Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברקסים של מיצובישי לנסר

שימו לב! השרשור הזה בן 3598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

יש לי מיצובישי לנסר שנת 2000 (מתכנן רכישה של קולט 2003 אבל בעצם זה אותה מערכת בלימה נכון?)

ג'נט 13 רוחב 175 חתך 70

אין לי מושג מה גודל הדיסק וכו אך אני כמעט בטוח שהוא לא מקורי אלא תחליפי לא זול במיוחד..

הרפידות הן של סופר לנסר למיטב ידיעתי

נוזל הבלמים מקורי ( שמו לי אותו בטיפול 90 אלף שעשיתי לפני כמה חודשים )

החלפת השמן בהחלט עשתה פלאים לא כמו החלפת הרפידות והדיסקים אך עדיין לאחר בלימה אחת או שניים קשות הרכב מאבד אחוזים גבוהים ביכולת הבלימה במיוחד כשהאיזור חם וכשמדליקים מזגן הרכב מתקשה לעצור מאוד

אשמח להמלצות כיצד אוכל לשפר את יכולת הבלימה של הרכב גם כאשר קורה ואני זקוק לבלימות ממש חזקות

(לא בקטע של נהיגה ספורטיבית זה רכב משפחתי לא עושה איתו הרבה שטויות פשוט באיזור שלי יש הרבה ערסים שבטוחים שהסיוויק שלהם היא איזה פורשה טורבו

:wink:

)

תודה רבה על ההתייחסות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקול התקנה של סרן דיסק אחורי. יש המון פרוייקטים בחול, וזה נראה הפתרון הטוב ביותר. בנוסף מיצובישי מירז' בדגמים בסויימים מגיעה עם סרן דיסק אחורי מהמפעל. יש לי קולט, ואני מבין את הצורך שלך בשיפור בלימה. החלפתי רפידות לרפידות של חברה מוכרת ואיכותית, אך השינוי בקושי מורגש. אז נראה שהחלפת סרן היא האופצייה הטובה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ההשקעה בהחלפת סרן אחורי מיותרת וגם תיתן שיפור מזערי (אם בכלל) לבלימה בתנאי הנהיגה שפותח השרשור מציין מהסיבה הפשוטה שבעת בלימה המשקל עובר קדימה והעומס נמצא שם ולא בסרן האחורי.

פותח השרשור,

בתור התחלה רצוי שתבין מה מותקן לך ברכב, על סמך מה אתה משער שהדיסקים אצלך ברכב הינם גדולים מהמקור או "יקרים"?

כשאתה אומר שמותקנות ברכב רפידות של סופר לאנסר אני משער שכוונתך לרפידות מקוריות (מיצובישי לא מייצרת רפידות, היא משתמשת ברפידות של יצרנים חיצוניים).

מה מצב הרפידות?

כמו כן, מה מצב הדיסקים?

בהנחה ומערכת הבלימה שלך תקינה, עומדות בפנייך 2 אפשרויות עיקריות:

1.צינורות בלימה שזורים- התקנה של אלה ישפרו את תחושת הדוושה ויעילים במצב בו מערכת הבלימה מתחממת, במצב כזה הנוזל בלמים מתחמם וגורם לצנרת הבלימה להתרחב וזה גורם לתחושת דוושה ספוגית כמו גם עלול לגרום לתחושה של בלימה חלשה, צינורות בלימה שזורים בעצם עמידים יותר לחום ואינם מתרחבים תחת עומס ולכן נשמרת תחושת דוושה חדה יותר ויש פחות דעיכה בגלל שהמערכת מתחממת.

2.רפידות בלימה ספורטיביות- יתרונן הוא ביכולת בלימה משופרת ביחס לרפידות רגילות וכן עמידות טובה יותר בעבודה בטמפ' גבוהה.

איך זה בא לידי ביטוי תכל'ס בנהיגה?

בלימה משופרת ובלמים שעמידים יותר בעומס (=דעיכת בלמים תגיע מאוחר יותר ממה שאתה מרגיש כרגע).

אם אתה תוהה במה הייתי מתחיל- רפידות בלמים.

לא הייתי עושה משהו מעבר למה שציינתי כי לטעמי זה כבר יהיה OVER KILL בהתחשב באופן הנהיגה שלך.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ההשקעה בהחלפת סרן אחורי מיותרת וגם תיתן שיפור מזערי (אם בכלל) לבלימה בתנאי הנהיגה שפותח השרשור מציין מהסיבה הפשוטה שבעת בלימה המשקל עובר קדימה והעומס נמצא שם ולא בסרן האחורי.

