Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור אחיזה סוויפט 2013

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 3569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי סויפט ידנית ואני רוצה לשפר את האחיזה שלה, עד 5000 ש"ח לעניין.

מידת הגלגלים היא 175/65R15 וכרגע מורכבים אצלי PremiumContact 2.

חוקית (אני רוצה שדרוג חוקי בלבד) אני יכול לשים מידה 185/55R16.

להנמיך אני פחות רוצה כי אני גר באזור עם הרבה במפרים

תודה לעוזרים!

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שינוי מידה כרוך בשינוי ואישור מתאים ברשיון הרכב.

המידות האפשריות לקבלת אישור - בדיקה מול היבואן.

האם יש לך ספר רכב? סביר שהמידות הנ"ל מצויינות בו.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I.G. - אכן המידה הנוספת שציינת מאושרת. ראה כאן:

http://car.mot.gov.il/ORIL/2013/3/13-0285.pdf

אבל מה השאלה שלך בעצם?!

לכל הבאים בתור, נסו להשתמש בחיפוש באתר משרד התחבורה להוראות רישום.

בצד שמאל בחרו בשנה (למיטב ידיעתי, המידע מתחיל רק ב-2008 , והכניסו בשורה שניה את דגם הרכב (לא יצרן), באנגלית, בשורה השניה (היכן שמופיע "טקסט חופשי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא איך אני יכול לשפר את האחיזה של הרכב- ולא בהכרח ע"י שינוי הגודל של הגלגל או סוג הצמיג (בגלל זה לא שאלתי את זה בשירשור הזה אלא בשרשור חדש)א

אגב- הצמיגים שלי בערך באמצע החיים, יש להם עוד הרבה בשר והם בני שנה חצי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחר הצמיגים כפי שמתבטא באתרי האינטרנט הישראלים לא מזהיר בשתי המידות, כך שאני לא יודע אם תוכל למצוא צמיג דביק בהרבה.

תעבור על שרשורים בעלי אופי דומה בפורום שיפורים ותלמד איזה רכיבים ניתנים לשידרוג. בטוח יש יותר פרוייקטים על סוויפט בחו"ל מאשר בארץ (גרסאות ספורט וכיוצב'). או פשוט להבין שהרכב בתצורתו הנוכחית לא מיועד להתנהגות ספורטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא איך אני יכול לשפר את האחיזה של הרכב- ולא בהכרח ע"י שינוי הגודל של הגלגל או סוג הצמיג (בגלל זה לא שאלתי את זה בשירשור הזה אלא בשרשור חדש)א

אגב- הצמיגים שלי בערך באמצע החיים, יש להם עוד הרבה בשר והם בני שנה חצי

אתה לא רוצה להחליף צמיגים,אתה לא רוצה להנמיך כבר ביטלת 95 אחוז מהדברים שמשפרים אחיזה בצורה הכי משמעותית שיש, 175 זה צמיג צר תתחיל מלעלות מידה.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות הכביש של הסוויפט ספורט מאוד נחשבת, ככה שכול מה שאתה צריך לעשות הוא לבדוק מה המפרט שלה? לבדוק אפשרות התקנה על הדגם שלך והתחלת הזמנת חלקים .

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הבעיה שאין לי מושג איך אני בודק את המפרט של ה"ברזלים" של הרכב ומאיפה להזמין (ומצורת הניסוח שלי אני מקווה שתבין שאני באמת לא מבין בזה שום דבר :( )

אני אפילו לא יודע מה אפשר לשפר בשביל אחיזה

אתה לא רוצה להחליף צמיגים,אתה לא רוצה להנמיך כבר ביטלת 95 אחוז מהדברים שמשפרים אחיזה בצורה הכי משמעותית שיש, 175 זה צמיג צר תתחיל מלעלות מידה.

איפה כתבתי שאני לא מוכן לשפר צמיגים\ גלגלים? ממה שאני כן יודע הגדלת הג'אנט למידה החוקית הגדולה יותר לא ממש תעזור (אגב, אני הזכרתי את המידה 185/55/R16 כאפשרות בגלל שידעתי שאני יכול לשים כזה חוקי, אבל תודה בכול מקרה לחבר'ה שווידאו את זה :) )

אם האפשרות הכי יעילה בשיפור אחיזה זה צמיגים חדשים- גם טוב, אבל זה לא האפשרות היחידה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה תעשה המידה הצרה של הצמיגים שיש לך עכשיו תגביל אותך.

זה הבסיס.

וזה שתרכיב את ה"ברזלים" שנקראים מוטות מייצבים ואנטי רול בר לא יקנו לך הרבה עם צמיגים של קורקינט.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה תעשה המידה הצרה של הצמיגים שיש לך עכשיו תגביל אותך.

זה הבסיס.

וזה שתרכיב את ה"ברזלים" שנקראים מוטות מייצבים ואנטי רול בר לא יקנו לך הרבה עם צמיגים של קורקינט.

צודק 100%, זאת כנראה הסיבה שהמאששראלי הייתה כ"כ גרועה! :roll:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מהות שיפור האחיזה שאתה מחפש?

מה חסר לך או לא מספק אותך כרגע?

כמה כסף תהיה מוכן להשקיע?

4000-5000 ש"ח (אם אפשר אז פחות אני רוצה לדחוף גם ג'אנטים אלומיניום ב6-6.5K להכול)

אני רוצה לקחת סיבובים במהירות גבוהה יותר בלי להחליק. נכון לעכשו הרכב זורק תחת קצת ומתגלגל יותר מידי לטעמי

(ירידה מכביש 20 ל-5 נראה לי- מאיילון לגלילות, עליה מ-4 לכביש 1 בגנות, עליה מכביש 2 באזור זיכרון)

מדגיש שאני רוצה שידרוג חוקי ואם אפשר כזה שלא מוריד את ערך הרכב או מבטל אחריות (מישהו יודע איך אני מפסיק את המנוי לבלוקבסטר?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חשבתי שהמשפט הזה יספיק להבהיר את זה-

נכון, הבעיה שאין לי מושג איך אני בודק את המפרט של ה"ברזלים" של הרכב ומאיפה להזמין (ומצורת הניסוח שלי אני מקווה שתבין שאני באמת לא מבין בזה שום דבר :sad: )

הצעות למוסך שיכול לבדוק את הרכב ולתת חוו"ד מה באמת אפשר לעשות או לפחות קישורים להסברים טובים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...