Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיצוב אגזוז (מטעמים אסטטים בלבד, ללא שיפור כלשהו)

שימו לב! השרשור הזה בן 3593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני חדש בפורום הזה, וזה הפוסט הראשון שלי. אני בטוח שאהנה פה ואצבור הרבה ידע שכרגע אין לי

:smile:

יש לי שאלה, חשבתי להחליף ברכב שלי (מזדה 3) את האגזוז לכפול (לא מתפצל בקצה אחד - אלה כפול ימין ושמאל) - כאשר המחשבה היא על אסטתיקה וטעם אישי בלבד (לא זוכר שכזה שינוי משנה את הביצועים המכניים של רכב סטנדרטי).

חשבתי על אגזוז כפול פשוט (לא מרעיש ולא בולט מדי - שני טיפים כרום שדומים לסטנדרט).

האם תהיה לי בעיה בטסט או על הכביש (שוטרים) ?

עד כמה שידוע לי לא מדובר ב-"שינוי מבנה" של הרכב או בשיפור שאינו חוקי.

אשמח לקבל עצות מבעלי ניסיון

:smile:

המון תודה !

דויד

קישור לפוסט המקורי (הכנסתי אותו בפורום הלא נכון):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?531979-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%90%D7%92%D7%96%D7%95%D7%96-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%90%D7%92%D7%96%D7%95%D7%96-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%9C-(%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%A9%D7%9E%D7%90%D7%9C)-%D7%91%D7%A1%D7%93%D7%A8-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%98%D7%A1%D7%98

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא לא רועש בטסט לא יעשו לך בעיות, בעקרון זה כן נחשב שינוי מבנה, ואחרי מה שקרה בנוקיה שמורידים רכבים על מסגרת לוחית רישוי אין טעם לחשוב מה יותר ימשוך שוטרים ומה פחות, אם הם רוצים, גם רכב תקין הם יורידו מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שינוי שכזה תצטרך להחליף חלק מהצנרת ולקנות שני דודים חדשים - הוצאה של כמה אלפים.

זה באמת משתלם לך לעשות את זה רק משיקולים אסתטיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כבר ראיתי כאלה שבסה״כ הצמידו סופית נוספת בצד השני. זה תמיד נעשה כלאחר יד ונראה מגוחך.

כדי שיראה טוב אתה צריך פחח סבלני שגם יודע לעבוד עם פלסטיק או פיבר, כדי להכין את המגרעת בפגוש.

כמובן שפיצול אמיתי של צנרת זו חתיכת עבודה שטכנית לא בטוח שאפשרית מבחינת מקום פנוי וגם חוקית מוטלת בספק.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה כדאי לך לעבור את כל הטרחה הזו בשביל אגזוז כפול? זה לא ישפר שום דבר בביצועי הרכב, יעלה הון ולכל המאזדות בארץ יש אגזוז עם יציאה אחת (כי לא ייבאו MazdaSpeed לארץ מעולם ככל הידוע לי ואני דווקא אשמח לדעת שכן) ומי שקצת מכיר את הרכב ידע שזו עבודה בעיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוא לא מחפש ביצועים אלא יופי, ולכן צריך להעביר את זה לפורום קוסמטיקה.

ראיתי אנשים שהשקיעו והתקינו דוד אחורי נוסף שלא מחובר לכלום, ביחד עם סופית. הבעיה שעדיין קל לזהות איזה אגזוז אמיתי ואיזה לא, כי המזוייף לא מתלכלך בפיח, וכשלוחצים על הגז רק האמיתי זז.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם הכסף הנדרש וזמן העבודה אכן משתלמת בכדי לקבל תוצאה זו.

לא עדיף להזמין מאיביי פשוט טיפ כפול למה שיש לך עכשיו ב-60 שקלים? תוצאת המראה תיהיה כמעט זהה בלי כל הטרחה שכרוכה מסביב.

