Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן גבוהה במנוע 1.8TSI - סקודה אוקטביה וסופרב

robens
שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תופעה ידועה, אבל כנראה שמעל קילומטרז׳ מסויים היא הופכת לבלתי נסבלת ומחייבת טיפול יקר.

אני מניח שצ׳מפיון יתחמקו כהרגלם (מה חדש עם צ׳מפיון ומה חדש עם הבעיות השונות שלא נגמרות....?)

האם מישהו יודע האם הבעיה קיימת במנועי ה- 1.8 מהסוג הזה מכל שנות הייצור או שבשלב מסויים סידרו הבעיה? (עברה לי מחשבה מהירה לרכוש סופרב...)

אני באופן אישי לא הייתי רוכש רכב שצריך למלא בו בכלל שמן בין טיפולים, לא רוצה להתעסק בזה. אני אפילו לא בודק שמן בין טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה ידועה, אבל כנראה שמעל קילומטרז׳ מסויים היא הופכת לבלתי נסבלת ומחייבת טיפול יקר.

אני מניח שצ׳מפיון יתחמקו כהרגלם (מה חדש עם צ׳מפיון ומה חדש עם הבעיות השונות שלא נגמרות....?)

האם מישהו יודע האם הבעיה קיימת במנועי ה- 1.8 מהסוג הזה מכל שנות הייצור או שבשלב מסויים סידרו הבעיה? (עברה לי מחשבה מהירה לרכוש סופרב...)

אני באופן אישי לא הייתי רוכש רכב שצריך למלא בו בכלל שמן בין טיפולים, לא רוצה להתעסק בזה. אני אפילו לא בודק שמן בין טיפולים.

תודה אמנון,

אכן מנקודה מסויימת זה הופך לבלתי נסבל.

לגבי בדיקת שמן - אישית אין לי בעיה לבדוק מדי פעם. בכל מקרה ברוב המקרים נורית השמן מתריעה עוד לפני שאתה מתקרב למינימום. מבחינתי זה גם בסדר להוסיף 2-3 קילו בין טיפולים.... אם זה מה שהמנוע צריך בשביל להמשיך ולעבוד כמו שצריך.

מבחינת השרות של צ׳מפיון - אין לי מספיק ניסיון עם תקלות ... אני אעדכן.

מתחקור קצר ולא מדעי של מכונאים הבנתי שהבעיה קיימת במנוע ה 1.8 ולא רק באוקטביה.

מאוד מעניין אם טופלה הבעיה מכיוון ובסה״כ הרכב נחמד מאוד ולא מן הנמנע כי אחליף לחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

היצרן + היבואן לקחו אחריות וביצעו תיקון ללא תמורה. בוכנות, רינגים, טלטל.

הבעיה היא שחיקה של הרינגים. הבנתי שהרינג החדש עבה יותר ו/או עמיד יותר.

כל הכבוד ליבואן שלוקח אחריות וגם לקח בעבר. אני רגוע!

ממתין בסבלנות לפאסאט החדשה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע שטופל לשביעות רצונך.לפי מה שאתה כותב - הוחלפו כל חלקי המנוע הפנימיים ? (לא הוחלף המנוע ?)

יצא לך לבדוק גם צריכת שמן אחרי התיקון ?

(ובמאמר מוסגר - איך, איך אינך מתייאש וקונה עוד WV חדשה, איני מבין :wink:)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע שטופל לשביעות רצונך.לפי מה שאתה כותב - הוחלפו כל חלקי המנוע הפנימיים ? (לא הוחלף המנוע ?)

יצא לך לבדוק גם צריכת שמן אחרי התיקון ?

(ובמאמר מוסגר - איך, איך אינך מתייאש וקונה עוד WV חדשה, איני מבין :wink:)

אכן הוחלפו חלקי המנוע הפנימיים - לא הוחלף המנוע בשלמותו. מאז נסעתי כ 400 ק״מ ובעוד 200 אני אמור להיכנס למוסך לבדיקה.

אפילו שלא נאמר לי אני נוהג באוטו במתכונת של ״הרצה״ - תבנית ביצים מתחת לגז.

