Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן גבוהה במנוע 1.8TSI - סקודה אוקטביה וסופרב

robens
שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום,

בבעלותי סקודה אוקטביה מודל 2010 עם 150,000 ק״מ.

הרכב יד ראשונה ומטופל כמו שעון. אופי השימוש ברכב הוא בעיקר נסיעות בין עירוניות - כ 95% מהנסועה הכוללת. אופי הנהיגה בהתאם - מהירות שיוט. צריכת דלק ממוצעת כ-14 קילומטר לליטר.

עד כה הרכב נסע מצוין, ללא תקלות מיוחדות למעט השבתה של חודש (לפני שלוש שנים ומאז אין בעיות) בגלל עניין החלפת ״המוח״ בגיר.

אני מאוד אוהב את הקומבינציה של 1.8TSI+DSG. קשה שלא אוהב את הקומבינציה הזאת כאשר היא פועלת כמו שצריך...

העניין הוא שבכמה עשרות אלפי קילומטרים האחרונים, המנוע אכל קילו שמן ל 1,000 ק״מ. לאחרונה התדרדר המצב עד לקילו שמן ל- 600 קילומטר. כרגע הרכב נמצא במוסך ואני ממתין להצעת מחיר.

ערכתי ״מחקר קטן״ וחיפוש באינטרנט ומצאתי שמדובר במנוע תקול - ישנה בעיה סדרתית של שחיקת רינגים במנוע המדובר.

אני מעוניין לדעת האם ישנם חברי פורום נוספים שנתקלו וסובלים מהבעיה.

תודה ויום נעים,

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה הייתה עושה חיפוש הייתה רואה שאתה לא ראשון ולא אחרון אם הבעיה הזאת. ידוע שהמנועים האלו "אוכלים" שמן, יש כאלה אומרים שזה קשור להרצה של המנוע אבל גם כאלה שעשו הרצה כמו שצריך גם סובלים מהבעיה הזאת. הטיפול כנראה יהיה יקר אז עדיף למשוך כמה שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף למשוך כמה שאפשר.

האוטו אוכל לו ליטר שמן סינטטי יקר בכל תדלוק, והוא נוסע המון. חייב לטפל. נסה למצוא כמה שיותר מידע, שיגרום למוסך לתת לך השתתפות של "רצון טוב" בתיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו שזה קרה לו בסקודה סופרב באותו מנוע,הוא הריץ אותו כמו שצריך והכל..,זה נגמר בטרייד אין בחברה בהפסד של כמה אלפי שקלים..,

טיפול של רינגים יעלה לך כמה אלפי שקלים ואם זה במורשה אני לא אתפלה אם תעבור גם 10K תחשוב על החלפת רכב לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה הייתה עושה חיפוש הייתה רואה שאתה לא ראשון ולא אחרון אם הבעיה הזאת. ידוע שהמנועים האלו "אוכלים" שמן, יש כאלה אומרים שזה קשור להרצה של המנוע אבל גם כאלה שעשו הרצה כמו שצריך גם סובלים מהבעיה הזאת. הטיפול כנראה יהיה יקר אז עדיף למשוך כמה שאפשר.

תודה על התגובה.

עשיתי חיפוש ומצאתי כמה מקרים. כמה בארץ והמון בחול.

עשיתי הרצה כמו שצריך - אפילו שהיבואן טען שלא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו אוכל לו ליטר שמן סינטטי יקר בכל תדלוק' date=' והוא נוסע המון. חייב לטפל. נסה למצוא כמה שיותר מידע, שיגרום למוסך לתת לך השתתפות של "רצון טוב" בתיקון.[/quote']

תודה פריג׳י - אתה צודק, אני נוסע לא מעט ומלבד ההוצאה הכספית זה לא הגיוני למלא ליטר שמן בכל תדלוק :(

לפי מה שהבנתי מדובר בבעיה די שכיחה למנוע הזה: שחיקה של הרינגים. לפי מה שאומרים בפורומים מדובר בסדרה תקולה - כאשר השחיקה מופיעה בעיקר במנוע הזה ולא באחרים (1.2,1,4). לפי מה שהבנתי, הרינגים החדשים שמתקינים עמידים יותר מהמקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו שזה קרה לו בסקודה סופרב באותו מנוע,הוא הריץ אותו כמו שצריך והכל..,זה נגמר בטרייד אין בחברה בהפסד של כמה אלפי שקלים..,

טיפול של רינגים יעלה לך כמה אלפי שקלים ואם זה במורשה אני לא אתפלה אם תעבור גם 10K תחשוב על החלפת רכב לדעתי.

תודה אבי,

ראיתי כאן בפורום שרשור עם סופרב שמאבדת שמן... אולי זה הוא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ציינתי את המובן מאליו.

עכשיו זה אתה נגד מחלקת השירות של היבואן. אם תאסוף מספיק עדויות ותפנה אפילו לעיתונות, אני בטוח שיאותו לסייע לך לפתור את העניין בהרבה פחות ממה שהיו מבקשים ממישהו שלא מוכן "לצאת לקרב"...

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סובל מבעיה דומה בסופרב 2010 שעברה את ה100K ק"מ. הבנתי שהצריכה הגבוהה אינה פוגעת, אבל באמת מציקה.

אני ממתין להצעה לגבי התיקון, בכל אופן נזרק לי שיתנו לי 50% חלפים (תודה).

לדעתי צריך להיות פה משהו בסגנון ריקול, במיוחד שהיצרן מודע לבעיה.

אם יש כיוון לפעולה בנושא אני בפנים.

עומר

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סובל מבעיה דומה בסופרב 2010 שעברה את ה100K ק"מ. הבנתי שהצריכה הגבוהה אינה פוגעת, אבל באמת מציקה.

אני ממתין להצעה לגבי התיקון, בכל אופן נזרק לי שיתנו לי 50% חלפים (תודה).

לדעתי צריך להיות פה משהו בסגנון ריקול, במיוחד שהיצרן מודע לבעיה.

אם יש כיוון לפעולה בנושא אני בפנים.

הי עומר,

אני אקבל תשובות ואעדכן. לפי מספר ההתייחסויות והמקרים כנראה שמדובר בתקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב לפי היצרן ליטר שמן לאלף קילומטר זה תקין.

צודק 4real,

את זה כבר שמעתי.

אנחנו מדברים על מנוע 4 פעימות לא 2

במקרה שלי מדובר בקילו ל-600 קילומטר... אתה נותן גז ועוטף בעשן לבן את כל מי שמאחוריך...

להוסיף קילו-שניים במרווח בין טיפולים (15,000 ק״מ) זה סביר - להוסיף 25 קילו שמן בין טיפולים ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...