פותח השרשור,

בתור התחלה רצוי שתבין מה מותקן לך ברכב, על סמך מה אתה משער שהדיסקים אצלך ברכב הינם גדולים מהמקור או "יקרים"?

כשאתה אומר שמותקנות ברכב רפידות של סופר לאנסר אני משער שכוונתך לרפידות מקוריות (מיצובישי לא מייצרת רפידות, היא משתמשת ברפידות של יצרנים חיצוניים).

מה מצב הרפידות?

כמו כן, מה מצב הדיסקים?

בהנחה ומערכת הבלימה שלך תקינה, עומדות בפנייך 2 אפשרויות עיקריות:

1.צינורות בלימה שזורים- התקנה של אלה ישפרו את תחושת הדוושה ויעילים במצב בו מערכת הבלימה מתחממת, במצב כזה הנוזל בלמים מתחמם וגורם לצנרת הבלימה להתרחב וזה גורם לתחושת דוושה ספוגית כמו גם עלול לגרום לתחושה של בלימה חלשה, צינורות בלימה שזורים בעצם עמידים יותר לחום ואינם מתרחבים תחת עומס ולכן נשמרת תחושת דוושה חדה יותר ויש פחות דעיכה בגלל שהמערכת מתחממת.

2.רפידות בלימה ספורטיביות- יתרונן הוא ביכולת בלימה משופרת ביחס לרפידות רגילות וכן עמידות טובה יותר בעבודה בטמפ' גבוהה.

איך זה בא לידי ביטוי תכל'ס בנהיגה?

בלימה משופרת ובלמים שעמידים יותר בעומס (=דעיכת בלמים תגיע מאוחר יותר ממה שאתה מרגיש כרגע).

אם אתה תוהה במה הייתי מתחיל- רפידות בלמים.

לא הייתי עושה משהו מעבר למה שציינתי כי לטעמי זה כבר יהיה OVER KILL בהתחשב באופן הנהיגה שלך.

אני הבעיה שלי שברגע שאני מדליק מזגן אחרי כמה שניות האוטו פשוט מסרב לעצור

אחרי שחשבתי על זה קצת קלטתי שכשאני לא נוגע בדוושות בזמן שהמזגן דלוק המהירות לא יורד כמעט )רק בעליה וגם זה בקושי(

כנראה שזה בגלל זה?

והדיסקים בגודל מקורי תחליף בוודאות והרפידות גם תחליפיות בוודאות כי אחרי חודש חודשיים שהחלפתי הן התחילו לעשות את הרעש המעצבן של השריקה

החלפתי אותם לפני חצי שנה בערך

אז אתה ממליץ לי לקנות כרגע רפידות חדשות איכותיות ? אם כן היכן אפשר למצוא כאילה ומה טווח במחירים ומה הדגם הספציפי שהיית ממליץ ?

שמת לב מה בעל הקולט כתב ? שהוא שם רפידות איכותיות וגם לאחר מכן ההבדל לא מורגש איך ייתכן הדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך הבעיה אצלך היא לא בבלמים. כנראה שמגביר הסל״ד למזגן יוצר מצב של מצערת פתוחה מעט והרכב עדיין מאיץ. לדעתי השרשור צריך לעבור לפורום טכני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעלת המזגן לא אמורה להשפיע בצורה מורגשת על הבלימה, מה שאתה מתאר לא תקין. בלי קשר- התחממות מהירה של הברקסים וירידה בבלימה מקורם ברכיבים באיכות נמוכה. אם הרפידות והדיסקים אצלך מחברה מוכרת ואיכותית - כנראה שיש השפעה אחרת, כמו המצב עם המזגן אצלך למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעלת המזגן לא אמורה להשפיע בצורה מורגשת על הבלימה, מה שאתה מתאר לא תקין. בלי קשר- התחממות מהירה של הברקסים וירידה בבלימה מקורם ברכיבים באיכות נמוכה. אם הרפידות והדיסקים אצלך מחברה מוכרת ואיכותית - כנראה שיש השפעה אחרת, כמו המצב עם המזגן אצלך למשל.

לפני שאני מתחייס לתגובה שלך הייתי רוצה להגיד שהמנהלים כאן בוטים נורא, למחוק תגובות כי לא כתבתי סימני פיסוק? לאן הגענו? תגידו , תזהירו לא צריך למחוק תגובות ולתת הזהרות.

לנושא: עכשיו עשיתי כמה סיבובים באוטו בחלק מהמקרים כשהמזגן דלוק האוטו לא מאט ובחלק הוא מאט אבל בחולשה. ז"א הוא מאט 2/3 קמ"ש בכמה שניות.