נכון לרגע זה אני לא רואה שום סיבה להתייאש:

- היבואן/יצרן לוקח אחריות מלאה. בסה״כ, שרות הלקוחות מעל ומעבר לציפיות שלי. מקווה שימשיך כך

- אני מאוד נהנה מהרכב

- ביצועים + צריכת דלק ללא תחרות בקטגוריה/נפח/סוג-מנוע

- טכנולוגיה נהדרת ומתקדמת ביחס למתחרים

- הוצאות אחזקה נמוכות: צריכת דלק 14 ק״מ לליטר, טיפול 15,000 כ 500-600 ש״ח, טיפול 30,000 כ 1,000-1,300 ש״ח

- ביותר מארבע שנים ההוצאות היחידות מלבד הטיפולים הם החלפת מצבר (700 ש״ח) ומיכל לקיבול נוזל הקירור (450 ש״ח)

- עושה רושם שהפאסאט החדשה עם מנוע דיזל 190/240 כ״ס תשרת אותי עוד יותר טוב ותציע בידוד רעשים ונוחות משופרים - שקצת חסרים לי היום

- יש לך חלופה מוצלחת יותר בשבילי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, האם היבואן ישר לקח אחריות התיקון, למרות שהרכב כבר לא בתקופת האחריות, או שהיית צריך להפוך שולחנות?

אני שואל מכיוון שאני בסיפור דומה (כאן), ובינתיים הם לא מוכנים לקחת אחריות על התקלה, למרות שמדובר בפגם בייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

robens - לא אומר שיש לך יותר מזל ממשהו אחר (חס וחלילה לא מתכוון להעליב. ממש לא).

לצערי, כ"כ הרבה תקלות מסיבות שונות ורבות (טכנולוגיה לא "שלמה", כשל תיכנוני / ביצועי / לא יודע מה, גם במנועים וגם בגירים) לא יכולות לשכנע אותי, שברשותי ג'טה עם מנוע מיושן 1.6 (הדגם הכי פשוט), וגיר אוטומטי פלנטרי ("רגיל") - לקנות שוב רכב מתוצרתם, עם כל הצער בדבר (והרכב שברשותי התקלקל פחות מזה שלך, כי אין בו הרבה מה להתקלקל. ולמה לא מייצרים עוד רכבים כאלה ?!).

במקרה הזה מגיע להם שאפו. מה מגיע להם במקרים אחרים ? (תראה פשוט פוסטים אחרים).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, אשמח אם תוכל לכוון אותי איך לפעול מול צ׳מפיון שגם כן יקחו אחריות על צריכת השמן אצלי בסופרב.

תודה.

עומר

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, האם היבואן ישר לקח אחריות התיקון, למרות שהרכב כבר לא בתקופת האחריות, או שהיית צריך להפוך שולחנות?

אני שואל מכיוון שאני בסיפור דומה (כאן), ובינתיים הם לא מוכנים לקחת אחריות על התקלה, למרות שמדובר בפגם בייצור.

הי יורגוס,

היבואן לא לקח מייד אחריות - זה לקח שבועיים וחצי. לא הפכתי שולחנות - הכל בנועם וברוגע. ידע זה כוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
שלום רב לחברי הפורום,

בבעלותי סקודה אוקטביה מודל 2010 עם 150,000 ק״מ.

הרכב יד ראשונה ומטופל כמו שעון. אופי השימוש ברכב הוא בעיקר נסיעות בין עירוניות - כ 95% מהנסועה הכוללת. אופי הנהיגה בהתאם - מהירות שיוט. צריכת דלק ממוצעת כ-14 קילומטר לליטר.

עד כה הרכב נסע מצוין, ללא תקלות מיוחדות למעט השבתה של חודש (לפני שלוש שנים ומאז אין בעיות) בגלל עניין החלפת ״המוח״ בגיר.

אני מאוד אוהב את הקומבינציה של 1.8TSI+DSG. קשה שלא אוהב את הקומבינציה הזאת כאשר היא פועלת כמו שצריך...

העניין הוא שבכמה עשרות אלפי קילומטרים האחרונים, המנוע אכל קילו שמן ל 1,000 ק״מ. לאחרונה התדרדר המצב עד לקילו שמן ל- 600 קילומטר. כרגע הרכב נמצא במוסך ואני ממתין להצעת מחיר.

ערכתי ״מחקר קטן״ וחיפוש באינטרנט ומצאתי שמדובר במנוע תקול - ישנה בעיה סדרתית של שחיקת רינגים במנוע המדובר.

אני מעוניין לדעת האם ישנם חברי פורום נוספים שנתקלו וסובלים מהבעיה.

תודה ויום נעים,

אלון

אלון ערב טוב

שמי ישי ואני חדש בפורום אני עם אותה סיטואציה כמו שלך יש לי סקודה סופרב 2010 TSI 1.8 האוטו שלי צורך שמן בכמות הזויה לגמרי ועכשיו יש לי רעש מהמנוע כמו של מנוע דיזל ואני צריך להחליף שרשרת טיימינג העלות שרוצים ממני ממש גבוהה לכל הטיפול של הרינגים והשרשרת וכו' ולא לוקחים אחריות לנושא הזה .מה יש לך לייעץ לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...