Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש בידני אחרי הרבה זמן וקרתה לי פאלטה. האם זה נורא?

SeaofGalille
שימו לב! השרשור הזה בן 3592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

לפני כמה ימים קיבלתי רכב ידני חדש שקניתי.

לא נהגתי 7 שנים בידני (מאז השיעורי נהיגה.. וגם שם לא ממש לומדים יכולות נהיגה בידני).

ראיתי סרטונים ביוטיוב (תתפלאו זה עזר לי מאוד) וסה"כ יצאתי עם הרכב מהסוכנות והנסיעה הייתה סבירה+ מבחינת ההילוכים.

יום לאחר מכן, קרתה לי פאלטה רצינית. אולי אפילו טפשית. הייתי בהילוך חמישי, בהאטה, על מהירות של משהו כמו 40-50 קמ"ש, ורציתי להעביר להילוך רביעי, אבל מתוך בלבול של טירונים וחוסר הרגל העברתי להילוך רוורס.

הידית הילוכים הייתה ברוורס משהו כמו חצי שניה-שנייה, הגיר השמיע קצת רעשים של "חחח" ומיד שלפתי את הידית החוצה לעבר ניוטרל.

אני לא זוכר אם הספקתי להרים חצי קלאץ' על רוורס. לדעתי לא .

סיפרתי על זה לחבר שלי והוא אמר לי שכל עוד ההילוך לא נכנס אז מדובר בבלאי חיכוך רגיל ושזה לא אמור לעשות נזק ממש רציני.

עכשיו - השאלה שלי היא כזאת. אני כמובן לא מתכוון לחזור על הטעות הפטאלית הזאת. אבל אני כן רוצה לדעת האם מה שעברתי באותו רגע יצר איזשהו נזק בלתי הפיך לגיר. שוב יש לציין שזה היה ברוורס משהו כמו חצי שניה-שנייה.

אשמח לתשובות תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שקרה משהו כי הגיר מתוכנן ככה שגם אם תעשה טעות כזאת ההילוך לא יכנס.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קרה כלום כיוון שהרוורס לא השתלב, אם היה משתלב היית בבעיה רצינית.

אבל בגדול אמורה להיות איזו שהיא חסימה כך שלא אמור להיות אפשרי לשלב לרוורס ישירות מחמישי, (אתה יכול לבדוק את זה כשהרכב כבוי) .

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל יש חסימה מכאנית כלשהיא. אצלי למשל, אי אפשר להוריד לרוורס מחמישי, אפילו לא בכוח. אתה חייב לעשות את זה מניוטרל.

אבל אם אתה מזיז קודם לניוטרל ואז לרוורס, אני מתאר לעצמי שיקרה מה שאתה מתאר פה. הופך הסיבוב הקטן של גיר הרוורס ינסה להשתלב, ולא יצליח. הוא יתחיל לעשות הרבה רעש וחיכוך.

ברכותי, הוספת בלאי להילוך הראשון/חמישי ורוורס במיוחד. יכול להיות שבעתיד, גיר הרוורס שלך לא ישתלב, אבל סביר יותר שתקלה אחרת תפקוד אותך קודם.

בקיצור, אם אתה ממש דואג, קח את התיבה לבדיקה במוסך שאתה סומך עליו. שלם להם שעת עבודה לעשות על הרכב חקירה ושיגידו לך אם נראה להם שיש בעייה.

בגדול, לא גרמת שום נזק רציני. הסר דאגה מליבך. כל עוד הגיר לא השתלב, לא השמדת שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לעבור גם על ספר הרכב.

האם אין הגנה על ההילוך האחורי בסגנון טבעת שצריך להרים/דחיפת הידית כלפי מטה/משיכת הידית כלפי מעלה?

אגב, אם להסתמך על שאר ההודעות שלך מדובר ביונדאי i10 ?

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...