הרכיבים לא באיכות הכי גבוהה אך גם לא ירודה , הם רגילים לגמרי.

ובלי קשר הייתי רוצה לשפר את איכות הבלימה כיצד ניתן לשפר אותה ? במה כדי להתחיל ?

בהזדמנות זו הייתי רוצה גם להודות לאילו העוזרים :)

* מקווה שהסימני פיסוק שלי מספיקים למנהלים כאן אם לא תגידו לא צריך למחוק *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר, אין צורך להיעלב פשוט תקן מה שביקשו ממך בלי להגיב יותר מדי. בנושא- מאיזו חברה הרפידות והדיסקים שמורכבים כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר, אין צורך להיעלב פשוט תקן מה שביקשו ממך בלי להגיב יותר מדי. בנושא- מאיזו חברה הרפידות והדיסקים שמורכבים כרגע?

זה לא מעליב, זה מעצבן כשמוחקים לך תגובה שישבת הרבה זמן לכתוב עליה כי לא כתבת נקודה בסוף משפט.

בכל מקרה אני לא ממש יודע, את הרפידות רכשתי בחנות חלפים כאשר על הקופסא היה כתוב "סופר לאנסר", הן התחילו לשרוק אחרי חודש בערך מההתקנה שלהם.

את הדיסקים אין לי מושג, רכשתי אותם אצל מוסכניק נחמד שעשה לי הנחה בגלל שאני חייל (חבר של חבר של אבא של חבר שלי ;) )

את השמן ברקס שמו לי בטיפול 90 אלף במוסך מורשה מיצובישי ואני חייב לציין שאת השיפור המשמעותי והאמיתי הרגשתי לאחר החלפת השמן.

שאגב השמן הקודם היה נראה בסדר לגמרי כל מי שראה אמר שהוא נראה בסדר אז הפסקתי להסתמך על מראה עיניים והחלטתי שאני מחליף שמן כל שנה / שנה וחצי גג בגלל שהבנתי עד כמה הוא משמעותי במערכת הבלימה

ידוע לך אולי איך אפשר לתקן / מאיפה נובעת הבעיה שהאוטו ממשיך לנסוע באותה מהירות כאשר המזגן דולק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מעליב, זה מעצבן כשמוחקים לך תגובה שישבת הרבה זמן לכתוב עליה כי לא כתבת נקודה בסוף משפט.

בכל מקרה אני לא ממש יודע, את הרפידות רכשתי בחנות חלפים כאשר על הקופסא היה כתוב "סופר לאנסר", הן התחילו לשרוק אחרי חודש בערך מההתקנה שלהם.

את הדיסקים אין לי מושג, רכשתי אותם אצל מוסכניק נחמד שעשה לי הנחה בגלל שאני חייל (חבר של חבר של אבא של חבר שלי ;) )

את השמן ברקס שמו לי בטיפול 90 אלף במוסך מורשה מיצובישי ואני חייב לציין שאת השיפור המשמעותי והאמיתי הרגשתי לאחר החלפת השמן.

שאגב השמן הקודם היה נראה בסדר לגמרי כל מי שראה אמר שהוא נראה בסדר אז הפסקתי להסתמך על מראה עיניים והחלטתי שאני מחליף שמן כל שנה / שנה וחצי גג בגלל שהבנתי עד כמה הוא משמעותי במערכת הבלימה

ידוע לך אולי איך אפשר לתקן / מאיפה נובעת הבעיה שהאוטו ממשיך לנסוע באותה מהירות כאשר המזגן דולק?

מישהו? עבר יותר מ24 שעות ואפחד לא מתייחס..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקול התקנה של סרן דיסק אחורי. יש המון פרוייקטים בחול, וזה נראה הפתרון הטוב ביותר. בנוסף מיצובישי מירז' בדגמים בסויימים מגיעה עם סרן דיסק אחורי מהמפעל. יש לי קולט, ואני מבין את הצורך שלך בשיפור בלימה. החלפתי רפידות לרפידות של חברה מוכרת ואיכותית, אך השינוי בקושי מורגש. אז נראה שהחלפת סרן היא האופצייה הטובה ביותר.

מה הקשר לסרן אחורי דיסק ושיפור בלימה של הבלמים הקידמיים?

במילא בבלימות בינוניות ומעלה הסרן האחורי משפיע בצורה מזערית עקב העברת המשקל קדימה, אלא אם אתה עובר בשבריר שניה מגז לברקס לפני שהעברת המשקל מתבצעת.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי מחליף את הרפידות והדיסקים לחברה מוכרת (ברמבו, trw, רמסה), רוב המוצרים עלומי השם שמסתובבים בשוק שווים לכפרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...