן חיפשתי אנשים שהתנסו בשיפורים עליהם דיברתי בהתחלה. (ואני עדיין מחכה למצוא מישהו כזה שיגיב..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתמש בחלק מהתקציב לקורס חיפוש בגוגל :wink:.

חיפוש בעברית עם צירוף המילה גלגל, מוציאה עשרות תוצאות. חיפוש באנגלית למושג בלבד, מעלה אצלי כבר תוצאות החל מהתוצאה החמישית.

לא "הטפתי" לך על בחירת הרכב. נתתי בעיקר מענה בגזרת הגלגלים/צמיגים שאני בקיא בה מעט יותר מעניני המתלה.

יש לי נסיון עם האחות התאומה קיה סיד סטיישן עם צמיגים במידה זהה והמצב שם לא מרגיש נוראי כמו שאתה מתאר.

וכמו שאמרתי, אישית לא הייתי משקיע ביותר מסט צמיגים איכותי, ואולי שוקל מעבר למידה 16".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...