האם זה לא קשה לעזוב את ההרגשה של נסיעה ברכב מוגדש, ולחזור חזרה לשגרת המנוע האטמוספרי?

אצלי כואב לחזור למאזדה 3 גם אחרי שאני נוהג על סוס רתום לכרכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אתה נכנס לזה, הייתי מחפש מערכת מוכנה, שאולי תדרוש התאמות קלות, לדוגמה - מערכת פליטה של מזדה 6.

יחסית? נראה סולידי, סביר להניח שלא ידרוש המון ריתוכים והתאמות ויחסוך לך הן במציאת הדודים, והן חלק מהצנרת הנלווית. אולי אפילו תמצא פרוייקט כזה ברשת

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על כל התגובות :)

הינה קישור שמצאתי באינטרנט בנושא:

http://www.mazda3forums.com/showthread.php?t=398606

אני לא מתכוון לשים "צינור ליופי" בצד השני כי זה באמת נראה "שיפור כ"ס ערס" ולא אסתטי, נראה חובבני וחסר תכלית.

הכוונה היתה להוסיף צנרת (בצורה מקצועית ע"י בעל מקצוע כמובן) בחלק האחורי של צנרת הפליטה כך שיתווסף יציאת אגזוז גם בצד השנ

ד"א הרעיון נלקח מהמזדה ספיד - ראיתי כמה כאלה בארצות הברית והמראה של אגזוז כפול משפר את המראה מאוד לדעתי. ללא כל קשר לכך שמדובר במזדה סטנדרטית מבחינה מכאנית.

בקשר לטמבון - אני מאמין שפחח ברמה סבירה יודע ליצור "מגרעה" בצד השני של הטמבון (הם עושים תיקונים הרבה יותר מורכבים), הרי במזדה 3 החלק התחתון הטמבון הוא חלק פלסטיק נפרד.

אני לא חושב שזה צריך להיות עבודה יקרה מדי, אני לא מתכוון להחליף את כל מערכת הפליטה (הרי לא מדובר בשיפור ביצועים, אלה שיפור חיצוני בלבד)

חשבתי שהסיפור הזה יעלה בערך 2000 שקל הכל ביחד אם יהיה אפשר להשתמש בצנרת המקורית ולהלביש עליה תוספת, ועוד אלף שקל בנוסף אם יהיה צריך להחליף את הצנרת (שוב - אני לא צריך צנרת מאיזו חברה בעלת שם כי לא מדובר במכונית מרוצים)

השאלה שלי תמיד היתה "אם אני עושה את זה האם יעשו לי את המוות בטסט ? " כי אני יודע שפה בישראל אוהבים להציק על כל דבר קטן ש"לא בתקן".

(שזה מפגר אם תשאלו אותי כי כל עוד מבצעים שינוי בצורה מקצועית אני לא רואה בעיה עם זה)

המון תודה לכל מי שהגיב ויגיב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי לעשות דבר דומה באיביזה שלי ואחרי שבעל המקצוע דרש 2500 ש"ח ובנוסף הודיע לי שצריך להעיף את הלולאת גרירה והגלגל ספייר אמרתי לו תודה רבה ושלום. לא שווה את זה בשביל לוק בלבד ולטעמי גם כשיפור מכאני זה לא עושה הרבה.

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי גם כשיפור מכאני זה לא עושה הרבה.

גם לטעמם של המהנדסים והמעצבים שתככנו את הרכב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר לך עם החלום עד הסוף ואפילו תשדרג- 4 יציאות, 2 בכל צד, רצוי יציאות אובליות.

במקרה יש לי זוג דודים כאלה זרוקים במחסן.....(עזוב מאזדה ספיד, AMG....).

חותמת?

:wink:

וברצינות, כמובן שזה עניין של טעם אבל אני חושב שיעלה לך לא מעט כסף הפרוייקט שלך ש-99% מהאנשים בכלל לא יבחינו בכל שינוי.

בכל אופן בהצלחה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...